Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] ¦wiece zap³onowe, jako¶æ

zuli007 - 6 Kwi 2010, 09:51
Temat postu: [MK6] ¦wiece zap³onowe, jako¶æ
Witam!

U¿ywa³ kto¶ mo¿e takich ¶wiec za 8 z³ z alledrogo ?

np. http://allegro.pl/item978...aft_aso_fv.html


Zastanawia mnie czy to rzeczywi¶cie oryginalne i czy s± warte monta¿u.

Jeszcze pytanko z troche innej beczki.
Ostatnio zdj±³em z jednej ze ¶wiec przewód WN - z ciekawo¶ci. Silnik po z³o¿eniu nie chcia³ odpaliæ. Domy¶lam siê, ¿e to przez brak styku bo po ich przeczyszczeniu wszystko wróci³o do normy. Tylko czy silnik nawet bez jednej ¶wiecy nie powinien wystartowaæ?

JoeMix - 6 Kwi 2010, 10:10

zuli007 napisa³/a:
Zastanawia mnie czy to rzeczywi¶cie oryginalne i czy s± warte monta¿u.
Bo co tanie s±? W sklepie jakie¶ 7 zeta (nie wiem czy akurat te), one tak kosztuj± :yes:
zuli007 - 6 Kwi 2010, 10:21

Dzwonilem do hurtowni w której zazwyczaj sie zaopatruje i chc± 32 z³ / szt. st±d moje pytanie o jako¶æ. (W hurtowni te¿ oryginalne ford)
JoeMix - 6 Kwi 2010, 10:26

;-| http://ford.sklep.pl/pl,p...d,ayfs,22c.html
zuli007 - 6 Kwi 2010, 10:30

Dziêkujê za informacjê, zamówiê wiêc 4 sztuki. Co ile powinno siê wymieniaæ przewody WN ? Auto nie ma gazu.
jurek - 6 Kwi 2010, 17:18

Ostatnio zdj±³em z jednej ze ¶wiec przewód WN - z ciekawo¶ci. Silnik po z³o¿eniu nie chcia³ odpaliæ

Co znaczy po z³o¿eniu? Po za³o¿eniu filtra powietrza?
Je¿eli wy¶wietli³a siê kontrolka awarii silnika to móg³ nie odpaliæ, ale nie jest to regu³±, wiêc nie musi tak byæ. w czasie jazdy mo¿esz jechaæ(silnik nie zga¶nie) na trzech sprawnych ¶wiecach mimo wy¶wietlonej kontrolki.
Je¿eli przewody s± firmowe, to piêæ sze¶æ lat na pewno bez uszczerbku na silniku. Wp³yw na to na pewno ma przebieg , ostre zimy lub gor±ce lata, oraz czy samochód by³ gara¿owany

DziDzia - 6 Kwi 2010, 19:15

zuli007 napisa³/a:
chc± 32 z³ / szt.

Chyba za komplet :rotfl: Mo¿e siê pomylili i ¼le Ciê poinformowali :?:



pozdro :!:

zuli007 - 8 Kwi 2010, 09:40

Tak, chodzi³o mi o za³o¿enie przewodu i filtra powietrza. Zó³ta kontrolka awarii silnika zapala siê w sumie zawsze przy zap³onie i ga¶nie po odpaleniu silnika- i wtedy tak¿e zachowywa³ siê w ten sposób. Co do przewodów to nie mam pojêcia ile maj± lat (auto 2002r), ale silnik chodzi równo, nigdy nie by³o tak ¿eby nie odpali³ za pierwszym razem (oczywiscie poza t± sytuacj±).

A co do ¶wiec to mo¿e rzeczywi¶cie kto¶ siê pomyli³, ale wyra¼nie poinformowa³ mnie 32 z³/sztukê. Zamówi³em w w/w sklepie wiêc problem rozwi±zany.

Mam jeszcze takie pytanko odno¶nie ¶wiec- czy je¶li by³aby taka sytuacja, ¿e ¶wieca pad³a to zapali siê kontrolka silnika ? (Chodzi mi o to czy komputer ma czujnik na ¶wiecach).

JoeMix - 8 Kwi 2010, 10:24

zuli007 napisa³/a:
czy je¶li by³aby taka sytuacja, ¿e ¶wieca pad³a to zapali siê kontrolka silnika ? (Chodzi mi o to czy komputer ma czujnik na ¶wiecach).
Czujnika raczej nie ma ale kontrolka siê pewnie zapali bo sondy zg³upiej±,,,
pablon - 8 Kwi 2010, 23:17

napewno odczujesz skutki braku iskry. Nie wiem jak jest w fiesta ale komputer mo¿e pokazaæ wypadanie zap³onu na cylindrze.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group