Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK3] Pompa wtryskowa - zmiana

Ardek - 2 Kwi 2010, 21:53
Temat postu: [MK3] Pompa wtryskowa - zmiana
witam.mam w swojej fiescie pompe wtryskowa LUCAS. niestety odmowiła posłuszeństwa ,czy mogłbym założyc pompe bosch?

Kod:
Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci

Fordon - 6 Kwi 2010, 16:34

Tak mozna zmienic pompe na boscha ale oddaj to komus ktos sie zna bo czesto niezla heca z tego wychodzi....
Ardek - 7 Kwi 2010, 20:16

Tzn.? sa jakieś komplikacje? Wiem że różnia sie tym że Bosch ma wyprzedzacz wtrysku sterowany elektrycznie, a Lucas mechanicznie. Są poza tym jeszcze jakieś różnice?
SebeG - 7 Kwi 2010, 20:36

Wtryski też chyba inne są...
odyniec - 8 Kwi 2010, 20:30

SebeG napisał/a:
Wtryski też chyba inne są...
chyba nie...
SebeG - 9 Kwi 2010, 17:27

No z tego co wiem to wtryski do pompy boscha są od boscha (z wymiennymi końcówkami),a do pompy lucasa są od lucasa (chyba tylko w całości). I chyba jeszcze inny filtr paliwa trzeba założyć. Też słyszałem, że mechanicy nie lubią pomp lucasa :D Ale niech się wypowiedzą bardziej obeznani w temacie.
odyniec - 9 Kwi 2010, 20:43

Bosch jest lepszy - to fakt.
kamil wolski - 9 Kwi 2010, 23:59

SebeG napisał/a:
a do pompy lucasa są od lucasa (chyba tylko w całości)


Nie.

megabajt - 11 Kwi 2010, 19:15

Lucas jest lepszy ale trzeba do niego lepszego fachmana.Bosch tylko zwieksza dawke paliwa przy rozruchu na zimno, Lucas nie dosc ze zwieksza dawke to zmienia kat wyprzedzenia wtrsyku.Niewielu fachmanów w miejscach z napisem SERWIS DIESEL ma zegar do ustawiania konta wyprzedzenia wtrysku. Skoro Lucas to inne wtryski, skoro bosch to inne wtryski. Nie wiem jak z rozrządem o to pytaj Fordon to magik najwyższej klasy:D
SebeG - 11 Kwi 2010, 19:50

Wydaje mi się, że bosch też zmienia kąt wtrysku zimnego silnika, służy chyba do tego takie ustrojstwo na pompie od strony chłodnicy. Gdzieś w jakiejś intrukcji też o tym czytałem (chodziło właśnie o boscha) no i "organoleptycznie" również taką zmianę odczuwam podczas jazdy na zimnym. :)
megabajt - 13 Kwi 2010, 01:24

Seba poczytaj chodź by naprawiam sam.Te ustrojstwo w Bosch to jedynie zwiększenie dawki paliwa i tylko tyle.Amen
SebeG - 13 Kwi 2010, 17:42

Cytuję instrukcję serwisową : "Rozdzielaczowa pompa wtryskowa ma hydrauliczny korektor wyprzedzenia wtrysku zimnego silnika"...i chodzi tu o boscha. To chyba to coś od strony chłodnicy? A za zwiększoną dawkę paliwa zimnego silnika to nie odpowiada ustrojstwo po drugiej stronie (od silnika) tzw. ssanie? To nie to samo?
megabajt - 14 Kwi 2010, 21:29

Seba pokaz zdjecie bo się nie dogadamy.Może rzeczywiście jest jakiś typ pompy Bosch o ktorym nie wiem, wiec moze sie dowiem, pokaz prosze i oznacz czerwonym kolkiem.
SebeG - 15 Kwi 2010, 16:03

Mam taką samą pompę jak inni. Chodzi mi tylko o to, że w instrucji jest napisane, że pompa posiada "hydrauliczny korektor wyprzedzenia wtrysku zimnego silnika".

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group