Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK3] Przetarty / przepalony wąż chłodnicy

neidi - 1 Kwi 2010, 01:44
Temat postu: [MK3] Przetarty / przepalony wąż chłodnicy
Moja fiestka załatwiła mi już 2 węże gumowe prowadzące z pojemnika z płynem i wchodzące bezpośrednio do chłodnicy. Wężyk ten gumowy jest gustownie wygięty w piękny kształt i przechodzi 5 cm od łopatek alternatora. Jakież było moje zdziwienie za pierwszym razem gdy wyleciała mi cała woda z chłodnicy. Nie wiem jakim cudem ale dokładnie w miejscu na, które patrzą łopatki alternatora pojawiła się dziura wypalona lub wytarta. Gdy stało się to z drugą rurką doszedłem do wniosku, że dzieje się to przy wysokich obrotach np gdy usiłowałem wyjechać z dziury lub ruszyć na ręcznym hehe.

Jestem ciekaw czy ktoś tak miał taką sytuację?

czym może być spowodowane takie zachowanie wężyka, dodam, że 3 wężyk, który obecnie mam jest już niemal przetarty przepalony.

wujek_bak - 1 Kwi 2010, 06:01
Temat postu: Poduszki pod skrzynią do wymiany.
Przy zużytych poduszkach silnik przy dodawaniu gazu może się przemieszczać nawet o ponad 5 centymetrów właśnie do przodu.

Mi się ten wąż przetarł po strzale z przodu. Przesunęła się chłodnica i alternator go przetarł.

JoeMix - 1 Kwi 2010, 07:56

Wąż na pewno nie jest przepalony, u mnie wąż idzie DOTYKAJĄC rury prawie bezpośrednio za kolektorem i nic mu się złego nie dzieje,,,
Tomto - 1 Kwi 2010, 09:03

Tak jak napisał wujek_bak jest to standardowy objaw przy uszkodzonej poduszce lub poduszkach, pewnie któraś pod skrzynią lub nawet obie - nie raz było już o tym na forum.
neidi - 1 Kwi 2010, 14:37

Dzięki za odpowiedzi a wiec jednak to nie czary tylko poduszki heh.

Droga to impreza wymiana takich poduszek?

matrix-1990 - 1 Kwi 2010, 16:33

samemu można zrobić, silnik podnieść na lewar i po prostu wyjąć czy wykręcić i wstawić. Było opisywane, a ile u mechanika to nie mam pojęcia
Marcinowaty - 3 Kwi 2010, 10:35

Dwie poduszki pod skrzynią to koszt ok 30 zł za jedną. Łatwa wymiana. Ta z drugiej strony niestety nie wiem. W sumie 3 poduchy są.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group