Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK7] Wyłączenie systemu ESP

marcingoo - 27 Mar 2010, 15:19
Temat postu: [MK7] Wyłączenie systemu ESP
Jak wyłączyć system ESP - Ford Fiesta Mk7 1.4 96 KM (nie mogę znaleźć żadnego przycisku)?
Za wszelkie info dzięki.

JoeMix - 27 Mar 2010, 15:49

Może nie być i się nie wyłącza wtedy,,,
Parzych - 27 Mar 2010, 18:48

Cytat:
Może nie być i się nie wyłącza wtedy,,,
I pozostaje wyciągnąć bezpiecznik od niego... :hahaha:
jurek - 27 Mar 2010, 19:42

Parzych napisał/a:
Cytat:
Może nie być i się nie wyłącza wtedy,,,
I pozostaje wyciągnąć bezpiecznik od niego... :hahaha:


O ile ze schematu wynika, ze bezpiecznik nie jest także od abs-u, bo te same czujniki obsługują te dwa układy

smyr - 28 Mar 2010, 11:04

marcingoo napisał/a:
Jak wyłączyć system ESP
Z tego co czytalem w instrukcji obslugi i widzalem w kilku mk7 to w wersjach sport jest zazwyczaj przycisk na konsoli srodkowej (pod przyciskami klimatyzacji). Jesli chodzi o zwykle wersje to nie wiem czy z poziomu komputera mozna wylaczyc (raczej jestem sceptyczny w tej kwestii).
<8>

firefighter1 - 3 Maj 2010, 23:44

wyłącznik jeśli jest to właśnie tam gdzie pisał smyr innej opcyji nie ma
corsa98 - 27 Sie 2010, 21:13

jak dla mnie to nie ma wyłącznika ESP
CBM - 19 Wrz 2013, 17:42

witam
co do ESP i ABS fajny i przydatny latem na suchej i prostej nawierzchni ale zimą.....
ja to zrobiłem tak :
wyjałem bezpiecznik F1 w jego miejsce podłączyłem zwykły wyłacznik (5amper) kablami 0.5 mm o długosci 1.5 mb i czym to skutkuje? jak jedziesz wszystko działa bez problemu licznik wskazuje kilometry ale jak hamujesz to komputer juz nie widzi bezpiecznika bo oryginalny ma 20 amp i systemy nie działają, blokujesz koła z tym że musisz być dobrym kierowcą bo przy abs-sie nie ma korektora siły hamowania na tylne koła i biorą 4 na raz czasami może poleciec tył ale auto staje tam gdzie chcesz
jeden minus to że pali się check engine ale to pikus bo zawsze moża go skasowac kblem z softem maxi test

vegetagt - 19 Wrz 2013, 19:15

CBM napisał/a:
bo przy abs-sie nie ma korektora siły hamowania na tylne koła i biorą 4 na raz czasami może poleciec tył ale auto staje tam gdzie chcesz


we fieście? Bo ogólnie to różnie bywa :>

michal77 - 19 Wrz 2013, 19:44

W niektórych przypadkach (możliwe że we wszystkich) wystarczy dokupić wyłącznik ESP, wtyczka powinna być za zaślepką



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group