Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK4] Fiesta 1.25i by kodex

kodex - 26 Mar 2010, 17:32
Temat postu: [MK4] Fiesta 1.25i by kodex
Witam :)

1. NICK: kodex
2. IMIĘ: Konrad
3. MODEL: Fiesta MK4
4. WERSJA: Ambiente
5. ROCZNIK: MK4, 98r.
6. SILNIK: 1.25i KAT 75KM
7. OPIS AUTA: Mój pierwszy d....-wóz. Niegdyś sprowadzony z Niemiec, ale od 9 lat w Polsce. Przede mną jeździła nim kobieta, która kupiła sobie najnowszą generację fiesty.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Założona końcówka wydechu, ale taki stan nabyłem.
b. mechaniczne: brak
c. audio: brak
d. inne: brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: Zmiana końcówki wydechu na nieskorodowaną, Felgi aluminiowe DBV Vegas - 15" + Nowe opony 195/50, być może wymiana przednich świateł.
b. mechaniczne: Wymiana zawieszenia, Zmiana układu dolotowego, drobne zmiany w układzie wydechowym.
c. audio: Wymiana radia z kasetowego na CD lub na nieseryjne z obsługą MP3.
d. inne: Wymiana szyby czołowej, Montaż centralnego zamka.

10. FOTKI AUTA


Dodane 2010.04.28

Wnętrze

Nowy felunek

i trochę obróbki ;)


Dodane 2012.02.06

Nowa atrapa

11kuba11 - 26 Mar 2010, 18:05

całkiem ładne autko..ciekawy kolor :)
ale co do mocy..
kodex napisał/a:
6. SILNIK: 1.25i KAT 55KM
chyba 75KM a 55 to co najwyżej kW :ok:
pozdr

kodex - 26 Mar 2010, 18:08

Dzięki za zwrócenie uwagi. Już poprawiam :)

[ Dodano: Nie Mar 28, 2010 20:34 ]
Dzisiaj moja fofi dostała mycie silnika i czyszczenie silnika krokowego.

Mycie silnika zrobione, żeby sprawdzić ewentualne przecieki i wycieki.

Po wyczyszczeniu silnika krokowego furka zaczęła dużo lepiej reagować na pedał gazu. Wcześniej po wciśnięciu gazu było zalanie silnika a potem skok mocy. Dodatkowo czasami silnik się dławił.
Teraz dociśnięcie gazu daje natychmiastowe zwiększenie obrotów a przy mocnym dociśnięciu na standardowym filtrze powietrza słychać dźwięk coś jak na stożku.

Parzych - 29 Mar 2010, 22:43

kodex napisał/a:
WERSJA: Ambiente
To tak jak moja :D Kolorek na prawdę ciekawy, fajnie by było oblukać toto na żywca... :yes:
kodex napisał/a:
Felgi aluminiowe DBV - 15"
Jeszcze podałbyś model, bo jest tego trochę... ;-|
MARIUSZ.B - 29 Mar 2010, 23:02

Parzych napisał/a:
fajnie by było oblukać toto na żywca...

To zamiast pitolić zaproś go na spota. Krata piwa i jest w Wawa Teamie :V:

DziDzia - 29 Mar 2010, 23:07

kodex napisał/a:
Montaż centralnego zamka.

Polecam mojego kumpla :)
Wpadaj na spocika ;)



pozdro :!:

kodex - 30 Mar 2010, 19:17

Dzięki za zaproszenie na spocika i jak będę miał możliwość to się pojawię :)
Parzych, to są felgi DBV Vegas 15" 4x108 ET38
DziDzia, to poproszę namiary :)

Tommi - 30 Mar 2010, 19:32

Fajna <oki> ciekawie się perzentuje w tym odcieniu. Pozostaje poczekać na foty fiesty z alu :)
kodex - 30 Mar 2010, 20:51

Tommi, czekam na pierścienie i jadę montować :)
J@rek - 2 Kwi 2010, 16:07

kodex fajny kolorek nawet nie za uwarzył bym tematu gdyby nie twój post w konkursie na logo zlotu :hihihi: blachy odziedziczyłeś czy mieszkasz w Wawrze ??????
Ps.: gdzie zdjęcia wnętrza ??????

kodex - 2 Kwi 2010, 19:08

J@rek, meldunek w Wawrze a mieszkam na ochocie :)
Zdjęć wnętrza jeszcze nie robiłem, ale postaram się wstawić kilka fotek po świętach razem z wyglądam na nowych felgach.

J@rek - 2 Kwi 2010, 20:00

kodex napisał/a:
J@rek, meldunek w Wawrze a mieszkam na ochocie :)

Acha, jak spotkam na mieście to na pewno obrąbie albo omrygam :V:

kodex - 2 Kwi 2010, 20:15

Dobra :greenpeace:

[ Dodano: Sro Kwi 28, 2010 14:58 ]
Dziś z samego rana (6:30) wymieniłem silnik krokowy. Samochód cierpiał na duszenie, gaśnięcie itd. Po wymianie jak ręką odjął. :jupi:
Jakiś czas temu zmieniłem felgi, zdjęcia wkrótce :yes:

DziDzia - 28 Kwi 2010, 15:13

6.30 to środek nocy :-P
Dawaj zdjątka :)



pozdro :!:

kodex - 28 Kwi 2010, 19:43

No i są nowe foty :)
J@rek - 28 Kwi 2010, 20:16

No ładnie wygląda :ok:
kodex - 10 Gru 2010, 16:17

Dawno się nic nie działo tutaj.
Zmiany...

1. Fieścinka dostała nowe amortyzatory z tyłu i wymianie uległ układ wydechowy a przy okazji kazałem podciągnąć ręczny i wyregulować hamulec roboczy, bo lewe koło z tyłu wyraźnie słabiej łapało.

2. Oprócz tego była naprawa rozrusznika... w zasadzie ze starego została tylko obudowa.

3. Wymieniłem silniczek krokowy i zakupiłem nowy przedni reflektor od strony kierowcy bo w starym nie działa regulacja wysokości snopa światła.. podobno nie da się naprawić.. ale wymiany jeszcze nie było bo troszku zimno na grzebanie pod blokiem.

4. Zamontowałem podświetlenie kapci :devil: w planach jest jeszcze ściemniacz oświetlenia z czasowym opóźnieniem do kompletu.

5. Zastanawiam się nad swapem 1.25 zetec na 1.7 zetec z pumy.

6. No i na koniec chce delikatnie zmienić zewnętrzny wizerunek fofi i puki co obmyśliłem zmiany bazujące na:

  • Polakierowaniu na czarno niektórych elementów... progi, dolne listwy zderzaków, grill, grill zderzaka, listwy boczne, lusterka i plastik na którym są montowane lusterka.
  • Wymiana kierunkowskazów na czarne.
  • Przyciemnienie kloszy świateł przednich.
  • Przyciemnienie szyb w czerni.
  • Felunek ten co był, lub coś z błyszczącym rantem.
  • Twardsze sprężynki i trochę niższe zawieszenie.

Nie wiem czy to jasne więc może taka wizualizacja coś pomoże..
przed

po

CzaRmaX - 10 Gru 2010, 18:31

Tak z lekka amerykańcem z przodu trąci :)
Efekt może być fajny ale jak już przyciemniać grilla to myślę, że lepiej tą wersję (nie wiem jak się fachowo nazywa) odblaskową, clear czy jakoś tak się zwie.
Tylko chyba szkieł reflektorów nie przyciemnisz a jedynie jakieś elementy odbłyśników.

Marcin - 10 Gru 2010, 21:50

Takiego przyciemnienia przednich lamp na pewno nie uzyskasz, zobacz sobie jak to u mnie wygląda. Gleby w wizualizacji to ona nie ma :-P
kodex - 10 Gru 2010, 22:05

CzaRmaX napisał/a:
Tak z lekka amerykańcem z przodu trąci :)
Efekt może być fajny ale jak już przyciemniać grilla to myślę, że lepiej tą wersję (nie wiem jak się fachowo nazywa) odblaskową, clear czy jakoś tak się zwie.
Tylko chyba szkieł reflektorów nie przyciemnisz a jedynie jakieś elementy odbłyśników.

Chodzi ci o ten grill?

Jakoś mi on nie leży do tej wizualizacji ;-( ale jak gdzieś znajdę zrobiony na czarno i bedzie fajniejszy to czemu nie :D

Marcin napisał/a:
Takiego przyciemnienia przednich lamp na pewno nie uzyskasz, zobacz sobie jak to u mnie wygląda. Gleby w wizualizacji to ona nie ma :-P

Nie jestem tak wprawny w VT, żeby zrobić glebę
Co do światełek, to myślałem o tych czarnych angelach.. bardzo mi się podobają :V:

MARIUSZ.B - 10 Gru 2010, 22:12

Jeśli zmieniać coś w mk4 z przodem to tylko w ten sposób:


http://allegro.pl/ford-fi...1331751025.html

Bezimienny - 10 Gru 2010, 22:36

Taniej i pewniej będzie od kolegi Rapet "tylko" 400zł, co i tak jest sporo taniej niż na aukcji wyżej.

P.S to >>LINK<< do oferty Rapet'a

CzaRmaX - 10 Gru 2010, 23:05

kodex napisał/a:
Chodzi ci o ten grill?
Obrazek
Jakoś mi on nie leży do tej wizualizacji ;-( ale jak gdzieś znajdę zrobiony na czarno i bedzie fajniejszy to czemu nie :D

Tak o ten mi chodziło. Jak go przyciemnisz to może fajnie wyglądać.

Chłopaki dajcie kodex'owi pokombinować a nie gotowce mu wciskacie :P . Może fajnie mu to wszystko wyjdzie w komplecie.

kodex - 21 Kwi 2011, 20:25

Właśnie zajrzałem na moje planowane zmiany...
Niewiele z tego udało mi się zrealizować do tej pory, ale nie ma co narzekać.

Po zimie fiestka dostała w prezencie trochę Rudej tu i tam. Czy da się coś z tym zrobić?

Aktualizacja do punktu 9

ad. a.
Wymiana końcówki - ostatnio zacząłem się zastanawiać nad wymianą tłumika końcowego na taki z dyfuzorem, ale tak skonfigurowanego, żeby nie obniżał osiągów.
Rozważam też wymianę całego układu wydechowego poczynając od kolektora przez średnicę układu po przelotowy wydech. Pytanie co przez to zyskam tak na prawdę?

ad. b.
Wymiana zawieszenia - Puki co nie mam w planach gleby. Czekam z tym, aż przednie amorki będą do względnej wymiany.

ad. c.
Wymiana radia z kasetowego na CD lub na nieseryjne z obsługą MP3 - Ten pomysł powoli przekształca się w budowę jakiegoś niezgorszego CAR-Audio.
Radyjko Alpine serii CDA-98xx lub 112Ri do tego wzmak 4 kanałowy, bass do bagażnika, 16cm głośniki na dystansach w drzwi, tweetery w oryginalne miejsca w lusterkach, i niewielkie głośniczki wspomagające w oryginalnych miejscach z tyłu (po bokach półki).

Brak dalszych zmian w poprzednio planowanych planach ;)

Przy okazji, fofi zaczęła palić z ~7l./100km do prawie 10l./100km a benzyna nie tanieje. Duszenie się autka zniknęło na okres zimy, ale teraz zaczyna powracać gdy ssanie wyłącza się niedługo po odpaleniu silnika a silnik nadal zimny...
Moje największe podejrzenie pada teraz na przepływomierz, ale zobaczymy co powiedzą w warsztacie.

MARIUSZ.B, widziałem ale to nie trafia to mojej chęci zrobienia czegoś bardziej w kierunku clean looka :(

Link do http://www.fiestaklubpols...ic.php?p=538798 już nie działa :(

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2011 10:36 ]
No to jestem po analizie... lambda jest zwalona.
Przy okazji zrobiłem oględziny podwozia i mam do wymiany próg z prawej strony i do piaskowania podwozie + zabezpieczenie go.

Czy ktoś zna i może polecić mi warsztat, w którym mogę zrobić piaskowanie i zabezpieczenie podwozia solidnie i w dobrej cenie?
Jak by ten warsztat wymienił próg i zrobił lakier to była by bajka!


[ Dodano: Sro Maj 04, 2011 00:41 ]
Dziennik pokładowy, wpis kolejny.

Sonda lambda zamówiona.
Czekam na paczkę a fiesta czeka na wymianę :devil:

Przy okazji to ciekawe odśnieżać samochód z okazji 3 maja ;)

[ Dodano: Sro 11 Maj, 2011 17:10 ]
-----------------------------------
No i sonda wymieniona! :ok:
Co ja się przy tym narobiłem!!! Ło Matko!!!!
WD40, odrdzewiacz, chuchanie, dmuchanie, napinanie!!!! :krzesłemgo:

Koniec końców po dniu szarpania pojechałem na warsztat i tam wymiana potrwała 20 minut.

A tak, żeby mi wrażeń nie było dość, to wszystkie te smarowidła jak się podgrzały na kolektorze, zaczęły tak niemiłosiernie cuchnąć, że musiałem pojechać na myjkę i wypłukać cały silnik.
Jak ktoś nie ma odpowiedniego klucza i miał sondę nie wymienianą od dawna, to nie polecam tego robić samemu. old

jack4646 - 21 Sie 2011, 14:32

mam pytanie odnosnie felg jaką mają szerokość 7 cali bo jestem w trakcie kupna do mojego "potwora"???
jack4646 - 21 Sie 2011, 14:42

kodex, mam pytanie odnosnie felg jaką mają szerokość 7 cali bo jestem w trakcie kupna do mojego "potwora"???
kodex - 22 Sie 2011, 12:06

jack4646, tak to 7" felgi.
Parametry felgi 7Jx15H2 ET38 z oponami 195x50r15.
ET35 będzie już wystawać poza obrys ;)

jack4646 - 22 Sie 2011, 19:52

Dokładnie o takich samych parametrach zakupiłem felgi;) A czy ociera albo coś???
jack4646 - 22 Sie 2011, 21:57

Wrzuć wogóle więcej foto twojej bryki z tymi felami :V: :V: :V:




Ok jestem nowy wskazówki mile widziane :)

hubi_2006 - 22 Sie 2011, 22:06

jack4646, a Ty edytuj poprzedni post zamiast pisać kolejny.
kodex - 3 Lut 2012, 14:22
Temat postu: Nowa atrapa
Nie ma co ukrywać ze zima daje nam się teraz we znaki.
Ostatnio trzasnęły mi zaczepy od atrapy (został tylko jeden) :sad:

Zatem zamówiłem nową atrapę od wersji GHIA i dziś przyszła!! :V:

Montaż na początku przyszłego tygodnia!

hubi_2006 - 3 Lut 2012, 15:54

kodex napisał/a:
Zatem zamówiłem nową atrapę od wersji GHIA i dziś przyszła!!

No chyba nie w ASO :9: ?

kodex - 3 Lut 2012, 18:38

Pewnie, że nie w ASO!!
A co jak nówka wygląda :9: ?

EDIT 06.02.2012:
Dziś zamontowałem nowy grill.

Niestety fiestę czeka malowanie zderzaka i kilka innych poprawek blacharsko-lakierniczych.

kodex - 24 Maj 2012, 15:55

Fiesta sprzedana. Można zamknąć temat.
Parzych - 24 Maj 2012, 18:38

kodex napisał/a:
Można zamknąć temat.
Zgodnie z życzeniem, zamykam...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group