Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] Autoalarm działa nie prawidłowo

dylimoc - 5 Mar 2010, 20:30
Temat postu: [MK4] Autoalarm działa nie prawidłowo
Kupiłem samochód 2 tygodnie temu. Wiedziałem, że alarm i pilot nie działa. Ale dziś, gdy otworzyłem samochód. Włączył się alarm tzn. mrugają cały czas kierunki, syreny nie ma. Na desce rozdzielczej są 2 diody jedna większa od drugiej. Dowiedziałem się, że są one od alarmu wcześniej, gdy zostawiałem samochód mrugała tylko lewa mniejsza dioda. Teraz prawa większa dioda mrugnie 3 razy i lewa raz i tak cały czas.

Po zamknięciu samochodu kierunki pomrugają parę razy i przestają. Ale w czasie jazdy mrugają cały czas tylko, co chwile wyłączając się. Jeden pilot chyba działa, bo gdy nacisnę przycisk dioda na pilocie się świecie, ale z alarmem się nic nie dzieje.

Jak to naprawić albo jak wyłączyć ten alarm żeby nie mrugały kierunki, bo i tak centralny zamek nie działa? (czytałem, że można go wyłączyć odłączając centralkę, ale gdzie ona jest i jak ją odłączyć, a alarm jest chyba standardowy od forda sam nie wiem na pilocie jest napisane BY SILICON TX)

Proszę o pomoc.

kuba87 - 5 Mar 2010, 20:33

znajdz centralke alarmu i odepnij kostke najprostrzy sposob potem poszukaj ewentualnego uszkodzenia
dylimoc - 5 Mar 2010, 20:39

Chyba znalazłem pod kierownicą jest takie pudełko, które ma chyba 2-3 diody i 2 kabelki z niego wychodzą bez żadnego napisu, ale nie ma żadnej kostki do rozłączenia. Czy to jest centralka?

Edit: He he samo teraz przestało otworzyłem samochód i mrugnęły tylko kierunki parę razy i dioda też mruga ta co trzeba.

Ale na wszelki wypadek odłącz tą centralkę. Jeśli będę miał z tym problemy to dam znać.

Pozdrawiam.

[ Dodano: Sro Mar 17, 2010 18:18 ]
Pisze posta pod postem żeby podbić temat. Problem znowu wrócił, bo zaniedbałem go. Oto zdjęcia czy to jest centralka alarmu:



http://img691.imageshack....=dsc01901up.jpg

I jak ją odpiąć, bo żadnej kostki przy nim nie ma a kable idą w górę za obudowę przy kierownicy. I są łączone izolacją z innymi kablami i dalej już nie wiem gdzie idą. Mogę przeciąć po prostu też przewody? A później w razie, czego je połączyć i będzie działać?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group