Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - BAK MK!

Pustek13 - 18 Lut 2010, 22:53
Temat postu: BAK MK!
witam mam zapytanie w mojej fiescinie nie pokazuje mi wskaznik od paliwa jaka moze byc tego przyczyna i jak ta usterke najszybciej naprawic za wszelka pomoc i rady dziekuje odrazu pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz:)::) Chodzi dokladnie oto ze jak naleje do zbiornika benzynki to wskaznik nie pokazuje nic zero=(
DziDzia - 18 Lut 2010, 23:04

Pustek13 napisał/a:
jaka moze byc tego przyczyna

Jeżeli wskazówka w ogóle się nie rusza, to stawiałbym albo kabel, albo wskaźnik, albo pływak :)



pozdro :!:

JoeMix - 18 Lut 2010, 23:38

Pod tylną kanapą (miejsce za kierowcą) idzie przewód,,, najbrutalniejsze i najszybsze to go przeciąć, wskaźnik na włączonym zapłonie powinien spaść na 0, po dotknięciu kawałkiem idącym w stronę przodu do karoserii (masy) powinien polecieć na MAX, jak tak się dzieje to problemem jest pływak w zbiorniku lub kawałek przewodu wchodzący w podłoga pod kanapą,,, po wszystkim kabel trzeba połączyć i zaizolować.
Pustek13 - 19 Lut 2010, 09:17

a jak pływak bedzie zepsuty to da sie go wymienic wtedy czy nie??? i gdzie mozna taki kupic np.

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 09:19 ]
tyle ze nawet jak wleje sie do pelna to wskaznik i tak czy siak lezy na zero i nic w gore neichce isc:)

DziDzia - 19 Lut 2010, 09:38

Pływak da da się wymienić. Ale sprawdź najpierw wskaźnik, tak jak JOE napisał.



pozdro :!:

JoeMix - 19 Lut 2010, 09:47

Tak jeszcze mi wpadło do głowy że jak wskaźnik leży non stop na "0" a nie stoi gdzieś w połowie skali to nie trzeba ciąć przewodu, wystarczy przebić go szpilką i dotknąć ta szpilką do masy - powinien polecieć na MAX - wskaźnik sprawny.
Pustek13 - 19 Lut 2010, 14:35

no a jak nie poleci to co wtedy robic gdzie szukac takiego plywaka albo co :)
DziDzia - 19 Lut 2010, 14:54

Jak wskaźnik nie poleci do góry, tak JOE pisał, to wskaźnik jest walnięty. Sprawdź to, a później się pomyśli co dalej. Pamiętaj, żeby sprawdzać na włączonym zapłonie.



pozdro :!:

JoeMix - 19 Lut 2010, 14:55

Jak nie poleci na MAX to padnięty wskaźnik,,, czy zegar czy pływak to używka ze szrotu chyba,,, nie wiem czy nowe dostaniesz,,,
DziDzia - 19 Lut 2010, 15:00

...



pozdro :!:

Pustek13 - 20 Lut 2010, 11:07

sprawdzalem przebilem kabel szpilka i nic nie polecialo nadal w tej samej pozycji był czyli na zero.
JoeMix - 20 Lut 2010, 11:32

Ale dotknąwszy gdzieś do masy,,, takiej sprawdzonej że popłyną prąd, nie takiej lakierowanej :P

Jak się nie ruszył no to uwalony wskaźnik,,, temperatura Ci pokazuje?

Pustek13 - 20 Lut 2010, 11:35

nom wskaznik od temperatury ostatnio wymienilem bo był zepsuty i pokazuje normalnie:)
JoeMix - 20 Lut 2010, 12:54

One sa połączone, więc jak zmasowanie nie ruszyło poziomu paliwa to znaczy że wskaźnik padł,,,
Pustek13 - 20 Lut 2010, 16:39

hmmm ale to jakies dziwne zajezdzam dzisiaj na stacje nalewam benzynki i wskaznik sie nagle zaczoł podnosic wiec neiwiem oco kaman wtakim razie?????
JoeMix - 20 Lut 2010, 17:37

Może pływać się zawiesił,,, i teraz się odwiesił,,,
Pustek13 - 21 Lut 2010, 09:49

nom oby hehe tylko raz mailem tak ze nalalem benzynki cos tam pojezdzilem i jechalem w trase wskaznik pokazywał ze jest polowa a tu nagle auto mi staje i benzyna sie skonczyla wiec cos musi byc nie tak albo z pływakiem albo ten wskaznik:)
chathouk - 22 Wrz 2011, 21:26

a ja mam pytanie dotyczace kontrolki rezezwy kiedy powinna sie zapalic? jak juz wchodzi na czerwone pole wskaznik czy jeszcze pozniej, jak juz prawie nic w zbiorniku nie ma ? bo teraz wskaznik mi pokazuje na czerwonym polu mniej wiecej w gornej polowie tego czerwonego pola, ale kontrolka nie mryga ani nie swieci. czyba ze zarowka poleciala, ale nie bede rozbieral dopoki sie nie dowiem kiedy powinno sie zapalac. <8>
vegetagt - 22 Wrz 2011, 21:39

nie ma zadnej kontrolki rezerwy.
Górna połowa czerwonego pola to przewaznie mniej niż zero już. Mi sie raz skonczylo paliwo jak wskazowka byla nad czerwonym polem. Wniosek: wskaźnikom nie ufamy, tankujemy z zapasem. Wtedy tez kilometry liczylem ale coś 1.1 wpieprzyło ponad 10/100 ;P

JoeMix - 22 Wrz 2011, 22:29

chathouk napisał/a:
mam pytanie dotyczace kontrolki rezezwy kiedy powinna sie zapalic?
Wcale, to pole tylko wygląda jak kontrolka, ale nigdy się nie zapali bo nie ma żarówki, maskuje jedynie mechanizm wskaźnika.
chathouk - 23 Wrz 2011, 14:58

a, czyli wszystko jasne:) bralem taka mozliwosc pod uwage :P
diodalodz - 23 Wrz 2011, 19:30

Dokładnie a ilość paliwa jest zależna od temperatury otoczenia gdyż aby zniwelować ruchy paliwa w zbiorniku ford zrobił wskaźniki termiczne działające na zasadzie wydłużającej się blaszki pod wpływem ciepła .
JoeMix - 23 Wrz 2011, 20:50

A teraz ciekawostka, stare fiesty stabilizator napięcia obsługujący zegary tez miały na bimetalu i korygował on błąd wynikający z temperatury, bo bimetal z regulatora reagował tak jak ten we wskaźniku, nowsze miały regulator elektroniczny który już tak super nie działał (ale za to nie drgały wskazówki),,,
diodalodz - 24 Wrz 2011, 18:36

od 80 roku były już stabilizator na 7805 firmy NEC Japan :)
sepek13 - 23 Gru 2011, 17:44
Temat postu: niediziałający wskaźnik paliwa
mam wielki problem ze wskaźnikiem paliwa ponieważ pokazuje cały czas 0 po przeczytaniu w jednym z temtów odłaczyłem ta kostkę przy zbiorniku i wskazówka opadła jekieś 3 cm poniżej tego czerwonego pola gdy podłączłem probówke żeby zobaczyć czy do kostki dociera prąd wskazówka podniosła sie do czerwonego pola a po zakończonym sprawdzaniu opadła znowu 3 cm poniżej prosze o pomoc!!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group