Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Zbyt niskie obroty na zimnym silniku

Midi_art - 30 Gru 2009, 19:29
Temat postu: [MK3] Zbyt niskie obroty na zimnym silniku
Witam pozdrawiam wszystkich serdecznie :) .Posiadam fiestke 1.3i i na zimnym silniku mam za nieskie obroty.Odpala na zimnym silniku tylko po dodaniu gazu.CCP i krokowiec ok bo sprawdzałem.Co moze byc jeszcze przyczyna zmbyt niskich obrotów ??? prosze o pomoc.z góry dziekuje
JoeMix - 7 Sty 2010, 00:50

Może uszkodzony czujnik temperatury silnia?
Marcinowaty - 7 Sty 2010, 19:59

JoeMix napisał/a:
Może uszkodzony czujnik temperatury silnia?


Czego temperatury, powietrza, płynu chłodzącego??
Myślę że to coś może mieć wspólnego ze automatycznym ssaniem.

JoeMix - 7 Sty 2010, 22:12

Czujnik temperatury silnika to czujnik temperatury silnika a nie powietrza :P Ssaania to on nie ma bo ma CPP,,, więc za "ssanie" odpowiedzialny jest czujnik temperatury silnika,,,
Mad_Maxs - 7 Sty 2010, 23:12

Ale masz problem jedynie z odpaleniem auta? w sensie że żeby odpalić musisz dodać gazu? czy po odpaleniu i puszczeniu przepustnicy od razu gaśnie?
wojtek-54 - 8 Sty 2010, 15:28

kurde! ja tez tak mam.ale jak silnik już cieply to nie ma problemu z odpaleniem.tak sie zastanawiałem czy to nie wina krokowca.zbyt pozno sie wysuwa :|
Madam - 13 Lut 2010, 07:47

Czy ktoś zna oryginalne wartości rezystancji w czujniku położenia przepustnicy - typ 87SF-9B989-BA - http://www.bear.kielce.pl/?840,pl_cp17x

Jakie one sa miedzy czerwonym żółtym i zielonym. Chodzi o dane przy dzwigni zamknietej oraz otwartej.

JoeMix - 13 Lut 2010, 08:29

Z tego co się orientuję to się robi tak zwana samoadaptację by ta rezystancja nie była aż tak ważna, ważne by zmiana była płynna i bez przerw,,,
bidżej - 13 Lut 2010, 12:19

o mierzeniu CPP zostało napisane już wszystko - wystarczy zajrzeć do tematów podwieszonych w Elektryce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group