Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Wyprowadzenia na wtyczce - aparat zapłonowy

AdamB - 17 Gru 2009, 17:05
Temat postu: Wyprowadzenia na wtyczce - aparat zapłonowy
Witam
Mam mały problem. Rozebrałem instalację elektryczną i przeoczyłem jedną rzecz, a mianowicie, nie spisałem kolejności przewodów na wtyczce do aparatu zapłonowego. Chodzi mi o wtyczkę do silnika 1,1, która ma 3 piny. 2 piny to zasilanie, a jeden to impuls na cewkę. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Adam

P.S.
Sprawdziłem już kilak wariantów i obawiam się, że coś mogło się spalić :-(.

JoeMix - 17 Gru 2009, 17:10

Mogło,,, z racji pogody i pory nie sprawdzę na aucie,,, w domu zerknę na schemat (jak znajdę) i zarzucę,,,
AdamB - 17 Gru 2009, 17:48

Znalazłem jedynie coś takiego na razie...

Laskosz - 17 Gru 2009, 18:36

wg tego zdjęcia to
środkowy to minus/masa
ten po lewej to zacisk 15 na cewce / ten chyba wyzwala iskre
ten po prawe to zacisk 1 na cewce / ten chyba to + po stacyjce

JoeMix - 17 Gru 2009, 19:14

Na schemacie sa kolory kabli a nie kolejnośc na wtyczce, ale wychodzi że Laskosz dobrze gada, środek na masę, boki na niskie zaciski cewki w/f numerów
AdamB - 17 Gru 2009, 22:58

Odholowalem auto do warsztatu bo przy -10C i padajacym sniegu, dosc ciezko sie pracuje. Podejrzewam, ze spaliłem moduł, ale to ocenię dopiero w warsztacie. Niestety auto na jakis czas zostało unieruchomione.
JoeMix - 18 Gru 2009, 09:38

Moduł jest drogi :(
AdamB - 18 Gru 2009, 16:49

Zrobiłem dziś porządki w pokoju i znalazłem moje notatki, które zrobiłem przy pierwszej operacji jak wymieniałem wtyczkę. Na kartce mam napisane 1-zielony, 2-brązowy, 3 czarny. Cyferki 1,2,3 są opisane na wtyczce, ale są one też zbieżne z tym co jest na zdjęciu, które wkleiłem u góry. Co do ceny modułu to nie jest on, aż tak drogi. Nie orientowałem się w hurtowniach, ale na allegro jest za 69,00zł. Za głupotę trzeba płacić, więc jako nauczka na przyszłość jakoś się z tym pogodzę. Nie jest jeszcze powiedziane, że spaliłem moduł, ale mocno mi się wydaje, że jednak tak.
JoeMix - 18 Gru 2009, 19:56

Moduł BOSCHA jak kiedyś pytałem w granicach 140 :(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group