Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] wyciek oleju ze skrzyni biegów

Ciapek - 15 Lis 2009, 13:31
Temat postu: [MK3] wyciek oleju ze skrzyni biegów
witam - mam problem z wyciekającym olejem ze skrzyni biegów w mojej Fieście 1,1 . Wtym roku wymieniłem uszczelkę na nową i okazało się, że wyciek jest większy niz przed wymianą. mechanik doradzil mi, że mam się postarać o uszczelkę o wymiarach zewn. i grubości tych samych co ta wymieniona ale wewnętrzny wymiar ma miec mniejszy czyli chodzi oto,żeby była ciaśniejsza. Proszę o radę jaką uszczelkę powinienem założyć żeby zlikwidować wreszcie ten wyciek. Z góry dziękuję .
JoeMix - 15 Lis 2009, 13:48

Jaką uszczelkę? :9:
Ciapek - 15 Lis 2009, 19:02

ztego wszystkiego zapomnialem napisac o jaką uszczelkę chodzi - mialem na mysli uszczelkę na wybieraku który wchodzi do skrzyni biegów
kazio-n - 15 Lis 2009, 19:23

Chyba tam idzie simmering albo oring jakiś.
Ciapek - 15 Lis 2009, 19:25

mam kupiony wg katalogu uszczelniacz wybieraka i na opakowaniu jest nr 12017369E a wymiary jego są takie:21,4x40x7,3 ale mechanik który mi wymieniał uszczelniacz twierdzi, że ten typ się nie nadaje więc czegoś tu nie rozumiem - proszę o pomoc i dla pewności podaję nr nadwozia mojej Fiesty - WFOAXXGAFALT79940.Jeżeli ktoś by wiedział to proszę mi podać jaki uszczelniacz mam kupić by pasował do mojego samochodu. Korzystając z okazji chciałem zapytać czy jeżeli ubywa oleju w skrzyni biegów to trzeba go wymienić na nowy czy wystarczy dolac a jeżeli tak to jaki najlepiej?
nexia145 - 15 Lis 2009, 19:34

Ciapek napisał/a:
z tego co wiem to jest to simmering tylko nie mam pojęcia jakie on ma wymiary
Jeśli chodzi o simmeringi,oringi i inne uszczelniacze to proponuję tylko sklepy FORD inne podróby to bee,mają dziesiątki wymiarów tego samego uszczelnienia i wszystko do d..y jest. :)
diodalodz - 15 Lis 2009, 23:46

zmień mechanika . jak by był mądry to by wiedział że można skrócić sprężynkę .
org forda kosztuje ok 30 zł z tego co pamiętam

Tommur - 16 Lis 2009, 22:02

ja dałem całe 24zł za oryginał
JoeMix - 16 Lis 2009, 22:18

Ciapek napisał/a:
jeżeli ubywa oleju w skrzyni biegów to trzeba go wymienić na nowy czy wystarczy dolac a jeżeli tak to jaki najlepiej?
Wystarczy dolać - korkiem wlewowym od frontu tyle aż się zacznie wylewać (czyli do poziomu korka) - ja do siebie ostatnio lałem Shell Sprax czy jakoś tak) nie pamiętam co tam w Mk3 powinno być,,,
pablon - 18 Lis 2009, 20:56

Kup orginal w fordzie bo zaminniki z allegro sa gowno warte.
Ciapek - 8 Gru 2009, 18:49

Powodem tego wycieku oleju ze skrzyni biegów był krzywo założony uszczelniacz na wybieraku. Założyłem nowy prawidłowo i teraz olej nie cieknie.

[ Dodano: Wto Gru 08, 2009 19:08 ]
Mam problem- nie wiem co może byc powodem zaniku pracy pompki paliwowej?Samochód gaśnie byle kiedy i gdy potem próbuje sie go uruchomić, to pompka milczy. Powinien być wyłącznik bezwładnościowy ale nie mogę go zlokalizować bo tam gdzie powinien być jest tylko przekażnik nie wiem od czego. Słyszałem, że ten wyłącznik potrafi rozłączyć zasilanie pompki byle kiedy.Po postoju ok. 0,5 godz. silnik daje się uruchomić i można jechać do następnego zaniku pracy pompki i tak w koło. Proszę o radę co to może być i gdzie ew. szukać błędu ?

JamesPL - 24 Mar 2013, 12:51

cześć,

sory że odkopuję, ale nie ma sensu zakładanie nowego tematu o tym samym. Czy ta wymiana simmeringów jest trudna, i czy można ją wykonać w domowym zakresie że tak to określę?
Niestety okazało się że prawy simmering cieknie mi, a każde miejsce postoju fiesta oznacza niczym pies latarnię... :-P

vegetagt - 24 Mar 2013, 16:53

JamesPL, da rade. Ja zmieniałem gdy auto wisialo na lewarku. Z tego co pamietam, to wydech jedynie zrzucilem, żeby był lepszy dostęp.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group