Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Pojazd w kilku przypadkach gaśnie

dader - 31 Sie 2009, 23:10
Temat postu: [MK3] Pojazd w kilku przypadkach gaśnie
Witam!
Gdy samochód stoi przez noc, na drugi dzień gaśnie przez jakieś 5-15 minut, np. przy zatrzymaniu, do momentu aż się rozgrzeje. Czasami jednak, nawet gdy przejadę nim jakiś większy dystans, gaśnie mi np. przy zawracaniu, parkowaniu, etc. przy szybkim kręceniu kierownicą "do końca". Czy można temu jakoś zaradzić? Z góry dzięki. (Dodam, że samochód ma wspomaganie kierownicy, którego jakoś specjalnie "nie czuję" (poziom płynu OK))

Miner - 1 Wrz 2009, 08:26

Z tego wynika, że nie daje rady większym obciązeniom, bo jak masz wspomaganie to pompa jest napędzana z obrotów silnika - gwałtowniejsze skręty kierownicą -> gwałtowniejsza reakcja pompy -> gwałtowniejsze obciążenie na silnik. Na początek spróbuj zmienić wszystkie paski napędowe. Ja miałem taki przypadek gdy miałem juz stary pasek klinowy, przy gwałtownym hamowaniu i dodawaniu gazu zapalały mi sie kontrolki i silnik przygasał, ale dostawał zryw (byc moze pasek był naciągnięty albo sie ślizgał i przekazanie obrotu nie było ciągłe, stąd momentami błyskały kontrolki i sie dusił). Jak to nie pomoże to sprawdź kompresje i pompe paliwa bo to najczęstsze przyczyny kiedy w niektorych przypadkach serduszko nie wyrabia :) Nie jestem mechanikiem, ale mówie z własnego doświadczenia bo mam fieste rok i praktycznie dzień w dzień awaria, dziwi mnie jak ludzie piszą ze to solidne, niezawodne silniki :O
JoeMix - 1 Wrz 2009, 09:27

1,3 na gaźniku czy na wtrysku - Twój problem opisujemy jednym zdaniem "Zimny silnik nie chodzi jak powinien i gaśnie" więc jak masz gaźnik to coś ze ssaniem, jak wtrysk ze wzbogacaniem mieszanki,,,
dader - 1 Wrz 2009, 12:00

Ok, spróbuję sprawdzić te elementy. Co do kwestii wersji, mam wtrysk, nie gaźnik...
JoeMix - 1 Wrz 2009, 12:12

Wtrysk - popraw sobie w profilu 1,3 na 1,3i i nie wprowadzaj w błąd i zmuszaj do zadawania niepotrzebnych pytań :P

Pod kolektorem dolotowym od spodu jak się orientuje jest czujnik temperatury silnika na 2 przewodach - zdejmij z niego wtyczkę i zobacz co się będzie działo,,,


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group