Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp

LOY - 11 Sie 2009, 01:06
Temat postu: FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp
* * * * * * * * * * * * * * * MK3 * * * * * * * * * * * * * * *


Tomekk58: ja ściemniałem lampki w czarnuchu kilka lat temu, jak Czarnuch miał swoje lata świetności w moim posiadaniu, domowymi metodami, do dziś, obecny wlaściciel sobie chwali :D tekst z 2007-06-18 mojego autorstwa skopiowany z forum frakcji śląskiej
Cytat:
heja :) kożystając z tego ze dziś miałem wolne w pracy to postanowiłem przeznaczyć ten dzien na nauke do egzaminu ... yy WTF j**c nauke :D zabrałem sie za "naprawe" reflektora który był cały zabrudzony od środka, parował itp. a wiec tak, zaczynamy od wypięcia zarówek z tyłu klosza, poźniej odkręcamy 2 sróbki (klucz nr 10) i wyciągamy naszego bixenona na warsztat tudzież stolik :D no i zaczynamy dupake... zeby odkleić klosz od dupki trzeba troche pogłowkować, ja pierwszy reflektor praktycznie tylko stuknąłem delikatnie, lekko podwazylem szkiełko i samo odleciało bo nie bylo juz tej spoiny miedzy nim a tyłem, dlatego parował i brudził sie. Gdy rozebrałem pierwszego reflektorka to wpadłem na pomysł zeby je zrobić tak jak ma Daras, z tym ze ja nie chciałem takich hardkorowych no i jak pomyślałem tak zrobiłem :) i tu dla was mały poradnik "how to" najpierw trzeba odczepić ten okrągy plastik z tyłu klosza do którego wkładamy żarówe, wystarczy go podwazyć od srodeczka z 4 stron, następnie odczepiamy ta zasłonke zarówki, odtłuszczamy rozpuszczalnikiem i malujemy, ja użyłem zwykłego sprayu czarny matt :) tak to wygląda

następnie bierzemy sie za oklejanie odbłyśnika, w zależności ile chcemy pomalować, ja malowałem tylko ta "ramke"


pierwsza warstwa taśmy,a tu już druga :


radze dobrze to okleić, rozpuszczalnik jak sama nazwa wskazuje rozpuszcza odbłyśnik !!
czymże byłaby praca bez zadowalacza :P
hehe
pierwsza warstwa lakieru

malowałem 2 cienkimi warstwami w odstępach 5 minut, w zupełności wystarcza :)
następnie odklejamy taśme, gazete itp i naszym oczom ukazuje sie duet doskonały - chrom + czarny mat,


pod maska w niedługim czasie tez ten duecik zagości razem z nowym serduszkiem :) :D ale o tym kiedy indziej

następnie, po wyschnięciu wszystkiego zabieramy sie do składania w kolejności odwrotnej do rozbierania :P ja do sklejenia uzyłem kleju montażowego koloru czarnego :D

kleimy dokładnie, nie załujemy kleju, bo przecież nie chcemy znowu czyścić wnętrza :)
tak to wygląda juz na samochodzie zamontowane :)


jestem bardzo zadowolony z efektu, jeszcze musze cos z kierunkowskazami zrobić ale chyba tylko je szprycne sprayem czarnym do lamp zeby je lekko przydymić bo niestety moich nie da sie rozebrać, od razu pękają :/

przy rozbieraniu drugiej lampy nieźle sie namęczyłem, ta nie przeciekała, miała tyle spoiny ze juz myślałem ze będe jeździć z jedną czarna a druga seryjną, trzeba ją grzać grzać i jeszce raz grzać opalarką az spoina sama zacznie sie rozciągać, inaczej nie da rady, jeszcze ja mialem lampy z plastikowym tyłem i w drugiej narobilem duzo szkód ale klej wszystko załatwił :)
teraz ile nie to wyszło...
- szprajc czarny mat najzwyklejszy 8,50
- taśma + gazety - znalazłem w garażu
- rozpuszcalnik - znalazłem w garażu
- klej montazowy - tata mi z pracy przyniosł :P
troche czasu + troche nerwów, radośc ze zrobiło sie coś samemu - bezcenne :)

powodzenia :)


* * * * * * * * * * * * * * * MK4 * * * * * * * * * * * * * * *

Czynności podobne jak w opisie dot. mk3

Rozebranie reflektorów: szkło trzyma się na zapinkach, do wyjęcia odbłysku należy wcześniej zdemontować silniczek regulacji wysokości.
Rozebranie przeciwmgielnych: szkło jest klejone, trzeba rozklejać na gorąco.

Dwie wersje przyciemnienia wg poniższego zdjęcia, pomalowanie powierzchni zaznaczonych na czarno lub czarne powierzchnie + obszar zaznaczony na czerwono (dolne powierzchnie luster)


Efekt:


* * * * * * * * * * * * * * * MK5 * * * * * * * * * * * * * * *


MARIUSZ.B: Dziś fiesta została poddana małemu face liftingowi (usunięcie pomarańczowego plastiku z lamp). Decyzja o dokonaniu tych zmian została podjęta na ostatnią chwilę więc nie było czasu zakupić srebrnych żarówek, zaopatrzyłem się w zwykłe pomarańczowe z marketu. Co bym nie był osamotniony kolega bronco również zmodyfikował swoje. Kilka fotek z naszych prac:



Efekt końcowy psują pomarańczowe żarówki, srebrne zostały już zamówione. Jak zrobię zdjęcia na srebrnych na pewno je tu wkleję. Mimo wszystko reflektory stały się optycznie większe i nabrały uroku.[/quote]

* * * * * * * * * * * * * * * MK6 * * * * * * * * * * * * * * *


przy okazji projektu czarnego ST 150 PEPE i jego uprzejmosci postanowiłem poekspoerymentowac i za zgoda i zachetą ołnera jako pierwszy w polsce przyczerniłem lampy główne w MK6 :)
Jesli znajda sie nasladowcy ..niech skorzystaja na moim doswiadczeniu .
Mysle ze efekt jest wart tej pracy ...orginalne cgromowane doodtki nijak pasuja do sportu ..robia wrazenie głupawego spojrzenia a szare tło lamp wyglada tandetnie

MATERIAŁY
jesli chcecie zrobic to profesjonalnie i nie oszczedzacie na kosztach ..zaopatrzcie sie w :
-benzyna ekstrekcyjna (do odtłuszczania )
-rozpuszczalnik NITRO (do czyszczenia zabrudzen i kleju)
-włoknina (do matowienia)
-przyczepnosc lub podkład na plastik
-lakier termiczny czarny (taki jak na ukł wydechowe)
-lakier w sprayu czarny (jak lubicie -mat ,lub półmat)
-zarówki do migaczy CHROME (jesli zechcecie usunac pomaranczowe szybki)
koszt materiałów
to ok 60-100 pln


DEMONTAZ
jak odkrecic dojdziecie sami ..ja polecam spokój i komplet kluczy :)
po demontazu dobrze umyjcie lampy ..brud moze pozniej zniszczyc dzieło ..albo porysowac nagrzane szkło reflektora
seryjne lapy sa takie :)

ROZKLEJANIE
nastepnie uzbrojeni w rekawice zeby sie nie poparzyc i opalarke ..ustawiona na mniejsza temperature równomiernie i raczej szybko nagrzewacie miejsce klejenia szybki i obudowa
ja nagrzewam lampe szybkimi ruchami naokoło ..dzieki czemu klej miekknie równomiernie ...grzejecie ok 10 -15 minut ..nie za blisko zeby nie uszkodzic plastiku obudowy

dobrze miec obok druga osobe z płaskim srubokretem ..gdy czujecie ze klej jest miekki podwazacie plastik na zatrzaskach i rozklejacie lampe ...UWAGA klej sie moze ciagnac ..niech druga osoba sróbokretem przerywa wiazania zeby nie zabrudziły lampy .
po rozklejeniu warto upchnac stary klej spowrotem w szpare obudowy ..jesli stwardniał uzyjcie opalarki i płaskiego sróbaka ...klej powinien byc równo i płasko wcisniety w szczeline obudowy

PRZYGOTÓWKA
najpierw matowimy elemnty chromowane ..zewzgledu na ich nierównomierny kształt ..polecam uzyc włóknine nie mozecie uzyc papieru wodengo bo zachlapiecie odbłysnik ..po zmatowienu nalezy cała lampe przedmuchac a potem odtłuscici benzyna ekstrakcyjna

UWAGA nie dotykacie anie nie czyscicie odbłysnika !! tylko go zmatowicie ..jesli musicie bo ma plamy lub zabrudzenia uzyjcie bardzo miekkiej sciereczki lub husteczki higienicznej i płynu do szyb ..nie trzec na sucho !
tu macie róznice miedzy zmatowionym i niezmatowionym chromowanym ringiem
przy okazji ..pozbywamy sie pomaranczowego szkiełka migacza ..jest mocowane na zatrzaski ..jesli stawia opór ..rozbijcie je :) ..i tak idzie na smietnik

MASKOWANIE
dokładnie obklejecie tasma papierowa odbłysnik główny i gniazdo pozycji ..pierscien na kierunku i klej w szczelinie

MALOWANIE
odtłuszczamy całosc ponownie ..kładziemy cienka warstwe przyczepności ..albo w sprayu albo z pistoletu ..a po 15 minutach mozemy nakładac dobrze rozbełtny lakier w sprayu
nakładajcie cieniutkie warstwy zaczynajac od zakamarków
nie lakierujcie od razu całosci ! nie spieszcie się ..kilka warstw ..tylko tyle zeby skryc kolor lampy ..nie ryzykujcie grubej warstwy ..nie jest tam konieczna

pomalowane lampy

świetnym a pomijanym zabiegiem jest pomalowanie ekranu zarnika zarówki czarnym lakierem termicznym ..nie wpływa to na swiecenie a czarny ekran odbija sie bezposrednie w dobłysniku wiec po zmienie koloru zmieni kolor odbłysnika
uzyjcie do tego pedzelka! ..odbłysnik zabezpieczcie bo lakier moze kapac ...farbę w sprayu napilacie w nakretke spraya i maczajac w tym pedzel nakładacie 2 warstwy na ekran

chromowane zarówki będą smaczkiem w gniazdach migaczy

MONTAZ
przed montazem proponuje płynem do szyb wyczysci dokładnie od srodka szybki reflektora
nastepnie nagrzewamy opalarka jak na poczatku wepchniety w szczeline klej ...gdy zobaczymy ze klej jest bardzo miekki wciskamy szybko szkło w obudowe ..i zakładamy zatrzaski srubokretem ..warto zeby przy tym ktos nam pomógł ..bo trudno to wykonac jednoczesnie ..polecam tez przy sciskaniu miec rekawice bo łatwo sie poparzyc lub za słabo scisnac lampę
EFEKTY





czas pracy ok 2-3godzin ..ryzyka to zalakierowanie odbłysnika lub zdeformowanie szkła nadmiernym przegrzaniem ..jesli zabrudzicie szkło lub lampe klejem zmywacie go szmatka nasączona nitro
powodzenia!

jesli efekt sie wam podoba ale brakuje wam umiejetnosci lub checi za 250 pln (komplet) przyciemnie komplet lamp taką metodą . pytania na priv lub mail

dark86ford - 11 Sie 2009, 07:04

LOY napisał/a:
jako pierwszy w polsce przyczerniłem lampy główne w MK6

niestety musze cie zalamac... w bydgoszczy jest juz mk6 z przyciemnionymi przednimi lampami...
ale nie ukrywam ze FAQ naprawde ciekawe, LOY, jak zwykle sie spisales na medal :zwyciężca:

LOY - 11 Sie 2009, 10:00

dark86ford napisał/a:
[
niestety musze cie zalamac... w bydgoszczy jest juz mk6 z przyciemnionymi przednimi lampami...
ale nie ukrywam ze FAQ naprawde ciekawe, LOY, jak zwykle sie spisales na medal :zwyciężca:

jestem lekko załamany :sad: ..nie... tamte tez ja przyciemniłem ..żartuję :hihihi: wiec jestem drugi ale pierwszy który spray trzymał lewa reką :hahaha:

kamil wolski - 11 Sie 2009, 11:29

Pięknie. A widziałeś LOY przyciemniane (dymione) lampy do MK3? Jakiś czas temu chodziło mi takie coś po głowie ale nigdzie nie widziałem efektu w tych starych reflektorach...
LOY - 11 Sie 2009, 11:39

kamil wolski napisał/a:
Pięknie. A widziałeś LOY przyciemniane (dymione) lampy do MK3? Jakiś czas temu chodziło mi takie coś po głowie ale nigdzie nie widziałem efektu w tych starych reflektorach...

daras robił oficjalnie pierwszy ..a i ostatnio "ktos" sie wyzywał na lampach :) ..niestety w MK3 ..efekt jest skromniejszy bo niewiele mozna "legalnie' pomalowac

pP - 11 Sie 2009, 13:45

stek w faqu - :rotfl:
bardzo jestem zadowolony z efektów - niedużym kosztem zyskujemy unikatowy wygląd i przemieniamy jeden z wielu mankamentów mk6 w zaletę i fajny detal, który cieszy właściciela!

luki - 11 Sie 2009, 14:00

kamil wolski, zobacz u mnie w temacie, niedawno stare reflektory psułem:)
tomekk58 - 11 Sie 2009, 14:49

ja ściemniałem lampki w czarnuchu kilka lat temu, jak Czarnuch miał swoje lata świetności w moim posiadaniu, domowymi metodami, do dziś, obecny wlaściciel sobie chwali :D tekst z 2007-06-18 mojego autorstwa skopiowany z forum frakcji śląskiej
Cytat:
heja :) kożystając z tego ze dziś miałem wolne w pracy to postanowiłem przeznaczyć ten dzien na nauke do egzaminu ... yy WTF j**c nauke :D zabrałem sie za "naprawe" reflektora który był cały zabrudzony od środka, parował itp. a wiec tak, zaczynamy od wypięcia zarówek z tyłu klosza, poźniej odkręcamy 2 sróbki (klucz nr 10) i wyciągamy naszego bixenona na warsztat tudzież stolik :D no i zaczynamy dupake... zeby odkleić klosz od dupki trzeba troche pogłowkować, ja pierwszy reflektor praktycznie tylko stuknąłem delikatnie, lekko podwazylem szkiełko i samo odleciało bo nie bylo juz tej spoiny miedzy nim a tyłem, dlatego parował i brudził sie. Gdy rozebrałem pierwszego reflektorka to wpadłem na pomysł zeby je zrobić tak jak ma Daras, z tym ze ja nie chciałem takich hardkorowych no i jak pomyślałem tak zrobiłem :) i tu dla was mały poradnik "how to" najpierw trzeba odczepić ten okrągy plastik z tyłu klosza do którego wkładamy żarówe, wystarczy go podwazyć od srodeczka z 4 stron, następnie odczepiamy ta zasłonke zarówki, odtłuszczamy rozpuszczalnikiem i malujemy, ja użyłem zwykłego sprayu czarny matt :) tak to wygląda

następnie bierzemy sie za oklejanie odbłyśnika, w zależności ile chcemy pomalować, ja malowałem tylko ta "ramke"

pierwsza warstwa taśmy,a tu juz druga :


radze dobrze to okleić, rozpuszczalnik jak sama nazwa wskazuje rozpuszcza odbłyśnik !!
czymże bylaby praca bez zadowalacza :P
hehe
pierwsza warstwa lakieru

malowałem 2 cienkimi warstwami w odstępach 5 minut, w zupełności wystarcza :)
następnie odklejamy taśme, gazete itp i naszym oczom ukazuje sie duet doskonały - chrom + czarny mat,

pod maska w niedługim czasie tez ten duecik zagości razem z nowym serduszkiem :) :D ale o tym kiedy indziej

następnie, po wyschnięciu wszystkiego zabieramy sie do składania w kolejności odwrotnej do rozbierania :P ja do sklejenia uzyłem kleju montażowego koloru czarnego :D

kleimy dokładnie, nie załujemy kleju, bo przecież niechcemy znowu czyścić wnętrza :)
tak to wygląda juz na samochodzie zamontowane :)


jestem bardzo zadowolony z efektu, jeszcze musze cos z kierunkowskazami zrobić ale chyba tylko je szprycne sprayem czarnym do lamp zeby je lekko przydymić bo niestety moich nie da sie rozebrać, od razu pękają :/

przy rozbieraniu drugiej lampy nieźle sie namęczyłem, ta nie przeciekała, miała tyle spoiny ze juz myślałem ze będe jeździć z jedną czarna a druga seryjną, trzeba ją grzać grzać i jeszce raz grzać opalarką az spoina sama zacznie sie rozciągać, inaczej nie da rady, jeszcze ja mialem lampy z plastikowym tyłem i w drugiej narobilem duzo szkód ale klej wszystko załatwił :)
teraz ile nie to wyszło...
- szprajc czarny mat najzwyklejszy 8,50
- taśma + gazety - znalazłem w garażu
- rozpuszcalnik - znalazłem w garażu
- klej montazowy - tata mi z pracy przyniosł :P
troche czasu + troche nerwów, radośc ze zrobiło sie coś samemu - bezcenne :)

powodzenia :)

LOY - 11 Sie 2009, 20:18

ni super i sie zrobił stereo FAQ poprawie tytuł :-)
kamil wolski - 11 Sie 2009, 20:37

fajnie, ale kurcze, za duży ten odbłyśnik u nas... dzięki za odpowiedzi chłopaki ;)
Daras84 - 11 Sie 2009, 20:40

to mozesz pomalowac wiecej ;) poszukaj u mnie w temacie ;) ja mialem pomalowane praktycznie wsyztsko procz odbijajacego łuku, swiecilo w nocy dobrze, kierounki tez mialem rozklejone i pomalowane całe na czarno wypas :D
kamil wolski - 11 Sie 2009, 20:45

Musze przeszukać Dariuszu ;) koniecznie ;) .
Radkalkin - 12 Sie 2009, 12:41

w mk3 jest problem z kierunkami.
wizualny.
a rozklejenie nie wchodzi w grę.

Pantol89 - 8 Wrz 2009, 21:51

ja juz tzry lampy uszkodziłem w ten sposób :( zbankrutuje :(
bzyq90 - 13 Lut 2010, 21:34

Panowie wybaczcie za odkop ale za chiny nie mogę rozkleić lampy. Podgrzewałem i podważałem ale ten plastik sie łamie. Lampa plastikowo szklana :/ Macie jakiś pomysł? Nie chce rozwalać tyłu czy przodu i składać z czterech lamp dwie.
pawel182 - 14 Lut 2010, 19:33

Pewnie fajnie komponowałyby się z przednimi czarnymi i całością

Parzych - 14 Lut 2010, 20:40


Te wyglądają zaje... Ale nie odważyłbym się takich założyć...

pawel182 - 15 Lut 2010, 02:55

Parzych napisał/a:
[url=http://img651.images...90i.jpg]Obrazek[/URL]
Te wyglądają zaje... Ale nie odważyłbym się takich założyć...


Myślę ze w czarnym nadwoziu wygląda to jeszcze lepiej

Hubert Multana - 15 Lut 2010, 22:01

w nalblizszej przyszlosci planowalem pomalowanie lamp na taki kolor. zastanawiam sie jednak, czy jest to w ogole wykonalne, jesli nie mam w domu opalarki (a niestety nie bede jej specjalnie kupowal tylko do jednego zabiegu). jesli tak, to chcialbym klosze od razu wyczyscic, gdyz jeden z nich jest zmatowialy. w zwiazku z tym mam pytanie odnosnie czyszczenia lamp. rozumiem, ze nie powinienem nic majstrowac przy odblysniku, a co z reszta? trzeba takie elementy traktowac specjalnymi specyfikami, czy wystarczy tylko przemyc?

kolejna sprawa tyczy sie sklejenia lamp. szukalem na allegro kleju montazowego, ale nic nie jest jasno opisane, ze mozna tym kleic lampy. moze ktos rzucic linkiem z odpowiednim specyfikiem?

kamil wolski - 15 Lut 2010, 22:03

Jeśli się zmatowiły, to raczej lepiej kupić nowe za grosze niż reanimować stare i męczyć się z rozklejaniem... Stare zostawić i się z nimi zabawić, jeśli pękną, nie będzie szkoda.
Parzych - 15 Lut 2010, 22:05

Hubert Multana napisał/a:
kolejna sprawa tyczy sie sklejenia lamp. szukalem na allegro kleju montazowego,
Klej do szyb, taki czarny zwykły
aleks12 - 15 Lut 2010, 22:08

Hubert Multana napisał/a:
w nalblizszej przyszlosci planowalem pomalowanie lamp na taki kolor. zastanawiam sie jednak, czy jest to w ogole wykonalne, jesli nie mam w domu opalarki (a niestety nie bede jej specjalnie kupowal tylko do jednego zabiegu). jesli tak, to chcialbym klosze od razu wyczyscic, gdyz jeden z nich jest zmatowialy. w zwiazku z tym mam pytanie odnosnie czyszczenia lamp. rozumiem, ze nie powinienem nic majstrowac przy odblysniku, a co z reszta? trzeba takie elementy traktowac specjalnymi specyfikami, czy wystarczy tylko przemyc?


Możesz wypolerować szkła tlenkiem ceru do kupienia np na allegro :)

DziDzia - 15 Lut 2010, 23:26

Parzych napisał/a:
Te wyglądają zaje...

Paskudne :rotfl:



pozdro :!:

Parzych - 15 Lut 2010, 23:30

DziDzia napisał/a:
Parzych napisał/a:
Te wyglądają zaje...

Paskudne :rotfl:



pozdro :!:
Sam jesteś paskudny gy :2xf:
ElGrey - 16 Lut 2010, 16:33

te z pozostawionymi bialymi oczkami jeszcze znosne, ale cale czarne beee bez sesu ;-|
totalnie bez wyrazu ;-(

Miły - 1 Kwi 2010, 13:53

ja mam pytanie - jak dokładnie wyciągnąć ten kapturek z lampy MK3?
marcinek0110 - 6 Lut 2011, 22:23

Pomalowałem już po części odbłyśnik w swoich lampach w mk4 jednak efekt jest mało widoczny. Stąd pytanie: czy pomalowanie również miejsc zaznaczonych na zdjęciu na czerwono wpłynie negatywnie na odbijane światło? Innymi słowy, spieprzę sprawę jak tam pomaluje, czy już przystopować?

Miły - 7 Lut 2011, 06:44

Daras pomalował tam, tylko w MK3 i normalnie świeciły i nie miał problemów...
DziDzia - 7 Lut 2011, 09:59

marcinek0110, maluj co chcesz, byle nie odbłyśnik.



pozdro :!:

JoeMix - 7 Lut 2011, 10:19

DziDzia napisał/a:
byle nie odbłyśnik
:yes:
Marcin - 7 Lut 2011, 11:55

marcinek0110 napisał/a:
Pomalowałem już po części odbłyśnik w swoich lampach w mk4 jednak efekt jest mało widoczny. Stąd pytanie: czy pomalowanie również miejsc zaznaczonych na zdjęciu na czerwono wpłynie negatywnie na odbijane światło? Innymi słowy, spieprzę sprawę jak tam pomaluje, czy już przystopować?

ja tak mam, kuknij do mojego tematu to zobaczysz jak to wygląda, wg mnie po operacji świeci tak samo jak przed, na stacji diagnostycznej jak mi diagnosta ustawiał wysokość to wiązka światła była taka jak powinna być.

marcinek0110 - 7 Lut 2011, 12:10

Cytat:
marcinek0110, maluj co chcesz, byle nie odbłyśnik.

Może źle się wyraziłem w pytaniu, chodziło mi o to, które płaszczyzny nie należą do odbłyśników (nie wpływają na odbicie światła).

Marcin, Dzięki za odp. Właśnie o to mi chodziło, wiedziałem że gdzieś to widziałem ale za nic nie mogłem sobie przypomnieć gdzie:) W wolnej chwili i suchym dniu pomaluje resztę:)

dave210784 - 27 Lut 2011, 18:08

Panowie a jak to wygląda z mk5?? co można pomalować?? niedługo będę zmieniał klosze więc może przy okazji psiknę jakimś spayem!?? <???> :ok:
bidżej - 27 Lut 2011, 18:35

mniej więcej to samo, lampa w MK5 jest podobna do MK3. nie wiem tylko czy jej rozmontowanie idzie tak samo...
Marcin - 27 Lut 2011, 19:16

W tygodniu przeczyszczę temat i go zaktualizuje o wersje dla mk4 i mk5, bo też takie operacje były robione i jakieś fotki się znajdą jak to się robi i jak wygląda.
dave210784 - 27 Lut 2011, 21:41

byłoby super!! gdzieś widziałem to na fotkach. wygląda to świetnie, więc dlaczego nie spróbować tego u mnie :yes: :twisted:
DziDzia - 27 Lut 2011, 21:57

bidżej napisał/a:
nie wiem tylko czy jej rozmontowanie idzie tak samo...

Zdjąć 4 spinki i suszarką rozgrzać klej i rozchylić..



pozdro :!:

dave210784 - 28 Lut 2011, 09:28

DziDzia napisał/a:
bidżej napisał/a:
nie wiem tylko czy jej rozmontowanie idzie tak samo...

Zdjąć 4 spinki i suszarką rozgrzać klej i rozchylić..



pozdro :!:



A jak wygląda sprawa wymontowania pomarańczowych szkieł od migaczy?? Są one jakoś specjalnie mocowane?? :fox: :bezradny:

Marcin - 28 Lut 2011, 12:38

temat oraz pierwszy post zaktualizowany <8>
jak znajdę jakieś foty z mojej operacji to dorzucę, jak ktoś ma coś do uzupełnienia to pisać.

Parzych - 28 Lut 2011, 23:18

Cytat:
A jak wygląda sprawa wymontowania pomarańczowych szkieł od migaczy?? Są one jakoś specjalnie mocowane?? :fox:
Są mocowane ale jakoś niespecjalnie, spokojnie można je wyciągnąć... :yes:
dave210784 - 1 Mar 2011, 15:52

Parzych napisał/a:
Są mocowane ale jakoś niespecjalnie, spokojnie można je wyciągnąć... :yes:


jupi już się cieszę:) muszę tylko zamówić chromowane żarówki i biorę się do pracy!!!

DziDzia - 1 Mar 2011, 18:49

Parzych napisał/a:
Są mocowane ale jakoś niespecjalnie, spokojnie można je wyciągnąć... :yes:

No, prawie spokojnie.. Są na zatrzaskach, trzeba je podważyć i wychodzą.. I trzeba uważać, żeby sreberka/chromu nie zdrapać..



pozdro :!:

Mikuś - 1 Mar 2011, 21:07

uważaj z taśmą bo przy odklejaniu lubi odejść
dave210784 - 2 Mar 2011, 18:48

Mikuś napisał/a:
uważaj z taśmą bo przy odklejaniu lubi odejść



dziex będę uważał :)

marcinek0110 - 13 Mar 2011, 20:15

Osobiście pomalowane reflektory. Lakier odporny na wysokie temperatury, nakładany gąbką na wcześniej przeszlifowaną papierem ściernym powierzchnię (widać drobinki gąbki:)). ciężko było z przyczepnością lakieru, podejrzewam że to z braku użycia podkładu.




Na dniach mają dojść chromowe kierunki, więc pomarańczowy nie będzie tak odbijać.

hubi_2006 - 14 Mar 2011, 11:43

marcinek0110 napisał/a:
nakładany gąbką na wcześniej przeszlifowaną papierem ściernym powierzchnię
:9: WTF?
marcinek0110 - 14 Mar 2011, 18:04

No gąbką no:D Pryskam se na gąbkę i odciskam na powierzchni. Coś jak malowanie wałkiem. Tym sposobem nie musiałem maskować części odbłyśników których nie miałem zamiaru malować.
Buła2 - 26 Cze 2011, 13:38

ja u siebie w golfie jak robiłem "smoked" to malowałem z pędzelka bo kolegą taśma zerwała odbłyśnik i powstała kicha ;/
Miły - 26 Cze 2011, 15:12

ja zakleiłem papierową taśmą i wszystko było ok...
Buła2 - 26 Cze 2011, 19:24

wiesz niektórym się udaje a innym nie zależy tez od kleju taśmy :P
ff1980 - 6 Paź 2011, 11:31
Temat postu: Re: FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp
witam ! podłączę się do tematu, w mk5 po wyjęciu pomarańczowych odblasków i nalożeniu klosza jednak trochę widać dziury po mocowaniu...jest jakiś sposób na zamaskowanie czy nie martwienie się tym ? :-) )))
Obywatelka Higienistka - 28 Lut 2012, 21:20

pawel182 napisał/a:
Parzych napisał/a:
[url=http://img651.images...90i.jpg]Obrazek[/URL]
Te wyglądają zaje... Ale nie odważyłbym się takich założyć...


Myślę ze w czarnym nadwoziu wygląda to jeszcze lepiej


Chyba też bym się nie odważyła na taki manewr, ale przednie lampy jak najbardziej :D

mattstop - 26 Lut 2013, 00:44

mam pytanko czy ktos malowal lampy w mk6 przed liftem? Ma moze ktos jakies zdjecia efektu koncowego lub wie ile mozna pomalowac aby swiatla byly ok
inno - 2 Mar 2013, 16:59

w mk6 przed liftem dużo się da pomalować :D http://i715.photobucket.c...ec/DSCF1832.jpg
mattstop - 4 Mar 2013, 14:12

tak tez myslalem ale lepiej sie bylo upewnic dzieki za fotke a czy halogeny przeciwmgielne da sie rozkleic mysle ze tez by fajnie wygladaly jak by tam troche pomalowac
Parzych - 4 Mar 2013, 15:03

mattstop napisał/a:
a czy halogeny przeciwmgielne da sie rozkleic mysle ze tez by fajnie wygladaly jak by tam troche pomalowac
Tam nie ma czego malować, w p/mgłowych cała powierzchnia to odbłyśnik...
mattstop - 4 Mar 2013, 17:07

wydaje mi sie ze glowny odblysnik to to koleczko w srodku a reszte mozna by pomalowac wtedy byly by wielkoosci jak w mk6 po lifcie
Parzych - 4 Mar 2013, 18:01

Mój błąd, faktycznie przed liftem są większe, a ja miałem przed oczami swoje... :ups: Jeśli uda się je rozkleić to sporo można pomalować...
mattstop - 5 Mar 2013, 00:31

narazie brak czasu i pogody ale spróbuje rozpracowac temat tylko ze blizej wakacji jak sie uda to napewno sie pochwale
leila_69 - 6 Mar 2013, 22:00

Witam ;)

czytałam gdzieś na Forum, że Ktoś oferuje usługę przyciemniania lamp
ale nie mogę znaleźć tego posta :( SZUKAJ też nie pomaga,
czy ktoś mnie poratuje?

Parzych - 6 Mar 2013, 22:11

Kolega LOY tym się zajmował...
leila_69 - 6 Mar 2013, 22:47

extra,
ale szybko odpisujesz!
dziękuję, już do Niego piszę pw ;)

Parzych - 6 Mar 2013, 22:55

Hehe, po prostu śledzę niektóre tematy... :D
leila_69 - 6 Mar 2013, 23:17

ojjj, nawet nie wyobrażasz sobie jak ja WAS śledzę :D
Kam1l - 10 Sty 2014, 13:40

Panowie a jak rozkleić lampy w mk7? Do piekarnika się nie zmieści (długość 85cm).
Parzych - 10 Sty 2014, 14:06

Kam1l, nawet jakby się zmieściły, to byś je tylko zniszczył... Suszarka w rękę i ogrzewanie brzegów aż "spoina" się nagrzeje i puści... :ok:
inno - 10 Sty 2014, 14:23

Parzych napisał/a:
nawet jakby się zmieściły, to byś je tylko zniszczył...


wkładałem lampy od mojej hondy do piekarnika na 80 stopni około 5-7 minut i się nie zniszczyly

Parzych - 10 Sty 2014, 14:33

inno, też plastikowe były :?:
Peedro - 10 Sty 2014, 19:22

Parzych napisał/a:
inno, też plastikowe były :?:


Z mazdy wygrzewałem dobre 10 minut i plastikowe był i nic się nie działo :-P poza tym że kuresko ciepłe były :hahaha:

inno - 10 Sty 2014, 21:59

Parzych napisał/a:
inno, też plastikowe były :?:


szkło + plastik, szkło się nagrzało plastik był ciepły (nie deformował się)

smok.wawa - 24 Sty 2014, 13:58

Witam. Przepraszam że nie na temat ale mam pytanie czy lampy z fiesty po lifcie będą pasowały do wersji przed liftem z roku 2004? chodzi o przód oraz tył. Dziękuję
Parzych - 24 Sty 2014, 14:04

smok.wawa, przód plug&play, przy tylnych trzeba wymienić wtyczki na poliftowe i dołożyć kable do drugiego p/mgłowego i wstecznego...
Kam1l - 31 Sty 2014, 22:51

W mk7 jakieś kiepskie lampy są.
W Focusie dałem na 150 stopni na kilka razy po pare minut i było wszystko ok. A tutaj wypadek. Tylko fakt, faktem że szkło leżało na płycie piekarnika, która była jeszcze cieplejsza :) ale i tak silikon nie chciał puścić...


Parzych - 31 Sty 2014, 23:11

Kam1l napisał/a:
A tutaj wypadek.
Ostrzegałem... :devil:
Kam1l - 31 Sty 2014, 23:53

Chciałem Cie poprzeć dowodami :D
Parzych - 31 Sty 2014, 23:58

Kam1l napisał/a:
Chciałem Cie poprzeć dowodami :D
<oki>
ostry5_13 - 9 Wrz 2014, 22:20

to i ja się dorzucę fotkami z malowania kierunków w mk3 :)
dodam że klosze elegancko odskakują po podważeniu nożykiem technicznym :)
Przed :


i Po pomalowaniu 2 wartw czarnym lakierem i jedną bezbarwnym oraz złożeniu prezentują się tak :



[URL=http://imageshack.com/f/p8FXtAOJj]
[/URL]
:ok:

Tobol - 10 Wrz 2014, 18:41

Ja też chce :9:
Parzych - 10 Wrz 2014, 18:54

ostry5_13, jak trafisz na wnikliwego policjanta, to za te kierunki możesz stracić dow. rej. Nikt Ci się nie przyczepił, że dzienne masz za blisko siebie :?:
ostry5_13 - 11 Wrz 2014, 16:27

Parzych, bardziej się czepiają o homologację na dzienne :p o kierunkach słyszałem tylko raz na co odpowiedziałem że to stylistyczna wersja SI i takie kierunki są w nich w standardzie :ok:
Jondi - 12 Paź 2014, 11:19

Czy ktoś posiadą fotki ze swoich prac nad lampami przed FL w MK6? Albo chodź fotki po? Zastanawiam się czy malować też odbłyśnik kierunku i pozycji...
brodaty33 - 5 Sie 2015, 16:25
Temat postu: Re: FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp
ostry5_13 napisał/a:
to i ja się dorzucę fotkami z malowania kierunków w mk3 :)

i Po pomalowaniu 2 wartw czarnym lakierem i jedną bezbarwnym oraz złożeniu prezentują się tak :




Czym lakierowane jeśli można spytać?;>

ostry5_13 - 6 Sie 2015, 00:15
Temat postu: Re: FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp
tym co miałem pod ręką :) z tego co pamiętam to lakierem do felg :)

niedawno powtórzyłem to w innym aucie zwykłym czarnym matowym sprajkiem :P
jedyna rada to odtłuścić i psiknąć chociaż jedną warstwę podkładu :)

Michal85 - 26 Wrz 2016, 09:13
Temat postu: FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp
Ktoś rozklejał albo próbował się bawić z lampami z MK7 po FL z ledami i soczewką lub zwykłymi?
Jak mocny jest klej. Opalarka wystarcza czy lepiej piekarnik?
Orientuje się ktoś czy przód to szkło czy tworzywo?
Chce srebrne elementy pomalować na czarno.
Jak pisałem do firmy hid retrofit to koszt około 300zł za samo przemalowanie ale pisali że je rozcinają.
Kiedyś we fiacie rozklejałem chińskie lampy to nie było problemu opalarką.

slawomirro - 30 Wrz 2016, 11:32
Temat postu: FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp
Co do tematu przyciemniania reflektorów, to kiedyś temat mi się wydawał interesujący,
ale teraz Policja zajeła sie tym tematem i ostatnio masowo zaczęła wystawiać mandaty
i zabierać dowody rejestracyjne z reflektory przyciemnione.
Polecam to uwadze przed wzięciem się do tego typu tuningu.

Parzych - 7 Paź 2016, 15:18
Temat postu: FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp
slawomirro napisał/a:
teraz Policja zajeła sie tym tematem i ostatnio masowo zaczęła wystawiać mandaty
i zabierać dowody rejestracyjne z reflektory przyciemnione.

Za przyciemnione klosze i owszem, nie za polakierowanie elementów reflektora, które nie mają związku z samym świeceniem, czyli oprócz odbłyśników i kloszy możesz legalnie polakierować wszystko... :ok:

barysm - 29 Mar 2017, 17:08

Hej, czy ktoś posiada aktualne namiary do użytkownika "LOY" ? Lub chciał by zająć się przerobieniem przednich lamp od Fiesty MK6 przed liftem?
Dzięki :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group