Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Dziwny dźwięk przy max skręcie kierownicy

kopara - 4 Sie 2009, 19:31
Temat postu: [MK3] Dziwny dźwięk przy max skręcie kierownicy
Koledzy pomóżcie dwie rzeczy:
1.Przy maksymalnym skręcie kierownicą słyszę dziwny dźwięk co do wymiany?
2.Przy mocniejszym hamowaniu z prędkości powyżej 50 km/h macno bije kierownica rónież pytanie co do wymiany?
Z góry wielkie dźwięki

mechcom - 4 Sie 2009, 19:44

2 zobacz tarcze hamulcowe czy sa krzywe :-P ale raczej sa jak takie masz objawy
nexia145 - 4 Sie 2009, 19:51

1. masz wspomaganie? i z kąd ten dżwięk dochodzi <???>
mechcom - 4 Sie 2009, 19:53

a te dzwieki jak maxxymalnie skrecisz kierownica np na dostoju i trzymasz kierownice?
kopara - 4 Sie 2009, 20:01

wspomagania nie mam,a to dzieje się właśnie na postoju jak trzymam kierownicę i chcę skręcić
siwyart - 5 Sie 2009, 16:13

miałem podobnie w mojej furce, przy maksymalnym skręcie słyszałem skrzypienie, zaczałem kombinować i zauważyłem że przy wyłączonym nawiewie, nie słychać tego skrzypienia, problem więc wydał mi się błachy, zostawiłem to i po jakimś czasie samo przestało :)
sytyry - 13 Sie 2009, 00:10

Ja mam ten sam problem. Przy maksymalnym skręcie czy to na postaoju czy podczas powolnego poruszania się mimo wszystko gdzieś piszczy i nie ma na to wpływu nawiew ( nie u mnie). Straszne to szczególnie, że mieszkam w bloku, pod którym są bardzo małe i ciasne parkingi i maksymalny skręt jest bardzo przydatny w szybkim wyjeździe. U mnie jest wspomaganie. Czy może byc to wina szerszych opon? ale to raczej nie dźwięk obcieranej opony,a taki jak przy zczochranym pasku od pompy. Pomóżcie bo do głowy z tym dostane.
JoeMix - 13 Sie 2009, 11:40

Dziwny dźwięk przy maksymalnie skręconych kołach to norma - piszczy wspomaganie, daj delikatnie nie ma max i nie będzie warczeć.
sytyry - 13 Sie 2009, 12:54

Dokładnie tak zaobserwowałem. Kiedy koło są niemal skręcone do oporu ale nie na maxa to jest ok. Tylko właśnie zastanawiam się dlaczego tak właśnie robi? Pompa wspomagania za słaba? lub do wymiany już coś? wolałbym by przy maksymalnym skręcie była cisza. Lubie poprostu gdy nic nie stuka, puka i piszczy.
JoeMix - 13 Sie 2009, 13:32

Tak po prostu jest,,,w fabrycznie nowych autach też,,, wynika to z konstrukcji układu, jak dociągniesz na maxa koła to pompa pracuje pod dużym obciążeniem, chce skręcić koła mocniej niż ma fizyczną możliwość stąd burczenie i takie tam,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group