Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Montaż uniwerslanego centralnego zamka 2d

Marcinowaty - 15 Mar 2009, 12:55
Temat postu: [MK3] Montaż uniwerslanego centralnego zamka 2d
Kupiłem centralny na pilota firmy STIG. Proszę o konkretne rady jak przerobić siłowniki żeby zamontować je do fiesty?
dida - 15 Mar 2009, 15:37

konkretne rady są w funkcji szukaj..
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=10638
powinieneś znalesć wyczerpujące informacje..jeden dzień roboty ..tylko trzeba troszke pokombinować.powodzenia

Marcinowaty - 15 Mar 2009, 18:28

To też przeglądałem. chciałbym żeby więcej osób sie wypowiedziało. Może jakiś rysunek tych przejściówek, wymiary, itp.
Freeman - 15 Mar 2009, 20:39

Ja zrobiłem to na takiej zasadzie: wielka prowizorka ten rysunek ale może coś Ci pomoże.
Marcinowaty - 16 Mar 2009, 17:43

A mógłbyś umieścić zdjęcia tego rozwiązania bo przyznam ze nie :głowąwmur:
Freeman - 16 Mar 2009, 21:53

Nie da rady bo Fiesta nie istnieje już. Zobacz na temat Amoka, tam chyba są zdjęcia. Pi razy drzwi robiłem tak jak on.
Marcinowaty - 18 Mar 2009, 20:30

Zamontowałem na sucho zestaw, i do zasilania użyłem prostownik - lipa zasięg 50 cm !!!
Podłączyłem na sucho do auta (akumulatora) - ulga, działa zasięg co najmniej 10 - 15 m!!
Tylko zastanawiam sie jak to cholerstwo zamontować do tych zamków ;-(

Freeman - 18 Mar 2009, 20:50

Naprawdę ciężko to wytłumaczyć, a zdjęć nie mam. Musisz pokombinować. Jak rozbierzesz zamek to wewnątrz zobaczysz 2 dźwignie. Jedna jest od klamki, druga od otw. zam. kluczykiem ( i właśnie do tej podłączasz siłownik poprzez dźwigienką dorobioną)
drjanusz - 18 Mar 2009, 23:17

freeman napisał/a:
druga od otw. zam. kluczykiem ( i właśnie do tej podłączasz siłownik poprzez dźwigienką dorobioną)

No nie bardzo i orginał i podróbki sterują dźwigienką od wewnętrznej klameczki ;-|

JoeMix - 19 Mar 2009, 11:17

Przecież na forum sa fotorelacje jak założyć zamek - tak trudno poszukać (wiem nie chce się - jak sam ostatnio szukałem to mnie ilość rezultatów przeraziła) i popatrzeć (wiem że są zdjęcia bo szukałem jak ktoś na forum chciał za 300 kupić uniwersalny zamek) i pokombinować.
Marcinowaty - 19 Mar 2009, 16:12

http://www.elektroda.pl/r...+%2Bfiesta&sid=

Co powiecie o takim rozwiązaniu?

JoeMix - 19 Mar 2009, 16:39

Jak się sprawdza to czemu nie.
Marcinowaty - 19 Mar 2009, 17:20

Nikt na forum nie montował w ten sposób? Ważne to jest dla mnie bo zamek mi wysiadł i muszę otwierać drzwi od strony pasażera ;-|
Freeman - 19 Mar 2009, 19:19

drjanusz napisał/a:
No nie bardzo i orginał i podróbki sterują dźwigienką od wewnętrznej klameczki ;-|
chodzi mi o to że ta druga jest tylko od otwierania klamką zewnętrzną, a ta o której mówie od kluczyka no i klamki zewnętrznej(po prostu zam./ otw.)
JoeMix - 19 Mar 2009, 19:43

Marcinowaty, Jak Ci zamek wysiadł - nie zamyka się kluczykiem - ten sposób co pokazałeś z elektrody to wydaje mi się że siłownik właśnie rusza prętem co kluczyk - nie lepiej naprawić zamek/założyć sprawny?
Marcinowaty - 20 Mar 2009, 18:40

Wkładka wysiadła, zamek jest sprawny
JoeMix - 20 Mar 2009, 19:35

To wydaje się że taki sposób będzie OK, ja bym chyba na sztywno do tego druta przypiął jak się da a nie w sprężynę.
drjanusz - 20 Mar 2009, 19:38

JoeMix napisał/a:
To wydaje się że taki sposób będzie OK, ja bym chyba na sztywno do tego druta przypiął jak się da a nie w sprężynę.

To nie ma być w sprężyne tylko za sprężyną przy tej blasze co zamkiem steruje

dida - 21 Mar 2009, 19:47

ja zrobiłem to podobnie tylko zamiast zaczepiać drut o sprężyne dorobiłem blaszke zakrzywioną i zaczepiłem ją nad sprężyną za mocowanie linki.a siłownik przykręciłem do zamka tak dorabianą blaszką
jest to na temacie co ci przesłałem pokazane
może to ci pomoże
[img=http://img22.imagesh.../zameks.th.jpg]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group