Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Hamulce

mat-eex - 6 Mar 2009, 23:07
Temat postu: [MK3] Hamulce
Witam! Chciałbym powymieniac hamulce z przodu, co będę musiał kupic procz 2 tarcz hamulcowych i czterech klocków hamulcowych...
trzeci - 6 Mar 2009, 23:12

To wystarczy w zupełności.
Pod warunkiem, że tłoczek jest OK (nie cieknie) i nic nie uszkodzisz przy wymianie ;-))
Pozdro ...

MARIUSZ.B - 6 Mar 2009, 23:18

Można też wymienić elastyczne przewody hamulcowe koszt sztuki to ok.20zł i przy okazji wtedy płyn hamulcowy.
Marcinowaty - 7 Mar 2009, 15:36

Obejrzyj stan gum na tłoczkach hamulcowych. Po pierwsze muszą być, a po drugie nie mogą być popękane. Wyczyść wszystkie prowadnice po których porusza się zacisk, w czasie hamowania.
dzecky - 10 Mar 2009, 07:11

ja bym polecał wymianę całego układu hamulcowego...tym bardziej ze to nie jest auto nowe:)a przy tym nie warto oszczedzac- wkoncu chodzi o twoje bezpieczeństwo:) mnie to tez czeka nie długo...
Nesor - 10 Mar 2009, 07:42

Ja przed nowym rokiem w swojej Mk3 wymieniałem tarcze i klocki... :) i tyle wystarczyło, jak chłopaki napisali sprawdz sobie wszystko i dobierz odpowiednie klocki bo ja niestety za twarde wziolem i jak sie nagrzeją to piszcza... :/
Marcinowaty - 10 Mar 2009, 23:58

dzecky napisał/a:
ja bym polecał wymianę całego układu hamulcowego


Zacisków nie wymienisz, bo nowe kosztują majątek. Wystarczy sprawdzic i ewentualnie wymienic szczęki/klocki i tarcze/bębny.

SpiderMAN - 11 Mar 2009, 07:40

Wymień
tarcze, klocki, przewody elastyczne i płyn hamulcowy... wystarczy.
Chyba, że się chcesz bawić w przyszłości niezbyt odległej w swapa, to zmieniaj przednie hamulce na zaciski z RS1800 oraz tarcze na wentylowane.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group