Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK1] Problem - kontrolka zasilania

kwiatek_1987 - 15 Lut 2009, 21:11
Temat postu: [MK1] Problem - kontrolka zasilania
Witam mam fiestę mk1 od paru dni ale mam problem :( non stop świeci mi się pomarańczowa błyskawica od zasilania :/
Pasek naciągnięty więc co może z tym być ??
Dodam ze miałem stare aku to siadały po jednej nocy a dziś kupiłem nowy i trzyma, wiec zasilanie jest.
Co można na to fachowcy poradzić ??

Kod:
Temat przeniesiony do odpowiedniego działu.
Pzdr. - trzeci

Laskosz - 15 Lut 2009, 21:22

sprawdź ładowanie :fox:
kwiatek_1987 - 15 Lut 2009, 21:25

ok 13,6 czyli prawidłowo dlatego mam problem, ale jak dodam gazy to dioda jak by lekko przygasa i się tylko rzazy


aha i drogie pytanie jak ściągnąć licznik ??

Rkalitka - 15 Lut 2009, 21:45

prawdopodobnie dody spalone w alternatorze lub jedna z diód - do zrobienia - tylko czasami lepiej kupić drugi alternator i taniej wychodzi :yes:
Laskosz - 15 Lut 2009, 21:47

13.6 to mało :) ma być 14.3-6 pewnie szczotki się już kończą w alternatorze....

a licznik? ściagasz te plastykowe obwódki, poprostu ciągniesz za nie :) pod nimi są śruby :)

diodalodz - 15 Lut 2009, 21:48

Hm licznik ściągasz tak że lewą ręką łapiesz za lewy rant okulara (ma wgłębienie) a prawą ręka za prawy okular (też ma wgłębienie ) i ciągniesz mocno i zdecydowanie do siebie. Potem masz w dolnym roku lewym i prawym śrubki i dwie na górze licznika bliżej kierownicy. Potem musisz wysunąć zegary i odpiąć linkę prędkościomierza (wcisnąć plastikową obwódkę w miejscu rowkowania (specjalnie jest rowkowany żeby bez patrzenia wiedzieć że to właściwe miejsce do wciśnięcia i odpiąć kostkę elektryczną od zegarów ewentualnie wyjąć jedną kontrolkę od hamulca ręcznego ale rzadko ona jest .
A co do kontrolki ładowania to pytanie nr 1
czy pali się po przekręceniu stacyjki i nie odpaleniu auta ??

Rkalitka - 15 Lut 2009, 21:54

mogą być szczotki, mogą być diody i dlatego najprawdopodobniej winny alternator z tego co piszesz!!
Żółwik Tuptuś - 15 Lut 2009, 22:54

głupie pytanie mam - skoro świeci się Błyskawica - to czy ona czasem nei była w drugim od lewej polu - czyli tam gdzie normalnie jest czujka ręcznego , albo poziom płynu hamulcowego ?
Kurde pogubiłem się :|
Jeżlei tak to może płynu trzeba dolać do hebli i tyle .

kostek88wjcz - 15 Lut 2009, 23:14

Żółwik Tuptuś napisał/a:
poziom płynu hamulcowego
to mk1 mialo takie czary :) ??? mialem podobny problem i byla to dioda w altku ale teraz cos znow zaczyna sie delikatnie rzażyc pewnei szczotki musze obadac :)
Żółwik Tuptuś - 15 Lut 2009, 23:17

u mnie w 81 takie cuś było , ale piszę ze nei pamiętam jak to jest w ori bo ori to aj miałem z 10 lat temu
diodalodz - 16 Lut 2009, 00:57

we wszystkich błyskawica (wskazanie na rok poniżej 80) jest to pierwsza kontrolka od prawej .
wersje bez ręcznego i wskaźnika płynu mają jedno pole puste .
kolejność jest taka
olej hamulce kierunek długie ładowanie

JoeMix - 16 Lut 2009, 07:51

kostek88wjcz napisał/a:
Żółwik Tuptuś napisał/a:
poziom płynu hamulcowego
to mk1 mialo takie czary :) ??? mialem podobny problem i byla to dioda w altku ale teraz cos znow zaczyna sie delikatnie rzażyc pewnei szczotki musze obadac :)
Miało takie bajery, a najlepciejszym było to że kontrolka ręcznego/braku płynu zapalała się w czasie rozruchu auta (świeciła jak pracował rozrusznik)
kwiatek_1987 - 16 Lut 2009, 19:15

jutro postaram się ściągnąć zegary a wracając do diody to szczotki były wymieniane 2 tyg temu przez poprzedniego właściciela. założyłem nowy aku i trzyma wszystko jest ok a dalej świeci ....
Rkalitka - 16 Lut 2009, 20:03

sprawdź alternator u elektryka, układ z diodami lubi się psuć jak jedna się spali to już może żarzyć kontrolka i będzie nieprawidłowe ładowanie!! Oczywiście z tego co wiem jeśli ktoś wie więcej czy inaczej to niech się dzieli informacjami!!
chyba że masz gdzieś zwarcie w instalacji czy cuś....!!

JoeMix - 16 Lut 2009, 20:11

;-( to już 4 albo i 5 temat o tym samym, czyli ładowaniu ,,,ile można pisać to samo?
kwiatek_1987 - 16 Lut 2009, 20:12

jutro podjade po pracy do jakiegoś elektryka dzięki za info chłopaki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group