Forum FiestaKlubPolska -

Sport w FKP - II AJS - Tor Poznań

trzeci - 6 Lut 2009, 22:44
Temat postu: II AJS - Tor Poznań
Co prawda II edycja AJS została odwołana ze względu na zapowiadającą się frekwencję ale pojawiła się jednak możliwość dla chętnych osób do poganiania i podszkolenia się w sportowej jeżdzie po torze.


Poprzedni topic został przeze mnie pomyłkowo usunięty :głowąwmur:
Zamiast skasować swój ostatni post wysłałem w kosmos cały topic :|


W związku z tym, że razem z naszą grupą miały się też szkolić osoby ze strony Automobilklubu Wielkopolskiego to przyjazd od nas choćby garstki osób pozwoli na przeprowadzenie szkolenia w pierwotnym terminie.
Inaczej mówiąc, dla nas samych nie byłoby sensu nic organizować przy tej paroosobwej frekwencji ale już w połączeniu z tą drugą grupą - tak :)

Zatem poniżej, przypomnienie wcześniejszych informacji i ustaleń:

Termin: 14.02.2009 (sobota)

Wpisowe: 350 PLN (płatne na miejscu)

Zakwaterowanie dla przyjezdnych: hotel na terenie Toru Poznań (PUCIO ma załatwić rezerwację)

Harmonogram zajęć:
8:30 - zbiórka przed biurem AW na Torze Poznań
9.00 - 10.30 szkolenie teoretyczne
10.30 - 13.00 szkolenie praktyczne cz. 1
13.00 - 14.00 przerwa obiadowa
14.00 - 16.00 szkolenie praktyczne cz. 2
16.00 - 16.30 zakończenie, podsumowanie szkolenia

Planowane w trakcie szkolenia zajęcia:

Techniki jazdy ofensywnej i defensywnej

Szkolenie teoretyczne:
- tory jazdy,
- zasady jazdy ofensywnej,
- zasady jazdy defensywnej,
- hamowanie,
- przygotowanie ataku na przeciwnika,
- przygotowanie obrony przed przeciwnikiem.

Szkolenie praktyczne
- ćwiczenia przygotowujące do jazdy defensywnej i ofensywnej,
- hamowanie,
- faule przypadkowe i umyślne, sposoby obrony.

Program będzie korygowany na miejscu w zależności od umiejętności kierowców oraz warunków atmosferycznych.
Napewno będzie więcej przyjemności z jazdy po torze niż w poprzedniej edycji.
O której można poczytać TUTAJ

Przepraszam za zamieszanie.
Pozdro ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------


AKTUALNA LISTA CHĘTNYCH

1. sowa
2. PUCIO
3. fazer72 - Focus Klub Polska

sowa - 9 Lut 2009, 00:40

czadowo <8>
tommirs - 10 Lut 2009, 23:58

oo..a można wpaść i podziwiać was na torze, bo mój budżet nie przewidział tylu wydatków :|
A 21.02.2009 jest I SuperOes więc może warto utrwalic nabyte na szkoleniu umiejętności?

sowa - 11 Lut 2009, 00:02

pewnie że można... :-) ...jakby co masz jeszcze pare dni na wyczarowanie kasiory by bardziej organoleptycznie popodziwiac :-)
Cosworth - 12 Lut 2009, 23:24

AKTUALNA LISTA CHĘTNYCH

1. sowa
2. PUCIO
3. fazer72 - Focus Klub Polska
4. Cosworth - Lamerą

sowa - 13 Lut 2009, 00:04

jeeea ... nadzieja umiera ostatnia....czy jakos tak :ok:
osimek1 - 14 Lut 2009, 01:11

mysle ze pogoda i termin mocno popsuly plany co do tego AJSu sam bym chetnie przejechal sie na to (w sumie nawet juz mialem kase odlozona) ale stwierdzilem ze tor w sniegu i to jeszcze w walentynki ...

ale szkoda ze nie wyszlo

PUCIO - 15 Lut 2009, 12:04

osimek1,
jesteś w błędzie Akademia sie odbyła i było naprawde zaje-fajnie <dresik>
:jupi:
można tylko powiedzieć, że warunki nie były wcale nie sprzyjające wręcz odwrotnie
okazuje sie że auto jedzie szybko nawet w takich warunkach ozor
( zaraz zapodam foty wklejaja się )
( pozwoliłem sobie wykorzystać foty Sowy ) :twisted:

kilka fotek :ra: http://picasaweb.google.com/frakcjawlkp/AJS#

Cosworth - 15 Lut 2009, 14:35

I ja zapodam swoją ulubioną fotę :P - było genialnie.



Genialnie do tego stopnia że podczas któregoś z bączków jakie wykonałem zebrałem kilo błota i trawy oraz zgubiłem odważniki. Po wyjeździe na drogę myślałem że pokrzywiłem totalnie felgi ale na szczęście mycie i ponowne wyważenie pomogło :P . Ale warto było !! :)

Żółwik Tuptuś - 15 Lut 2009, 15:28

Nie będe pisał że Wam zazdroszczę , bo zadżebiście Wam zazdroszczę .
Nie będe pisał czemu mnie nei było bo to nie ma znaczenia .

Napiszę tylko , że się cieszę że mogliście tam być i że to wszystko doszło do sktutku :)

Dawajcie foty i opisy - choć tym się ponakręcam :yes:

PUCIO - 15 Lut 2009, 16:13

Żółwik Tuptuś,
masz linka do fotek pod moim postem
pozdr. :)

sowa - 15 Lut 2009, 18:13

było pięknie... cośmy polatali bokami i pokosili agrestow to nasze :rotfl: cytujac profesora Szwagierczaka.... jedno szkolonko w takich warunkach to jak pięć w suchych <8>
trzeci - 15 Lut 2009, 18:23

Tylko Wam pozazdrościć i pogratulować tak udanej zabawy i szkolenia
Fotki - cool :ok:
Sorry, że nie zawitałem na tor ale Helga w Cegielskim miała Walentynkowy nastrój i nie chciała mnie wypuścić ;-))
Pozdro ...

PUCIO - 15 Lut 2009, 20:02

II Akademia Jazdy Sportowej odbyła sie w warunkach zimowych

poznaliśmy techniki zachowania się podczas wpadania w poślizgi auta
( przedewszystkim te niekontrolowane )

:ok: mogliśmy ćwiczyć poznane na poprzedniej akademi techniki jazdy

sowa napisał/a:
cytujac profesora Szwagierczaka.... jedno szkolonko w takich warunkach to jak pięć w suchych


dokładnie tak nie ukrywając tor był cały dla nas mieliśmy możliwośc pośmigać po całej pętli :-P
teraz pozostaje nam poczekać na następny termin jak tylko uda mi się coś ustalić napewno rozkręcamy kolejną edycję AJS FKP <oki>
Pozdrawiam :zwyciężca:

Tommur - 15 Lut 2009, 21:05

zadżebiście zazdroszczę Wam jazdy po śliskim. Tyle co mogę w Szczecinie to jeżdzę póki śnieg leży na torze kartingowym, abe wyczuć auto.
Na suchym jest trochu mniej czasu na reakcję i dlatego warunki zimowe tak duzo dają hehe.

diodalodz - 15 Lut 2009, 22:06

osimek1 napisał/a:
ale stwierdzilem ze tor w sniegu i to jeszcze w walentynki ...

jak zobacze kiedyś posta w którym będziesz zadowolony to walne dwie lufy za twoje zdrowie mimo że gożołu nie lubie .

A co do samej akademii hehe mam nadzieje że będzie okazja wpaść na tor w przyszłości autem z przeszłości tego toru :) Choć osobiście bardzo się zastanawiam jak to robili że 125p były w stanie przejechać :) mój potrafi się zalać olejem na odcinku specjalnym Zgierz Pabianice .

osimek1 - 15 Lut 2009, 22:46

Cytat:
jak zobacze kiedyś posta w którym będziesz zadowolony to walne dwie lufy za twoje zdrowie mimo że gożołu nie lubie .
dioda ja nie pisze ze nie jestem zadowolony - mnie nie pasowalo teraz to pojade na nastepna edycje ot co. dziewczyna by mnie za jaja chyba powiesila jkbym jej powiedzial w piatek ze wyjezdzam na AJSa :P
Żółwik Tuptuś - 15 Lut 2009, 23:06

osimek1 napisał/a:
(w sumie nawet juz mialem kase odlozona)


Trzymam cię za słowo - czyli nie będziesz srutututu za uszami jeżlei zlot wiosenny będzie kosztował dla ciebie 350 zł tak ? ( w końcu masz to już odłożone )

Miło słyszeć :)

osimek1 - 15 Lut 2009, 23:39

tak:) smialo moge powiedziec ze ostatnio w koncu powoli wychodze na prosta jesli chodzi o finanse ale nie o tym mowa;P
Neo178 - 16 Lut 2009, 01:08

No warunki super mieliście na nauke :) na następnego AJS'a postaram się przybyć, bo po fotkach i z relacji wynika, że warto było :)

Pozdrówki

pP - 4 Maj 2009, 16:07

kiedy następna edycja??
trzeci - 5 Maj 2009, 01:04

Ciężko powiedzieć w tej chwili.
Najbliższa okazja żeby o tym porozmawiać będzie na zlocie.
A tak naprawdę zależy to głównie od PUCIA i Zbyszka Szwagierczaka z AW.
Pozdro ...

PUCIO - 7 Maj 2009, 19:18

Myśle, że narazie mamy na celowniku zlot :jupi:
po zlocie pomyślimy co z tym zrobić :)

kam_vit21 - 24 Wrz 2021, 14:47
Temat postu: Hotel blisko Toru Poznań
Witam. Wybieram się na Tor Poznań przetestować moje maleństwo. Proszę o informacje czy mogę tak po prostu wjechać sobie na Tor i pośmigać? Zastanawiam się również nad wyborem noclegu - Jak na razie jedyne rozsądne warunki i bliskość Toru Poznań oferuje Hotel GLAMOUR w Przeźmierowie. Może ktoś już ma doświadczenia i podzieli się nimi? Gdzie, co?
kuba87 - 24 Wrz 2021, 18:22

Odwiedź stronę automobilklubu wielkopolskiego, tam się wszystkiego dowiesz
PUCIO - 30 Wrz 2021, 12:18
Temat postu: Re: Hotel blisko Toru Poznań
kam_vit21 napisał/a:
Bliskość Toru Poznań oferuje Hotel GLAMOUR w Przeźmierowie. Może ktoś już ma doświadczenia i podzieli się nimi? Gdzie, co?


Polecam hotel jak napisałeś i sprawdź stronke http://www.tptd.pl/harmonogram%202021.php


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group