Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK4] Black Lady- revival

hubi_2006 - 12 Paź 2008, 22:34
Temat postu: [MK4] Black Lady- revival
1. NICK: hubi_2006
2. IMIĘ: Hubert
3. MODEL: MK4
4. WERSJA: TECHNO
5. ROCZNIK: 1999
6. SILNIK: 1.25 ZETEC S
7. OPIS AUTA: Black Lady występowała już na forum, ale jedynie jako zbiór problemów. Auto zostało sprowadzone z Włoszech. Wiadomo, że włosi do czyściochów nie należą, BL była tego bardzo dobrym przykładem. Patrząc na lakier nadal jest. Jednak gdy tylko ją zobaczyłem na aukcji jakoś tak mnie urzekła (jak to Fiesta) i wierze że mimo paru wad odwdzięczy mi się (oby). Wymiana paska, wyczyszczenie wnętrza (było co robić :yes: ), wyprostowanie alufelg, zmiana opon (w końcu nie szumi!)- po tych zabiegach postanowiłem Ją pokazać :) Na wyposażeniu znajdują się: klimatyzacja, halogeny, uchylne tylne szyby, alufelgi, radio Ford 3000 (we Włoszech było 5000), el. szyby, lotka na klapie bagażnika i białe zegary :-P
Kod:
Z VIN'u:
Fiesta 96, 1.25 Zetec-S/Duratec DOHC EFI(75PS), Panther Black Metalik
Data rejestracji:      01.01.0001
Kraj zarejestrowania:      IT
Znane cechy podstawowe tego pojazdu:
Data produkcji:      01.07.1999
Model pojazdu:      Fiesta 96
Typ nadwozia:      3-Drzw.Sedan
Wersja:      Fun
Silnik:      1.25 Zetec-S/Duratec DOHC EFI(75PS)
Przekładnia:      5-biegowa ręczna - B5/IB5
Napęd:      LHD FWD
Przełożenie przekładni głównej:      4.06
Norma emisji spalin:      EEC 96 Car (EEC 1)
Klimatyzacja:      Układ Klimatyz. Ze Sterow. Ręcznym
Obszar:      (+)"I"
Lakier:      Panther Black Metalik
Materiał we wnętrzu:      Framed (J)


8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Lampy Morette z pakietu Wolf, wykonanie zaprawek lakierniczych i położenie sporej ilości nowego Panther Black Metalik, gałka zmiany biegów z Forda Pumy, lakierowane na czarno elementy wnętrza (nawiewy, osłona zegarów i nawiewów środkowych, atrapy nad i pod radiem, korpus radia), odnowione alufelgi
b. mechaniczne: wymiana paska, wyprostowanie alufelg, wymiana ogumienia, instalacja nowego elektrozaworu nagrzewnicy, instalacja zestawu MAXICAR do sterowania centralnym z pilota, wymiana tulei wahaczy i sworzni, wymiana gum zawieszenia, wymiana uszczelki głowicy, wymiana cewki, wymiana tylnych amortyzatorów, ostatni tłumik od Supersprinta (nie ryczy ;P)
c. audio: zestaw ALPINE na przód, jednostka sterująca- Pioneer DEH 1400 RB
d. inne: własny znaczek na dupce BL :hihihi: montaż siłownika zamka klapy,

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: odchamienie tylnych bocznych szyb z niebieskiej foli,
b. mechaniczne:
c. audio:--
d. inne: może coś jeszcze wymyślę...

Październik 2008


Listopad 2008


Kwiecień 2009 made by Samy


Majówka 2009


Kwiecień 2010



Czerwiec 2010- Zlot na RallyLand

tadzias - 12 Paź 2008, 22:44

pewnie miałes szorowania a szorowania :-)

wczoraj sąsiad sprowadził z włoch Audi A4...piękny wóz tylko jak zobaczyłem jaki tam syf myślałem, że padne ;/

Włosi to jednak są syfiarze



co do samochodu - prezentuje się ładnie jak na stock

Dbaj o nią, a się odwdzięczy.

sulos - 12 Paź 2008, 22:50

zastanawia mnie brak zaglowkow z tylu?
tadzias - 13 Paź 2008, 05:58

może się ich pozbył? :fox:
sulos - 13 Paź 2008, 11:40

tyle, ze w naszym pieknym kraju zaglowki sa wyposazeniem OBOWIAZKOWYM
bidżej - 13 Paź 2008, 11:55

sulos, coś kręcisz :fox: być może są obowiązkowe od niedawna w nowych samochodach, ale mam w rodzinie mk5 z 2000r i tam też zagłówków z tyłu nie ma (a co dopiero w mojej mk3 :-P )
sulos - 13 Paź 2008, 12:09

zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach - dotyczy pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995,

czyli wszedzie, gdzie sa conajmniej 3punktowe pasy musi byc zaglowek. w przypadku fiesty beda to fotele przednie i dwa miejsca tylne.

kaczoro - 13 Paź 2008, 12:42

sulos napisał/a:
zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach - dotyczy pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995,

czyli wszedzie, gdzie sa conajmniej 3punktowe pasy musi byc zaglowek. w przypadku fiesty beda to fotele przednie i dwa miejsca tylne.


Może chodzi o samochody oferowane w Polsce...ja też nie mam z Tyłu zagłówków :luzik:

hubi_2006, Fiestka całkiem fajna, zazdroszczę wyposażenia ;-(

Marcin - 13 Paź 2008, 13:23

kaczoro napisał/a:
zazdroszczę wyposażenia

pfff.. golas :2xf:

czy ja dobrze widzę... kolega ma cyfrowe zegary takie jak w mk5? :fox:

LOY - 13 Paź 2008, 14:09

sulos napisał/a:
zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach - dotyczy pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995,
.

lokalne ustatwowe pierdoły ...moja hanka jest z 98 -zagłówków z tyłu brak :fox:
oczywiscie dopuszczona jako nowa w de ..

kaczoro - 13 Paź 2008, 14:17

Marcin napisał/a:
czy ja dobrze widzę... kolega ma cyfrowe zegary takie jak w mk5? :fox:


W Fiescie mkIV i w Pumie począwszy od '99 roku były montowane już cyfrowe :yes:

Marcin - 13 Paź 2008, 14:22

kaczoro napisał/a:
Marcin napisał/a:
czy ja dobrze widzę... kolega ma cyfrowe zegary takie jak w mk5? :fox:


W Fiescie mkIV i w Pumie począwszy od '99 roku były montowane już cyfrowe :yes:

to ja wiem, ale chciałem się upewnić :)

sulos - 13 Paź 2008, 14:35

LOY, wiem, ze lokalne ustawowe srutututu. ale za te srutututu mozna pozbyc sie dowodu rejestracyjengo
sudoMK4 - 13 Paź 2008, 17:23

łaaadna czarnulka aluski teez łaadne ale by mogły byc 14 xD
hubi_2006 - 13 Paź 2008, 17:36

Temat o BL dotyczy zagłówków? :hahaha:
Przepis jest taki: jeśli auto zostało fabrycznie wyposażone w zagłówki to nie należy ich usuwać (np. w celu poprawy widoczności przy cofaniu). BL nie ma zagłówków, nie miala i mieć nie będzie... tyle.

Licznik km faktycznie jest cyfrowy, być może dlatego że jest z 99r. a wtedy zaczęli produkcję mk5 (mk4 i mk5 były chyba razem produkowane przez parę miesięcy).
Jeśli się mylę to sorry.

Szorowania bylo sporo, a i tak planuję wstawić ją na pranie tapicery.

[ Dodano: Pon Paź 13, 2008 18:38 ]
sudoMK4 napisał/a:
łaaadna czarnulka aluski teez łaadne ale by mogły byc 14 xD

To są 14"

sudoMK4 - 13 Paź 2008, 19:43

aha sorka bo podobne do 13 ale fiesta ładna
LOY - 14 Paź 2008, 00:39

sulos napisał/a:
LOY, wiem, ze lokalne ustawowe srutututu. ale za te srutututu mozna pozbyc sie dowodu rejestracyjengo

samochód musi spełniac wymogi dopuszczenia do ruchu z dnia kiedy został po raz pierwszy zarejestrowany i charakterystyczne dla kraju w którym doszło do rejestracji .
jesli rejestrowałbys samochód dzis po raz pierwszy to miałbys problem ..ale samochód wczesniej dopuszczony do ruchu ..nie musi spełniac nowych przepisów ...dot to równiez norm czystosci spalin

odyniec - 14 Paź 2008, 08:58

LOY napisał/a:
...dot to równiez norm czystosci spalin
obecnie poza Berlinem, bo tam normy muszą już spełniać auta poruszające się po Hauptstadt... benz. to od około 1991, a diesel po 98 chyba nawet... zależy od norm jakie spełnia.
hubi_2006 - 14 Paź 2008, 13:38

Zabawa z emblematem Forda:


Tutaj podczas przerwy, znaczek po wstępnym pokryciu klarem (delikatnie bo cholerstwo rozpuszczało czarny spray):


Efekt końcowy:


Tutaj zdjęcia gałki z Forda Pumy (gałka jak się okazuje jest lakierowana i raczej nie jest z aluminium).
Ta fotka została zrobiona po zjechaniu lakieru (do metalu) i umyciu :yyy: :

Tak gałka prezentuje się po wyczyszczeniu pastą do polerowania metalu i po zamontowaniu:

Teraz gałeczka musi poczekać na tarcze filcową do fleksa i będzie mocna polerka.

Jesienna pogoda czasem nakłania do przejechania się na myjnie i do zrobienia kilku zdjęć. Black Lady już na zimówkach...




Tommi - 18 Lis 2008, 12:27

A co to, zimówki ino na przedniej osi :D , to Ci chłopcze będzie pupa zamiatać jak będzie ślisko - chyba, że chcesz się sztuki driftu uczyłć przednionapędówką - to tak :devil:

a emblemat ładniutki, będzie gdzieś przemocowany czy ino na pokaz ?????? , gałeczka zacna.

kamil wolski - 18 Lis 2008, 14:16

Fajnie. Sam myślę o nowym logo na autko bo seryjne nie pasuje totalnie ;) A co do zimówek - prawda, zakładanie zimówek na przednią oś mija się z celem ;) Albo cztery, albo na tył bo na zakrętach dupsko ucieka, przy hamowaniu też, etc ;)
hubi_2006 - 18 Lis 2008, 14:54

Emblemat zamontowany na klapie bagażnika :) A co do ziówek... Damy rade. Przelatałem 2 zimy poprzenią mk3 bez zimówek i dało rade. Fajnie że znaczek sie podoba :D Do opisu powinna jeszcze dołączyć lampka sufitowa z pumy ;) Oczywiście dalsze modyfikacje w drodze :D POZDRO

[ Dodano: Wto Lis 18, 2008 14:59 ]
Bym zapomniał wspomnieć, że stalówki odmienione metodą opisaną przez LOY'a :D

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 17:30 ]
Troszkę działo z fiestą od ostatniego posta w tym temacie.
Pewnego wieczoru wybraliśmy się z BL się na przejażdżkę, gdy dotarliśmy do celu zobaczyłem dym który unosił się obok lewego koła... Przekonany że są to spaliny z wydechu przesunięte wiatrem wysiadłem z auta i... zobaczyłem kopcące się koło :9: tarcza była czerwona :fajka: niczym rozpalony węgiel. Ehhh zaciski zardzewiały bo fiesta więcej stoi w garażu jak jeździ.
Po naprawie można było śmigać dalej...
Oczywiście na kolejny problem nie musiałem długo czekać. Zaczął uciekać gdzieś płyn chłodzący. Po uzbieraniu funduszy na sterownik centralnego zamka MAXICAR, elektrozaworu nagrzewnicy i jeżdżeniu na dolewkach płynu mogłem wstawić BL do mechanika. Z elektrozaworem o tyle ciekawa sprawa bo fiesta w chwili zakupu wcale go nie posiadała. Niestety nie było dla mnie oczywistym żeby sprawdzić czy jest. Udało mi się na szczęście znaleźć w internetowym sklepie forda do którego mamy odnośnik na forum zamiennik tej części :zwyciężca: ostatnia sztuka się została i to ja ją kupiłem za jedyne 99zł :devil:

Zestaw MAXICAR jest bardzo fajny i polecam go wszystkim.

Płyn chłodzący uciekał gdzieś przy termostacie.

Następne planowane zmiany już w przyszłym tygodniu bo fiesta idzie do lakiernika na zaprawki. Następne będą polerka całości i odnowienie felg, które też wykona lakiernik... Wolę nie brać się za to sam bo mogę coś zje... spaprać.

Myślałem jeszcze o zakupie uszatków, które byłyby tańszym wyjściem od kubełków, ale to na razie tylko dalekosiężne plany. Dalekosiężne bo remontu wymaga jeszcze zawieszenie, które z tyłu piszczy (czyżby gumy nad amortyzatorami?). Przedni zawias też puka.
Pozdrawiam :ok:

Skfarek - 21 Mar 2009, 21:33

Sluszny kierunek obraleś jak widzę, będę kibicował projektowi :ok: Co do zdalnego centrala - odrobina luksusu się człowiekowi należy, jak się przyzwyczaisz nie uwierzysz że kiedyś mogłeś używac za każdym arzem kluczyka do otwierania :-P
grzes87 - 22 Mar 2009, 13:14

otwieranie bagaznika z pilota - bezcenne, odkad sam sobie sprawilem taki gadzet nawet nie wiem co to znaczy ruszac kluczykiem w zamku :-P
hubi_2006 - 11 Kwi 2009, 23:10
Temat postu: Fiesta polakierowana!!!
Pan Gaspare będący pierwszym i ostatnim właścicielem BlackLady we Włoszech nie przywiązywał wagi do jej wyglądu zewnętrznego (jak to Włoch :tyłek: ). Efektem tego zaniedbania musiałem oddać BL do lakiernika. Oba błotniki przednie zostały wyklepane i polakierowane na nowo. Wgniecenia nie były na szczęście ostre a raczej okrągłe jednakże z przetarciami lakieru. Pomalowana została także cała maska jako że była pokaleczona oraz przedni zderzak podrapany w wyniku parkowań gdzie się da jak to wyglądało :złośnik: . Ranty drzwi także trzeba było odklepać i polakierować całe furtki co by plam nie było. Generalnie cały bok od strony pasażera został polakierowany.
Miałem oddać jeszcze do lakierowania alu na biało, ale gdy zakupiłem oponki używki CONTINENTAL 155/55R14, a lakiernik stwierdził że do świąt się nie wyrobi to... no cóż w gorącej wodzie kąpany założyłem w piątek oponki i stwierdziłem że jeszcze długo ich nie pomaluje. Może je kiedyś nawet zmienię bo te już były prostowane, ale wiadomo jacy my wszyscy na tym forum zmienni bywamy :-P
W najbliższym czasie będę musiał pewnie pomalować bębny dla estetyki. Co tu by jeszcze... hmmm generalnie wiemy że bez kasy nie ma nawet małych modów, a ja pewnie będę musiał roboty nowej szukać niebawem :|
Plany małe mam związane głównie z wyglądem wnętrza (wreszcie potraktowałem gałkę z Pumy papierem wodnym :-) efekt świetny moim zdaniem)

A teraz kilka fotek z dnia wczorajszego :-) made by Samy




J@rek - 11 Kwi 2009, 23:14

Ładnie wygląda czarna lady :ok: i alumki seryjne też do niej pasują <8>
arecki - 11 Kwi 2009, 23:16

fajne fotki :ok: dobrze ze nie pomalowałeś alu na biało :yes: :rotfl: a bębny na czarno machnij :hihihi:
J@rek - 11 Kwi 2009, 23:17

arecki, normalnie śledzisz mnie :rotfl:
sorki za OT <8>

Marcinowaty - 25 Cze 2009, 15:43

hubi_2006 napisał/a:
A co do ziówek... Damy rade. Przelatałem 2 zimy poprzenią mk3 bez zimówek i dało rade.


Zamiast wydawac kase na upiększanie pomysl o bezpieczeństwie. 4 nowe zimówki to bezpieczeństwo zimą o jakim się przekonasz jak założysz pożądny komplet zimówek na zimę :fox:

hubi_2006 - 25 Cze 2009, 16:00

Marcinowaty napisał/a:
Zamiast wydawac kase na upiększanie pomysl o bezpieczeństwie. 4 nowe zimówki to bezpieczeństwo zimą o jakim się przekonasz jak założysz pożądny komplet zimówek na zimę :fox:

A co z driftem bez używania ręcznego? :-P Tak serio to wiem jak to jest śmigać na 4 zimówkach bo mam 4szt w Cordobie służbowej :-)

DziDzia - 28 Cze 2009, 00:25

hubi_2006 napisał/a:
A co z driftem bez używania ręcznego?

Napraw go :twisted:
Ładnie się prezentuje..
arecki napisał/a:
dobrze ze nie pomalowałeś alu na biało
:yes: :yes:
arecki napisał/a:
a bębny na czarno machnij :hihihi:
:yes: :yes:



pozdro :!:

hubi_2006 - 28 Cze 2009, 15:34

Ręczny działa <8> , ale przy tych oponkach jakie były na tyle założone BL swobodnie ślizgała się na parkingu pod biedronką bez zaciągania dźwigni :-P
Już wkrótce fiesta dostanie znaczek na przodek taki jak jest na tyle :-) Tylko niech się sesja zakończy to pomaluje te bębny i będę myślał o nowych-starych alu... Myślę o sześcioramiennych RS'ach :-) Niestety... gdyby nie problemy z silnikiem już by była kasa na te cele :sad: Teraz trzeba składać od nowa, a myślałem jeszcze o CB i wymiany wymagają łączniki stabilizatorów i tulejki. Niedługo jadę na szarpacze czy jak to sie nazywa na stacji diagnostycznej i zobaczymy co wyjdzie jeszcze.

Peedro - 28 Cze 2009, 17:03

szarpaki ;) dobra rzecz, mi na przeglądzie stwierdził że lewy sworzeń wahacza ma luzy, a zaczął się tłuc dopiero miesiąc po przeglądzie :)
hubi_2006 - 3 Sie 2009, 00:18

"Zwykłość" plastików wnętrza nieco mi się znudziła :-) Czarny lakier i bezbarwny pokryły obudowę zegarów i nawiewów środkowych, nawiewy boczne, atrapy górną i dolną radia, korpus radia. Panela radia wolałem jednak nie ruszać :-)
Przed:

Po:

Fotki na razie takie podglądowe bo z telefonu i nie oddają tego dokładnie. Jak dorwę cyfrówkę to poprawię.

Marcin - 3 Sie 2009, 08:57

panel od regulacji nawiewu też psikałeś? jak tak to jak sobie poradziłeś z cyferkami i resztą?
DziDzia - 3 Sie 2009, 09:30

hubi_2006 napisał/a:
"Zwykłość" plastików wnętrza nieco mi się znudziła

Mi też. Ale ja malowałem na srebrno :) Jakoś bardziej mi się podoba (może dlatego, że moje były czarne :rotfl: )..




pozdro :!:

hubi_2006 - 3 Sie 2009, 10:50

Moje też były czarne, tylko że mniej czarne jak są teraz :hihihi:
Marcin napisał/a:
panel od regulacji nawiewu też psikałeś? jak tak to jak sobie poradziłeś z cyferkami i resztą?

Tego nie psikałem... on ma ładny połysk bez tego. Chyba jakiś inny materiał zastosowany. Ale patent na to jest :-)

J@rek - 3 Sie 2009, 13:34

Wyszło bardzo fajnie :ok: podoba mi się :V:
arecki - 3 Sie 2009, 21:04

hubi_2006, dobra robota, mała rzecz a cieszy :ok:
hubi_2006 - 3 Sie 2009, 22:37

To fajno, że się podoba :-)

[ Dodano: Sob Wrz 12, 2009 01:49 ]
Żadnych zmian nie ma jeśli chodzi o fiestę. Korzystając jednak z ostatniego tygodnia wakacji oraz dostępu do NikonaD60 BlackLady miała kilka sesji. Rozmiar wszystkich fot łącznie to ponad 2.5GB więc to co załadowałem na ImageShack'a jest tylko namiastką wszystkiego :hihihi: Ze względu na osoby nie mające szybkiego netu rozdzielczość zdjęć została pomniejszona o 50% :-) Zainteresowanym życzę miłego oglądania <8>
ALBUM>>> http://img156.imageshack....d=dsc170950.jpg

bidżej - 12 Wrz 2009, 12:57

no jest tam parę ładnych fotek :D
hubi_2006 - 15 Kwi 2010, 18:49
Temat postu: SPY PHOTO 15.04.2010
Paparazzi nikomu nie odpuszczą :fox:


J@rek - 15 Kwi 2010, 20:09

odnawianie felg :ok:
kamil wolski - 15 Kwi 2010, 20:22

Miały być czarne a przez przypadek kupił szary lakier ;)
Marcin - 15 Kwi 2010, 20:29

co tak mało pokazałeś :-P dawaj, dawaj bo fajnie wyszły <8>
Tommi - 15 Kwi 2010, 22:03

ładnie :ok: fajnie że nie czarne :yes: ale aż tak źle z nimi było ??????
hubi_2006 - 15 Kwi 2010, 22:21

Było źle :) Dekle były w najgorszym stanie, a z samych felg lakier starł się w paru miejscach do podkładu. Były w paru miejscach rysy, ale głębsze bo po za lakier do alu sięgały. Powinienem je szpachlować tak naprawdę, ale finanse ograniczyły zabiegi do najpotrzebniejszych. Kolor uzyskałem taki jak chciałem przed czarnym. Generalnie zniechęcała mnie początkowo barwa na kapslu lakieru, ale jak zacząłem nakładać bazę to od razu mi się poprawiło. Jest to grafit z lekkim brokatem nawet. Oczywiście rzeźby było nie mało. 2h zajmowało mi wyczyszczenie frontu jednej felgi, przy olewaniu przestrzeni między śrubowej. Całość pokryta najpierw podkładem (400ml zeszło przy samych frontach, a tyłów nie robiłem), na drugi dzień matowienie podkładu, odtłuszczanie i malowanie bazą (500ml poszło). Klaru również poszło 500ml. Felgi skończyłem wczoraj, a już dzisiaj opalały się na dachu garażu. Dekle jutro się poopalają. Nakrętek nie będę zmieniał (wyczyściłem je szczotą na wiertarce).
arecki - 15 Kwi 2010, 22:22

jakie teraz mody :-P :?:
hubi_2006 - 15 Kwi 2010, 22:28

arecki napisał/a:
jakie teraz mody
:cicho: :D
bidżej - 16 Kwi 2010, 07:19

jest git :ok: ale na gadu mi ładniejsze zdjęcia podsyłałeś :-P
arecki - 16 Kwi 2010, 12:09

bidżej napisał/a:
jest git ale na gadu mi ładniejsze zdjęcia podsyłałeś


Tobie też wysyłał gy ?

Marcin - 16 Kwi 2010, 12:36

arecki napisał/a:
bidżej napisał/a:
jest git ale na gadu mi ładniejsze zdjęcia podsyłałeś


Tobie też wysyłał gy ?

lol to była chyba korespondencja masowa :rotfl:

bidżej - 16 Kwi 2010, 12:37

nie śmiać się, przynajmniej ładne felgi zrobił :rotfl:
kamil wolski - 16 Kwi 2010, 13:16

Ja też dostawałem spyfoto ;)
Marcin - 16 Kwi 2010, 13:55

to może prościej będzie wypisać tych co nie dostali :-P
hubi_2006 - 16 Kwi 2010, 14:02

Czopki czepiacie się :rotfl: Spy photo (te co dałem tutaj) nikt z Was nie dostał :-P
Tej fotki też nikt z Was nie widział jeszcze :hihihi: :

Folia i taśmy już usunięte. Alu ponownie się opalały, ale pewnie na dzisiaj się skończy bo pył wulkaniczny zasłoni słońce :-P

A tu widać jak ten kolor zachowuje się w innym świetle:


m3style - 16 Kwi 2010, 14:22

kolorek poezja :)
ładnie wyglądają teraz :) :brawo:

DziDzia - 16 Kwi 2010, 15:47

m3style napisał/a:
kolorek poezja :)

Niom.. hubi_2006, co to za farba :?: Pochwal się :D



pozdro :!:

Marcin - 16 Kwi 2010, 18:32

myślałem, że przy świetle dziennym będą trochę ciemniejsze, wrzucaj na auto, bo tak to ciężko oceniać czy pasi :-P
hubi_2006 - 16 Kwi 2010, 23:03

Też myślałem, że wyjdzie ciemniej, ale jest git :-) Barwa grafitowa według producenta. Generalnie najbardziej podoba mi się jej nietypowość :fox: Aparat jak na razie nie oddał ich koloru takim jaki jest.
Wrzucę wrzucę ;-) ale nieco się cykam o wytrzymałość świeżego jakby nie patrzył lakieru. Dopiero 3 dni od nałożenia.

tadzias - 18 Kwi 2010, 21:06

świetny efekt, ciekawe jak sie to prezenci na żywo

zapewne niesamowicie :)

hubi_2006 - 20 Kwi 2010, 11:46

Hej,
cieszę się, że podoba Wam sie moja robota :) W niedziele była skromna sesja zdjęciowa, ale jeszcze nie mam fot u siebie. Moja lepsza połówka ma problemy z netem.
Niestety :sad: w czwartek czeka mnie wydatek. Poszedł uszczelniacz wału i olej kapie z miski. Mało tego to dzisiaj pojechałem wyważyć przednie koła i wymienić zaworki w tylnych. Zaworki nie dały się wykręcić (od przyjazdu do kraju nie ruszane) więc trzeba było zdjąć opony i wymienić wentyle. Przednie lewe koło po wyważeniu zyskało 3 paski ciężarków przyklejanych :9: Takim sposobem dzisiejsza imprezka wyniosła mnie 60zł ;-|
Oczywiście wszystko musi się sypać jak nie mam pracy :głowąwmur: Dowiedziałem się jeszcze o konieczności wymiany drążka kierowniczego.
Ehhhh...

bidżej - 20 Kwi 2010, 11:52

hubi_2006 napisał/a:
Przednie lewe koło po wyważeniu zyskało 3 paski ciężarków
OMFG :yyy:

a z tymi zaworkami to chyba Ci kitu nawciskali, albo im się nie chciało męczyć. tam gwintu jest tylko odrobinkę. ja to u siebie wykręcam nawet bez specjalnego śrubokręta...

hubi_2006 - 20 Kwi 2010, 12:01

bidżej, z wentylami to taki motyw był, że nakrętki (ozdobne i nie) dostępne w naszych zakładach wulkanizacyjnych czy też sklepach moto nie pasowały na nie. Wentyle miały większy gwint. Nie tłumaczę ich bo mnie dzisiaj i tak to nieźle wpieniło. Jestem ciekaw czy te ciężarki które kosztowały mnie 30zł ;-| zredukują się ilościowo gdy zmienię opony. Na razie czekam na info o nich więc musiałem te wyważyć by spokojnie jeździć. Chyba, że mam alusa do prostowania. Takiego sznura ciężarków jeszcze nie widziałem :yyy:
kaczoro - 20 Kwi 2010, 15:49

hubi_2006 napisał/a:
Poszedł uszczelniacz wału i olej kapie z miski.


Nie wymieniałeś go przy okazji zmiany rozrządu? ;/

hubi_2006 - 20 Kwi 2010, 15:58

Nikt mi nie podsunął takiego pomysłu...

[ Dodano: Czw Kwi 22, 2010 19:08 ]
Sesja jak mówiłem była skromna bo nie miałem głowy do zdjęć, ale to się nadrobi :hihihi:


Najlepiej jak zrobimy fotki wieczorem bo w słońcu to nie jest to :-)

kamil wolski - 22 Kwi 2010, 18:10

uzyj jakiegos czernidla na te opony
hubi_2006 - 22 Kwi 2010, 18:14

Wiem wiem :-) Opony i plastiki będą przyczernione do następnej sesji :ok:
bidżej - 22 Kwi 2010, 18:20

te felgi raz ciemne, raz jasne :-P ale ogólnie jest gitara :D
J@rek - 22 Kwi 2010, 18:53

podobywuje mi się :hihihi:
Marcin - 22 Kwi 2010, 19:21

fajnie, ale dla mnie za jasne :-P
hubi_2006 - 22 Kwi 2010, 21:12

bidżej napisał/a:
te felgi raz ciemne, raz jasne

To zasługa tych trzech kolorów (czarny i dwa odcienie srebrnego) zawartych w puszce. Co ciekawe nie mieszają się z sobą w jedną barwę tylko wylatują na powierzchnię jednocześnie.

Tommi - 22 Kwi 2010, 21:53

ładniusio :ok:
arecki - 22 Kwi 2010, 22:00

się chłopak napracował i ładnie wyszło :ok:
hubi_2006 - 22 Kwi 2010, 22:10

Dzięki :-) Super, że się Wam podoba.
kamil wolski - 22 Kwi 2010, 23:13

+ za wkład w pracę, ale kolor jest hm, na zdjęciach zwykły szarak ;)
hubi_2006 - 27 Kwi 2010, 21:21

Dzisiaj po długiej walce zostały wymienione: uszczelniacz wału od strony rozrządu i pasek rozrządu. Czemu pasek? Ano... został uszkodzony przez dolne kółko rozrządu. Miało ono zagięty kołnierz. Musiało to zostać uszkodzone w zeszłym roku gdy gotował się płyn i ściągali głowicę. Teraz mam nowego mechanika. Przy okazji trzeba było ustawić od nowa zapłon. Naprawy i wymiany konieczne w najbliższym czasie to: rolka napinająca rozrządu (obecna hałasuje, a ma dopiero 15tys km), linka ręcznego, końcówki drążków kierowniczych. Chciałbym jeszcze dokonać czegoś w zawieszeniu, ale muszę czekać z tym niestety.
Morał dnia dzisiejszego jest taki: czasem wyciek oleju się przydaje- przynajmniej wiem co spieprzyli poprzednio.

[ Dodano: Sob Cze 05, 2010 13:08 ]
Zlot coraz bliżej zatem dzisiaj fiesta dostała nowe łączniki stabilizatorów, końcówkę lewego drążka kierowniczego i... no właśnie. Intercars dostarczył części do fiesty mk3 ;-| więc nie ma nadal gumek stabilizatorów i trzeba było szukać dzisiaj końcówkę. Reszta praca zatem w poniedziałek, ale już dziś mogę napisać, że jest o niebo lepiej :ok: Nie ma już drgań i walenia w kierownicy, auto nie pływa (tylko uciążliwe zostały opony 185/55 Continental). Zbieżność w prawdzie jest ustawiona mniej więcej, ale nie jest to uciążliwe i do poniedziałku wytrzymam spokojnie :-) Dalsze relacje w poniedziałek.

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 14:19 ]
19.06.2010- ta data dla wielu fiest FKP była dniem próby. Black Lady dotarła na zlot bez problemów, w sobotę po małej dolewce oleju potoczyliśmy się w kolumnie innych fiest na obiekt Rally Land. Po raz pierwszy miałem okazję tak wstawiać fieście. Startowaliśmy razem z moją pilotką Samy :* w mini KJS. Myślę, że jak na pierwszy raz osiągnęliśmy niezłe wyniki :-) 1:12:53 w 3 przejeździe pierwszej próby oraz 1:02:13 w 3 przejeździe 2 próby. Dzięki imprezie odkryłem, że nie ciągnie mnie do ćwiartki. Przejechałem się 2 razy na 1/4 mili i wystarczy. Wolę mini KJS. Posiedziałem, pomyślałem na spokojnie i... stwierdziłem, że za radą Zefira założę w przyszłości zestaw hebli na przód z xr2i (oczywiście w miarę możliwości finansowych). Czasy może były by lepsze gdybym nie zobaczył jak uginają się boki opon na ostrych skrętach. Odechciało mi się kozaczyć gdy zobaczyłem fotki. Mam nadzieję, że za rok będą lepsze gumy. Nie chcę rozpisywać się jakie to mam plany bo będziecie mi wytykać później, że ich nie realizuję :-P Jeśli będzie kasa to będzie progres bo spodobały się starty w KJS. Szczęśliwie po katowaniu na lotnisku nie musiałem robić dolewki oleju. Zdaniem paru osób mam twardszy zawias z przodu od serii. Może poprzedni właściciel zmienił amory.

Tutaj macie filmik z moich ostatnich przejazdów...

kamil wolski - 23 Cze 2010, 15:02

hubi_2006 napisał/a:
Black Lady dotarła na zlot bez problemów


Nie przesadzaj, nie miałeś tak daleko by miała nie dojechać ;) . Co do miniKJS, sam bym się przejechał, ale nie było mi dane się pojawić, chociaż byłem blisko ;) . To kiedy wpadasz do Bydgoszczy lub Torunia na tor?

hubi_2006 - 23 Cze 2010, 15:27

Dowód na miękkość boków w moich oponach

Fotka zrobiona po dopompowaniu powietrza z 2.1 do 2.5 bara w serwisie Sołowowa :D
kamil wolski napisał/a:
To kiedy wpadasz do Bydgoszczy lub Torunia na tor?

Najpierw muszę odbudować się finansowo :-)

zefir - 23 Cze 2010, 16:08

Bardzo fajnie wyglada, i masz genialny kolor felg!!!

:ok: :ok:

hubi_2006 - 23 Cze 2010, 19:20

zefir napisał/a:
Bardzo fajnie wyglada, i masz genialny kolor felg!!!

i o to chodzi :ok: Dzięki :-)
Co do tematu hebli z xr'ki to może ktoś wie ile kosztuje taki zestaw po i przed regeneracją?

kamil wolski - 23 Cze 2010, 22:22

Tarcze plus klocki (Mikoda GT plus Ferodo Premier) to koszt ~300zł plus dodatkowo używki z rozbitka pozostałych elementów, dasz radę.
zefir - 23 Cze 2010, 22:32

zadna mikoda

ate power disk i sensowny klocek,

pozdrawiam

kamil wolski - 23 Cze 2010, 22:41

zefir napisał/a:
zadna mikoda

ate power disk i sensowny klocek,

pozdrawiam


Zdania są podzielone. Ja o ATE dowiedziałem się wiele złego od osób które śmigały na tym więc zdecydowałem się na Mikodę, Arkadius na AtePD więc będziemy mieli miarodajne porównanie za jakiś czas co spisało się gorzej.

hubi_2006 - 23 Cze 2010, 22:47

kamil wolski napisał/a:
Zdania są podzielone. Ja o ATE dowiedziałem się wiele złego od osób które śmigały na tym więc zdecydowałem się na Mikodę, Arkadius na AtePD więc będziemy mieli miarodajne porównanie za jakiś czas co spisało się gorzej.


Myślę, że do tego czasu nie zmienię wiele więc na razie zbieram info co i jak :-)

zefir - 24 Cze 2010, 00:01

kamil wolski napisał/a:
zefir napisał/a:
zadna mikoda

ate power disk i sensowny klocek,

pozdrawiam


Zdania są podzielone. Ja o ATE dowiedziałem się wiele złego od osób które śmigały na tym więc zdecydowałem się na Mikodę, Arkadius na AtePD więc będziemy mieli miarodajne porównanie za jakiś czas co spisało się gorzej.


upalales swoje Mikody juz??

ja przez 3 lata tyralem po torach ATE power diski najpierw z pagidami pozniej z klockami ATE.

wiec hmmm coz moge wiecej powiedziec,

problem z mikodami jest taki ze nikt w sporcie ich nie uzywa, a cena relatywnie podobna do ATE

pamietaj Kamil, ze jak ktos zle dotrze hamulce, to nawet brembo oro zatyra na dzien dobry :) )

Parzych - 24 Cze 2010, 01:24

zefir napisał/a:
Bardzo fajnie wyglada, i masz genialny kolor felg!!!
Potwierdzam w 100%, felga mniamuśna na żywo, szkoda troszkę że buda nie jest w czarnej perle, byłoby miszczostwo świata... :yes:
Cytat:
zadna mikoda

ate power disk i sensowny klocek,
Kurna, a ja sporo dobrych opinii czytałem o Mikodach, m.in. na forum Audi i Alfy... A też lada moment czeka mnie wymiana kompletu na przodzie... :sad:
kamil wolski napisał/a:
ale kolor jest hm, na zdjęciach zwykły szarak ;)
Ale tylko na zdjęciach... gy
Tommur - 24 Cze 2010, 07:03

Kupiłem kmpl ATE Pwrd + klocki ATE. Jak zmienię i pojeżdżę to powiem co i jak. Acha pvzon jeździ w kjs tylko i ma taki komplet od 1,5 roku. Nie narzeka. Startuje i w Rally Sprincie, gdzie są duże dohamowania (100-120 do 50km/h) i w kjs. Tarcze do dziś żyją i mają się dobrze. Nie wiem jak z zużyciem bo nie pytałem.
arecki - 24 Cze 2010, 08:44

Mikoda - oł noł

miałem dwa komplety tarcz tej firmy w fieście i oba były do dupy, pierwszy powyginał się po paru mocniejszych dohamowaniach, a drugi woda pokonała :| poza tym już żaden konkretny mechanik nie zakłada mikody bo jest na nia masa reklamacji. No ale o tym mozna gadać i gadać.... ATE kup i będziesz zadowolony :yes:

kamil wolski - 24 Cze 2010, 09:17

zefir napisał/a:
kamil wolski napisał/a:
zefir napisał/a:
zadna mikoda

ate power disk i sensowny klocek,

pozdrawiam


Zdania są podzielone. Ja o ATE dowiedziałem się wiele złego od osób które śmigały na tym więc zdecydowałem się na Mikodę, Arkadius na AtePD więc będziemy mieli miarodajne porównanie za jakiś czas co spisało się gorzej.


upalales swoje Mikody juz??

ja przez 3 lata tyralem po torach ATE power diski najpierw z pagidami pozniej z klockami ATE.

wiec hmmm coz moge wiecej powiedziec,

problem z mikodami jest taki ze nikt w sporcie ich nie uzywa, a cena relatywnie podobna do ATE

pamietaj Kamil, ze jak ktos zle dotrze hamulce, to nawet brembo oro zatyra na dzien dobry :) )


Kumpel jeździł na ATE w E30 i po bardzo krótkim czasie zrezygnował bo się zrobiły banany. Inny kumpel jeździ od kilku lat 200 konnym autem, również po torach, na Mikodzie i nigdy nic mu się z nią nie stało, więc zdania są podzielone.

DziDzia - 24 Cze 2010, 09:27

zefir napisał/a:
problem z mikodami jest taki ze nikt w sporcie ich nie uzywa,

Ja znam takiego, co gnębi mikody na torze i jest zadowolony :fox:



pozdro :!:

zefir - 24 Cze 2010, 09:38

wyrazilem swoja opinie :yes: :yes:

a mojego kolegi kolega kolegi kolezanka ... :rotfl:

pozdro

kamil wolski - 24 Cze 2010, 09:50

zefir napisał/a:
wyrazilem swoja opinie :yes: :yes:

a mojego kolegi kolega kolegi kolezanka ... :rotfl:

pozdro


W ile pogiąłeś Mikody?

hubi_2006 - 24 Cze 2010, 10:02

Bo założę brembo albo delphi :fox:
Koledzy... zajefajne z Was chłopaki więc nie kłóćcie się o jakieś tarcze :-)
Wszystko zależy na pewno od tego gdzie dane tarcze zostały wykonane i z jakiej partii materiału. Jeden zatem trafi super twarde talerze, drugi "plastikowe tacki". Teraz to nawet markowe opony dzierżą napis "Made in China".

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 12:17 ]
Parzych napisał/a:
Potwierdzam w 100%, felga mniamuśna na żywo, szkoda troszkę że buda nie jest w czarnej perle, byłoby miszczostwo świata...

A dzięki dzięki :ok:
Jest czarny metalic "Panther Black" dawno nie polerowany maszynowo, a ręcznie to wiadomo co można uzyskać... tyle co po woskowaniu :-)

Słuchajcie zastanawiam się na usztywnieniem budy, ale nie wiem czy taka rozpórka do bagażnika o jaką mi chodzi ma rację bytu. Bagażnik w fieście wielki nie jest, a ja nie chciałbym tracić na jego użytkowości. Rozpórka musiałby być zatem demontowalna. Mocowania byłyby na stałe przykręcone do nadkoli ale jej środkowa część dawałaby się ściągnąć po odkręceniu dwóch śrub. Rysunek jest toporny... wiem o tym, ale nie mam już autocada. Myślę jednak, że da się z niego nieco zrozumieć :

kamil wolski - 24 Cze 2010, 13:07

Jeśli się nie mylę rozpórki oryginały są również w wersji mocowania do śrub trzymających kolumnę tylnego zawieszenia (dwie z nakrętkami od góry). Usztywniaj, zawsze się przyda, ale nie demontuj, bo szkoda roboty.
MARIUSZ.B - 24 Cze 2010, 13:22

Tylko jak potem przewieźć pralkę :hihihi:
kamil wolski - 24 Cze 2010, 13:26

W 90% przypadków do pralki za grosze można dokupić transport w dzisiejszych czasach, albo poprosić kumpla ;) . Jak coś jest do wszystkiego do jest do niczego.
hubi_2006 - 24 Cze 2010, 13:36

Ja jednak upieram się nadal przy takiej konstrukcji. Moim zdaniem wystarczy na końcach tej rurki nałożyć i przyspawać kołnierze w kształcie U. Każdy z nich wychodziłby jakieś 5cm na zewnątrz tak by najść na mocowania boczne. Całość skręcana na utwardzane śruby :fox:
Pralka nie koniecznie, ale ostatnio musiałem wieźć 3 euro palety :9: Za to kaucja za nie dla mnie :ok:

zefir - 24 Cze 2010, 18:01

kamil wolski napisał/a:
zefir napisał/a:
wyrazilem swoja opinie :yes: :yes:

a mojego kolegi kolega kolegi kolezanka ... :rotfl:

pozdro


W ile pogiąłeś Mikody?


znajomy zalozyl mikody do auta i zaczely bic po 300 km ( bo tak tez bywa)
ale niewazne ;)
rowniez u nas w sklepach z czesciami, roznie reaguja na Mikody, bo zasadniczno nie uwzgledniaja na nie gwarancji

do rzeczy

tak jak nie kupuje sie tarcz TRW do civicow bo nie wiedzac czemu sa do dupy, mimo ze sa to naprawde niezle tarcze budzetowe.
podobnie bylo z Brembo Maxami kilka lat temu do Alf,

tak naprawde, nie ma firmy co robi rowne jakosciowo produkty do wszystkich aut,
tak jak np, Motocrafty sa relatywnie lepsze od NGK jako swiece do fordow

najwazniejsze hubi zebys przesiadl sie na tarcze wentylowane, bo cholernie robia roznice przy litych fabrycznych.

pozdro

Marcin - 24 Cze 2010, 18:19

zefir napisał/a:
najwazniejsze hubi zebys przesiadl sie na tarcze wentylowane, bo cholernie robia roznice przy litych fabrycznych.

potwierdzam :)

kamil wolski - 24 Cze 2010, 18:25

zefir napisał/a:
znajomy zalozyl mikody do auta i zaczely bic po 300 km ( bo tak tez bywa)
ale niewazne ;)


No właśnie o to mi chodziło. Śmiejesz się że my podpieramy się na opiniach kolegów a nie własnych (wyżej cytat), a sam zaczynasz od odradzania Mikody nie mając jej nigdy u siebie. Tylko o to mi chodziło. Teraz kwestia testów.

zefir - 24 Cze 2010, 18:29

testuj, testuj :yyy: :yyy:
Parzych - 24 Cze 2010, 21:23

A czy nie jest tak, że przez pierwsze pińćset kilometrów nie należy ostro hamować, bo hample się układają/docierają :?:
kamil wolski - 24 Cze 2010, 21:26

Ja słyszałem o ok. 300km. Chociaż ja staram się jeździć normalnie, byle ich nie przegrzewać. Jeśli wytrzymają mi rok, będę zadowolony. Wszędzie polecane Brembo po 10.000 wygięło się jak by było z masła.
zefir - 24 Cze 2010, 21:32

jesli zmieniasz same klocki to stysknie 300-400 km ale jesli zmieniasz tarcze i klocki to zaleca sie zdecydownie blizej 800km uwazac :) )

ja ATE zrobilem 28000km z czego czesto po torze, do tego zatyralem pagidy i klocki ate.

mysle ze to jest wynik na tarcze, jak bym mial u mnie w hondzie zmieniac tarcze co 10000km to bym zbankrutowal :)

Parzych - 24 Cze 2010, 22:19

Nieeeno, karwasz twasz... Ja mam przekulane 53000km (bez żadnych problemów) i dopiero teraz mi się skończyły klocki i tarcze... Oryginalne czyli Motorcrafta... :yes: Duzo to czy mało :?:
kamil wolski - 24 Cze 2010, 22:20

Pewnie sporo ;) Ale Arkadius pokazywał mi zdjęcie tarczy z Transita. Ktoś myślał że jak ma wentylowaną tarcze to najpierw się zużywa jedną stronę, a potem drugą ;) Ale jak zjadł już jedną połowę tarczy to zaczął dziwnie pracować hamulec.
DziDzia - 25 Cze 2010, 01:01

Że tak zapytam...
Co to są tarcze niewentylowane :?: kurka, mam takie w czarnej, ale tam dają radę (bo ona nie jeździ)..
W czymś nowszym sobie takiego patentu nie wyobrażam.. Ale ja gówno wiem :-P
hubi_2006, jak masz lite, to zmiana na wentylowane bardzo Cię zadowoli :ok:



pozdro :!:

hubi_2006 - 28 Cze 2010, 21:46

To ja mam jeszcze pytanie odnośnie zacisków z xr2i. Czym one się różnią od zacisków seryjnych z mk4? Mają więcej tłoczków? Bo tarcze mają ten sam rozmiar prawda? :fox:
Co byście powiedzieli na zestaw wentylowanych brembo z klockami ferodo premier? Tylko nie piszcie o tym jak to znajomy pogiął w swoim aucie takie tarcze po 5tysiącach itd... Proszę o rzetelne opinie Was- jeśli byliście użytkownikami takich tarcz lub klocków.
Temat rozpórki jako zanegowany odchodzi do lamusa :-P

MARIUSZ.B - 28 Cze 2010, 21:50

hubi_2006 napisał/a:
Co byście powiedzieli na zestaw wentylowanych brembo z klockami ferodo premier?

Sprawdź i napisz bo sam jestem ciekaw jak to hamuje :hihihi:

arecki - 28 Cze 2010, 22:15

ferodo premier są dobre ale strasznie pylą...a masz takie ładne felusie :-P
MARIUSZ.B - 28 Cze 2010, 22:21

arecki napisał/a:
ferodo premier są dobre ale strasznie pylą...a masz takie ładne felusie :-P

Będzie mniej hamował i problem znika :hihihi:

kamil wolski - 28 Cze 2010, 22:28

hubi_2006 napisał/a:
To ja mam jeszcze pytanie odnośnie zacisków z xr2i. Czym one się różnią od zacisków seryjnych z mk4? Mają więcej tłoczków? Bo tarcze mają ten sam rozmiar prawda? :fox:
Co byście powiedzieli na zestaw wentylowanych brembo z klockami ferodo premier? Tylko nie piszcie o tym jak to znajomy pogiął w swoim aucie takie tarcze po 5tysiącach itd... Proszę o rzetelne opinie Was- jeśli byliście użytkownikami takich tarcz lub klocków.
Temat rozpórki jako zanegowany odchodzi do lamusa :-P


Ferodo pylą i u mnie lubią rozgrzanie przez ostrzejszą jazdą, nieco mocniejsze niż TRW które również pylą. Ale coś za coś - skuteczność znikąd się nie bierze. Jeśli chodzi o tarcze Brembo wentylowane to tylko i wyłącznie produkcji zagranicznej (pogadaj z Arkadiusem może uda mu się załatwić), bo polskie są [penis] warte... Zresztą, zapytaj Arka jak wyglądały moje po 10.000 a raczej jak fajnie robiły przy hamowaniu "łubu-dubu".

zefir - 29 Cze 2010, 07:56

czy ate czy brembo trzeba kupowac spoza Polski :) )


zacisk ma tyle samo tloczkow xr2i co w Mk4 fabrycznie:) tylko jest przygotowany pod tarcze wentylowane:)

bidżej - 29 Cze 2010, 09:17

ale w MK4 bywały tarcze wentylowane... może wtedy różnica jest w średnicy tłoczka (XR2i chyba 54mm, cywil MK3 48mm).

Mam tarcze Brembo + klocki Ferodo SL i jest wery najs już prawie rok.

zefir - 29 Cze 2010, 09:45

w mk4 byly wentylowane tylko w skrzyni automatycznej z tego co widzialem przez moj zywot ludzki ;D
Marcin - 29 Cze 2010, 15:31

Zaciski pod wentylowane z mk3 i mk4 są takie same i występowały tak jak zefir pisał z automatem lub w wersji z absem.
hubi_2006 napisał/a:
brembo z klockami ferodo premier

od dwóch lat jeździ taki zestaw u mnie i działa, po niecałym 1kkm był lekko upalony na torze w poznaniu, ile km zrobiłem to nie wiem, ale póki co działają dobrze, zużycia nadmiernego nie stwierdziłem, gdzie były wyprodukowane też nie wiem.

hubi_2006 - 16 Lip 2010, 00:04

Wczoraj dotarła do mnie taaaka paka :hihihi: z zestawem od Wolfa. Niestety nie zrobiłem z nimi nic po za rozpakowaniem. Remont w haciende zajął cały dzień praktycznie. Jutro postaram się zrobić jakieś foto. Generalnie tak jak wcześniej pisałem w giełdzie odbłyśniki do totalnej regeneracji :sad: więc jeszcze ich nie założę. Lakier... może polerka starczy, a jak nie to zamówię puszkę sprayu z lakierem dobranym według kodu :ok:
Najważniejsze, że szkła i plastiki od frontu są całe, a z odbłyśnikiem zawsze coś się wykombinuje :twisted:

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 22:58 ]
Dzisiaj znalazłem chwilę czasu na rozkręcanie zestawu.

Zabrałem się najpierw za reflektor będący w najgorszym stanie.

Loga morette jak widać są, plastiki po rozkręceniu są sztywne, a nie miękkie jak laminaty z allegro.



Ciekawostką, o której mało kto z Was zapewne wie jest fakt że reflektory te powstają z gotowych elementów produkowanych do innych marek aut. Choćby taki kierunkowskaz...

według mnie przerobiony kierunek do cordoby, ibizy, polo itp :9: Wszystkie klosze mają naklejki Valeo.


Zastanawiam się czy przypadkiem te okrągłe klosze nie są z Golfa 2 :fox: Ich przekątne to 12,4cm i 14,2cm.


Tutaj widać oprawkę żarówki z kierunkowskazu dedykowaną do Audi/VW.

Żarówki ku mojemu zdziwieniu zmienili na H4 ;-|
Elektryka jest chyba w dobrym stanie, kabelki nie są pourywane.


Nie wiem tylko co to za czarne pudełko przykręcone do tyłu reflektora między kloszami widoczne na ostatnim foto.
Rozebrałem jeszcze grill



Kratka pójdzie najprawdopodobniej w czarny mat, ale o takich pierdołach jak lakierowanie na razie nie myślę...
Jutro postaram się rozkręcić drugi reflektor.

MARIUSZ.B - 16 Lip 2010, 22:25

Będzie git jak to zamontujesz, zupełnie inna fiesta. Potem koniecznie gleba :-)
DziDzia - 17 Lip 2010, 05:05

MARIUSZ.B napisał/a:
Będzie git jak to zamontujesz, zupełnie inna fiesta.

Niom, kolejny brzydal :ok:
hubi_2006 napisał/a:
Kratka pójdzie najprawdopodobniej w czarny mat,
Zostaw ją jak jest...



pozdro :!:

arecki - 17 Lip 2010, 06:23

glebe jeszcze zrób i będzie zajebista mk4
bidżej - 17 Lip 2010, 14:03

ogarniaj to ładnie i zakładaj, tylko nie ruszaj kratki :fox:
Tommi - 17 Lip 2010, 14:32

wywal tą i daj plaster miodu

J@rek - 17 Lip 2010, 14:48

Oj po modach Black Lady będzie jeszcze ładniejsze :ok:
Marcin - 17 Lip 2010, 14:59

Moim zdaniem to wolfy najbardziej pasują do czarnej fiesty, mam nadzieję że uda się ogarnąć odbłyśniki, może faktycznie od czegoś innego dopasujesz, kładź na glebe to padło, niech chociaż wygląda jak nie jedzie :2xf:
hubi_2006 - 17 Lip 2010, 15:01

Tommi, jak już to taką

i wtedy dałbym też taką na dół w zderzak.
Na razie nie mam opalarki żeby oddzielić szkło od odbłyśnika. Mam nadzieje, że ruda nie przegryzła na wylot kloszy.
Dowiedziałem się, że rozwiązania morette poprawiają widoczność w nocy nawet o 30%. Po za tym reflektor długi może być swobodnie demontowany by do stożka dostawało się więcej powietrza :ok: Wiem... mało odkrywcze :-P

[ Dodano: Sob Lip 17, 2010 16:05 ]
Marcin napisał/a:
mam nadzieję że uda się ogarnąć odbłyśniki, może faktycznie od czegoś innego dopasujesz

szkła mam całe, a to najważniejsze :-) 140mm odbłyśniki robi nawet wesem, gorzej z tymi mniejszymi.

MARIUSZ.B - 17 Lip 2010, 19:57

hubi_2006 napisał/a:
Na razie nie mam opalarki żeby oddzielić szkło od odbłyśnika.

Spokojnie powinno pójść suszarką do włosów.

Tommi - 17 Lip 2010, 22:44

hubi_2006 napisał/a:
Tommi, jak już to taką
Obrazek

jeden czort, tamtą dla przykładu dałem
Cytat:
i wtedy dałbym też taką na dół w zderzak.

:yes:

hubi_2006 - 12 Sie 2010, 20:14

Dzisiaj dokończyłem instalacje otwierania zamka klapy bagażnika siłownikiem. Niby nic wielkiego, ale nie ma kasy to uprzyjemnia się życie pierdołami :hihihi: Zaraz po zlocie w sumie zrobiłem otwieranie przyciskiem, ale teraz dokończyłem to żeby otwierać też z pilota. Okazało się jednak, że pilot steruje z masy, a założony wcześniej przycisk z +. Musiałem dodać jeszcze jeden przekaźnik. Instalację wykonałem według schematu Pufcia.
DziDzia - 12 Sie 2010, 21:36

I niech służy :ok:



pozdro :!:

hubi_2006 - 13 Sie 2010, 11:07

Dzisiaj fiesta dostała nowe klocki. Wiem co powiecie, że miały być wentylowane tarcze itd. Będą :V: jak będzie kasa. Klocki żadne wypasione, ot byle hamowały. Drogich nie chciałem bo chcę się na nich zwyczajnie potoczyć najpóźniej do wiosny. Przy okazji poprawiono zbieżność. Co prawda przed zlotem była ustawiana, ale po ustawieniu zmieniłem opony na lepsze i nie było czasu na poprawki przed zlotem.
PS. kolejna osoba zapytała czy nie boli mnie wątroba od jazdy na tym zawiasie :fox: czyżby fucktycznie był kiedyś zmieniany na sportowy ;/

arecki - 13 Sie 2010, 11:12

hubi_2006 napisał/a:
czyżby fucktycznie był kiedyś zmieniany na sportowy


może jest po prostu zapieczony :-P

hubi_2006 - 13 Sie 2010, 11:23

arecki napisał/a:
może jest po prostu zapieczony

Jak można zapiec ciągle używany amortyzator? Sprężynę to już wogóle ;-|

Marcin - 13 Sie 2010, 15:50

Hubert po prostu zdrowy amor robi swoje
hubi_2006 - 29 Sie 2010, 18:17
Temat postu: Odbudowa Morette
Reflektory mijania



Tak wyglądały reflektory świateł mijania w zakupionych Morettach. Miałem nadzieję to tylko nieco rudej, niestety śrubokręt przeszedł na wylot. Dalej było jak widać na powyższym foto.
Długo szukałem zarówno zastępczych odbłyśników jak i kasy na nie. Oryginalne Valeo są nie do dostania w PL. Okazało się jednak, że WESEM robi odbłyśniki 14cm średnicy. Potrzebowałem zatem tylko reflektorów od FSO 125p :rotfl: Szkła koniecznie chciałem zachować oryginalne. Udało się na allegro znaleźć nowe reflektory drogowe z dużego fiaciora.
Wiedziałem, że będą wymagały kilku przeróbek. Kilka przeróbek rozmnożyło się :cojest:

Postanowiłem zrobić mini FAQ na temat odnawiania Morette. Gdyby ktoś jeszcze kupił ten zestaw w tak okazyjnej cenie jak ja.

Potrzebne będą:
- 2szt reflektorów drogowych FSO Polonez itd (tylko jeśli mamy szkła od Morette),
- silikon dekarski,
- wiertła, aku i wiertarka,
- benzyna do odtłuszcznia,
- szlifierka stołowa.



Reflektory trzeba rozłożyć- suszarka wystarczy by odkleić szkło od odbłyśnika.



I teraz problem ;-| Szkła Morette mają inaczej odlane ranty niż szkła WESEM :głowąwmur:
Rozginanie nic nie da, ale wyjście jest :-)



Wystarczy odgiąć rant dookoła i zeszlifować go. Zabieg to mozolny bo odbłyśniki wykonane są z grubej blachy.
Musimy zebrać sporo rantu bo jakieś 6mm czyli do tych 3 listków, które są na brzegu. Listków nie należy się pozbywać bo są idealnie w tych samych miejscach co fabryczne VALEO. Na tych listkach opierają się pierścienie którymi mocuje się lampę dalej...
Po zeszlifowaniu:




Po zeszlifowaniu trzeba wywiercić otwory na postojówki. Najlepiej zacząć małym wiertłem potem 10tką. Małym wiertłem dacie radę sami. Przy wierceniu 10tką warto żeby ktoś trzymał mocno odbłyśnik bo jak już mówiłem odbłyśnik ma grubą blachę.



Rozwiercony otwór musiałem jeszcze powiększać pilniczkiem bo nie miałem wiertła 12stki.
Potem wpasowałem uszczelkę z Valeo



No to kleimy... Ja akurat do sklejania odbłyśnika ze szkłem użyłem silikonu dekarskiego. Bardzo dobrze łapie po mocnym ściśnięciu klejonych powierzchni.
Oczywiście przed nałożeniem silikony szkło odtłuściłem.
Precyzja przede wszystkim :-P




Dałem jeszcze silikonu na wszelki wypadek na zewnątrz


Przyda się czymś dobrze ścisnąć na czas schnięcia lampę


Na razie tyle. Reflektory długie opiszę jak przyjdą pocztą odbłyśniki.

Parzych - 29 Sie 2010, 19:17

Kawał mozolnej i dobrej roboty... <oki>
arecki - 29 Sie 2010, 21:36

się biedaku namęczysz z tymi lampami ;-( ale warto :ok:
AeSeF - 29 Sie 2010, 21:58

Graty Hubi za upór :ok: :yes: Powodzenia w działaniu :fox:
Peedro - 29 Sie 2010, 23:46

Ja też podziwiam :) moretki fajna rzecz i mk4 na pewno nabierze charakterku :)
zefir - 30 Sie 2010, 08:24

zajebista robota !!!!!
bidżej - 30 Sie 2010, 08:35

konkret :ok: mam nadzieję że ta hybryda będzie świecić na drogę a nie w okolice orbity ;-))
DziDzia - 30 Sie 2010, 09:24

Prezentuje się bardzo dobrze.. :ok: Powodzenia z resztą lamp :ok:



pozdro :!:

hubi_2006 - 30 Sie 2010, 15:14

Dzięki :-) Fajnie, że nikt nie napisał "co za g**no kupiłeś", ale o tym sam wiem :rotfl:
Dzisiaj miało być o światłach drogowych, ale to co mi przysłano okazało się jakimś ścierwem ;-| Cóż... drogie nie były te odbłyśniki, ale to nie zwalnia SuperSprzedawcy od uświadomienia jaki jest naprawdę towar. Czekam na razie na wyjaśnienie z jego strony sprawy odcisków palców na powierzchni lustrzanej odbłyśnika.

[ Dodano: Sro Wrz 01, 2010 20:21 ]



Dzisiaj postanowiłem wysuszyć dywan po tym jak uszczelniłem wejście przewodów do kabiny z komory silnika. Zastanowiło mnie skąd woda na środku dywanu? No i mam dziurę widoczną powyżej w miejscu gdzie rurki od klimy wchodzą do kabiny ;-| Ktoś spier*** tylko już nie wiem kto. Jutro jadę po silikon dekarski lub klej montażowy ;-(

MARIUSZ.B - 1 Wrz 2010, 19:30

Teoretycznie woda która się tam wlewa powinna wylać się rurką odprowadzającą wodę z klimy. I nie powinna wlewać się nigdzie do kabiny.
TSRules - 8 Wrz 2010, 14:24

Widzę roboty szukasz, będzie ciężko w okolicach Ina, po ochronie środowiska tym bardziej ;-))
hubi_2006 - 8 Wrz 2010, 14:32

TSRules napisał/a:
Widzę roboty szukasz, będzie ciężko w okolicach Ina, po ochronie środowiska tym bardziej

Szukam od ponad roku więc mało odkrywcze jest to co napisałeś :-P

TSRules - 8 Wrz 2010, 14:38

hubi_2006 napisał/a:
Szukam od ponad roku więc mało odkrywcze jest to co napisałeś :-P


Nie trać nadziei gy

DemptD - 9 Gru 2010, 16:45

knock, knock ;-)) coś nowego? tak, wiem, że praktyki pochłaniają ogromne ilości czasu gy
hubi_2006 - 9 Gru 2010, 19:40

DemptD napisał/a:
coś nowego?

dziura w wydechu :-P

Tommi - 9 Gru 2010, 23:11

hubi_2006 napisał/a:
DemptD napisał/a:
coś nowego?

dziura w wydechu :-P


nie martw się u mnie też :yes:

hubi_2006 - 9 Gru 2010, 23:48

Tommi napisał/a:
nie martw się u mnie też

Wiesz, możemy tym jednak się w pewnym sensie chwalić. Nie straciliśmy ani złotówki by uzyskać rasowy dźwięk :hihihi: ˆ

[ Dodano: Czw Lut 24, 2011 22:20 ]
Przez ostatnich kilka miesięcy więcej śmigam zajeszybkim autosanem. Jak wezmę słuchawki to nawet słyszę w nim muzykę. Pomaga to jakoś odłączyć się od licznego towarzystwa.
Żeby jeszcze ktoś wymyślił słuchawki na nos :rotfl:
Pomijając szczegóły to znowu zablokował się zacisk hamulca lewego. Mało używany to się zapiekł. Przy okazji reanimacji pospawali mi wydech. Niestety udało mi się dobić tylne amorki. Dlatego kupiłem taki zestaw od Mikołaja (polecam :ok: )

Gazowe Delphi i poduszki Sachs.
Przydałyby się jeszcze do nich jakieś dobre sprężyny...

bidżej - 25 Lut 2011, 11:26

a co z tematem morette'ów? :fox:
Marcin - 25 Lut 2011, 11:32

bidżej napisał/a:
a co z tematem morette'ów?

leżą w kącie i się kurzą :-P Hubert zabiera się do nich jak pies do jeża :rotfl:

hubi_2006 - 25 Lut 2011, 23:14

Moretty bezpieczniejszą fiesty nie uczynią, a kasy na pierdoły brak... niestety :)
arecki - 26 Lut 2011, 22:22

- 40 do tych amorów brakuje :fox:
hubi_2006 - 14 Mar 2011, 18:27

Jakiś tydzień temu zaczęły się zawieszać obroty w BL. Pomagało zgaszenie i zapalenie silnika. Znudziło mi się to, ale mechanik nie miał za bardzo dzisiaj dla mnie czasu. Żeby marudny zielony Marcin zbytnio na mnie znowu nie marudził postanowiłem zabrać się sam za to :-P . Kupiłem benzynę i WD-40. Odkręciłem krokowca i... No właśnie :D Patrzę Ci ja na to, niczym mongoł na partyjnego działacza w ZSRR :rotfl: Zacząłem płukać to gówienko w benzynie, ale brud nie wypływa. Patyczki do uszu pomogły nieco. Zastanawia mnie jednak czy ta plastikowa harmonijka powinna być widoczna? Bo u mnie była cała wysunięta i zasłaniała jeden otwór. Potem napsikałem tam z 500 razy WD-40. Wylałem nadmiar i zostawiłem na chwilę. Coś mnie podkusiło i zresetowałem też kompa. Poskładane i podłączone. Ręka na sercu i przekręcam zapłon :rotfl: :jupi: NIC NIE WYBUCHŁO :hahaha: Ale obroty falowały :| Przejechałem się parę kilometrów do rozgrzania silnika. Potem przyspieszałem i zwalniałem mieszając biegami. Zaznaczam, że przy stanie docisku w BL nie jest to przyjemne :cojest: Obroty po przejechaniu tych kilku km nie zawiesiły się, a po zatrzymaniu spadły do ok 1050... Wiem :-P Mogłem sprawdzić ile dokładnie na kompie, ale zapomniałem... Tyle na razie z tej przygody :)
Na pewno wykonałem to czyszczenie niedbale i zapewne gówno to da, ale w końcu coś zrobiłem :2xf:

Marcin - 14 Mar 2011, 19:23

mondziole a rozruszałeś ten trzpień w środku? samo płukanie nie wystarczy, a patyczkami do uszu to sobie możesz w dupie pogrzebać :zalamka:
hubi_2006 - 14 Mar 2011, 19:41

Marcin napisał/a:
a patyczkami do uszu to sobie możesz w dupie pogrzebać

Co kto lubi Marcin, mnie do tego nie kusi :-P

[ Dodano: Pon Mar 21, 2011 09:27 ]
Ponownie powraca temat silniczka krokowego. Obroty już się nie zawieszają, ale:
- po odpaleniu na zimnym silniku obroty spadają poniżej 800 i tak zostają,
lub
- po odpaleniu trzymają się na 1200obr i tylko do tych wartości spadają przez całą drogę,
lub
- po odpaleniu trzymają się na 1200obr, a po rozgrzaniu spadają do 900-850obr.
Najprawdopodobniej ten gadżet ma przejechane tyle co całe auto. 250tysi to chyba sporo jak na silniczek krokowy, co? Nie wiem czy warto jechać do mechanika czy szukać od razu innego krokowego... Co myślicie? Dobiłem go tym czyszczeniem?

MARIUSZ.B - 21 Mar 2011, 09:30

Odepnij jeszcze cpp, zobacz co będzie się działo.
Marcin - 21 Mar 2011, 09:36

Jak nie będzie zmian po odpięciu cpp to posprawdzałbym wszystkie wężyki od podciśnień, w szczególności ten wewnątrz barana.

Hubert a dorobiłeś ta uszczelkę pod krokowego, której nie miałeś?

hubi_2006 - 21 Mar 2011, 11:09

Tak dorobiłem uszczelkę z kartonu, ale nic nie dała. Potem ją wywaliłem bo w sumie są tam jakieś dwa oringi gumowe połączone i wetknięte w kolektor.
Jak odpaliłem ją już bez tej kartonowej podkładki i po zrobieniu resetu to zaczęły znowu falować obroty. Zapaliłem silnik jeszcze raz i miała już 1200obr, a po rozgrzaniu ok 850obr. Potem znowu odpaliłem na zimnym i znowu zaczęła świrować. Po 3h wprowadzałem ją do garażu i znowu miała 1200obr. Wczoraj przejechałem 30km w jedną stronę i było prawidłowo tj. 1200 zimny i 850 na ciepłym. Wracałem nocą i już tylko 1200obr miała przy zatrzymywaniu.
Yyyy... u mnie nie ma przepływki to po co cpp?

Marcin - 21 Mar 2011, 11:40

cpp - czujnik położenia przepustnicy :zalamka:

hubi_2006 napisał/a:
Potem ją wywaliłem bo w sumie są tam jakieś dwa oringi gumowe połączone i wetknięte w kolektor.

tośmy się ostatnio dogadali...

posprawdzaj wszystko co jest w dolocie czy czasem nie ma nieszczelności, wtedy będzie można szukać dalej jak nic nie wyjdzie.

Fordon - 21 Mar 2011, 11:57

Najprostrzy test na krokowca... odpalasz odlaczasz krokowca i musi zgasnac... koniec kropka :)
Nieszczelnosc- odlaczasz sobie waz gumowy idacy do przepustnicy i przytykasz mu jape jak bedzie slychac syczenie to masz nieszczelnosc jak zgasnie od razu to jest OK.

hubi_2006 - 6 Cze 2011, 22:07

Temat został oczyszczony ze spamu za co dziękuję.
Niemal rok fiesta musiała czekać na założenie reflektorów morette. Przez ten czas albo brakowało funduszy, albo nie było odpowiednich części. W końcu jednak udało mi się znaleźć odpowiednie reflektory świateł drogowych. Nie jest to co prawda jakiś super sprzęt, ale grunt, że jest i sprawdza się.
A teraz FAQ:

Kupione na allegro za 50zł/ para. Oryginalnie morette mają żarówkę H2, ale takich nie udało mi się znaleźć. Są za to H3. Oczywiście można rzeźbić w g*** i dorabiać inne mocowanie i przekładać szkła (jeśli się je ma), ale mi się już nie chciało.
Halogeny z allegro mają chromowane grille, które się przydają. Trzymają one odbłyśnik ze szkłem w tylnej metalowej obudowie. Wystarczy obciąć grill zostawiając obręcz trzymającą.



Potem pierścień warto przemalować żeby nie rzucał się w oczy.

Obudowa tylna nie tylko zabezpiecza lustro. W przypadku morette przydaje się do przymocowania łapek. Oryginalne lustra miały przygrzane łapki fabrycznie. Chciałem to przyspawać, ale nie miałem jak.
Stwierdziłem, że najlepsze są gotowce :P Wykorzystałem obudowę starego zasilacza do wykonania łapek.


W tle widać oryginalne lustra valeo z morette.


Łapki powinny być tak wysokie jak obudowa lustra.


Łapki przynitowałem do obudowy. Obręcz grilla dodatkowo je usztywnia.


Fabrycznie halogeny mają wyjścia przewodów przy brzegu, ale wolałem przenieść je na tył- dłuższe kable :)



No to pora na przymiarkę

Regulacja reflektorów odbywa się podobnie jak w bandziorach.



I tutaj efekt końcowy:


Co tu więcej się rozpisywać? Jeśli komuś przydadzą się moje instrukcje to tylko oznacza jedno: W*E*A*E* SIĘ. Taka prawda :-) Ale ja nie należę do ludzi wyliczających ile to wydali na pierdoły do auta. Lepiej żyć chwilą :) Skończyłem to i założyłem!
Zestaw od kilku dni już jeździ na fieście. Muszę jeszcze poprawić ustawienie świateł. Chcę także wymienić wiązki zasilające w lampach. Wszystkie żarówki są nowe, bo z ori fiestowych pasują tylko bańki kierunków. Grill został ten z morette, ale przemalowałem go na czarny mat, a lakier jedynie spolerowałem mleczkiem. W paru miejscach jest już zmęczony przez poprzednich użytkowników, ale moim zdaniem dodaje to fieście charakteru.
Tyle :)
Pragnę z góry podziękować za komentarze wytykające mi jak długo to robiłem.

Nie miałem żadnego nacisku na to żeby je skończyć. Szczerze mówiąc pod koniec nie miałem już chęci, ale zebrałem się i zrobiłem. Fotek na fieście póki co brak.
Zainteresowani muszą wytrzymać do soboty... może prędzej.

madek - 6 Cze 2011, 22:34

Nie pitol tylko dawaj foty :twisted: :twisted:
Bezimienny - 6 Cze 2011, 22:38

No w końcu fiescina dostanie ładniejszy ryjek :V: gratulacje za wytrwałość i wykonanie :ok:
kuba87 - 6 Cze 2011, 22:40

w końcu :P
Marcin - 7 Cze 2011, 06:52

Jestem winien Ci całusa w pupkę :-P wiem, że dobrze ogarnąłeś temat :)
Tommi - 7 Cze 2011, 17:52

:brawo: a teraz dawaj foty :)
hubi_2006 - 7 Cze 2011, 21:22





:)

MARIUSZ.B - 7 Cze 2011, 21:33

Zupełnie inne auto :git:
DemptD - 7 Cze 2011, 21:34

no i najładniejsza MK4 gy teraz tylko foto z podpisu do aktualizacji :)
hubi_2006 - 7 Cze 2011, 21:38

DemptD napisał/a:
teraz tylko foto z podpisu do aktualizacji

to muszę gdzieś pośmigać :-)

Ad@mus - 7 Cze 2011, 21:41

łooo matko
nooooo!! :2xf:

luki - 7 Cze 2011, 21:49

miałeś reflektory rozebrane trzeba było krzyże wsadzić wtedy by wyglądało mroczniej :twisted:
hubi_2006 - 7 Cze 2011, 21:51

luki napisał/a:
miałeś reflektory rozebrane trzeba było krzyże wsadzić wtedy by wyglądało mroczniej

może kiedyś coś się zmieni :)

Parzych - 7 Cze 2011, 22:32

A co to za czerwony siurek w atrapie po stronie kierowcy :?:
zefir - 7 Cze 2011, 22:32

wyglada super!!
hubi_2006 - 7 Cze 2011, 22:37

Parzych napisał/a:
A co to za czerwony siurek w atrapie po stronie kierowcy

detal wieńczy dzieło :) nie mam na tyle dobrego aparatu pod ręką żeby go pokazać :|
Musisz Parzych poczekać do piątku, kiedy to Samy porobi foty :)

DziDzia - 8 Cze 2011, 08:48

Tyle czasu i wreszcie jest :ok:



pozdro :!:

Dawidoff4 - 9 Cze 2011, 09:42

o w mordę jeża :devil:

zajebista robota Hubi <oki>

arecki - 9 Cze 2011, 11:00

:brawo: :zwyciężca: :oki:

w końcu gy

hubi_2006 - 9 Cze 2011, 14:32

No to fajnie, że się podoba wszystkim :) (no pewnie nie wszystkim :2xf: )
Cristodius - 9 Cze 2011, 21:54

Szacun :ok: , oryginalnie teraz wygląda.
DziDzia - 10 Cze 2011, 15:21

Dobra, skończcie się podniecać lampami... Teraz poczekajmy rok czasu, aż hubi zmieni choinkę zapachową na waniliową :rotfl:



pozdro :!:

hubi_2006 - 10 Cze 2011, 23:08

DziDzia, ja mam nadzieję, że podany przez Ciebie okres czasu wytrzyma jeszcze sprzęgło ;-(
arecki - 10 Cze 2011, 23:10

a jak tam silniczek, olej żłopie dalej?
hubi_2006 - 10 Cze 2011, 23:22

arecki, to na szczęście nie jest tyle uporczywe. Docisk za to masakrycznie działa, ale nie smutajmy! :)
Skfarek - 12 Cze 2011, 20:55

Lampki pierwszoklaśne i robota profi :ok:
Parzych - 13 Cze 2011, 00:03

hubi_2006 napisał/a:
Musisz Parzych poczekać do piątku, kiedy to Samy porobi foty :)
Piątek juszszsz minął a fotek nima... :fox:
hubi_2006 - 23 Cze 2011, 17:24

W niedzielę, w którą zlotowicze wracali do domu, uprzejmy Kubus przywiózł mi kilka rzeczy w ramach FKP Cargo :) W 2 dni przed zlotem kupiłem od Sowy tłumik Supersprinta, a marudny Marcin ;) wykonał dla mnie nowe wiązki do morette (stare pośniedziały). W tygodniu zgłosił się do mnie na PW qwerty67, który to znalazł uszczelkę postojówki. Co prawda owa uszczelka była z Fiata 126p, ale przypasowała po lekkim szlifie otworu w odbłyśniku. Skompletowane graty to można robić... nie bardzo jednak. Ciekawiło mnie dlaczego w morette nie działały silniczki regulacji? Okazało się, że ori wiązka morette ma zamieniony + z masą silniczków. Silniczki przemówiły po zmianie tego. Oryginalne reflektory mają wiązkę, w której silniczek ma wspólny + z postojówką. Morette ma zaś + wspólny z H4 :9: Postanowiłem zmienić to na rozwiązanie z lamp zwykłych. Masy też były inaczej ;-| Nie mam pojęcia czy ktoś już robił te kabel (jeśli tak to wszystkie zaciski itd były profi), czy może z fabryki morette wyszedł bubel :rotfl: Po zużyciu w cholerę termokurczy, rolki izolacji i zapasu cyny założyłem lampy. Wieczorem wezmę się za regulację- tym razem będę mógł regulować je w płaszczyźnie pionowej :) Mistrzem lutownicy nie jestem, nie mam też zaciskarki i dlatego poprosiłem Marcina o wsparcie. Zmuszony do iluś tam poprawek narobiłem cyną bobli :rotfl: i poparzyłem opuszki palców , ale tak to jest z lutownicą 100W :-P
Kiedy założę Supersprinta? :hahaha: Nie mam pojęcia. Muszę nazbierać kasy żeby podjechać do mojego mechanika i spróbować przypasować to. Na chwilę obecną wiem, że trzeba uciąć ze starego wieszaki i przyspawać do nowego. Przyda się go też nieco odmalować w paru miejscach bo gdzieś Sowa przytarła :)
Chciałem podziękować wymienionym osobom raz jeszcze za klamoty i wsparcie :)

Marcin - 23 Cze 2011, 19:03

Spokooo ziom <8> niech dobrze świecą :-)
hubi_2006 - 23 Cze 2011, 19:28

Dostały silniczki ze zwykłych lamp (BOSCH) i wtyczki do nich też uciąłem :| Muszą świecić :)
Silniczki, które były tam wcześniej (też BOSCH) uwaliły się, ale w sposób mechaniczny. Coś w nich popękało chyba bo kręcą się w lewo i w prawo próbując ruszyć trzpień, ale bezskutecznie.
Coś tam foto w trakcie:

Marcin, jak widziałeś w załączniku maila i z relacji mojej paniki na gg :rotfl: musiałem usunąć część izolacji tak skrupulatnie nawiniętej przez Ciebie :hihihi:
Myślę, że te niebieskie metry zabezpieczą dodatkowo przewody :)
Dupne foty cudownej uszczelki :)

Jakoś w tygodniu listwy dachowe psiknąłem w mat

Trójkąt lusterka poszedł w czarny metalik


Na razie zdążyłem psiknąć jeden trójkąt, którego jeszcze nie polerowałem :)

qwerty67 - 23 Cze 2011, 19:33

Uszczelka jak stąd :D
mk4_driver - 23 Cze 2011, 19:39

hubi_2006, a ten trojkat przed malowaniem tylko odtłuściłeś czy cos jeszcze z nim robiłeś?
DemptD - 23 Cze 2011, 19:43

jeszcze klamki w kolor gy
hubi_2006 - 23 Cze 2011, 19:45

Trójkąt potraktowałem papierami ściernymi. Plastik jest w cholerę twardy i tą fakturę potraktowałem 120stką do metalu. Potem długo wygładzałem 500tką, a na koniec wodnym. Odtłuściłem, pomalowałem podkładem. Na drugi dzień zmatowiłem podkład, odtłuściłem i położyłem najpierw bazę, a potem klar. Efekt prawie zadowalający, ale to przecież tylko spray.
Tommi - 23 Cze 2011, 19:57

Robota na + <oki>

pożyczę pomysł z listwami dachowymi :)

hubi_2006 - 23 Cze 2011, 20:01

To akurat pomysł DemptDa :)

Poranny EDIT:
Diagnosta z samego rana sprawdził światełka. Lewa strona nieco wychodziła poza wykres (o 5mm na moje oko), ale to przez dzwon. Nie, nie ja stuknąłem BL, a poprzedni właściciel i nie było to chyba ostre puknięcie bo poduchy mam obie. W sumie wszystkie lampy były ustawione dobrze już wczoraj i tylko jedno drogowe wymagało korekty na stacji :)
Patent z ustawianiem samodzielnie na ścianie sprawdza się :D
Skoro z lampami koniec i nie muszę niczego dokupywać to Supersprint zostaje :)

DemptD - 24 Cze 2011, 07:56

no to git, zakładaj i film jak to brzęczy :P
Parzych - 24 Cze 2011, 10:11

hubi_2006, a ja dalej czekam na fotkę tego małego czerwonego czegoś na atrapie... :fox:
Luzak - 24 Cze 2011, 11:51

Moretty ekstra.
Wyczyść jeszcze tylko ten lewy halogen bo rzuca się w oczy i brzydko wygląda.

hubi_2006 - 6 Lip 2011, 21:25

Dzisiaj fiesta otrzymała nowego tajla :jupi: Moc tajla jest niesamowita. Wystarczy wrzucić na luz i podkręcić radio, a fiesta potoczy się bez udziału silnika. Poniżej foto owego DIY suba.
A tak na serio to jeszcze nie wiem co z tego ma być :cojest: cholernie mi się nudziło dzisiaj :hahaha: i to jest efekt:


Ja nie trafi jutro do pieca to wymodzę schowek :rotfl:

arecki - 6 Lip 2011, 21:30

viatoll ? :-P
DemptD - 6 Lip 2011, 21:30

dobry karton nie jest zły :rotfl:
DziDzia - 6 Lip 2011, 21:45

hubi_2006 napisał/a:
cholernie mi się nudziło dzisiaj :hahaha:

Oj widać, widać.. Umył byś ją czy posprzątał lepiej albo coś a nie kartony montujesz...



pozdro :!:

hubi_2006 - 6 Lip 2011, 21:49

:9: DziDzia, nie pitol bo już wałek i puszkę farby kupiłem żeby ją umyć po Twojemu :rotfl:
Tak na serio... będzie schowek to zostanie karton, ale odpowiednio przygotuję to. Jeśli jednak będzie czym zasilić głośnik to czemu nie sub z mdfu :) Mostkować tylnych kabli głośników raczej nie będę :rotfl: Wiadomo, że to zrobiłem tylko dla sprawdzenia jaką formę najłatwiej tam zmieścić :)

Parzych - 6 Lip 2011, 22:22

hubi_2006, czy ja się - kurtyzana - doczekam fotki tego czerwonego badziewia na atrapie :?: Miało być zfocone z miesiąc temu... :fox:
DziDzia - 7 Lip 2011, 11:54

hubi_2006 napisał/a:
:9: DziDzia, nie pitol bo już wałek i puszkę farby kupiłem żeby ją umyć po Twojemu :rotfl:

Moja szkoła... Aż się łezka w oku kręci :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Czy schowek czy sub, pamiętaj, żeby był łatwo demontowalny...



pozdro :!:

hubi_2006 - 9 Lip 2011, 22:43

DziDzia napisał/a:
Czy schowek czy sub, pamiętaj, żeby był łatwo demontowalny...

Sie wie :)
Ponieważ w temacie subwooferów wiem tyle, że powinny robić bum bum (w przeciwieństwie do tub robiących buuu buuu) chciałem zasięgnąć z wiedzy innych. Czy da się zasilić głośnik suba, z któregokolwiek tylnego kanału radia wykorzystując zwrotnicę/filtr nie szkodząc radiu?

DziDzia - 10 Lip 2011, 10:33

hubi_2006 napisał/a:
Czy da się zasilić głośnik suba, z któregokolwiek tylnego kanału radia wykorzystując zwrotnicę/filtr nie szkodząc radiu?

Nie znam się, ale raczej nie. Masz chyba jakieś wyjście w radiu na łubudubu...



pozdro :!:

hubi_2006 - 10 Lip 2011, 10:48

Jak podłączę wzmaka pod cinch to będę miał, ale to podniesie koszty o wzmaka :-P
DziDzia - 10 Lip 2011, 11:03

Jak pisałem - nie znam się. Może jednak lepiej ze wzmacniaczem :?: Będzie lepiej jajka masowało.. Całkiem niedawno dowiadywałem się o taki rozdzielacz, żeby z jednego głośnika zrobić dwa (mam radio na jeden głośnik w Czarnej), babka z początku nie bardzo wiedziała o co chodzi, a te zwrotnice i filtry to raczej rozdzielają sygnał (do gwizdkuf). Tyle mojego mądralowania się, bo jak już powiedziałem - nie znam się.. Tak tylko posty sobie nabijam :hahaha:



pozdro :!:

Marcin - 10 Lip 2011, 12:17

Hubert łap mnie na gg <8>
kenczorf - 11 Lip 2011, 08:19

podlaczysz w taki sposob...tylko ze radio ma taka moc ze nie wiem czy wogole uslyszysz tego suba (no chyba, ze masz w nim zwykly glosniki za 40 zeta :) )
Skfarek - 11 Lip 2011, 12:13

Parzych napisał/a:
hubi_2006, a ja dalej czekam na fotkę tego małego czerwonego czegoś na atrapie...


Parzych zaintrygowałeś mnie tym czerwonym czymś, hubi_2006, nie zasłaniaj się tekturą, pokazuj czerwone coś :twisted:

hubi_2006 - 5 Sie 2011, 16:11

I co z tego, że bierze olej, a przy zmianie biegu szarpie przez zużyty docisk. Nieważne, że tłucze luźnym stabem na dziurach, a krzywe tarcze przy hamowaniu trzęsą kierownicą :-P
Grunt, że jest charakterystycznie ciemniej... coraz ciemniej.

Kupione przez znajomą w UK :)
Czego mi więcej potrzeba? Pozbycia się wyżej wymienionych problemów. Najprostszy sposób? Sprzedać :-P Ale kto to weźmie :rotfl:

DemptD - 9 Sie 2011, 19:39

zamień sięęęę :ok:
hubi_2006 - 19 Sie 2011, 22:27

Szykuje się zmiana oleju na ambra mastergold 15w40 półsyntetyk (według producenta i InterCarsu). Nie liczę na poprawę ;) ale mam go w dobrej cenie. Dla dociekliwych napiszę, że jest to olej do dużych silników diesela, które pracują w ciężkich warunkach.
Marcin - 20 Sie 2011, 09:35

zamiast kupować wynalazki to byś zbierał na pierścionki :fox: tak jak Ci pisałem, a olej najtańszy i z zapasem na dolewki :-P
hubi_2006 - 15 Paź 2011, 00:12

Po dłuższej ciszy w temacie, na który już się nie zwraca uwagi :-P oznajmiam:
-wymieniono tuleje tylnej belki (nie obyło się bez zdjęcia belki :| ),
-wyeliminowanie pukanie stabilizatora (pomogły paski z dętki)
-wymieniono olej na wspomniany w poprzednim poście (info dla ciekawskich: 36zł/l)
-wymieniono filtry
-wymieniono tłumik na przelotowego Supersprinta od Sowy (stary po 250k km miał 10cm szparę), a dodam jeszcze, że ten sportowy jest cichszy od fabryki :rotfl: Filmik zatem zbędny.

Do ogarnięcia przed zimą pozostało sprzęgło/skrzynia- coś szarpie przy puszczaniu sprzęgła podczas zmiany biegu.
Chyba zmienię tag tematu na Mk3. Wtedy będę miał 3strony spamu na temat wyboru zapachu do auta, zerwanej śruby, gówna na szybie i średnio 100 odsłon dziennie :2xf:

Bezimienny - 15 Paź 2011, 01:15

Oj tam oj tam, masz jedno z najładniejszych Mk4 na forum, po prawdzie to jedno z niewielu ładnym Mk4 :twisted: więc trza sie tylko cieszyć i dbać :ok:
grzes87 - 15 Paź 2011, 17:28

taaa moj temat to nawet 11 stron nie osiagnal i z 90% forumowiczow nie widizalo a ten jeszcze narzeka gy
hubi_2006 - 15 Paź 2011, 18:38

grzes87, to pospamuj w nim, że masz 1.7 :-P I tak nikt nie sprawdzi, a stron 3 przybędą.
grzes87 - 15 Paź 2011, 19:31

heheh niestety pare lat temu a dokladnie w 2009 roku zapadla decyzja albo motocykl albo 1.7 i rzecz jasna wybralem motocykl :devil: takze 1.7 musi poczekac az zaczne zarabiac prawdziwe pieniadze a 1.3 zostal zeby w zimie na glowe nie padalo :-P
madek - 15 Paź 2011, 19:32

E tam 1.7 już było, wrzućcie coś większego do Mk4 :P

A co do tego oleju, to na pewno bezpieczne rozwiazanie do benzyniaka? :-P

DemptD - 15 Paź 2011, 20:36

no.. zrób coś jak Faza :ok:


albo kup 2 litry koli i woź w bagażniku i zawsze jak ktoś spyta to możesz z czystym sumieniem powiedzieć, że 3.25 litra :rotfl:

hubi_2006 - 16 Paź 2011, 11:49

madek napisał/a:
A co do tego oleju, to na pewno bezpieczne rozwiazanie do benzyniaka?

Olej to olej ;) Ważne oznaczenie, a takie ściemy typu platinum do forda, platinum do niemca- do mnie nie trafiają :)
Wczoraj rozmawiałem z moim mechanikiem na temat skrzyni/sprzęgła. Pojeździł nią trochę w ciągu tygodnia i stwierdził, że to prędzej w skrzyni coś się sypie. Sam nie wiem czy się cieszyć, czy wkurzać :cojest:
DemptD, stanowczo wolę pepsi :-P

Edyta:
Coś trzeszczy podczas jazdy, a Ty co wtedy robisz? Szukasz co za cholerstwo się rozklekotało :głowąwmur: Dociskasz różne części tapicerki, ale trzeszczenie nadal słychać. W mk3 wystarczało jak od czasu do czasu potraktowałem łokciem oparcie fotela pasażera. Trzeszczy i trzeszczy CO TO JEST? Opieram się nogą o tapicerkę i... :9: cisza :cojest:
Oczywiście zmęczone spinki puściły. Jazda z lewym kolanem dociskającym tapicerę nie jest wygodna nawet w automacie :rotfl: Allegro, jak zwykle nie oferuje tego co trzeba. Czego potrzeba? Kołka rozporowego, który siedzi w drzwiach. Na allegro i w sklepach tylko spinki z tapicerki, a te są całe. Ford utrudniając innym życie, jak i podnosząc cenę auta w mk4 dał 2częściowe spinki.
Kupiłem spinki do mk3, które po małych przeróbkach pasują idealnie. Dodam, że trzymają o wiele lepiej niż oryginalne z mk4. I tak pierdoły po 1zł usunęły drażniące trzeszczenie.
Jak ktoś by chciał poprawić swoją luźną tapicerkę :-P to polecam

ale kupcie 14 :) po 7 na drzwi.

Edyta
Kupsko i dupsko:


Uploaded with ImageShack.us
Zachciało mi się wyczyścić zaśniedziałą klemę (-). Efekt działania soli widać powyżej. Klema po wyczyszczeniu w ciepłej wodze nie wyglądała źle. Zauważyłem jednak 2 cienkie kabelki, które oderwały się od niej :cojest: . Zastanawiam się od czego są te przewody, które jak przypuszczam nie dostawały już masy przez przeżarty konektor. Szybka reanimacja zapasową klemą i fiesta zapaliła. Niestety ten gruby kabel od silnika mam do wymiany bo cały zaśniedział wewnątrz i również się wykruszył. Co ciekawe przed czyszczeniem silnik startował bez problemów... jeszcze gy

DemptD - 5 Lis 2011, 19:20

badziewie gy
hubi_2006 - 6 Lut 2012, 17:54

Dzisiaj doszła paczka od użytkownika HALPOR- polecam :)

Montaż wiosną :-)

Bezimienny - 6 Lut 2012, 18:05

Na łączeniu tych "elips" syf sie ponoc zbiera, ale zobaczymy jak u Ciebie będą sie sprawować :ok:
Stunt_Man - 6 Lut 2012, 18:14

sporo tych powerdisców wraca na reklamacje... no ale Ty tam z tym 1.25 ich nie wymęczysz :rotfl:
bidżej - 6 Lut 2012, 18:22

no jakieś konkrety nareszcie :ok:
kupiłbym sobie takie powydziwiane tarczki, ale przy aktualnym zużyciu moje brembo stykną pewnie jeszcze na 4 sezony :9:

hubi_2006 - 6 Lut 2012, 18:51

Stunt_Man napisał/a:
sporo tych powerdisców wraca na reklamacje...

A co teraz nie wraca na reklamację ;-)

arecki - 6 Lut 2012, 18:55

te ate to chyba najrozsądniejszy wybór do mk4/5
Peedro - 6 Lut 2012, 19:23

ale brzydkie :2xf: :-P
Marcin - 6 Lut 2012, 21:40

też kiedyś planowałem taki komplet, ale padło na coś innego...

Stunt_Man napisał/a:
sporo tych powerdisców wraca na reklamacje... no ale Ty tam z tym 1.25 ich nie wymęczysz :rotfl:

co za błyskotliwość... :|

kenczorf - 7 Lut 2012, 11:28

posiadam je od ponad roku a moze juz poltora bedzie...i nic sie z nimi zlego nie dzieje. Tylko klocki ktore mam czyli ferodo premier znikaja znacznie szybciej niz na zwyklych
hubi_2006 - 7 Lut 2012, 22:00

kenczorf napisał/a:
Tylko klocki ktore mam czyli ferodo premier znikaja znacznie szybciej niz na zwyklych

Zobaczymy jak sprawdzą się klocki ATE. Przecież zakładanie twardszych do cywilnej jazdy mija się z celem :)

DemptD - 8 Lut 2012, 21:57

dobra, załóż, przejedź trochę km, a potem zdaj relację :ok:
zefir - 9 Lut 2012, 09:35

jezeli beda dobrze zalozone i dotarte, jest to bezsprzecznie najlepszy zestaw pod 240mm wentylowane za ta kase.
bedziesz zadowolony :)

bidżej - 9 Lut 2012, 09:39

a da się to źle założyć? :-P
arecki - 9 Lut 2012, 10:01

jak się chce to wszystko można, wystarczy nie wyczyścić uwalonej piasty :P
hubi_2006 - 9 Lut 2012, 11:43

zefir napisał/a:
jezeli beda dobrze zalozone

Będzie, bo sam tego nie zrobię :rotfl:

zefir - 9 Lut 2012, 14:08

bidżej napisał/a:
a da się to źle założyć? :-P



piasta zasyfiona, nie oczyszczony zacisk i nie sprawdzenie bicia poprzecznego czujnikiem zegarowym etc

hubi_2006 - 9 Mar 2012, 20:43

Dzisiaj dotarły kolejne graty od Halpora :ok: polecam ponownie :-)
Linki TRW, szczęki zimmermann, zestaw montażowy, pasta do zaisków

Co zostało:
-skrzynia, sprzęgło,
-gleba,
-rozrząd,
-silnik?

:hahaha:

Pierdu, pierdu, ale zetec jest! :hihihi:
Dobra spamery, szukam opinii ludzi co się znają (tych co się nie znają nie wyganiam :) ).
Odpowie mi ktoś na zagadnienie sprzęgło-koło zamachowe?
1.6 i 1.25 mają koło zamachowe tej samej średnicy, ale tarcza sprzęgła 1.6 ma większą średnicę. Czy dociskając sprzęgło z 1.6 do zamachu z 1.25 będzie ślizgać się tarcza? Czy koła zamachowe są jakoś zabezpieczane w wybranych miejscach czy cała powierzchnia jest przystosowana do stykania się z tarczą sprzęgła? Krócej- mam szukać zamachu z 1.6 czy nie muszę? :fox:

DemptD - 14 Mar 2012, 09:36

hubi_2006 napisał/a:
Krócej- mam szukać zamachu z 1.6 czy nie muszę?

jeszcze krócej, masz szukać 1.6 :ok:

Parzych - 14 Mar 2012, 10:57

hubi_2006 napisał/a:
Odpowie mi ktoś na zagadnienie sprzęgło-koło zamachowe?
1.6 i 1.25 mają koło zamachowe tej samej średnicy, ale tarcza sprzęgła 1.6 ma większą średnicę.
Koło jest tej samej średnicy ale inny jest rozstaw bolców i dziur do montażu docisku, czyli jeśli już to cały komplet: zamach, tarcza i docisk...
hubi_2006 - 14 Mar 2012, 11:02

:| aha... czyli jednak. No to kupujta krewetki :rotfl:
Zamach z tego co widziałem 50-100zł. Ma ktoś dojście na taki klamot, żebym syfu z allegro nie musiał brać? :fox:

hubi_2006 - 21 Mar 2012, 18:21

Kolejne graty do wyjca bo już głowa boli :|

Znalezione na tablica.pl 30zł sztuka. Ciekawe ile przeleżały w szafie. Made in Brasil więc pewnie syf :rotfl:
I tym sposobem kolejne wysrywające się części uniemożliwiają zakupy innych klamotów :-P

DemptD - 21 Mar 2012, 23:01

hubi_2006 napisał/a:
Kolejne graty do wyjca bo już głowa boli

se radio głośniej włącz :V:

Peedro - 22 Mar 2012, 20:02

DemptD napisał/a:
hubi_2006 napisał/a:
Kolejne graty do wyjca bo już głowa boli

se radio głośniej włącz :V:


:rotfl: :ok: porada roku :ok:

kenczorf - 22 Mar 2012, 20:50

Peedro napisał/a:
:rotfl: :ok: porada roku :ok:

Ale jakze szybka i tania w realizacji :)

DemptD - 23 Mar 2012, 17:02

Peedro, to zapamiętaj ją sobie :rotfl:

ale tak szczerze to znam takich którzy tak faktycznie naprawiają auto.. :9:

hubi_2006 - 2 Kwi 2012, 21:13

Jedno łożysko póki co wymienione. Skrzynia ze sprzęgłem (1.6 sport) podobno jadą, ale! niech mi ktoś powie jaki olej najlepiej wlać do niej? Pytam bo skrzynia jest sucha. 80W90 ujdzie bez bólu czy musi być 75W?
DemptD - 2 Kwi 2012, 22:06

ten się nadać powinien gy

Skfarek - 3 Kwi 2012, 07:28

hubi_2006 napisał/a:

I tym sposobem kolejne wysrywające się części uniemożliwiają zakupy innych klamotów :-P


eee tam z tego co widzę to już prawie całkiem nowy zawias i ościenności masz, to już się nie będzie miało co wysrać :ok:

kenczorf napisał/a:
Tylko klocki ktore mam czyli ferodo premier znikaja znacznie szybciej niz na zwyklych


to są uroki nacinanych tarcz, a z drugiej strony jak znikają znaczy że hamują :devil:

hubi_2006 - 3 Kwi 2012, 18:06

Skfarek, z zawiasu został jeszcze skrajnie (moim zdaniem) zużyty stabilizator, który znowu zaczyna stukać. Powiedzmy, że wyszedłem z założenia "Sprawne podwozie>sprawne nadwozie>swap" czy jakoś tak to sobie tłumaczę :hihihi:
Valvoline 75w90 styknie do tej skrzyni? Nic tańszego i słusznego nie znalazłem :-P Goddammit! nawet mobil jest droższy :9:

Marcin - 3 Kwi 2012, 19:34

lej taki olej jak ford zaleca, jak wlejesz za gęsty to zimą będziesz płakał przy wbijaniu niskich biegów
hubi_2006 - 3 Kwi 2012, 19:55

Marcin, zerknij do instrukcji marudo gy 75w90 zaleca Ford :)
Edit:
Łaaaaaaaaaa :zwyciężca: 14 strona :jupi:
Rozpatrując powyższe, jak i wszelki spam i pierdu pierdu (tekst autorski Peedra) w tym temacie stwierdzam, że pora przenieść BL do Projektów- podwórka spamu i bezsensownego pier*** na 3 strony o wyższości lubrykantów nad towotem :-)

Skfarek - 4 Kwi 2012, 08:26

hubi_2006, no i dobre założenie, co ci z mocy jak nie ma jej jak przenieśc na asfalt :devil:

Silnikowy valvoline dobra rzecz więc podejrzewam że z przekładniowym ciała też nie dali :)

hubi_2006 napisał/a:
że pora przenieść BL do Projektów


a to chyba od modów zależy, więc trza Ci się im naprzykrzać, ekhm, przepraszam przypominać :-P

hubi_2006 - 7 Kwi 2012, 13:26

Wziąłem się w końcu za czyszczenie i malowanie zacisków, mozolnie to idzie bo szczotkami na wiertarkę. Kupiłem szczotkę do szlifierki kątowej, ale moja szlifierka jest do niej za słaba :|


A maluję tym :)


Skfarek - 10 Kwi 2012, 09:25

hubi_2006, a toto z puchy to srebrne jest :devil: ?
hubi_2006 - 10 Kwi 2012, 19:43

Skfarek, a jaki kolor widzisz na pierwszym foto :fox: :-P
Srebrne, matowe, ale nie idealnie. Tutaj składnikiem antykorozyjnym jest aluminium i przez to zdarzają się ryski z połyskiem. Tak w skrócie jakby Ci zależało na idealnym macie/połysku :hihihi:

Skfarek - 12 Kwi 2012, 10:10

hubi_2006, a bo nie napisałeś że to już pomalowane na pierwszym :devil:
hubi_2006 - 13 Cze 2012, 20:06
Temat postu: Ja pier...
Hmmm.... w sumie hamulce powinny już od kilku tygodni jeździć pod fiestą... ale mechanik rozmyślił się :rotfl: Obstawiam, że mu dysk znowu wyskoczył i postanowił umówionego dnia/tygodnia nie odbierać telefonów od nikogo :| Obrażam się chwilowo zatem :rotfl:
Czemu sam sobie ich nie założyłem? Bo nie umiem :-P
Czemu nie poprosiłem kogoś, kto się na tym zna o pomoc? Bo tam jeszcze jedno łożysko jest do zmiany ;-|
Udało mi się jednak dogadać z kolegą, że pomoże mi przy wymianie hebli, a łożysko wymieni w pracy. Cała operacja powinna zatem zająć z przymusu 2 dni. Jednego dnia fiesta w garażu na kobyłki i rozbiórka, a drugiego dnia składanie po wymianie łożyska.
Skfarek, nie zgłosiłem się do Ciebie po części bo ostatecznie znalazłem wszystko w sklepie EWCAR.pl
I TU JEST K*&% BABOL! Przysłali mi reperaturki zacisków,


sworznie (stare pocięte i rozwiercone),


nakładki na pedały


i przewody.
Oczywiście popieprzyli coś i dostałem przewody z escorta po 95r. ;-(
Powinny być takie:

A dostałem CUKIERECZEK takie:



Czekam na odpowiedź ze sklepu co zrobią z tym babolem, ale przezornie chciałem się zapytać, czy mogę taką złączką "przerobić" te przewody:
http://allegro.pl/nypel-l...2416368407.html ?

I nie spamować mi w temacie o tym, że się z tym długo bawię :2xf: Nie samym złomem żyję :-P

arecki - 13 Cze 2012, 20:36

hubi_2006 napisał/a:
ostatecznie znalazłem wszystko w sklepie EWCAR.pl

to jest chyba najgorszy sklep z częsciami do Forda...czy to przez net czy osobiście czy nawet przez tel...

Skfarek - 14 Cze 2012, 09:04

hubi_2006 napisał/a:
Czekam na odpowiedź ze sklepu co zrobią z tym babolem, ale przezornie chciałem się zapytać, czy mogę taką złączką "przerobić" te przewody:
http://allegro.pl/nypel-l...2416368407.html ?


ja bym nie kombinował tylko ich pocisnął niech Ci właściwe przyślą, w końcu taki ich psi obowiązek :)

mmbu - 14 Cze 2012, 13:05

arecki napisał/a:
hubi_2006 napisał/a:
ostatecznie znalazłem wszystko w sklepie EWCAR.pl

to jest chyba najgorszy sklep z częsciami do Forda...czy to przez net czy osobiście czy nawet przez tel...


No nie znam gorszego. Ostatnio nie mieli nawet świec do mondeo MK3. I jeszcze ten stary burak , który tam sprzedaje. Jedyne , co mnie skłoniło do wizyty tam , to to że sprawdziłem stan kabli w mondeo i , to był najbliższy sklep z częściami do forda. Koniec końcem przewody kupiłem w Focie i jakoś dojechałem do sklepu na Marsa róg Chełmżyńskiej( ten polecam)

hubi_2006 - 14 Cze 2012, 18:18

Odpisali, że mam odesłać im przewody. Jutro kurierem wyślę bo podali swój numer klienta w UPS <8> Jestem ciekawe kiedy odeślą takie, jak trzeba :fox:
hubi_2006 - 16 Cze 2012, 14:16

A dzisiaj w końcu fiesta przytula Brunoxa <8>
hubi_2006 - 20 Cze 2012, 16:45

Ten sklep to jakaś patologia :głowąwmur: Pisałem pierdyliard razy o jakie przewody mi chodzi, podałem im zdjęcia dla przykładu, a oni VIN wołają :rotfl: Czy tak k&%$ trudno wziąć do łapy przewód i popatrzeć na końcówki? NO BO YEBNE :nagana:
W poniedziałek dostali zwrot, a dzisiaj sobie przypomnieli o niej. Kit jeszcze wciskali, jak za pierwszym razem wysłali paczkę- też z opóźnieniem. Wkręcali, że paczka wysłana 13tego UPS priorytet i podali nr listu. Kupsko prawda :hahaha: bo numer listu przewozowego prawdę Ci powie, że 12tego kurier odebrał paczkę z ich sklepu.
Ehhhhh OMIJAĆ Z DALEKA! old

Parzych - 20 Cze 2012, 16:52

Głupie złamasy... :9:
hubi_2006 - 24 Cze 2012, 10:26

No to czekam na zwrot kasy. Po odbytej rozmowie z Panem sprzedawcą dowiedziałem się trochę o nim.
"Ja mam tylko 40lat doświadczenia, a więc Pan na pewno wie lepiej" itd :|
Jak słusznie zauważył DemptD co go obchodzi co z tymi przewodami będę robił?
Ehhh... Jeszcze w klimie coś zdechło bo nawet kontrolka włącznika nie świeci.

rogal133 - 26 Cze 2012, 21:25

bo ja czekam na tą wymiane hebli i łozysk, powiedz tylko kiedy to garaż posprzątam:P
hubi_2006 - 5 Lip 2012, 20:51

rogal133 napisał/a:
powiedz tylko kiedy to garaż posprzątam
po wakacjach, jak będzie kasa :9: :rotfl:
Ale przynajmniej klima zatrybiła :) Oczywiście nadwyrężone stado podstarzałych koników mocno rozpierzchło się po jej uruchomieniu. Nie pamiętam tylko czy to normalne, że raz coś pyknie... czasem cyknie... jakby sprężarka się uruchamiała co jakiś czas tylko, a nie chodziła non stop . I! w końcu usłyszałem wentylator chłodnicy :9: uruchamia się automatycznie po włączeniu klimy?

Vegaa - 6 Lip 2012, 00:44

hubi_2006 napisał/a:
[Nie pamiętam tylko czy to normalne, że raz coś pyknie... czasem cyknie... jakby sprężarka się uruchamiała co jakiś czas tylko, a nie chodziła non stop.


Tak być powinno :)

rogal133 - 6 Lip 2012, 14:33

dokładnie tak jest. nie wiem czy w kazdym samochodzie ale w moim mitsu tak jest ale nie spotkalem sie jeszcze z samochodem zeby było inaczej tzn wntylator nie w kazdym sie wlącza razem z klimą ale to włączanie i wylączanie co jakis czas jest w kazdym
hubi_2006 - 6 Lip 2012, 23:24

Dzisiaj kupiłem odświeżacz (taki z wężykiem) co by skarpetami nie śmierdziało z nawiewów :hihihi:
Obawiam się o sprzęgło, które zaczęło znowu szwankować. W momencie: puszczam gaz, następnie depnę gaz w dechę to czuć szarpnięcie poprzedzone pier&olnięciem. Chyba klima dała się odczuć na sprzęgle. Nowe/używane i skrzynia od Peedra leżą u mechanika bo na montaż tego też brak $$$ :ups:

Marcin - 7 Lip 2012, 09:36

hubi_2006 napisał/a:
Dzisiaj kupiłem odświeżacz (taki z wężykiem) co by skarpetami nie śmierdziało z nawiewów

to gówno daje chwilowy efekt, a jak są stare skarpetki to jest jeszcze gorzej... ozonowanie to najlepsze wyjście

hubi_2006 - 7 Lip 2012, 12:48

Na razie śmierdzi chemią :rotfl:
Ad@mus - 7 Lip 2012, 20:40

ja pakuje granata zapachowego-plak bomb :D i jakos co pol roku mi odswierza skarpete
hubi_2006 - 27 Wrz 2012, 21:32

W pracy jakiś większy ruch, to i heble w końcu będę mógł wymienić.
Tak wiem... :-P pół roku zwlekania, ale tak bywa :)
Ponieważ mam zaciski z escorta to brakuje mi tylko (mam nadzieję) takich przewodów:
http://allegro.pl/przewod...2639634199.html
Kto pyta nie błądzi... no i w gówno rzadziej się pakuje :rotfl:
Czy powyższe przewody założę bez supermodzenia zamiast takich seryjnych, które ma mk4:
http://allegro.pl/przewod...2646456523.html
Jeżeli jest z tym za dużo jeb***a się, to wymienię klocki i zaciski na fiestowe (xr2i lub 1.8D).

EDIT:
To się doposażyłem w kolejne graty :rotfl:
- stabilizator od Peedra + łączniki gratis
- zaciski z xr2i od luk-90, który bardzo poważnie podszedł do transakcji- dosłownie, ale chłopak ma zmartwienie z fiestą na głowie więc rozumiem napięcie :)
- nowe klocki pod powyższe zaciski- kolejne klocki :myśli:
- trzeci stop! ale tego jeszcze nie mam- dopiero kupiony,
Dałbym foto, ale kto by chciał oglądać graty :-P

Marcin - 4 Paź 2012, 17:36

hubi_2006 napisał/a:
- stabilizator od Peedra + łączniki gratis

a po co Ci drugi? :fox:

nie dodawaj zdjęć, i tak dużo komentarzy nie dostaniesz :rotfl: taki urok mk4 :-P

hubi_2006 - 4 Paź 2012, 19:28

Marcin napisał/a:
a po co Ci drugi?

Uwierzysz, że pierwszy wytarł się pod obejmami :9:

arecki - 4 Paź 2012, 19:32

hubi_2006 napisał/a:
Uwierzysz, że pierwszy wytarł się pod obejmami :9:

to się ściślejsze obejmy zakłada :-P

hubi_2006 - 8 Paź 2012, 12:17

Razem z kolegą ze szkolnej ławki rogal133 mieliśmy wymienić heble i łożysko w BL. Niestety pogoda się już zesrała, a ja nie mam ochoty marznąć w blaszanym garażu, który ma dodatkowo wrota od zachodu i wiatr wiecznie w nie pizga ;] Fiesta musiałaby postać 2dni na kobyłkach, a Paweł wymieniłby łożysko w pracy.
Zadzwoniłem do mechanika, u którego leży moja nowaużywana skrzynia od Peedra :rotfl: W środę czarne złomiszcze jedzie na warsztat.
Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią, z którą nie bardzo mogę już zwlekać. Za 2.5Kkm obecny rozrząd przejedzie już 50Kkm. Przydałoby się go wymienić, ale przy okazji myślę o zdjęciu głowicy i wymianie uszczelniaczy zaworowych. Silnik będzie miał wtedy 265Kkm. Ten przebieg już mnie irytuje... Co warto zrobić jeszcze przy okazji zdjęcia czapki z silnika prócz wymiany powyższego, uszczelniaczy wałów/wałków lub ewentualnego pozbycia się syfa?

bidżej - 8 Paź 2012, 12:19

swapować na ST170 :D
hubi_2006 - 8 Paź 2012, 12:23

neverending story, again? :-P
Parzych - 8 Paź 2012, 13:45

hubi_2006 napisał/a:
Silnik będzie miał wtedy 265Kkm. Ten przebieg już mnie irytuje...
Mam Durateca z przebiegiem o 200kkm mniejszym, nie chcesz :?:
kenczorf - 8 Paź 2012, 14:37

hubi_2006 napisał/a:
Silnik będzie miał wtedy 265Kkm. Ten przebieg już mnie irytuje...
cofnij na 130...dojdziesz do 180 i wystawisz na handel. A ludzie przyjda i powiedza ee panie co ten przebieg taki duzy :P
hubi_2006 - 8 Paź 2012, 15:20

Parzych napisał/a:
Mam Durateca z przebiegiem o 200kkm mniejszym, nie chcesz

Parzych, mebla chcesz się pozbyć :fox:

Edit:
Na zlocie w 2010r. Zefir zapytał mnie dlaczego nie założę wentylowanych hebli?
Wtedy wydało dotarło do mnie, że wciąż gówno wiem o motoryzacji :cojest:
2 lata na to czekałem! Wreszcie mam wentylowane tarcze hamulcowe. Ba! nawet nacinane :)
Przydały się zaciski z xr2i ponieważ do przewodów mk4 nie da się podłączyć setup'u z escorta.

Parzych - 13 Paź 2012, 18:31

To założyłeś już te heble czy nie :?: :9:
hubi_2006 - 13 Paź 2012, 19:27

hubi_2006 napisał/a:
do przewodów mk4 nie da się podłączyć setup'u z escorta

Powyższe należy czytać, jako poradę dla innych :)
Tak więc, heble założone :jupi: ale na razie docieramy i układamy- 50km za nami dopiero ;)

bidżej - 13 Paź 2012, 19:53

omg, podchodziłeś do tego jak pies do jeża, ale wreszcie jest :V:
Marcin - 13 Paź 2012, 21:48

Ja po Radomiu wiedziałem, że lite to zło :-P
Igraszki - 14 Paź 2012, 00:12

Marcin byłeś w radomiu i mnie nie odwiedziłes?;D
hubi_2006 - 14 Paź 2012, 11:34

Marcinowi chodziło o zlot zapewne :)

Edit:
Zimówki na pokładzie :)
Niby jeszcze 2tygodnie do pierwszych mrozów, ale była okazja to fiesta zamieniła letnie japonki na zimowe kozaczki. Dodatkowo z jednego koła zaczęło schodzić powietrze.
Hamulce uważam za dotarte- 200km już przejechane od założenia. Zauważyłem, że prawa felga grzeje się nieco bardziej.
Przetestowałem dzisiaj środek do czyszczenia felg:

Autoland Atack :)
Powiem Wam, że efekt pozytywnie mnie zaskoczył. Wspomagając się zaledwie kuchenną gąbką udało się usunąć pył z klocków, zacieki z jakiejś żywicy, smugi po kleju używanym przy zakładaniu opon. Udało się też bez wysiłku dokonać tego:


Pierwsze użycie środka i wyczyszczenie gąbką:


Drugie mycie- 5min później:



Jestem ciekaw efektu po użyciu szczotki z twardego plastiku. Felgi od tej strony czyściłem 2lata temu. Wtedy użyłem papieru ściernego. Ramion nie chciało mi się czyścić bo już się ciemno robiło :-P
Generalnie polecam ten środek :)

DemptD - 15 Paź 2012, 18:15

to teraz masz czas żeby strzelić polerkę od środka :D
Marcin - 15 Paź 2012, 18:36

hubi_2006 napisał/a:
Marcinowi chodziło o zlot zapewne :)

dokładnie tak

Vegaa - 15 Paź 2012, 21:49

Do takiego syfu to polecam DIMER :V: Tylko lepiej rozrabiać z wodą i myć w rękawiczkach :-) Sam jak będę zmieniał na zimówki to alu musze umyć to pokaże co potrafi ten środek :V:
hubi_2006 - 15 Lis 2012, 19:07

Z wymianą motoru na razie mam problemy, ale na pocieszenie:

:)

Peedro - 15 Lis 2012, 19:15

okropne :-P

pitu pitu :2xf: :devil: :-P

DemptD - 15 Lis 2012, 22:03

Peedro, ale on tam już zeteca ma :9:

a lampy i tak Ci nie pomogą, to dalej będzie mk4 :2xf:

Peedro - 15 Lis 2012, 23:55

DemptD, taka pojemność?! Phi jakiż to zetec, jak to nawet półtory lytra ni ma :rotfl:
hubi_2006 - 16 Lis 2012, 19:53

Peedro napisał/a:
okropne

Kwestia sporna, której nie należy tykać :-P
Przypomnij sobie ile pieniędzy kilka lat temu FKPowcy byli skłonni zapłacić za podobne gadżety :fox:
Sam sprzedałem taki zestaw na forum 3lata temu za 200zł od ręki. Czarne są niemal nieosiągalne i dlatego kupiłem te <8> ale z zastanowieniem :hihihi:
Białych nie założę :)

Fordon - 16 Lis 2012, 21:28

Co masz za sceny z silnikiem ?? bo pytali mnie o to 1.25 w mk6 a mk4...
bidżej - 17 Lis 2012, 19:48

dobrze ja kojarzę, że ma być swap z 1.25 na 1.25? :P
Ad@mus - 17 Lis 2012, 21:37

bere olyj ;-(
bidżej - 17 Lis 2012, 21:39

a to nie tyle samo roboty, co swap na 1.4 albo 1.6? :hihihi:
Stunt_Man - 17 Lis 2012, 21:42

bidżej napisał/a:
a to nie tyle samo roboty, co swap na 1.4 albo 1.6? :hihihi:

tela samo :-P

bidżej - 17 Lis 2012, 23:22

wnioski nasuwają się same! :P
Peedro - 17 Lis 2012, 23:28

Wy tu pitu pitu! :-P

A ... ni ma!! :rotfl:

hubi_2006 - 18 Lis 2012, 10:28

Coś się z czasem trafi...
... sarnę, drzewo, a może silnik? :)
Obecny poci się olejem gdzieś od góry... Może uszczelka głowicy wymieniana 4lata temu puściła... uj wie :|
Chciałem go remontować, ale wątpię żeby było warto.

Marcin - 18 Lis 2012, 11:21

Stunt_Man napisał/a:
bidżej napisał/a:
a to nie tyle samo roboty, co swap na 1.4 albo 1.6? :hihihi:

tela samo :-P


nie tyle samo :fox: to nie jak w mk6, tu musi mieć drugą wiązkę i kompa lub do tego dokładać świnie i stroić.

co po niektórzy dalej propagują swapy na duże pojemności, bo tak samo zrobili, a za kółkiem nie potrafią tego ogarnąć.... inna sprawa to potrzeba, a inna to zachcianka.

bidżej - 30 Lis 2012, 23:15

ogarnąć, nie ogarnąć... większa pojemność to zwyczajnie większy komfort - nie prosisz się auta żeby jechało, dajesz gaz i samo jedzie. a pali tyle samo jak nie mniej, bo cisnąć nie trzeba. a jak chcesz szybciej, to nie ma sprawy - jedzie SZYBCIEJ :P
Marcin - 1 Gru 2012, 15:47

Bartek, akurat nie chodziło mi o pokazywanie się na drodze, bo to się wtedy nazywa szpan... kwestia dynamiki jest oczywista. Popatrz na nasze zloty. eot.

Hubert coś wymyśliłeś nowego, czy dalej masz dylemat, w którym kierunku iść?

DemptD - 23 Lut 2013, 16:51

a ja coś wieem :2xf:
kamilocha1 - 23 Lut 2013, 17:29

DemptD, poka poka ;d
Mafios - 23 Lut 2013, 18:22

DemptD napisał/a:
a ja coś wieem :2xf:


no co kupił smoke skoro sprzedaje cleary

hubi_2006 - 23 Lut 2013, 19:20

Ano nabyłem czarne lampy tylne :)
Wielkie podziękowania dla DemptD'a, który odebrał dla mnie te lampy.
Obstawiam, że szybki odbiór osobisty był główną kartą przetargową w mojej ofercie.
Niektórym jest to najwyraźniej nie w smak i robią mi akcje dywersyjne. Było kupować, nie targować się i pieprzyć farmazony :fox: Białe nie dla Ciebie :2xf:

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Jacka :)
Fotosy prosto z Piekar :V:




DemptD - 24 Lut 2013, 09:20

:ok:
Marcin - 24 Lut 2013, 09:57

w końcu się udało :-P fajne, tylko jakoś nie przekonuje mnie te czarne malowanie, będziesz musiał dołożyć jakieś odblaski.
hubi_2006 - 24 Lut 2013, 10:28

Z tego co widziałem na forach UK to takie było fabrycznie :)
Pomysł na czarny odblask już mam ;)
http://allegro.pl/folia-o...3033441061.html

DziDzia - 24 Lut 2013, 10:35

hubi_2006 napisał/a:
Pomysł na odblask już mam ;)

Jaki :?:



pozdro :!:

tadzias - 24 Lut 2013, 11:10

DziDzia napisał/a:
hubi_2006 napisał/a:
Pomysł na odblask już mam ;)

Jaki :?:


2 odblaski z Rometa na zderzak :D

hubi_2006 - 24 Lut 2013, 11:31

Do klapy :-P ale takie przewiercone żeby śrubę przełożyć i dać nakrętkę od zewnątrz :rotfl:
Coś się wymyśli, DziDzia już skrytykował czarną folię odblaskową :9:

luki - 24 Lut 2013, 11:32

ile takiej folii odblaskowej potrzebujesz :)
jak by co to mam jakieś tam paski :)

Marcin - 24 Lut 2013, 11:39

w śliwce też są uk-ejowe i tam gdzie jest czarne jest biały odbłysk. chciałem zrobić tak żeby było zgodnie z prawem (nie zdążyłem :-P ) i jedynym dyskretnym pomysłem jest przyklejenie dwóch cienkich pasków w rowku w zderzaku
hubi_2006 - 28 Lut 2013, 19:08

Marcin napisał/a:
dwóch cienkich pasków w rowku w zderzaku

tak też chcę to ogarnąć, ale najpierw luki musi mi przysłać taśmę :)

Lampy dostałem wczoraj, DemptD zaopiekował się nimi, jak widać w poprzednim poście zafundował im SPA. Powiem szczerze, że wyglądają zadżebiście świeżo :ok: brakuje tylko pudełka i mógłbym się chwalić nowymi :) Jacek, ten plastx jest genialny :ok:

DemptD - 28 Lut 2013, 19:10

najważniejsze, że poczta tego nie popsuła :ok:
hubi_2006 - 9 Mar 2013, 10:30




Nie, na swapa nie starczyło, takiego na 1.25 też nie ;)

Marcin - 9 Mar 2013, 12:00

na fulla reanimujesz?
hubi_2006 - 9 Mar 2013, 12:28

Tyle ile się da, na razie głowicy jeszcze nie zdjęli i nie wiem, jak z panewkami.
Marcin - 9 Mar 2013, 12:52

to niech na początku dół zbadają, bo jak będzie mocno zmęczony to nie ma sensu go robić
hubi_2006 - 9 Mar 2013, 14:44

Marcin, nie uruchamiaj mnie, proszę ;)
DemptD - 9 Mar 2013, 20:00

sztrucel :ok:
Marcin - 10 Mar 2013, 10:33

Hubert nie pękaj, jak nie był nigdy przegrzany to będzie dobrze, wymienisz pierścienie i będzie jak nówka.
luki - 10 Mar 2013, 10:55

Paczka doszła?
hubi_2006 - 10 Mar 2013, 11:05

No problem w tym Marcin, że kiedyś mi się woda zagotowała bo poszła uszczelka pod głowicą :|
Może jutro zdejmą głowicę i dowiem się więcej... Na chwilę obecną kupiłem:
- uszczelka pokrywy zaworów,
- uszczelka głowicy,
- uszczelka miski,
- uszczelniacze wałków,
- uszczelniacze wału- przód i tył,
- uszczelniacze zaworów,
- pasek i rolka rozrządu,
- pompa wody.
Graty od PAYEN, GLASER, ELRING, SKF, AISIN.

luki, jeszcze nie :)

Ad@mus - 10 Mar 2013, 12:18

panewkami bym sie nie martwil bo jak na sucho nie chodzily to beda oki
wymien pierscienie i w/w czesci przy okazji wyportuj glowice pod uszczelki kolektorowe i bedzie cacy

bidżej - 10 Mar 2013, 12:52

no, jak nie swap, to chociaż reanimacja - będzie gitarra :ok:

tylko trochę smutno wygląda na tych kółkach :P

hubi_2006 - 10 Mar 2013, 13:07

Smutna aura to i smutna gumka na smutnej stalfeldze ;)
Obecne letnie gumy muszą przejechać jeszcze ten sezon na seryjnym alu, Niezbyt szałowym, ale kolor wciąż ratuje design.
-30 albo -35 marzy mi się na ten sezon, ale rachunek za remont jeszcze się nie zamknął, a i z rudą muszę powalczyć ile się da we własnym zakresie ;)

Update 11.03.2013

3 lata jeździłem ze źle ustawionym rozrządem, chyba że w trakcie przeskoczył o jeden ząbek.
Pękł napinacz paska alternatora, do wymiany są też rolka prowadząca i sam pasek alternatora. Sam napinacz ma jakąś chorą cenę- 232zł najtaniej <wow>
Chcę wymienić go na używany z wymienioną rolki na nową.
Pierścienie będą wymienione na 4 tłokach.
Jeszcze to ogarniam, ale czeka mnie zakup oleju silnikowego (Marcin proponuje zalanie full syntetykiem i sam jestem za) i oleju przekładniowego.

hubi_2006 - 12 Mar 2013, 17:30

Update

Dzisiaj kupiłem rolkę prowadzącą paska osprzętu, pasek i pierścienie Goetze.
Zastanawia mnie, jak długo posłuży rolka od Krafta, chociaż na simeringu wytłoczone jest Poland, a na samej rolce made in UE.
Pasek DONGIL :hihihi: chyba made in Korea.
Problem mam z napinaczem, nowy najtaniej mogę mieć za 232zł, a nie wiem czy kupując używany będę mógł wymienić w nim samą rolkę z łożyskiem? W IC nie znalazłem samej rolki napinacza, chyba że źle szukałem :fox:

Remont wszedłby w niezłe koszty przez ten napinacz, ale jak trzeba to się coś znajdzie w kieszeni jeszcze.

bidżej - 12 Mar 2013, 22:00

kup sobie napinacz za 250-300zł, bo jeszcze za rok będzie kuku kosztujące więcej niż to :9:
DemptD - 12 Mar 2013, 22:09

BJ,

bidżej - 13 Mar 2013, 07:04

wut? :fox:
Marcin - 13 Mar 2013, 07:35

Bartek mowa o napinaczu osprzętu, do rozrządu będzie nowy.
hubi_2006 - 13 Mar 2013, 09:12

Taki oto dziad:



Jest zupełnie inny niż się spodziewałem :9: Taka niespodzianka związana z posiadaniem fiesty z sierpnia- ostatni miesiąc produkcji mk4.
Pęknięcie jest po lewej stronie (tutaj nie widać). Wyłupał się spory kawałek obudowy i leci z tego smar.
Silnik będzie zalany półsyntetykiem, jaki producent to jeszcze nie wiem. Może zwykły Motorcraft XR Plus, ale to się zaraz wyjaśni.
Wczoraj dotarło jeszcze koło zamachowe z Foki 1.6 pod docisk i sprzęgło z Peedrowego Sporta. Miała być regulacja luzu zaworów, ale kasa się skończyła.

Update 16:55
Kuuuuuuuuuuuuuu :głowąwmur: dupa i cycki...
2 panewki przytarte...

DemptD - 13 Mar 2013, 18:14

:9:
kenczorf - 14 Mar 2013, 08:14

pompa nie domagala?
hubi_2006 - 14 Mar 2013, 08:15

yebły pewnie po przegrzaniu... Ciekawe czy to dzisiaj znajdę... i za ile :9:
kenczorf - 14 Mar 2013, 08:19

panewki glowne do 1.25 z glyco dostaniesz ponizej 200 pln a krobowe jakies 60 czy taiej
hubi_2006 - 14 Mar 2013, 08:20

Potrzebne 2 oporowe
kenczorf - 14 Mar 2013, 08:21

nie kupisz 2 sztuk. Kupujesz komplet jednych albo drugich czyli po 8siem sztuk
hubi_2006 - 14 Mar 2013, 08:28

Na rysunku w Sam Naprawiam jest jedna panewka z kołnierzem oporowym :9:

kenczorf - 14 Mar 2013, 08:41

czyli zestaw glownych bedzie do zakupu
hubi_2006 - 14 Mar 2013, 17:42

AKCJA!
Zamówiłem jeden jedyny komplet panewek dostępnych w IC do tego silnika...
Panewka oporowa jest tak zużyta, że wał miał luzy. Prawdopodobnie to on szarpał i stukał podczas zmian biegów. Obstawiałem (jak i wielu) skrzynię, albo sprzęgło. Taka niespodzianka...

Parzych - 14 Mar 2013, 19:26

Ehhh, i po chooy zmienili głowicę między MK4 i MK6 <???>
DemptD - 14 Mar 2013, 19:31

no za tymi panewkami to się nadzwoniłem :P nawet Tomek z IC dzwonił i załatwiał bo w innym IC namieszali i zablokowali towar :9:
hubi_2006 - 14 Mar 2013, 19:36

Parzych pamiętaj, że ja mam napinacz paska wieloklinowego, a u Ciebie brak :| Kolejna dziwna zmiana, choć może i na +
DemptD i kenczorf, duuużo piwa Wam wiszę :)

DemptD - 14 Mar 2013, 23:42

numer konta znasz :ok:
hubi_2006 - 15 Mar 2013, 00:07

To jeszcze dowód podeślij ;)
Parzych - 15 Mar 2013, 00:56

hubi_2006 napisał/a:
To jeszcze dowód podeślij ;)
Oraz kartę i PIN... :hahaha:
DemptD - 15 Mar 2013, 16:34

wy tu pierdu, pierdu, a ja mam spyfoto

hubi_2006 - 15 Mar 2013, 17:07

:rotfl: :cojest: :hahaha: :ok: :2xf: :V: :devil: :jupi:
yarbin - 15 Mar 2013, 18:30

DemptD, blachy powinny być SGL :-P
tadzias - 16 Mar 2013, 19:26

DemptD, :ok: :ok: :ok:
hubi_2006 - 21 Mar 2013, 20:05

Chce się ktoś jeszcze porwać na remont zetec-s'a? ;)
Wymienione zostały:
- uszczelka pokrywy zaworów,
- uszczelniacze zaworów,
- uszczelka głowicy,
- uszczelniacze wałków,
- pierścienie tłoków nominały (4kpl)
- uszczelniacze wału przód i tył,
- panewki główne nominały (zużyta panewka oporowa wału, który miał solidny luz),
- uszczelka miski,
- filtr oleju,
- olej silnia (z minerala przesiadłem się na półsyntetyk),
- skrzynia biegów,
- olej w skrzyni biegów,
- koło zamachowe (przesiadka z 1.25 na 1.6),
- tarcza i docisk sprzęgła (przesiadka z 1.25 na 1.6),
- pasek rozrządu z napinaczem (SKF),
- pompa wody (AISIN czy jakoś tak)
- napinacz paska wieloklinowego (SKF- uwaga! pasuje ten z pumy 1.7),
- rolka prowadząca paska wieloklinowgo,
- pasek wieloklinowy,
- płyn hamulcowy (jeszcze pedał nurkuje głęboko, a więc będzie poprawka),
- płyn wspomagania (zleciał żur),
- płyn chłodzący,
- łożysko koła (lewy przód),
- łączniki stabilizatora (jak wam pokaże stare to będzie śmiech)

Wiem, że niektóre części nie dotyczą bezpośrednio remontu samego motoru :)
Sam motor wyremontowany został za około 2tyś PLN, a resztę albo już miałem, albo kupowałem na już. Jedyne czego nie zleciłem, a chciałem to regulacja luzu zaworów. Mimo to silnik pracuje bardzo cicho, a sam mechanik stwierdził, że podkładki do regulacji trzeba i tak planować bo nie trafi się odpowiedniego wymiaru. Nie wnikam w to bo jestem i tak zadowolony z ciszy ;) Fiesta brała głównie uszczelniaczami zaworów, które były nieźle zużyte. Mam je w garażu razem z pierścieniami i panewkami i może je sfocę :)
Olej uciekał też uszczelniaczem tylnym wału.
Sam wał miał luz powodowany zużytą panewką główną oporową. Chociaż obstawiałem zużyte sprzęgło, to jednak luz wału powodował szarpnięcia przy zmianach biegów oraz przy puszczaniu gazu i toczeniu sie na biegu.
Uffff... :)
Przy okazji mam nowego mechanika :jupi:

Podziękowania dla Pana Marka i zakładu DOMINATOR, którzy pomogli mi w zdobyciu części po dobrych rabatach.
Dziękuję też rogalowi133 (za pomoc ze zmianą warsztatu), DemptDowi (za dzielne poszukiwania partsów :ok: ), kenczorfowi (również działał z IC), Peedrowi (przekonał mnie do remontu ;) ) i innym, którzy pomogli w moim nieProjekcie :-)

DemptD - 21 Mar 2013, 20:59

noł problem, polecam się na przyszłość o ile finanse mi pozwolą :ok:
Parzych - 21 Mar 2013, 21:49

hubi_2006, to teraz masz spokój z silnikiem na kolejne 200kkm :ok:
DziDzia - 23 Mar 2013, 13:44

hubi_2006 napisał/a:
(jak wam pokaże stare to będzie śmiech)

To dawaj, jestem bardzo ciekawy, coś tam nawywijał..



pozdro :!:

luki - 23 Mar 2013, 16:02

Czarne na aucie :) a folia doszła?
hubi_2006 - 23 Mar 2013, 16:26

luki, kurier się spóźnił i wczoraj nie odebrałem, ale w poniedziałek dowiezie :) także dziękuję za wsparcie :-)

DziDzia, roczne łączniki stabilizatora:
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG

:9:
Ale nadal myślę, że Delphi to dobra firma ;)

Uszczelniacze zaworów (wybrane losowo):
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG

Nie, nie uszkodziłem go celowo do zdjęcia :|

Coś tam foto pierścieni:
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG
https://www.dropbox.com/s...%5B50%25%5D.JPG

Jakby ktoś potrzebował skrzynię biegów dla samej obudowy to chętnie sprzedam moją.
Wsteczny w niej już często nie wchodził, ale też wyła na 1 i 2... :|

DemptD - 23 Mar 2013, 19:33

no ciemne pasują idealnie :ok: jeszcze jakby je przejechać magicznym środkiem to by był mjut gy
Peedro - 23 Mar 2013, 20:28

uszczelniacze i łączniki miazga :-P
DziDzia - 24 Mar 2013, 00:34

Peedro napisał/a:
uszczelniacze i łączniki miazga :-P

Dokładnie - są one cudowne.
hubi_2006, pozwoliłem sobie wkleić linki do zdjęć TUTAJ


pozdro :!:

hubi_2006 - 24 Mar 2013, 10:00

DziDzia, spoko :) Przynajmniej wiem, że jest takie FAQ :) Wcześniej nie widziałem, że to podwiesiliście.
Przed zlotem chciałbym jeszcze wymienić przewody hamulcowe sztywne, gumowe z tyłu, przetoczyć bębny i wymienić linki ręcznego.
Peedro ma obadać czy sztywne można wysłać (chodzi o długość).

DziDzia - 24 Mar 2013, 11:41

Sztywne miedziane kupuje się na metry i można je zwinąć. Chyba, że chcesz stalowe :?:



pozdro :!:

hubi_2006 - 24 Mar 2013, 11:56

Peedro ma właśnie stalowe ze sporta, jak twierdzi w dobrym stanie :) jutro obczaję foto :) Ja wiem, że na heblach się nie oszczędza :-P ale jak jest możliwość kupna stalowych w dobrym stanie to chyba warto :-)
Marcin - 24 Mar 2013, 12:10

hubi_2006 napisał/a:
Ale nadal myślę, że Delphi to dobra firma

w śliwce łączniki staba poleciały dwa razy szybciej niż lemfordera

hubi_2006 - 30 Mar 2013, 12:31

Dzisiaj sprawdziłem poziom oleju, jak na 300km to sporo go wychlała :fox:
Miałem tylko niecały litr w dużej bańce i nie mogłem określić ile setek wlewam.
Przed wlaniem miałem minimum na bagnecie, a teraz uj wie ile :9: Półsyntetyk jest niemal bezbarwny w porównaniu do minerala :rotfl: Dodatkowo bagnet zależnie od tego jak go wsunąć (karbowanie na bagnecie w stronę kabiny, lub w stronę zderzaka) pokazuje inne poziomy o_O
Teoretycznie wlałem 3setki, max 5setek :9:
Dużo, jak na taki remont?

Marcin - 30 Mar 2013, 12:51

bierz pod uwagę, że się dół dociera... niech się jeszcze wypowiedzą bardziej doświadczeni
hubi_2006 - 30 Mar 2013, 12:58

Plama w garażu, puścił uszczelniacz wału tył, tak myślę...
Oczywiście w tym samochodzie, jak coś spier... to zawsze w święta i inne długie weekendy ;-(

Marcin - 30 Mar 2013, 13:06

to mechaniki będą poprawiały...
Parzych - 30 Mar 2013, 13:25

No to karwia piknie, nie popisali się mechaniory...
hubi_2006 - 30 Mar 2013, 13:33

Wlałem prawie litr, czyli od poniedziałku do dzisiaj sobie tak kapało. W poniedziałek przejechałem jeszcze 150km. Może po tym i przy okazji ostatnich mrozów guma puściła :fox: Dzisiaj pozostaje mi skoczyć na stację po 1l byle czego pół syntetycznego na zapas i przeturlać weekend.
Ad@mus - 30 Mar 2013, 14:26

mechanik dał plame!!:)
nowy uszczelniacz trza umic zalozyc
chyba ze albo wal albo gniazdo oringu bylo wywalone to naj naj naj simer popusci
ale-sie zrobi:)

hubi_2006 - 30 Mar 2013, 14:32

Mam tylko nadzieję, że zauważyłem to w porę...
Ad@mus - 30 Mar 2013, 17:16

e jak kontrolka sie nie swiecila to luzik
ale jakby przez ten simmer szlagby trafil remontowany silnik to ja bym mechaniora ciagnol za kieszen-przeciez!!

hubi_2006 - 12 Kwi 2013, 20:34

Rozciekł się uszczelniacz półosi. Sam nie pomyślałem o jego wymianie przy okazji zmiany skrzyni, ale też nikt nie podsunął mi takiego pomysłu. Ale ogarnięte, także dzisiaj pojechałem odebrać fiestę.
Ruszyłem na wstecznym i przejechałem jakieś 10cm.... YEBS!
Coś się stało, ale nic nie widzieliśmy. Cofnąłem jeszcze trochę i mechanicy podnieśli fiestę żabą, a po chwili wyleciał sobie dolny zwój prawej przedniej sprężyny :rotfl:
Także fiesta została u mechanika, a mnie czeka przymusowy zakup sprężyn.
MTS czy SPARCO z RallyShopu?
Max -35mm
Koledzy poratujcie wiedzą bo w poniedziałek chcę złożyć zamówienie :)

Parzych - 12 Kwi 2013, 23:54

Jebach jest fajny... :D
modell1 - 13 Kwi 2013, 10:35

Ja mam MTS i jest fajnie :-) :-)
arecki - 13 Kwi 2013, 12:23

ja miałem MTS i nie było fajnie :cojest:
kup eibaha

DemptD - 13 Kwi 2013, 17:50

on jebacha nie kupi bo 1. dostępność, 2. kwota, 3. chce nówki gy
modell1 - 13 Kwi 2013, 20:14

arecki napisał/a:
ja miałem MTS i nie było fajnie :cojest:
kup eibaha


Co nie było fajne ??

hubi_2006 - 13 Kwi 2013, 20:32

Arecki tak ma, najpierw wszystkim zachwala jakie to krejzi gud szit, a potem pisze, że bubel... Jeszcze pół roku temu zachwalał mi MTSy <8>
arecki - 13 Kwi 2013, 23:04

modell1 napisał/a:
Co nie było fajne ??

było miękko,farba po pół roku zaczęła odchodzić

modell1 - 14 Kwi 2013, 09:06

A u mnie roczek już siedzą i farba jest i są idealne na nasze drogi. Znaczy się wóz drabiniasty nie jest i w miarę twarde. :-) :-)
hubi_2006 - 15 Kwi 2013, 13:20

Kupiłem Sparco, ale do Pumy, a na Fiestowe 2tygodnie bym musiał czekać.
Oby to się dało zgrać :)

Marcin - 15 Kwi 2013, 19:45

w razie W masz na kogo zwalić winę :-P
rogal133 - 20 Kwi 2013, 12:53

hubi_2006 napisał/a:
Oby to się dało zgrać :)
no i dalo sie zgrać leżą jakby były tam od zawsze:D
Marcin - 20 Kwi 2013, 18:51

ja się pytam gdzie są foty :fox:
hubi_2006 - 21 Kwi 2013, 20:15

Sparco Ford Puma 97r. -35mm
Udało się :) RallyShop przysłał springi w środę, a w piątek był montaż.
Odebrałem auto w piątek wieczorem.
Wrażenia?
Śmiem twierdzić, że poprawił się komfort jazdy. Fiesta lepiej wybiera nierówności. Przycupnęła nieznacznie (może 2cm) co widać na spyphoto ;)
Nie mam swojego kompa i stąd opóźnienie w chwaleniu się :-P



Przy okazji wyszło, że pękła osłona przegubu ;]

Peedro - 21 Kwi 2013, 20:19

worek cementu do bagażnika i już powinno być ok :-P
BuMeL - 22 Kwi 2013, 12:30

Peedro napisał/a:
worek cementu do bagażnika


To sie te 1,25 zakaszle na śmierć.

hubi_2006 - 22 Kwi 2013, 12:54

I po chooy ta dosrywka BuMeL?
BuMeL - 22 Kwi 2013, 13:37

Z sympatii, kto się czubi ten się lubi :-)
hubi_2006 - 23 Kwi 2013, 09:05

Ok, może jestem przewrażliwiony ;)
Właśnie dziwiła mnie dosrywka z Twojej strony :-P

Peedro napisał/a:
worek cementu do bagażnika i już powinno być ok


Ciekawe jak alusy wypełnią tył :)

Marcin - 23 Kwi 2013, 16:31

dupa.... dalej koza... chyba, że to takie złudzenie na stalówkach... :|
hubi_2006 - 25 Kwi 2013, 22:59

Dzisiejsze spostrzeżenie to dziwna (moim zdaniem) praca sprężyn tylnych.
Wiozłem na złom 150kg i słyszałem jakieś stukanie, ale myślałem, że to graty hałasują.
Potem wiozłem jakieś niecałe 100kg ziarna i znowu coś stukało. Doszedłem do wniosku, że to spotykające się zwoje sprężyn :|
Coś nie tak?

bidżej - 26 Kwi 2013, 07:32

masz szmaciane albo plastikowe nadkola z tyłu?

u mnie zdarzało się po założeniu plastików, że przy pracy sprężyn jeden zwój delikatnie haczył o nie i stąd było stukanie

hubi_2006 - 26 Kwi 2013, 14:55

Szmaciane vel filcoki...
Dzisiaj była zmiana kół i wygląda to jak dla mnie fajnie :-P
Idę powalczyć z rudą...

modell1 - 27 Kwi 2013, 14:29

Tak sobie patrze na fotkę auta na nowych sprężynach i stwierdzam że sport na seryjnych tak stoi :-) :-)

Majster foto :-) archiwum odkopane



bidżej - 27 Kwi 2013, 23:00

ale foto to byś pokazał majster :fox:
hubi_2006 - 5 Maj 2013, 13:11

bidżej miał okazję zobaczyć auto na żywo :)
Fiesta pokonała około 800km w ciągu 3dni i przetrwała.
Stan oleju wczoraj był ok.
Jedyne co nas drażniło po drodze to stukanie dochodzące z lewej strony bagażnika i "chrupiący" lewy zacisk (przy zaciskaniu i puszczaniu, ale tylko hamując ze spacerowej prędkości).
Na torze nie pojeździliśmy- bałem się o niedotarty silnik.
Podjeżdżając torem do miejsca zbiorowej fotki usłyszałem terkoczący przegub :rotfl:
Coś tam do podłubania jeszcze zostało <8>
Razem z Samy odnieśliśmy wrażenie, że moja mk4 vel BL podoba się nie tylko nam :-)
Fajnie było się spotkać, pogadać, wypić i zjeść wspólnie.

PS. nie mamy za dużo fotek naszego wozidła :9: , ale pełno innych :ok: , jak tylko upload się skończy to zapodam.

bidżej - 5 Maj 2013, 17:47

dobre było! mówiłem i jeszcze raz powiem, że morette robi w tej Fieście masę dobrej roboty! :ok:
DziDzia - 6 Maj 2013, 09:11

Zgadzam się z przedmówcą.. I łatwo ją rozpoznać na drodze :) Ale czy to na prawdę przez Magdę :?:



pozdro :!:

Żółwik Tuptuś - 6 Maj 2013, 15:46

Autko zacne i choć z najsmutniejszej dla Fiesty generacji, to z pazurem oraz w należytym stanie.

Przenosimy :)

DemptD - 6 Maj 2013, 17:50

no w końcu :V:

moretki i mhw robią robotę :ok:

hubi_2006 - 6 Maj 2013, 19:21

Nie pozostaje mi nic innego, jak cieszyć się z docenienia przez innych włożonej pracy w auto :)
Dziękuję za przeniesienie Żółwiu :-)

Edit:
Powróży mi ktoś z fusów?
Jadę sam i jest OK, ale jak jadę z pasażerem na prawym to drży mi kierownica i podłoga.
Objaw pojawia się przy ruszaniu i trwa do 80km/h...
Czego mogę sie spodziewać?

hubi_2006 - 6 Cze 2013, 08:01

Byłem na stacji diagnostycznej żeby znajomy ojca poszarpał zawieszeniem w BL.
Wyszło, że do wymiany są tylne tuleje wahaczy, cieknie (chyba) wspomaganie, mokry przegub zewnętrzny i coś jeszcze... Zwrócił mi uwagę na widoczny z daleka negatyw przedniej osi.
Czy to możliwe, że po obniżeniu fiesty koła odeszły dołem na boki?

PS.
Jadąc z kimś na pokładzie nadal mam ten objaw drgań podłogi i kierownicy podczas przyspieszania na 1-2-3 biegu... jadąc szybciej drgań nie odczuwam. Drgania redukują też swoją siłę po przejechaniu powiedzmy kilkunastu km. Tak, jakby zastany przegub już był wystarczający rozruszany.
Skąd wymyśliłem przegub? Peedro podpowiedział mi, że po obniżeniu auta półosie weszły głębiej i odczuły to zużyte przeguby wewnętrzne.
Jakieś inne pomysły zanim wstawię auto do mechanika?

EDIT:
dobra, poczytałem :)
Dobry negatyw nie jest zły, oby to tylko opon nie cięło ;)
Ale drgania nadal mnie irytują i niepokoją ;-|

Marcin - 6 Cze 2013, 17:48

hubi_2006 napisał/a:
Dobry negatyw nie jest zły, oby to tylko opon nie cięło

jak będziesz miał dobrą zbieżność to opony będzie zjadało w normie, za to zakręty to miodek...

hubi_2006 - 30 Cze 2013, 23:37

Tymczasem u nas:
W piątek wybrałem się do Bydgoszczy. Na trasie wiadomo, że bywają dziury i koleiny.
W pewnym momencie (na pewnych koleinach) fiesta zaczęła prowadzić się jakby mniej zależnie ode mnie. Wiem, że koleiny itd, ale to było doprawdy dziwne.
Zwolniłem i zjechałem na stację shella (nie, to nie jest kryptoreklama).
Obszedłem auto, kucnąłem i zajrzałem pod spód... niby wszystko ok, ale zerknąłem na lewe przednie koło:
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG
Potem zobaczyłem to:
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG
I jeszcze to:
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG
Na koniec to:
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG
Podpowiem, że na ostatnim foto chodzi mi o plamy z oleju ;-(

Także buuu... nie fajno jest :sad:

Parzych - 1 Lip 2013, 01:24

Orientujesz się z czego te wycieki oleju :?: Silnik czy skrzynia :?:

PS.
Z pierwszego zdjęcia wnioskuję, że to od strony skrzyni...

hubi_2006 - 1 Lip 2013, 05:42

Amortyzator trysnął :-P
Peedro - 1 Lip 2013, 12:43

Psuja :-P
Parzych - 1 Lip 2013, 13:24

hubi_2006 napisał/a:
Amortyzator trysnął :-P
Żeś go za bardzo pieścił... ozor
wawrzyc - 1 Lip 2013, 13:46

hubi_2006 napisał/a:

Jadąc z kimś na pokładzie nadal mam ten objaw drgań podłogi i kierownicy podczas przyspieszania na 1-2-3 biegu... jadąc szybciej drgań nie odczuwam. Drgania redukują też swoją siłę po przejechaniu powiedzmy kilkunastu km.



U mnie było podobnie, drgało. Wymieniając gumę na przegubie półoś wypadła mi ze skrzyni a raczej krzyżak z kielicha przegubu wewnętrznego.



Jedno kółko odpadło z tego łożyska igiełkowego i zablokowało się tak, że nie da się go wyciągnąć z kilicha, waliłem pukałem, nie ma szans, nie chce się ruszyć. Wymieniłem całą półoś, dostałem za pół darmo. Mam glebę -40

Gum na zewnętrzym na 90% nie masz już.

hubi_2006 - 1 Lip 2013, 15:15

wawrzyc, na jednym zewnętrznym powiedzmy, że nie mam ;)
hubi_2006 - 11 Lip 2013, 19:00

Zasiałem panikę :rotfl: Amortyzator nie wylał, ale przegub tak rozchlapał smar :9:
Opony pod przodem mają najwyraźniej dosyć- skrzeczą i przenoszą drgania na pół auta.
Co napier...lało z tyłu od czasu trasy na zlot?
Tylna lewa sprężyna, która nie trafiła przy zmianie kół w górne gniazdo :| Trzeba będzie uważać przy opuszczaniu Fiesty na podnośniku i rozglądać sie za krótszymi amortyzatorami.
Zaraz pyknie 5Kkm od remontu, a po 6K wymienię olej i przewody hamulcowe.
Jeździmy dalej :)

DemptD - 11 Lip 2013, 20:21

e tam, i tak najbardziej mi się podobało zdziwienie faceta w IC :rotfl:
hubi_2006 - 22 Lip 2013, 22:31

W weekend zabrałem się za małe mody, a poniżej spaj fotos:
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG

Ciąg dalszy nastąpi :)

Korzystając z pogody i jakiejś tam ilości "wolnego" czasu zabrałem się za wygłuszanie drzwi.
Całe poszycia zewnętrzne i większe otwory techniczne wykleiłem matami butylowymi
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG
Tapicerkę okleiłem samoprzylepną pianką 9mm.
Efekt? Zamykaniu drzwi towarzyszy już słabsze jeb***cie, a i podczas jazdy jest dużo ciszej w kabinie.

Parzych - 22 Lip 2013, 22:57

hubi_2006 napisał/a:
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG
hubi_2006 napisał/a:
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG
Wygląda mi to na szykowanie drzwiowego podświetlenie podłoża... :devil:
hubi_2006 napisał/a:
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG
A to mi wygląda na emblemat "Ford" pomalowany na czarno... gy
Marcin - 23 Lip 2013, 19:47

co to za maty i ile kosztują, bo to samo muszę zrobić w mazdzie
hubi_2006 - 24 Lip 2013, 20:14

Maty butylowe STP Silver + pianka 9mm ;)
Parzych - 25 Lip 2013, 00:41

hubi_2006 łaskawco, może raczyłbyś odpowiedzieć na moje "zarzuty"... :nagana:
hubi_2006 - 25 Lip 2013, 18:50

Parzych napisał/a:
Wygląda mi to na szykowanie drzwiowego podświetlenie podłoża...

Tak :)
Parzych napisał/a:
A to mi wygląda na emblemat "Ford" pomalowany na czarno...

To tylko fotka narzędzia czynu ;) malowanie było dawno :-P

DemptD - 27 Lip 2013, 20:40

hubi_2006 napisał/a:
malowanie było dawno


ja uhm, najwcześniej 1 lipca i Ty wiesz skąd wiem gy

hubi_2006 - 31 Lip 2013, 21:16

Żeby widzieć, gdzie wdepnę ;)
https://www.dropbox.com/s...piowanie%29.JPG

Parzych - 31 Lip 2013, 21:34

hubi_2006, czego nie wrzucasz miniatur :?: :nagana:
BuMeL - 1 Sie 2013, 08:07

Zgodnie z Prawem Murphy'ego jak masz wdepnąć to i tak wdepniesz, to jak próbować oszukać przeznaczenie.
hubi_2006 - 31 Sie 2013, 22:25

Hmmm...

Olej zmieniłem :-P

W sumie jakieś 7k km po remoncie, teraz testuję castrola magnatec ;)

rogal133 - 1 Wrz 2013, 08:11

hubi_2006 napisał/a:
Olej zmieniłem
dobrze to ująłeś :-)
hubi_2006 - 1 Wrz 2013, 08:17

:ok: podziękowania oczywiście dla rogal133, toć sam bym nie wiedział gdzie korka szukać :-P
DemptD - 1 Wrz 2013, 09:10

mówiłem! :rotfl:
hubi_2006 - 18 Wrz 2013, 16:51





3:1, czyli jedna felga do prostowania, a reszta ok.

mmbu - 18 Wrz 2013, 17:05

15?
hubi_2006 - 18 Wrz 2013, 17:14

ET35 i 7J 15" :)
mmbu - 18 Wrz 2013, 17:17

Będziesz rozpychał przednie nadkola?
hubi_2006 - 18 Wrz 2013, 17:33

Póki co nie wiem co będę robił ;) Nawet nie wiem czy zdążę je założyć.
Felgi kupiłem jakiś czas temu, trochę trwało zanim je dostałem.
Nie przymierzałem ich na fieście i nie wiem ile miejsca potrzebują.
Przymiarkę zrobię podczas zmiany gumek na zimowe.
Docelowo miałyby być to felgi pod nowe letnie opony. Trzeba by je odświeżyć, wypolerować i może odmalować (korona w złoto, gunmetal, albo czerń)

Marcin - 19 Wrz 2013, 16:01

jakoś mi ten wzór nie pasuje...
hubi_2006 - 20 Wrz 2013, 06:32

Marcin, to przez mazdę ;)
Marcin - 20 Wrz 2013, 15:18

mazda tu nie ma nic do rzeczy, po prostu jest wiele innych felg, które moim zdaniem lepiej by pasowały :) ale to tylko moje zdanie, może na żywca i z gumami zmieniłbym zdanie :-)
hubi_2006 - 3 Paź 2013, 19:39


modell1 - 3 Paź 2013, 20:53

Mam taki sam :-) :-) :-)
hubi_2006 - 3 Paź 2013, 20:55

Jak jutro starczy mi czasu to założę :) Jeszcze przed śniegiem i mrozem kable ze świecami chcę wymienić.
modell1 - 3 Paź 2013, 21:10

Kolego alesz to parę minut roboty, na pewno dasz radę
Seboleq92 - 4 Paź 2013, 13:49

Dobre felgi :D
tadzias - 4 Paź 2013, 17:04

Seboleq92 napisał/a:
Dobre felgi :D


nawet lepiej jak "dobre" :)

hubi_2006 - 5 Paź 2013, 00:45

modell1 napisał/a:
Kolena go alesz to parę minut roboty,

Pewnie, że to chwila :)
Chyba, że robisz to w moim aucie, gdzie 2 wkręty po dokręceniu nie dociskają pokrywy filtra, a jedynie kręcą się bez stawiania oporu :| I tak zeszła mi 1h zanim znalazłem wkręty z grubszym gwintem :rotfl: To już 3cie wkręty :rotfl:

Odczucia pozytywne są, ale pewnie porównywalne do wymiany na seryjny nowy filtr :)

hubi_2006 - 13 Paź 2013, 10:31

Bosz... jakie to wolne :|
Peedro - 13 Paź 2013, 11:09

Kup se nową obudowę filtra a nie się pierdoooolisz :-P
tadzias - 13 Paź 2013, 19:00

oj tam, power-rura do kibla zakończona gąbczastym stożkiem zrobi robotę :D
Seboleq92 - 13 Paź 2013, 20:33

na rurę jeszcze trzeba przepływke wpasować i później filtr :D a tak wgl nie mogę sie napatrzeć na Twoje felgi :D
hubi_2006 - 13 Paź 2013, 23:40

Przepływkę?
Nie w tym roczniku ;)

Skfarek - 16 Paź 2013, 14:46

hubi_2006, wrzucaj wreszcie te felgi na auto a nie filtrem się zasłaniaj :devil:
hubi_2006 - 18 Lis 2013, 22:17

Znowu coś się....
Wduszam sprzęgło podczas cofania i słyszę JEBS!
Sprzęgło bierze wysoko, właściwie to na samym końcu :|

hubi_2006 - 18 Lis 2013, 22:36

Kolejna na giełdę trafi :-P

[ Dodano: Sob Mar 08, 2014 02:06 ]
Ostatnia zdobycz :)

Parzych - 8 Mar 2014, 02:24

To tera będzie bardziej sportowo, dużo krótszy skok mają niż seria :?: Springi rozumiem że już masz krótsze, bo nie pamiętam... :9:
hubi_2006 - 8 Mar 2014, 11:10

Parzych napisał/a:
To tera będzie bardziej sportowo, dużo krótszy skok mają niż seria :?: Springi rozumiem że już masz krótsze, bo nie pamiętam... :9:

Mam sprężyny -35mm sparco.
Numer katalogowy tych amortyzatorów SUFO008V, ale nawet w katalogu nie było konkretnych danych.
Wiem, że mają krótszy skok, kupiłem je jako nowe i była to okazja podłóg ceny katalogowej :)
Ciekawe ile jest prawdy w wytłoczonym na nich opisie- unlimited pleasure
:devil:

[ Dodano: Nie Maj 18, 2014 10:33 ]
860km w dwa dni, a fiesta dalej jeździ ;)
Niech ma, jutro lakiernik :)
Doszło też sporo fantów, ale o tym później :-)

DemptD - 18 Maj 2014, 10:29

fotyyyyyy dawaj :devil:
Peedro - 18 Maj 2014, 11:10

jakie, jakie fanty? pisz co tam sie dzieje z tym trotem :ok:
Marcin - 18 Maj 2014, 20:30

DemptD napisał/a:
fotyyyyyy dawaj

właśnie :-P

są tacy co dostali spyphoto <8>

hubi_2006 - 6 Cze 2014, 21:39


Ostatnia zdobycz "się" piaskuje ;)

DemptD - 6 Cze 2014, 21:44

ale koniecznie musi iść w żółty znowu
hubi_2006 - 6 Cze 2014, 21:46

Się przyczepiliście do tego akumulatora :-P
Parzych - 6 Cze 2014, 21:52

hubi_2006 napisał/a:
Się przyczepiliście do tego akumulatora :-P
Właśnie, a jak Hubi zmieni aku na srebny/grafitowy :?: ;-))
DemptD - 6 Cze 2014, 21:53

to kupi puszkę spreju i poprawi gy
Marcin - 8 Cze 2014, 10:01

hubi_2006 napisał/a:
Ostatnia zdobycz "się" piaskuje

a pasuje po podniesieniu czy będziesz ciął po malowaniu :P

hubi_2006 - 8 Cze 2014, 12:00

A nie wiem jeszcze, na razie rozpórka moczy się w "kwasie" :D
Skfarek - 30 Lip 2014, 11:29

No i gdzie aktual, przecież już chyba zamontowana ta rozpórka????
hubi_2006 - 12 Sie 2014, 21:08

No to się podziało!

75KM znudziło mnie totalnie i postanowiłem wykrzesać z silnika ile się da.

Kupiłem głowicę z 1.6, dobrałem do tego sprężarkę i jakieś dobre graty.

Wydech wyspawany z kwasa- pełen przelot z przepustnicą sterowaną z kabiny.

Złowiłem gwinta po taniości, ale chu z nim, idę w air.

Jeszcze czekam na nowe kubły bo od serii dupa boli i wysoko sie siedzi.

Denerwuje niedziałająca klima więc wylatuje, a przy okazji zmniejszy się waga.













Nie tam, tak tylko ściemniam...
Rozpórka na sell bo nie chcę mi się tego grzebać :-P

DemptD - 12 Sie 2014, 21:09

:rotfl:
hubi_2006 - 12 Sie 2014, 21:15

Ale, ale!
Przetestowałem Supersporty o tym skrótszym skaczeniu.
Przynajmniej nie wycieram gumą błotnika- nadkole już wytarłem.

Parzych - 12 Sie 2014, 21:50

hubi_2006 napisał/a:
Rozpórka na sell bo nie chcę mi się tego grzebać
Szkoda że nie pasi do MK6, bo ten grafit by mi idealnie przypasił do kratek w zderzakach... ;-))
hubi_2006 - 13 Sie 2014, 08:07

Parzych, najpierw musiałbym Ci ją przemalować w grafit :hihihi:
Parzych - 13 Sie 2014, 14:08

hubi_2006, czarna perła też by uszła, gdyby pasowała... gy
hubi_2006 - 29 Wrz 2014, 10:54

Sezon ma się ku końcowi ;)
W trakcie było spawanko, malowanko jakieś, udało mi się pogiąć drugi zestaw ATE pałer dysk (bez deszczu..., w miesiąc). Wielkich zmian nie było.
Toczymy się dalej ;)


Peedro - 29 Wrz 2014, 12:05

:ok: kółka wreszcie robią robotę ;)
hubi_2006 - 29 Wrz 2014, 15:32

Dzięki ;)
Już wkrótce wrócą krzyże ;P
Na tych przejechałem cały sezon.
Dębica robi coraz lepsze gumy ;)

Skfarek - 30 Wrz 2014, 10:14

Się mi bardzo podoba na tych kółkach :ok:
hubi_2006 - 9 Paź 2014, 16:09

Zima idzie...
Dojechały paczuchy od Skfarka :ok:



Dzięki Michał, będzie na czym ganiać ;)

Skfarek - 9 Paź 2014, 16:50

Siakies takie znajome nawet :hihihi: Oby służyly dobrze :) A kiedy montujesz zawartość siatki <8> ?
DemptD - 9 Paź 2014, 20:05

takie to to brzydkie w tej reklamówce gy
tadzias - 10 Paź 2014, 19:22

w reklamowce szelki do spodni co by nie opadaly od nadmiaru szmocy :-)
hubi_2006 - 24 Mar 2015, 20:28

Fiesta dalej na sell, ale cena w dół bo ruda ją dopadła :-P
hanysek - 24 Mar 2015, 21:34

Ruda tańczy jak szalona :2xf:
hubi_2006 - 27 Kwi 2015, 16:13

Pora na serwis:
- olej + filtr,
- uszczelniacz wału + pasek
- osłona przegubu
- nawet kupiłem tylną wycieraczkę!
- i wymieniłem antenę :D








Marcin - 27 Kwi 2015, 17:03

działaj, bo jest szansa... <8>
hubi_2006 - 27 Kwi 2015, 18:07

Marcin, dzisiaj wstawiona i mam nadzieję w czwartek odebrać, jak zdążymy i nie będzie przerażający koszt, to i klime ogarną.
hubi_2006 - 30 Kwi 2015, 20:34

Po serwisie, żyje i jeździ dalej ;)
Niestety po ponownym podłączeniu akumulatora komputer ustawiał się na brudnym silniku wolnych obrotów (tak myślę) i wariował z obrotami- spadały bardzo nisko.
Odłączyłem baterię ponownie i wyczyściłem tyle ile się dało "krokowca".
Po 20min podłączyłem akumulator i zostawiłem pracujący silnik na biegu jałowym.
Po 3min podtrzymywałem silnik na 1200 obr/min, a następnie wybrałem się na krótkie poganianie.
Jest już lepiej, a w weekend mam nadzieję, że wszystko się "zapamięta".
Niemniej zniesmaczenie było ;]
Sprężarka klimy od Darasa okazała się być niepasującą :| Dała się zamocować, jak należy, ale koło pasowe ma inne odsadzenie i pasek szedł po ukosie. Na miejsce wróciła stara sprężarka, która dalej działa. Czynnik nabity i instalacja chłodzi.
Fiesta dalej czeka na kupca.

hubi_2006 - 3 Maj 2015, 10:27

Przygoda z morette:




Z powodu powyższego wymieniam wkłady w drogowych na nowe.
Tym razem chcę wetknąć tam gładkie szkła. Poprzednie były całe karbowane i rozpraszały światło tworząc "ścianę" oświetlenia, a nie pożądany długi snop.
Dzisiaj poskładam wszystko do kupy.

Marcin - 6 Maj 2015, 19:30

no i nadszedł czas rozstania BL z brodaczem_2006 :V:

BL będzie jeździła 275km bliżej zachodu, to były fajne kilometry za kółkiem ff :) 1,25 nie jedzie :rotfl:

hubi_2006 - 6 Maj 2015, 21:24

Taaa... poklepałem Black Lady po klapie i pojechali, rzadko widywałem ją odjeżdżającą, a tym razem nie było mi lekko ;)
Marcin, jako główny czepiacz jej stanu dbaj o kondycję BL i marudź Bogusi co i kiedy wypada zrobić :)
Myślę, że nowa właścicielka założy własny temat z czasem :)
Proszę moderatora o zamknięcie tematu.

Parzych - 6 Maj 2015, 22:31

Cóż, coś się kończy, coś się zaczyna, kiedy Nivę nam przedstawisz :?: :devil:
Marcin - 7 Maj 2015, 06:46

hubi_2006 napisał/a:
Marcin, jako główny czepiacz jej stanu dbaj o kondycję BL i marudź Bogusi co i kiedy wypada zrobić

spoko, już stosuje moje lokalne metody omijania nierówności :rotfl:
ile będzie mi się chciało to będę doglądał stanu technicznego

Hubek szuka Tarpana :hahaha:

Freeman - 7 Maj 2015, 08:36

Temat zamykam zgodnie z życzeniem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group