Forum FiestaKlubPolska -

Sport w FKP - 6 Youngtimer Party - Tor Poznań 10-12.10.2008

janas - 26 Wrz 2008, 21:08
Temat postu: 6 Youngtimer Party - Tor Poznań 10-12.10.2008
relacja Żółwia z poprzedniej edycji :)


AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI
Koło Youngtimer

Zaprasza na
6 Youngtimer Party

Termin imprezy: 10-12. października 2008 (piątek-niedziela)

Miejsce imprezy: Tor Poznań ul. Wyścigowa 3, 62-081 Przeźmierowo
(GPS N:52°25'3" E:16°47'49")


W programie imprezy m.in.:
- kilka zróżnicowanych prób sprawnościowych rozgrywanych na terenie Toru Poznań
- przejazdy toru kartingowego
- przejazdy Toru Poznań
- impreza integracyjna - sobotni wieczór pełen atrakcji

Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się w najbliższych dniach na stronie www.youngtimerparty.pl

W trakcie imprezy dla Załóg dostępne będzie miasteczko namiotowe oraz możliwość wynajęcia przyczep kempingowych (z ogrzewaniem) za dodatkową opłatą.
Przez cały czas trwania Imprezy otwarte będą punkty gastronomiczne.

Wpisowe - obejmuje koszty startu Załogi w Imprezie, koszty pobytu 2 osób na polu namiotowym przez czas trwania Imprezy
170 zł - Załoga składająca się z Kierowcy i Pilota
150 zł - Załoga składająca się z Kierowcy i Pilota (członek AW)
Istnieje możliwość wynajęcia ogrzewanej przyczepy :)

szczegółowe info, regulamin itp na www.youngtimerparty.pl

zdjęcia z poprzedniej edycji 1
zdjęcia z poprzedniej edycji 2
youtube

Żółwik Tuptuś - 27 Wrz 2008, 12:11

he he
janas - 27 Wrz 2008, 23:25

Ruszył już formularz zgłoszeniowy na www.youngtimerparty.pl he he
Żółwik Tuptuś - 27 Wrz 2008, 23:52

UU panie - Sowa czyli pracownik psychiczny umi pisać więc to do niej :)
sowa - 28 Wrz 2008, 10:19

formularz wysłany :poleczka: pub2
trzeci - 28 Wrz 2008, 18:55

No to pomału trzeba zaciskać kciuki, żeby trzymać je niedługo za Wanna Rally Team <oki>
Ale jak tym razem, znowu nie będzie pilota na fotkach z relacji to normalnie ... <viking>
Pozdro ...

W sumie, to ten temat chyba bardziej do Sportu pasuje :myśli:

Piter - 28 Wrz 2008, 22:16

Będzie i pilot i będzie relacja bo się tam ze sprzętem na 2 dni wybieramy :)
Przy okazji ;))

trzeci - 28 Wrz 2008, 22:19

Piter napisał/a:
Będzie i pilot i będzie relacja bo się tam ze sprzętem na 2 dni wybieramy :)

Noooo .... :ok:

Żółwik Tuptuś - 28 Wrz 2008, 22:26

Prezio - bierz przykład z Pitera i zapraszamy . Przyjedzie także Dawidek i Anjko ( zapewne ze ekipą :) ) więc będzie wesoło .

Ale materac każdy se sam dmucha - w przeciwnym razie ja to pier.ole zadmucham się na śmierć .

sowa - 28 Wrz 2008, 23:17

trzeci napisał/a:
Piter napisał/a:
Będzie i pilot i będzie relacja bo się tam ze sprzętem na 2 dni wybieramy :)

Noooo .... :ok:



:zalamka: eeej chopaki... bo sie zamkne w sobie i żółw tylko z balastem pojeździ gy

janas - 29 Wrz 2008, 12:44

trzeci napisał/a:
W sumie, to ten temat chyba bardziej do Sportu pasuje :myśli:


Jak założyłem kiedyś temat w mk1/mk2 to został do zlotów przeniesiony. Jak założyłem w zlotach to do sportu. Ciekawe co będzie dalej ;)

trzeci - 29 Wrz 2008, 13:57

Myslę, źe ta akurat impreza znalazła już swoje miejsce na forum i ze względu na swoją charakterystykę dział Sport jest dla niej najodpowiedniejszy :)
Piter - 29 Wrz 2008, 21:45

Przejrzałem spoty/zloty i przeniosłem tu pozostałe tematy z Youngtimer Party
Żółwik Tuptuś - 10 Paź 2008, 12:28

No - Dzisiaj BK i ostatnie przygotowania Wanny :)

Dostałem listę startową - w naszej klasie dwa Audi Quattro i jedna alfa 33 z napędem na 4 buty .

Łoj będzie się działo :devil:

trzeci - 10 Paź 2008, 14:37

Tylko pamiętaj Michał że osoba w kasku, na prawym, to nie jest pasażer na gapę tylko Twój pilot więc nie wyrzuć go na zakręcie tylko uważaj na niego i słuchaj ;))
Powodzenia będę życzył jutro, dzisiaj jedynie wypocznijcie choć trochę bo sporo wysiłku i emocji przed Wami :przytul:
Pozdro ...

Parzych - 10 Paź 2008, 18:33

Rzułf, pokaż im gdzie raki zimują/gdzie pieprz rośnie, oraz jak się bawi FKP... Powodzenia i jak najmniejszych strat w Wannie i załodze :ok:
Piter - 10 Paź 2008, 18:40

Eeeee i pewnie mnie zabraknie na imprezie.
Mam tak dożo zaległości ze muszę je nadrobić w ten weekend.
Do tego sprawa kalendarza dla FKP, więc i tak mi weekendu zabraknie.
Wszystko rozstrzygnie się w ciągu kilku kolejnych godzin.

trzeci - 11 Paź 2008, 00:25

Mam nadzieję Piotr, że pomimo nawału zajęć ( w czym i mój udział :ups: ) dasz radę zajechać na YTP i obfocić naszych ścigantów :)
Już sobota, więc czas zaciskać kciuki za nich oraz za to żebyś i Ty jednak dotarł do Przeźmierowa :)
Pozdro ...

sowa - 11 Paź 2008, 21:42

zostałam przegłosowana wiec wklejam:)

Wanna Rally Team pozdrawia z Poznania!!!!



Laskosz - 11 Paź 2008, 21:51

pięknie wygląda :ok:
Parzych - 11 Paź 2008, 21:53

Mmmiooodziooo :serduszka: :serduszka: :serduszka:
trzeci - 11 Paź 2008, 22:20

Ładnie się prezentuje.
I jak tam po pierwszym dniu ?
Powodzenia jutro <oki>
Pozdro ...

sowa - 11 Paź 2008, 22:26

...a tak bylo gy


...made by gorący Piter :-)

....dzień zdecydowanie udany, wanna drzemie na torze czekając na jutro...... a my pub2 oczywiście z żalu, że tez nie drzemiemy na torze <8>

Tommur - 11 Paź 2008, 22:32

Naklejki dodały wannie zdecydowanie zadziornosci.
Zbierać asfalt jutro <oki>

sowa - 11 Paź 2008, 22:39

...to nie naklejki .... devil



[ Dodano: Sob Paź 11, 2008 21:45 ]

PumaRST - 11 Paź 2008, 23:14

No Żółw, wreszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu :hahaha: :hahaha:

Tylko gdzie teraz bedziesz wysyłał Jebaków teoretyków ;-(


Sorry za OT ale nie mogłem sie powstrzymać.

A wracając do tematu, słyszałem że jest nie najgorzej :yes:

sowa - 12 Paź 2008, 00:11

koniec na dziś pub2












Daras84 - 12 Paź 2008, 08:44

zdjecie z wanna w tłe zajebiaszcze ;)

chwalic sie osiagnieciami :D :D

PS ile to to dmucha jak smigasz po torze??
ps2 ta naklejka toyo na nadkolu to chyba taki zarcik nie :>

DziDzia - 12 Paź 2008, 11:03

Rzófff... Zapomniałeś przykleić kierunki izolatką... Nie wypadły :?: :D
Mam nadzieję na wysoką lokatę :)



pozdro :!:

janas - 12 Paź 2008, 15:26

Niestety wczoraj po 10 musiałem uciekać z toru, dziś też mnie nie było. Forum FKP pozytywnie mnie zaskoczyło relacją prawie-live z imprezy :) Czekam na dalsze wieści.
Piter - 12 Paź 2008, 17:44

janas, Odezwij się do mnie na meila
piter@fiestaklubpolska.pl
Materiału jest bardzo dużo i powinny być wszystkie auta z imprezy na różnych próbach, w tym dzisiejsze przejazdy dużej pętli-gdzie na torze dziś robiłem zdjęcia tylko ja.
Nikogo więcej ochrona nie wpuściła :)
Dzięki wielkie za udostępnienie możliwości wykonania materiału :)

sowa - 12 Paź 2008, 17:54

Piter... kiedy będzie odpowiedni moment bym ci podała adres do wysyłki płyt.....ek :V:

<slodkicalus> takich paparazzi z takimi lufami to jeszcze WRT nie miało <8>

Żółwik Tuptuś - 12 Paź 2008, 20:17

Z mojej perspektywy wyglądało to tak :

" Skręć w lewo - tu mają dobre żarcie "

krzyczę wychylając się pomiędzy przednie siedzenia mitsubishi i pokazując ręka małą knajpkę znajdującą się po PRAWEJ stronie .
Zdębiały Wiktor oraz siedzacy obok Piter patrzą na mnie , po czym pytają się Sowy
" te - jak Wy żeście te próby jechali ? "

Widzac ich zmeiszanie wycofuję się na fotel i udaję że z wielkim zainteresowaniem poznaję architekturę śmietnika po drugiej stronie ulicy .

Kątem oka widze jak Sowa na migi tłumaczy : " uśmiechajcie się do niego , wszystko jest w porządku "

Tak rozpoczęła się nasza wycieczka na obiad podczas drugiego dnia 6 edycji Youngtimer Party . Ale nie uprzedzajmy faktów - wszystko zaczęło sie pare dni wcześniej .

Już w czawrtek nei mogłem znaleźć sobie miejsca , a wszystko czego się imałem w końcu sprowadzało się do w ten lub inny sposób rozumianej motoryzacji .
Ewa widząc moje męki powiedziałą : ' Idż sprawdź lepiej czy te nowe opony dobrze trzymają na mokrym "
trochę ponad godzina za qłkiem i udało się spokojnie zasnąć .

W piątek jedynie odliczałem godziny do rozpoczecia pierwszego dnia na Youngtimer Party .
Wieczorem przylatuje spóźniona Sowa , niestety - tzw " życie codzienne " nie puściło jej wcześniej , zresztą ja docieram także dopiero około 21 .
Oczywiście mogliśmy się spokojnie położyć spać i wszystko odłożyć na następny dzień .
Mogliśmy ale to by nie był Wanna Rally Team czyli cześć FKP R&R Team . Tak więc wskakujemy w auta i jedziemy na Badanei Kontrolne ( otwarte do 22 ) . Trzykrotne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez dwie fiesty w barwach R&R team przemilczę żeby nie przyspożyć kolejnych siwych włosów na szlachetnej skroni Prezia .
Docieramy na badanie . Na meijscu witamy się ze znajomymi z poprzednich edycji oraz organizatorami . Wśród nich jest Janas - sprawca naszej wogóle obecności na tych zawodach ( szacunek ) Zamieniamy kilka słów , auto oraz papiery zostają przejżane i po kilkunastu minutach żegnamy się z Janasem i Ekipą posiadając naklejkę BK z numerem 5 na przedniej szybie . W międzyczasie dzwoni Piter - tego dnia jako chodzący problem . A bo nocelgu niet , a bo czy go wpuszczą , a bo zupa za słona , a bo dzieci płączą , kryzys w USA i wogóle . Rozwiązujemy większość problemów ( no może poza kryzysem w USA - to musi poczekać na po zawodach ) na co Piter stwierdza że pojawi sie następnego dnia .

To fajnie - tym bardziej że Ewa musi zostać w domu , a Dawidek , Anjko oraz Arnold nei przyjadą tego dnia :( .

Jeszcze tylko półtorej godziny na stacji Orlen koło toru i zarówno Wanna jak i Siekierka posiadają piękne naklejki R&R Team . Obsługa stacji oraz okoliczni kierowcy chyba długo się będą zastanawiać co się stało wtedy .
Podczas oklejania aut spotykamy kolejne ściągające na nocleg na Tor załogi .
Jeszcze tylko nieco szybsza droga do domu i idziemy LULU - pierwszy dzień zakończony .

Drugiego dnia pobudka o 8 ( dzieki załatwieniu BK oraz oklejeniu aut możemy poleniuchować ) Szybkie śniadanei i na Tor .
NA Torze znó cofnął się czas :) Stare maluchy , fordy , ople , nawet peugeoty i sportowa delta HF integralle , oraz multum innych marek .
Idziemy na odprawę , na niej zasady przejazdu oraz punktowania prób i zasady bezpieczeństwa . Po odprawie ruszamy na pierwsze próby .

Na pierwszy ogień karting . Sowa stwierdza że się wjeździmy i rozgrzejemy opony oraz Wannę . MA rację - jesteśmy pozytywnie zaskoczeni zarówno oponami jak i nowymi pasami bezpieczeństwa oraz ogólnym zgraniem Teamu .
W międzyczasie pojawia się Piter . Po wskazówkach co gdzie jest i gdzi e jest najbardziej widowiskowo rusza w samotną drogę ledwo wystając spod sterty toreb ze sprzętem fotograficznym .

Apropo sprzętu . Sowa wzięła statyw do aparatu , ale nie wzięłą przelotki . Czyli lipa ze zdjeć ze środka .
Ale nie u nas - Sowa wzięłą Apteczke , a ja gumy do mocowania bagażu , dzięki czemu montujemy coś takiego :

całośćprzyczepiamy do tylnej półki - działa ?
Działa !

A jak coś jest głupie ale działa to znaczy że nei jest głupie :)



Druga przeróbka jaką zarzuciliśmy wtrakcie to montarz przywiezionej przez Sowę kierownicy - niestety naba jaka była na kolumnie nie chciałą zejść , a nei chciałem poodbijać rąk bo byśmy nic nie zdziałali na torze .
Tak więc uzbrojeni w aparat ale z małą kierownicą ruszamy na kolejne próby .

Jedziemy nowym systemem pilotowania , który już na początku przynosi znaczne poprawy czasów w stosunku do poprzednich edycji .
Próby są bardzo dobrze poustawiane i urozmaicone ( szybkie , trudne technicznie , wyboiste , ciasne , podchwytliwe - jedym słowem - idealne , różnorodność oraz przygotowanie wszystkiego tak że jeźzi się bezpiecznie a jednocześnie bez zbędnych przestojów powoduje że kolejne przejazdy to czysta przyjemność .

Na jednej z prób startuje nas przesympatyczna Pani Sędzina ze stwierdzeniem : " Fiesta ? - Super - też chcę kupić , ale nowszy model " Pokazuujemy adres klubu na tylnej szybie i zapraszamy w nasze szeregi :) Później odliczanie i podchwytliwy slalom .



Podchwytliwy o o różnie rozstawionych słupkach ( chodzi mi o odległość między szykanami ) . Ale dajemy rade choć czasem jest bokiem .



NA jdenej z prób Żółw o szykanę z opon składa lusterko ( tym razem lewe ) , an innej idziemy bokiem przy bandzie z takim wychyłem tylnej belki ( ach ten zawias z mk1 ) że obcieramy o gumę ochronną tylną felgę( ale bez obcierania nadkolem :yyy: )



Podczas dojeżdżania do jednej z prób auto nagle gaśnie . Przekręcam kluczym , ale nie słyszę potępieńczego wycia wysokociśnieniowego Walbro :| . Sowa zauważa to samo - po kilku próbach spychamy Wannę na pobocze i sprawdzamy po kolei bezpieczniki , przewody , prąd . Wszystko jest ok ;-( Diagnoza - padła pompa . FAkt - nowa nie była .
Nie dajemy jednak za wygrana . Reanimujemy przy pomocy paru patentów z których dumni nie jesteśmy instalację LPG czesciowo obecną jeszcze w aucie i po paru minutach znów jesteśmy w grze . Sowa mówi że jak Wanna znów zagadała to banan automatycznie wyrósł jej na twarzy .

Nieco osłabieni wracamy do gry . Dalsze próby idą ze zmiennym szcześciem ( daje o sobie dalszy brak ręcznego ) ale ogólnie jest średnio o 10 sek szybciej niż na poprzedniej edycji :) Bez większych przeszkód udaje nam się wypełnic całą kartę przejazdów ( wraz ze wspomnianą na początku przerwą na obiad , i tak kończymy drugi dzień YTP na torze .
Po powrocie do domu siadamy w czwórkę przy Piwie i Pizzy , obrabiamy zdjęcia i delektujemy się wrażeniami . ( Sowa miała wracać do domu , ale było już ciemno i Mateusz stwierdził : " przecież Ty i tak się po ciemku zgubisz , zostań " :9: Dziwne stwierdzenie jak na osobę najlepiej znającą moją pilotkę ( ale cóż staram sie o tym nie myśleć :-P )

Późnym wieczorem zasypiamy jak dzieci . Drugi dzień imprezy dobiegł defintywnie do końca .

[ Dodano: Nie Paź 12, 2008 20:49 ]
Oto parę fotek z pierwszego dnia zmagań :



powyżej najtrudniejsza technicznie dla pilota , kierowcy i auta próba . Ciasna ze zmiennymi przeszkoadmi i dużą ilością zakrętasów trasa na nierównym asfalcie , czesto pokrytym piaskiem lub igliwiem . Łoj działo się . Niestety nie odbyło się bez taryf , ale daliśmy rade i ostatecznie czas był naprawdę dobry .



Słynne " Klomby " na których wiele " mięsa " upłynęło , neijeden zawias i felga dostały popalić :)



Zdjęcie dla złośliwców - Wanna nadal popuszcza olej przez turbosprężarkę . Daleko jej do niedoścignionego ideału jakim jest Burbo , ale to zużycie jest naprawde minimalne , a kontrolowane pozwala na starty :)



Odpowiedź na pierwsze pytanie Darasa - ta naklejka to nie żart - na Wannie są ( a w zasadzie to były :| ) TOYO Proxes T1r ( ? ) tutaj dokonują żywota na jednej z szybszych prób ( baba jaga )



Mała Pętla by Wanna Rally Team - było szybko , ale skrzynia biegów się mniej od nas radowała ( potępieńczy dźwięk piłowanego metalu toważyszył nam w większych przechyłach , trzeba to będzie sprawdzić ) :)



Baba Jaga - czyli szykany na końcówce dwójki . Było szybko , a emocji dodawało to że wchodząc w szykanę nie było widać jaka jest głęboka bo worki z sianem ograniczały widoczność .



Depot - Czyli czasami lejemy beemki , czasami one leją nas :) NA tej próbie się dowiedziałęm że jak się silnik dokręci powyżej 7 tyś obrotów to obrotomierz zaczyna skakać od zera do max .



Ciężarówki - próba gdzie złożyłęm lusterko ( na poprzedniej edycji także tu :) ) przydały się wycieraczki , oraz wzmocnienia pod silnikiem ( było łuup ) ale zabrakło ręcznego - czasy jakie były takie były :)



I koniec jazdy na dziś

ps: Mała sesja R&R Team na Torze Poznań :


trzeci - 12 Paź 2008, 20:52

Świetna relacja :)
Jak zwykle zresztą ;))
Kolejny udany start, kolejne doświadczenia i emocje za Wami.
Moje gratulacje :brawo:

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Trzykrotne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez dwie fiesty w barwach R&R team przemilczę żeby nie przyspożyć kolejnych siwych włosów na szlachetnej skroni Prezia

A z tym to bez przesady.
Nie będę dawał złego przykładu i mówił jakie przekroczenia mi się zdażają ;))
Pozdro ...

Piter - 12 Paź 2008, 21:15

Ja tylko nie rozumiem po jaką cholerę porozrzucali te opony po torze i nie można było w spokoju nacieszyć się jazdą :9:
xr2fun - 12 Paź 2008, 21:18

Dawaj wyniki bo nie mogę się doczekać :bigok: . Wielka szkoda, że terminy trochę się nakryły i nie mogłem tam być ;-(
tadzias - 12 Paź 2008, 21:29

krótko - respect :brawo:
zefir - 12 Paź 2008, 21:30

zajebiscie zółw :D
Żółwik Tuptuś - 12 Paź 2008, 21:39

Piotrze - wyniki :

8 lub 9 miejsce w klasie ( jedną załogę źle sklasyfikowano i będzie poprawka czyli 8 miejsce najprawdopodobniej )

Czasy poprawione o około 10 sek do poprzedniej edycji ( jak na szybko porównywałem )

W generalce sie poprawiliśmy i jesteśmy w okolicach 20 pozycji .

Zasadniczo jest dobrze i coraz szybciej . Niestety konkurencja nie śpi . Nasze auto było najbardziej Cywilne w klasie ( no prawie najbardziej :) )

Zrobiłęm filmy z Dużej Pętli i wyszło pomiędzy 2.15 min a 2.28 min na okrążenie . JA twierdze że mam hoojowy aparat , Puma mówi że to dobrze jest :)

Szkoda że nie przyjechałeś , podobały by Ci się zmiany w próbach .

[ Dodano: Nie Paź 12, 2008 22:34 ]
Piter - odnośnei opon i innych śmieci - ja nei wiem jak Oni w tym Poznaniu sprzątają - jedziesz po Torze a tu kurde co chwila jakieś śmieci albo barierki :| trzeba się nakręcić jak cholera

dawidek - 12 Paź 2008, 22:47

Youngtimer Party zmienia ludzi :-)

Piter - 12 Paź 2008, 23:22

Nic już nie jest takie samo :rotfl: :hahaha:
Ale tą kupę na szybie to mogłeś wyciąć ;/

Hehehe ale nasze fiesty w głośności wydechów to się chowają. Zwłaszcza do tych malców co dziś startowały :9:

sowa - 13 Paź 2008, 00:35

....nie tyle zmienia co pokazuje prawdziwe oblicze :hihihi:


dodam od siebie.... było zajebiaszczo :rotfl: ...i uszkodze tego kto mi jako pierwszy banana z buzi postanowi zabrać :fajka:
..już tęsknie za tymi piskami opon gdzieś zza lasku, zapachu spalin i spalonych sprzęgieł....oby była jeszcze okazja do nich wrócić <8>


PS. a co do tego miejsca na nocleg to nie było tak łatwo do końca... bo Piter w końcu spał w Radomiu, ja w Boszkowie, a skorupa w Sulistrowiczkach :rotfl:

diodalodz - 13 Paź 2008, 01:05

hehe ja tam kibicowalem zdalnie .
Mam nadzieje Żółw że pozdrowienia dotarły :)

sowa - 13 Paź 2008, 01:08

... potwierdzam że dotarły :-) dzięęęęękuuuujeeeeemyyyy :ok:
Tommy - 13 Paź 2008, 09:50

Zaj*** dynamiczne zdjęcia :-)
Nareszcie widać, że wanna to nie tylko mebel łazienkowy co gdzieś tam stoi zasłaniając ładniejsze widoki :)
Aż się mi łezka w oku kręci kiedy patrzę jak dziarsko poczyna sobie taka staruszka..
Szkoda już nie robią prawdziwych samochodów... Muszę Ci powiedzieć Harry, że jesteś cholernym szczęściarzem.. Nie każdy może poczuć duszę która drzemie gdzieś pod blachami... Najczęściej dlatego, że nie każdy samochód ją ma. Nie każdy też ma na tyle twarde jaja żeby opiekować się tak wiekową kobietą i znosić jej kaprysy. Potrafisz docenić coś czego wielu nawet nie zauważa.. Klasę.. I za to masz u mnie ogromny szacunek :yes:
Gratuluję wyników :-)

sowa - 13 Paź 2008, 10:34

... potwierdzam że dotarły :-) dzięęęęękuuuujeeeeemyyyy :ok:

kilka fot ode mua, ale przy takiej obsłudze foto specjalnie sie nie wysilałam :-)
SOBOTA
cukiereczki ciasteczka

PRZYGOTOWANIA TEAMU DO BOJU


NIEDZIELA
Przygotowania do dużej pętli, ostatnie rozmowy z wanną i resztą kierowników z klasy


PARKINGOWE SMACZKI

SMACZEK SPECJALNIE DLA LOYA



WANNA DO BOJUUUUUU!!!


..i po pierwszym wyścigu .....o tam na piątce tam pod lasem grzyby były ;)


..pożegnalny pojedynek pod kiblami ........i Piter odjeżdża


..przygotowania do drugiego wyścigu (wanna ze starsza siostrą o podobnej karnacji
....i poważna rozmowa przed kolejnym starciem z prawami fizyki i duchem walki...+poprawa makijażu ;P)


...a co się działo pózniej... wiedza juz tylko oni.... :-)

jaco11 - 13 Paź 2008, 19:53

Zółw Zajbiscie to mówiłem ja ZBOWiD
A ciezarowa jeszcze lepsza ....
no i TOiTOi super kolor

ja chce nakleje na Hopla

PUCIO - 14 Paź 2008, 16:43

;-(
No i szlak mnie trafia bo mnie nie było!!
super Żułwik

:zwyciężca: idzie nieżle niedługo bedzie podium w generalce

:brawo: Moje gratulacje

Żółwik Tuptuś - 14 Paź 2008, 22:49

Hehe - Pucio - żałuj . Ja też żałuję że się tam nei spotkaliśmy :(

Piter - ale nie przypuszczałęm że nasz " Chicken race " ktoś uwiecznia :)

Sowa - niezłe foty - tu i na Youngtimer.pl

Niedziela na torze zacząłem czuć sie jak emeryt ( pozdro ZBOWiD ) z wanny wyciekało pare płynów ( olej - standardowo , olej ze skrzyni - standardowo , zaskoczeniem był mały wyciek płynu chłodzącego oraz ugotowany płyn hamulcowy :( ) Pęknięta mażeta , przepuszczający wydech , padnieta pompa i dziwne odgłosy ze skrzyni ( które na dużej pętli nawet podobno Piter słyszał :9: ) Wanna najwyraźniej dawała znak że przydało by się jej conieco sprawdzić i wymienić ( w sumie to od trzech eliminacji nie miała pożądnego przeglądu , zawsze coś na szybko i niedokończone ) Poważna rozmowa i obietnice ( z których zamierzam się wywiązać ) spowodowały że znów stanęliśmy na depocie .



NA tej fotce żółw przeprowadza alanizę porównawcza inienia i nazwiska na planszy z tym co nosi w dowodzie , w celu ustalenia miejsca z którego startuje ( spoko spoko - wiem że obwód koła to 2pi*r a pi to trzy z chakiem i ten chak tak we wannie napie.dala więc n atym zdjęciu najwyraźniej myślę . zapamiętajcie bo długo nie zobaczycie )

Wcześniej oddelegowanie Pitera na najbardziej widowiskowe odcinki toru , oraz kop na szczęście od Sowy , która przyjechała tylko " na chwilę " bo musi projekt kończyć . Ta chwila to pierwsze wyścigi klasami obejżane od początku do końca . No cóż - jak się ma domieszkę wysokooktanowej w żyłach to tak się to własnie kończy .
W depocie , gdy ruszamy machają nam zaprzyjaźnieni sędziowe . Trafia sie wśród nich jakiś " świerzy " rozpoznany po stwierdzeniu " łosz ku.wa nie oszczędzają tych aut "



Powyżej " nasza klasa " ( część z niej ) rozgrzewa silniki , opony i takie tam .

Później start i każdy jedzei dla siebie . Choć czasem jest Ciasssno :



NA wyjścu z pierwszego łuku widze leżącą na środku toru ...
... szczotkę do mycia butelek :yyy:

Obiecuję sobie że pójdę do psychiatry , a jeżlei zobaczę pląsające po torze kangury to zaraz zjadę do pitstopu , ale narazei wciskam gaz do dechy .

Jest szybko - choć sam sięnie zastanawiam jak szybko . Skupiam sięna jeździe , z ostatniego zakrętu wychodzę około 120 km/h - czyli szybciej niż podczs poprzedniej edycji .NA prostej startowej czeka mnei miłą niespodzianka . Wokoło Sowy widzę las machających do mnie rąk - to Dawid , Anjko i Arnold dotarli aby pokibicować :) Szacunek chłopaki .
Dodanej otuchy neico ujmuje leżąca nadal na końcu pierwszego łuku szczotka do butelek :9: o mamo - przeca byłem grzeczny i rozgrzałem olej przed startem - po co te haluny ??
JAdę szybciej i wjeżdżam się w tor . Są efekty - za drugim razem pod koniec prostej startowej licznik jest mocno zamknięty ( wskazówka dochodzi do zera ale z drugiej strony ) .
Niestety Skrzynia grzechocze coraz głośniej , a wskazówka temperatury oleju przekracza skalę tak jak wcześneij prędkościomierz ( i obrotomierz ) . W takim stanie docieram do mety - jest dobrze , a późniejszy przegląd filmu oraz liczenie czasó kolejnych okrążeń potwierdzaja sprawę .

Ostatnie dwa okrążenia ktoś się zlitował i zabrał szczotkę do butelek więc wyszły najlepiej :)

Chwila na wychłodzenie silnika i gasimy . Ide sie przywitać z Chłopakami :)

Póżniej chwila na ochłonięcie , wyjazd na zatankowanei auta i pożegnanie z Pietrem , które wrzuciła Sowa :)

Powrót ze stacji uwidacznie bezlitośnie spalanie na poziomie ponad 40 litrów LPG na 100 km podczas jazdy po zakupy nieco inaczej - czyli użytkowania " wózka na zakupy " na Torze .
Przed drugim przejazdem żegnam się z Sową , Dawidem , Anjko i Arnoldem , i to nie dlatego ze sie na inny śiwat wybieram ( chyba ) ale dlatego że oni muszą spadać ( podczs jednego z okrążeń jak jestem całkiem bokiem do przodu myślę niespodziewanie : " ale by sie wkurzyli jak by wiedzieli że pojechali a ja dacha zaliczyłem i nei widzieli " :) )
Nieważne :) , W depocie podczas dopinania kasków kierownik granady mówi :

" tym razem na lajcie jedziemy "
- Sranie w banie odpowiadam i ze smiechem podajemy sobei ręce na powodzenie .

Drugi start poprzedzaja dwa okrążenia na rozgrzanie opon . Po nich Wanna startuje przysiadając lekko i poprawiamy błędy , które zapamietaliśmy z poprzedniego przejazu . Parę Fot :





i mały smaczek - kto sprzedał to auto niech żałuje :



Straty ocenię w najbliższym czasie :)

Sumując - podskoczyliśmy w generlace o 20 miejsc , a czasy pokazująże jesteśmy coraz szybsi . Do poprawy pozostaje parę spraw w Wannie oraz u mnie . Nie wiem czy w tym roku to ostatni start Wanna Rallye Team , ale na to się zanosi .

ps: Wanna pozdrawia Kto w niej rozpoznaje śpiącą pod liśćmi i sterta kurzu zasuszoną staruszkę , która stoi na każdym osiedlu i wrasta w ziemię ?


Piter - 14 Paź 2008, 23:15

No, tak było :)
Piękna relacja :ok:
A kto nie był, ten DZBAN !

Daras84 - 14 Paź 2008, 23:19

gratuluje awansu w generalce i szczerze zazdroszcze ze nie moge tam byc podziwiac, kibicowac, i sobie rowniez poupalac :(:(
Piter - 15 Paź 2008, 13:50





















Żabcia - 15 Paź 2008, 20:03

jak tak patrzę i patrzę - to widzę, ze kolejna świetna imprezka :)
dołączam moje skromne gratulacje dla wszystkich prowadzących, pilotujących, fotografujących, opiekujących i po prostu wspierających :)

sowa napisał/a:
PS. a co do tego miejsca na nocleg to nie było tak łatwo do końca... bo Piter w końcu spał w Radomiu, ja w Boszkowie, a skorupa w Sulistrowiczkach


eee - dlaczego nie wołaliscie? zaradziłoby się cosik :yes:

sowa - 15 Paź 2008, 23:30

hehe... ale nikt nie narzekał bynajmniej nie głosno :-)

...info dla wszytkich nastolatek- Piter na szczeście nie chrapie :rotfl:

[ Dodano: Sro Lis 12, 2008 15:02 ]
filmiki z wyścigu klasy do 160KM:
http://pl.youtube.com/watch?v=0qT9bAORhW0
http://pl.youtube.com/watch?v=q264IEHuKcI
http://pl.youtube.com/watch?v=ho-O1oO8oyk
http://pl.youtube.com/watch?v=fsrl5upIrlc
http://pl.youtube.com/watch?v=IlPpStZ5wug
http://pl.youtube.com/watch?v=-nY7Ojz1ViU
http://pl.youtube.com/watch?v=TOGx9QCYjp4
http://pl.youtube.com/watch?v=WNdzv1yWayw

[ Dodano: Sro Lis 12, 2008 15:03 ]
filmiki z wyścigu klasy do 160KM:
http://pl.youtube.com/watch?v=0qT9bAORhW0
http://pl.youtube.com/watch?v=q264IEHuKcI
http://pl.youtube.com/watch?v=ho-O1oO8oyk
http://pl.youtube.com/watch?v=fsrl5upIrlc
http://pl.youtube.com/watch?v=IlPpStZ5wug
http://pl.youtube.com/watch?v=-nY7Ojz1ViU
http://pl.youtube.com/watch?v=TOGx9QCYjp4
http://pl.youtube.com/watch?v=WNdzv1yWayw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group