Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Panel sterujący nawiewem i klimatyzacją - demontaż

abrzoza1 - 2 Wrz 2008, 19:02
Temat postu: Panel sterujący nawiewem i klimatyzacją - demontaż
Witam,

Mama Forda Fiestę 1.8 Diesel z 1998r. Ostatnio padło mi ogrzewanie. Może słowo padło nie jest najlepszym określeniem - nawiew grzeje jak szalony i nie można tego wyłączyć.

Poczytałem na forum i przeprowadziłem diagnozę w wyniku której podejrzenie padło na rezystor. Moje pytanie dotyczy panelu sterowania nawiewem/klimatyzacją (mam manualną klimę)

Jak wyjąć panel by niczego nie uszkodzić. Da się to zrobić nie rozbierając całej deski rozdzielczej i nie demontując radia?? Jeśłi tak to prosze o krótką instrukcję gdzie śa mocowania. Czy rezystor/tranzystor od elektrozaworu na panelu z klima jest taki sam jak w wersji bez klimy??


Pzdr

Marcin - 2 Wrz 2008, 20:06

wyjmij radio, odkręć dwie śrubki i wyjmij panel, z tyłu do odczepienia masz jeszcze dwie kostki i linke od przestawiania skąd ma wiać.

tranzystor jest taki sam

abrzoza1 - 2 Wrz 2008, 22:20

Dzieki za szybką odpowiedz. Jednak informacje te spowodowały kolejny problem:) Jak zdemontować radio (orginale fordowskie - jeszcze na kasety). Ile jest śrub?

Pzdr

Marcin - 2 Wrz 2008, 22:34

najlepiej specjalnym "kluczykami", jak nie masz to 4 cienkie i mocne wkrętaki lub gwoździe :devil:
szynszyl - 2 Wrz 2008, 22:37

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=33565 to raz
dwa.. opcja szukaj nie boli.
proszę sie dopiąc do istniejącego tematu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group