Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - MK4 i MK6 projekt by Pascal

Pascal_pl - 17 Cze 2008, 15:43
Temat postu: MK4 i MK6 projekt by Pascal

NICK: Pascal
IMIĘ: Rafał
MODEL: Fiesta
WERSJA: Ghia
ROCZNIK: 1)MK4 97r, 2) MK6 01r
SILNIK: 1)1,25, 2)1,3



W domu posiadamy dwie fiesty. Jedna MK4 moja i druga MK6 od mamy.

MK4

to auto ktore dostalem w spadku po kuzynce ktora wolala zmienic ta sliczna ;) fieste na bmw z3. Dostalem ja na standardowych alumach. Silniczek jak narazie chodzi bardzo nierowno i bierze bardzo duzo oleju nad czym jak narazie pracuje. Zalozone sa alumki 17 cali firmy DBV (firma moze nie najlepsza ale efektowne sa a o to mi wlasnie chodzilo) z oponami 205/40. W zime niestety troche auto ponioslo :p i mialem stluczke. Po tej stluczce auto jest juz zrobione. pozostalo jeszcze dokupic znaczek i poduszki.

Zmiany ktore to auto czekaja to :
- zmiana zawieszenia
- jakis lepszy wydech
- remont alusow bo ranty sa w makabrycznym stanie (poprzedni wlasciciel widac uczyl sie dopiero parkowac)
- remont blacharki bo jak to fiesta ma swoje slabe punkty ;)
- moze kubelkowe fotele i obicie calosci jasna skora

MK6

to auto mojej kochanej mamusi. Auto jak kazde nasze auto zostalo sprowadzone 3 lata temu z przebiegiem 10 tys km. Jezdzila nim starsza pani (i to jest pewne bo mieszka na tym
samym osiedlu co moj wujek). Niestety kiedys przydazyla sie jej stluczka Auto bylo minimalnie uszkodzone a cena bardzo ciekawa :D . Kupilismyi jezdzimy do tej pory, jak dla mnie silniczek mogl by byc troszke mocniejszy ale mama jestzadowolona z tego co ma.

Planowane zmiany - zadne - wkoncu to auto mamy a nie moje :(










luki - 17 Cze 2008, 16:36

ta czerwona to nie mk6??
Pascal_pl - 17 Cze 2008, 16:41

Oczywiscie ze tak, drobny blad przy pracy ;) dzieki za uwage :)
PitusK - 17 Cze 2008, 21:27

jaki rozmair felg w tym mk4???
16stki?jakie ET ile cali szerokie?

Skfarek - 18 Cze 2008, 14:44

mk4 prezentuje się zacnie (przyjemny felunek, ładnie komponuje się z autem), znajdź chwilę czasu i opisz autka treściwiej :twisted: co planujesz zrobić z mk4 bo rozumiem że mk6 skoro jest mamy pozostanie w takim stanie jak teraz?
yarbin - 18 Cze 2008, 16:47

a kolega czasem nie z Tyskiego BP :?:
pP - 18 Cze 2008, 18:55

czerwona ladniutka :) :greenpeace:

włóż silnik 2.0 i smigaj innych, taki JDM :)

ps. opisz jak sie sprawuje mk6 po tylu latach uzytkowania, tj czy cos trzeszczy w srodku, jak zawieszenie sie trzyma itp

Skfarek - 19 Cze 2008, 09:24

brabusss trzeszczy to wiele rzeczy (z własnego doświadczenia np. namiętnie zamki drzwi + przy wyższych prędkościach plastikowe nakładki słupków) - w końcu to Fiesta jest :hahaha:
Pascal_pl - 19 Cze 2008, 11:27

Tak to ja pracownik Tyskiej stacji BP :D No dokladnie tak jak koledzy juz mowili w mojej MK6 przy wyzszych predkosciach zaczynaja mi trzeszczec jakos dziwni szyby boczne drzwi i te czarne plastiki na slupkach. Najpierw zgubilem ten plastik od strony kierowcy a teraz od pasazera - lepiej sobie pilnujcie czy wam lekko nieodchodza bo to niejest tania przyjemnosc.
Aha jeszcze co do zawieszenia w MK6 to na dziurach cos leciutko stuka.
Alumki w MK4 sa firmy DBV 17 cali ale dokladnych parametrow nie pamietam ale wiem ze sa na nich oponki 205.

[ Dodano: Czw Cze 19, 2008 11:51 ]
Jeszcze jedno w MK6 w obu fotelach przerwaly mi sie linki ktore skladaja fotel zeby mozna bylo wsiasc do tylu.

yarbin - 19 Cze 2008, 13:19

no to witam Pascal, ja cię zagadywałem o te 17 na stacji wtedy :ok:
Skfarek - 19 Cze 2008, 13:23

17 w mk4 - pięknie pięknie - czyżby pierwsze w Polsce?
madek - 19 Cze 2008, 14:36

Elegancko :ok: Jeszcze tak lampy wolfa na przód :)
PitusK - 19 Cze 2008, 22:15

rozumiem ze gleba do tych 17stek będzie bo narazie tak troche wysoko jest :D
czekam na dalasze prace bo sam jestem włascicielm takiej :D

Pascal_pl - 19 Cze 2008, 22:41

Oczywiscie ze tka tylko finanse sa na to zbierane :D Jak narazie to taka mini terenowka :P
-adi- - 19 Cze 2008, 22:48

kurcze piękne te fele w mk4 :-) a masz pełen skręt kierownicy ? ;)
cywek - 20 Cze 2008, 08:03

Pascal_pl napisał/a:
Najpierw zgubilem ten plastik od strony kierowcy a teraz od pasazera - lepiej sobie pilnujcie czy wam lekko nieodchodza bo to niejest tania przyjemnosc.

Zgadza się, ja miałem podkleić plastik pasażera i w końcu zobaczyłem go jak śmignął w tylnym lusterku przy 140 km/h ;-|

PitusK - 20 Cze 2008, 11:16

jak obnizysz napisz czy obcieraja ci tylne nadkola bo u mnie niestety jak dobija obciera juz pozakelpywałem ranty... ale bede to jeszcze przerabiał strasznie ejstem ciekaw jak to będzie dalej:D
A do jakiego zawieszenia sie przymierzasz?masz juz coś wypatrzone ??

Pascal_pl - 20 Cze 2008, 20:27

Na max skrecie w jednym miejscu mam lekkie przytarcie na nadkolu (okolo 5mm dlugosci) a o blotniki mi kolo nie trzaska juz bo zalozylem gumy usztywniajaca dopuki nie nazbieram na jakies zawieszenie (zawieszenia jeszcze nie upatrzylem zadnego) bo inaczej bylo cieko jezdzic bo na kazdej dziurze/uskoku czulem jak opona trze o blotniki :p
P - 23 Cze 2008, 18:58

oooo.... to ja się zastanawiałem czy 16 cali to nie za dużo , a tu proszę, 17 są
Brawo, czekam na fotki z troszku zgebioną budą.

rafal__lodz - 24 Cze 2008, 18:08

Robi wrażenie a na lajfie na pewno jeszcze większe :) życzę powodzenia w dalszych modyfikacjach
PitusK - 10 Lip 2008, 08:31

jak tam twoje auto???gleba już jest ?? :D :D
Pascal_pl - 20 Lip 2008, 17:17

Narazie stoi na warsztacie niewiem czy obejdzie sie bez zmiany silnika :(

[ Dodano: Nie Sie 03, 2008 22:38 ]
No to wyglada na to ze musze sie rozstac z moja fiescina ... :( ... i dlatego wlasnie mam pytanie do was. Silnik mam juz zrobiony tylko poduszki nowe wlozyc i zresetowac no i jeszcze poprawic odrobine tylnie nadkola (zaczyna pojawiac sie rdza) - jaka cene byscie proponowali mam zarzadac ?

[ Dodano: Pią Paź 10, 2008 17:37 ]
No to byla Mk4 i niema Mk4. W rodzinie zostala juz tylko mk6 :) . Moja piekna Mk4 poszla juz do nowych wlascicieli oczywiscie na oryginalnych felgach ... ja sam przerzucilem sie na Citroena Xsare VTS - trafila sie w idealnym stanie w super cenie od znajomego :)

Na forum oczywiscie bede sie pojawial dalej :D

cywek - 6 Sie 2009, 22:16

Pascal_pl napisał/a:
Najpierw zgubilem ten plastik od strony kierowcy a teraz od pasazera - lepiej sobie pilnujcie czy wam lekko nieodchodza bo to niejest tania przyjemnosc.

he he - ja zgubiłem przy 140km/h, było fruuu i widziałem go w lusterku wstecznym

olo - 12 Sie 2009, 22:21

17" niezle :P az jestem ciekaw jak wyglada to na zywca :P Fajnie sie prezentuje
grzes87 - 14 Sie 2009, 09:21

fajnie sie prezentowalo bo ta mk4 sprzedana (bez felg) a wlasiciciel profilu nie zagladal od stycznia tutaj....
Parzych - 9 Maj 2012, 14:21

Temat zamykam, jednak zostawiam dla potomnych, coby mogli zobaczyć jak wygląda MK4 na 17"...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group