Forum FiestaKlubPolska -

Projekty FKP - FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa

FiFa - 10 Cze 2008, 20:33
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
1. NICK: FiFa
2. IMIĘ: Kamil
3. MODEL: Ford Fiesta MK3 FoFi & MK3.5 Futurka
4. WERSJA: C & Futura
5. ROCZNIK: 1991 & 1995
6. SILNIK: 1.1i & 1.6 16v
7. OPIS AUTA:

FoFi : Auto zakupione w 2005 r. w sumie to było moje pierwsze auto ktorym moglem poruszac sie legalnie :-) autem w ciagu roku zrobiłem prawie 40k km i mozna powiedziec ze lałem tylko benzyne i olej ktory ona wrecz uwielbiała :-P Silnik 1.1 nie był zbytnio wysmienita jednostka, ale na to co przezył to i tak dobrze, a nie raz tez dostał po dupie na torze :-P Teraz tym autem w sumie jezdzi mamuska, ale bedzie takze uzywane przeze mnie kiedy z Futurka beda robione jakies prace.

Futurka: Auto zakupilem na poczatku maja od kolegi z forum (Michał22 :) ) Auto w dosc dobrym stanie, ale oczywiscie nie idealnym, problemy ze sprzeglem i wspomaganiem, auto pomimo wizyt u blacharza posiada kilka nie dociagniec, ale ogolnie nie ma co nazekac :-) Jazda w porowaniu do 1.1-to niebo a ziemia, wyposazenie dosc bogate, mi tylko w tym aucie brakuje szyberdachu :-P Teraz to bedzie moja zabawka i praaktycznie kazda złotowka pojdzie na to auto :-P i powoli bedzie dazyła do doskonałosci-oczywiscie na tyle na ile pozwola fundusze...


8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE

FoFi :
a. wizualne: auto pozbyło sie rowka z przodu oraz znaczka, białe kierunki, miała z tylu swiatła z dymionymi kierunkami, pozbawienie samochodu listew, przyciemnienie szyb, lusterka m3, pomalowanie felg na czarno
b. mechaniczne: dbanie o to aby auto było cały czas w stanie do jazdy i wymienianie na biezaco czesci eksploatacyjnych
c. audio: było dosc dobre, ale pozostał jakis odtwarzac kaset pionieera i glosniki Phonocar Y-Line 16cm
d. inne: brak

Futurka:
a. wizualne: zamontowane lampy na tyl z dymionymi kierunkami, aluflegi Alutec 6x14 ET 35, z tylu usuniecie oznaczen, białe boczne kierunki
b. mechaniczne: tlumnik z bossala a tak pozatym to nic
c. audio: radiootwarzacz pioneer deh3900, subwofer lanzar max 12+wzmacniacz: carpower 1502, i narazie jakies seryjne 13 z przodu i 3drozne jajka na polce...
d. inne: brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE

FoFi :
Brak jakichkolwiek planow zwiazanych z tym autem, byle jak najdłuzej słuzyła :-)

Futurka:
a. wizualne: Przod zderzak od Futury RS, poszerzenia z xr2i, wieksze felgi z rantem, gleba, przyciemnienie szyb
b. mechaniczne: swap na 2.0 (dawca wsumie jzu stoi, tylko jeszcze nie wiadomo jak z nim bedzie..), obnizenie-najlepiej całe zawiesznie gwintowane(byle tylko trafic takie w dobrej cenie ;-| )a jak nei to chociaz eibachy, doprowadzenie do jak najlepszego stanu pod wzgledem mechanicznym.. :-)
c. audio: wykonanie dystansow na przod i montaz zestawu odseparowanego-hertzów esk 165+jakis wzmacniacz dla nich....
d. inne: wykonanie wygłuszenia drzwi, oraz pozostałych elementow auta, dobrze wykonana konserwacja i zabezpieczenia srodka i podłogi samochodu, ogarniecie tego co gdzie trzeszczy piszczy i szwankuje :-) chociaz to napewno bedzie trudne we fiescie :-P


10. FOTY

FoFi :


Futurka:



A tutaj dwie kochane maszkary razem :-) (czerwona ma niedomknieta maske :-P )



[ Dodano: 2009-05-20, 23:01 ]
Heh ideał o dziwo jeszcze zyje i trzyma sie dosc dobrze... :D Mam go juz prawie rok i tyle nerwow co przez nia straciłem no to szkoda mowic :P :D ale i tak ta wredna suke uwielbiam :D
Co do prac zrobiełem przede wszystkim podłoge, ktora była troszke zjedzona... <mysli>





A to mnie totalnie rozwaliło, dziura jak chuu i zalepiona poxilina czy czyms w tym stylu... :I

Cała podłoga zostałą zaspawana, pomalowana jakisms podklładem antykorozyjnym i nastepnie jakas limia czerwona jaka była tam pod reka, wiec z podłoga narazie mam spokoj...

Autko w miedzy czasie dostało kilka nowych tajlow: rozrrusznik,kierunki, klocki hamulcowe, nieszczesne akumulatory, poloski, miała z tylu cleary ale ciulato wygladała jak byk... nowe sprzeglo kompletne sachsa i wiele innych pitol o ktorych mi sie nawet nie chce wspominac... A tutaj wspomnianie gejlooki na pokazanie jak to ciulato wyglada... :I Wiec wrociłem do opcij z dymionymi kierunkami :D

Futurke przyblizyłem troche do ziemi zakladajac eibachy czerwone -40mm, miał byc gwint noo ale niestety nie wyszło... :( noo i takto musi tak sterczec w powietrzu...





No i wkoncu ze zmian mechanicznych doszedł silnik RS 1800, w sumie futura znowu jezdzi. Trzeba było zastaipic silnik 1600 przez ktory i tak sporo osob by sobie zeby polamało :P Aktualny Silnik spiety na skrzyni od Futury i narazie na kompie z 1.6. Suma sumarum juz to ładnie jezdzi :D Jeszcze małe problemy z odpalaniem i same srutututu zaczynaja wychodzic, ale to sa problemy wieku mlodzienczego... Jedno zdjeice juz włozonego silnika...

Co najciekawsze po zmianie silnika jakims cudem ustatkowało sie wspomganie i teraz chodzi w miare ok :D tylko mam jedne problem z przeciekiem przy maglownicy, ale wydaje mi sie ze wystarczy dokrecic przewod i tym tez trza bedzie sie zajac :P

Wnetrze troche zmieniło wystroj jakos ze uszatki z Futury wydawało sie nudne trafiło całe wnetrze z RST z Recaro na przedzie :D -niestety brak aktualnych fotek, bo apratowi stało sie gagu... No i wnetrze w sumei miało byc ogolocone tzn. tylko fotele przednie i boczki, ale niestety zostałem zmiazdzony przez pantofel i jest we wnetrzu wszystko... :I zdobeede aparat cykne jakies fotki..

No i aktualnie jeszcze czekam na malowanie tzn malowanie zderzaka przedniego (Futura RS :D ) no i maski z RST :) a przy okazij zrobi sie jeszcze uszkodzony zima bok no imoze pomaluje sie nieszczesne progi... <mysli>
Uruchomie aparat to moze cykne jeszcze na dniach kilka fotek :D

No i to powoli zaczyna nabierac na mocy prawnej do nazwy FUTURA RS :D

Ad@mus - 31 Lip 2009, 16:33

up:)
scooooter - 1 Sie 2009, 20:10

FUTURA RS, popieram :-) a 1.6 kiedy do FoFi wsadzasz? :)
Daras84 - 1 Sie 2009, 21:07

heh tam juz dawno siedzi rs1800 ;) rs futura na przodzie ;) poszerzenia z iksery :> maska rst ;) gwincior :D dajesz ognia fifa :D
Mario C - 27 Sie 2009, 17:48

Te felgi futurki pięknie wyglądają, w moim stylu, ja może się dorobię takich jeszcze...
kingula85 - 4 Wrz 2009, 10:53

Fajna:)) Ja mam taką trochę podrabianą Future bo 5 drzwiową no, ale ta wersja najbardziej mi się podoba;)) Pozdrawiam:) Gratuluję zakupu:)
scooooter - 4 Wrz 2009, 11:43

fajna fajna..i mozna ją kupić..oby pozostała w klubie
FiFa - 22 Wrz 2009, 20:44

HoHo ja nawet nie zauwazyłem kiedy moj temat poszedł w gore :-P a tuatj ciagle prace nad tym autem trwaja, i fiesta z cała pewnoscia nie zostanie sprzedana :-P :-)

Aktualnie jaki nowy tajl przybył, no i czekamy na gwint z regeneracij no i pelna polerke felg :

Ad@mus - 22 Wrz 2009, 21:36

bedzie dobrze :)
powiedz jak to jezdzi?? masz juz kompa z rs??
jesli chodzi o buda tautaj jest ładna, http://allegro.pl/item737...ve_dodatki.html

FiFa - 22 Wrz 2009, 22:05

haha Adamus to CI sie udało :-P :-)
Tak jezdze na kompie z RSa i dosc dobrze to chodzi, chociaz mam problemy z odpalaniem.. :| Ale ostatecznie i tak trafi inny silnik do tego samochodu wiec spokojnie :-)

Ad@mus - 23 Wrz 2009, 08:37

zetec czy rs2000??
FiFa - 23 Wrz 2009, 16:19

nie no raczej ta nowsza konstrukcja czyli zetec :)
Ad@mus - 23 Wrz 2009, 16:32

pozdrawiam :D
Peedro - 23 Wrz 2009, 19:48

:ok: fele cud mniut i orzeszki rzecz jasna. Gniotą :)
FiFa - 23 Wrz 2009, 23:11

Ale Ad@mus, ja bardziej juz mysle nad black topem a nie silver topem :P a tym bardziej teraz jak mafios z elmelkiem przetarli ta droge :-P :-)
Ad@mus - 16 Maj 2010, 16:06

chwal sie:D
DemptD - 5 Lip 2010, 18:53

pokaż fotki padaki bo jej dawno nie widziałem :P pochwal się jaką masz koze z tyłu :hahaha:
FiFa - 20 Wrz 2010, 22:25

Trzeba troche odswiezyc ten temat :-) Wkoncu RS2k juz zyje i Futura nabarała juz miana Futura RS :D

Fiesta wizualnie chyba nic nowego nie zyskała, nie bylo narazie czasu i pieniedzy aby cos ulepszyc w jej wygladzie :-P Natomiast we fiescie wyladował silnik 2.0 16v, miał byc black top ale jednak skonczyło sie na poczciwym RSie :-) Fiesta dostała niesamowitego wigoru :hihihi: i jednak silnik 2.0 robi z tym autem juz niezłe rzeczy. W aucie wyladował tez wczesniej wspomniany gwint k&w. Przednie zawieszenie zostało kompletnie odremontowane, praktycznie wszystko zostało wymienione na nowe czesci... Na przodzie wyladowały takze hamulce z rs2k, aby moc to zatrzymac :-)
Silnik jest spiety z oryginalna skrzynia z futury i jak narazie co do napedu mam tylko problem z uslizgujacym sie sprzegłem... :| Silnik jeszcze potrzebuje wizyty u jakiegos dobrego elektromechanika, na podpiecie i sprawdzenie kilku czujnikow, i ogolnie na ogarniecie elektryki....

Kilka fotek jak auto aktualnie wyglada, ale niestey ma zdjecia tylko na stali, alufelg mi szkoda wyciagac z pokoju :-)




Maska niestety narazie w górze, bo łape silnika trohce za wysoko przykreciłem i zle upchnałem wydech, przez co sam silnik jest troche w gorze, ale mam zamiar to zrobic tak aby maska domkneła sie normalnie
Tutaj fotka jednej aluflegi, ktora bedzie jezdzic na aucie, ale to juz pewnie na nasteny sezon... :)


Teraz wkoncu musze zabrac sie za blacharstwo i lakiernictwo, lecz pewnie sam tego nei bede juz robił, bo niestey bardzo mało czasu, aktualnie to nawet nie mam czasu aby sobie pojezdzic tym autem... Ale po wizycie u lakiernika zmieni całkowicie sie koncepcja tego auta :-) Mam nadzieje ze wszystko pojdzie po mojej mysli :D

A tutaj specjalnie dla DemtDa, fiesta w porownaniu do "cywilnej" fiesty :D


DemptD - 20 Wrz 2010, 22:36

FiFa, już tak się nie chwal :P trzeba było stanąć koło niebieskiej i fotki zrobić :hahaha:
FiFa - 20 Wrz 2010, 22:39

haha :-) tamta sie nie liczy bo tam to juz jets mega gleba antykradziezowa :1xf: :-)
DemptD - 20 Wrz 2010, 22:43

dobra, w październiku się zobaczy jak to to jedzie to wtedy wydam opinię :D
FiFa - 20 Wrz 2010, 22:48

jak sie przesiadasz z 1.1 to juz lepiej zabezpiecz sie w pampers :-P :-)
DemptD - 20 Wrz 2010, 22:50

yhm :D w zimie znów bedziesz ogladać moje auto od tyłu :2xf:
mikolaj_r - 20 Wrz 2010, 23:35

Fifa broń honoru futur :D Jest nieźle, ale chciałbym zobaczyć to wszystko w całości :D
Sztandi - 20 Wrz 2010, 23:47

FiFa napisał/a:
bo tam to juz jets mega gleba antykradziezowa

To tam jest jeszcze co kraść? A ta futurka to troche nie za nisko? Jakoś smiesznie to wygląda :hihihi:

FiFa - 21 Wrz 2010, 00:08

mikolaj_r, tez bym chciał to zobaczyc wkoncu w całosci jak to skoncze.... Ale mam problemy z lakiernikami, bo albo bardzo droga chca za całe auto, albo pchaja fuszere... :| Chciałbym tez to wkoncu doprowadzic do konca, bo juz mam dosc patrzenia na pecherze, spaprane progi i ppatrzenia na zakupione tajle ktore leza w piwnicy... :|
Sztandi, dobrze jest moglo by byc jeszcze nizej, ale juz nie dało sie tak jezdzic :-P A gleba musi byc! :-)

Marek - 21 Wrz 2010, 00:37

Zajebista :D :D :D Szkoda że mamy kawałek drogi do siebie, ogarnął bym Ci wiązkę :)
Daras84 - 21 Wrz 2010, 09:07

na feldze wyglada i lubię chleb ze smalcem :D :D :2xf:
Buła2 - 26 Cze 2011, 14:14

ja czekam na tą fieste z niecierpliwością :ok: nawet się zarejestrowałem na tym forum już coś jest nie tak... :-P ale jako fun VW przekonaliście mnie też do Fiest :hihihi: w końcu liczy się pasja...nie ważne do jakich marek :)
FiFa - 3 Paź 2011, 22:39

Co do fiesty wrociła wkoncu od lakiernika! Zostały załozone zderzaki przod i tył od futury RS, poszerzeznia od XR2i, maska i lotka tylna od RST... Swiezy lakier polozony na całą karoserie, przy okazji zostały wymienione progi, nadkola i pas tylny bo juz powoli dobierała sie do nich rdza, a auto było "igła" w porownaniu do trupowa jakie co niektorzy chca ratowac... :-)
Kilka zdjecia z remontu: https://picasaweb.google.com/105512378603481961140/Remont2011?authkey=Gv1sRgCPLxhtik2P7DBw#5657129669617242178

Tak to mniej wiecej wygladało, a tutaj aktualne fotki cykniete popoludniem:






Na zdjeciach nawet auto nie umyte lekko przykurzone, teraz zewnetrznie zostało mi je dokladnie umyc, postarac sie troche bardzij wszystko dopasowac do siebie i nawoskowac dla pełni połysku! Gwint na tych zdjeciach jest maksymalnie podniesiony, czyli mozna kłasc na glebe! :)
Zostało mi jeszcze do ogarniecia wnetrze, wydech bo ta kibel rura straszy i pare pierdółek mechanicznych w tym roku! ;)
Pozdrawiam!

madek - 3 Paź 2011, 23:24

Rewelka!! Kamil normalnie zakochałem się w niej a zwłaszcza w felgach :serduszka: :serduszka: :serduszka: Dasz kiedyś pomacać? ozor
Fordon - 3 Paź 2011, 23:24

No to zes dowalil... opona 195 40 R15 ?? czy to 16" ??
elmek13 - 3 Paź 2011, 23:48

Poleciałeś po całości. Gratki.
piecuO - 4 Paź 2011, 00:03

nie zasnę ...
kamilocha1 - 4 Paź 2011, 03:34

FiFa, tlye czekałeś ale warto było nie? ;D coraz więcej ślicznotek na śląsku ;D
trzeci - 4 Paź 2011, 08:39

No sysyunia <oki>
Pietrekk - 4 Paź 2011, 08:49

Opony 175/50/15 czy źle widze?
Marcin - 4 Paź 2011, 08:55

miodzio :yes:
modell1 - 4 Paź 2011, 09:10

Śliczności :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Daras84 - 4 Paź 2011, 09:24

zaś rs2k :P Kamil ja bym jeszcze ponaginal poklepal i wykorzystal mozliwosci gwintu :)

a po za ty jest piekna :) ideał wg mnie. masz moj glos ;)

inno - 4 Paź 2011, 15:49

zakochałem się :ok: gratki projektu :D
Peedro - 4 Paź 2011, 20:15

mniodzik, rwie cyce :ok:
FiFa - 4 Paź 2011, 20:34

kamilocha1 napisał/a:
FiFa, tlye czekałeś ale warto było nie?

Oj warto było :D teraz tylko sobie poczekam az mi wkoncu droge zrobia z mojego domostwa... :-P
Pietrekk napisał/a:
Opony 175/50/15 czy źle widze?

Tak dobrze widzisz! Ale mysle nad jakas inna oponka, musi byc total nalesnik! :2xf: :-)
Daras84 napisał/a:
Kamil ja bym jeszcze ponaginal poklepal i wykorzystal mozliwosci gwintu :)

Darek rant z nadkola tylnego wyglada tak: https://picasaweb.google.com/105512378603481961140/Remont2011?authkey=Gv1sRgCPLxhtik2P7DBw#5657144287633375106 wiec o tyl sie nie martwie, jest naszykowany na opuszczenie, gorzej z przodem... Na gwincie mam jeszcze cały zakres, bo aktualnie jest podniesiony na maxa przód i tyl! :devil:
Tylko co jest problemem, to juz teraz jest strasznie nisko i przycieram spodem. I przy ostrym ruszaniu dosc znacznie tyl siada, wiec jak go opuszcze to wkoncu tylny zderzak zostawie na drodze! :-P

Dziekie wszystkim! Jestem bardzo zadowolony ze sie podoba! :ok: :-)

Rkalitka - 4 Paź 2011, 20:43

Wygląda przefajnie - jesna z najładniejszych fiest jakie widziałem :yes:
bidżej - 4 Paź 2011, 21:21

doczepiłbym się do paru detali, ale generalnie jest zacnie :ok:
Buła2 - 4 Paź 2011, 21:29

fiesta robi duuuuże SHOW :-P a co do felg to jeszcze będą poprawiane tylko niech FiFa trochę je podniszczy bo jeszcze nie jest to...:P Powiem Wam że zdjęcia nie dają pełnego blasku fiesty na żywo jest o wiele wiele lepiej :) PS. chyba miss Fiesta już jest na 2012 rok? :devil:
kamilocha1 - 5 Paź 2011, 01:21

FiFa, a przód uda Ci się nisko opuścić? bo ja na oponce 195/40/14 mialem taki przeswit http://imageshack.us/phot.../dsc00701n.jpg/ . na gwincie zostało mi jeszcze z 4cm. do skręcenia ale i tak na rownej drodze jak byla jakas mulda to iskry spod auta szły ;/ masz 15' wiec jak CI wejda ładnie w nadkola to ładnie siądzie bo przy 14 u mnie to mogles pięść wsadzic miedzy opone a błotnik a prześwit taki jak na zdjeciu.

jaką nizsza opone wsadzisz?

Buła2 - 5 Paź 2011, 16:23

najniższe są nankangi bodajże 165/45/15 :-P przód to On może opuścić bardzo nisko ale jak na to miska olejowa to już nie wiem ale parę cm spokojnie pójdzie na dół :twisted:
Fordon - 5 Paź 2011, 17:22

To ja mam pytanie z kategori debilne:
po kiego wsadzac takie prezerwatywy ??
Dla wygladu czy jak ?? bo przy tym silniku to bzdura ani trakcji ani handlingu na zakretach...

Daras84 - 5 Paź 2011, 20:47

Fordon, po pierwsze aby auto nizej siadlo, po drugie aby mozna bylo nizej zakrecic gwintem, trakcja to kwestia jakosci i przeznaczenia opony, a handling to nie wiem co jest ale na nalesniku sie dobrze kreci w zakretach
Fordon - 5 Paź 2011, 21:06

Przy malym silniku i szerokiej feldze oraz naciagnietej oponie ok jest fajnie ale do pewnego stopnia gdzie 215/40R16 mieliy mi jak chcialy (T1R) przy feldze 16x9" a silnik byl 1.6 16V opla... wiec dla mnie taka opona przy 150KM to z lekka masochizm... wyglada to fajnie OK przyznaje ale nie ze auto bedzie palic opony bo silnik nie ma jak tego przeniesc na podloze...
Buła2 - 5 Paź 2011, 21:33

znając Kamila to będzie inny komplet na podmiankę :)
scooooter - 5 Paź 2011, 22:34

ło żech ty :git: dobry pimp..po całosci..moze siakas sesyjia z opo fiestami? :-)
FiFa - 5 Paź 2011, 22:44

bidżej napisał/a:
doczepiłbym się do paru detali,

Bidżej dawaj, lubie krytyke! Bo przynajmneij wiem co moge jeszcze zrobic! :-)
kamilocha1 napisał/a:
masz 15' wiec jak CI wejda ładnie w nadkola to ładnie siądzie bo przy 14 u mnie to mogles pięść wsadzic miedzy opone a błotnik a prześwit taki jak na zdjeciu.

Jak miałem opuszczone tak konkretnie to miedzy rozporka wachaczy a gleba miałem niecałe 4 cm... ;-| a tłumnik praktycznie lezał na glebie....
Buła2 napisał/a:
najniższe są nankangi bodajże 165/45/15 :-P

dobrze gada i tylko beda wolne fundusze pomyslimy nad tym!
Fordon napisał/a:
To ja mam pytanie z kategori debilne:
po kiego wsadzac takie prezerwatywy ??
Dla wygladu czy jak ?? bo przy tym silniku to bzdura ani trakcji ani handlingu na zakretach...

Tak tylko dla samego wygladu! Bo z sama trakcja juz na 175 jest koszmar :2xf:
Buła2 napisał/a:
znając Kamila to będzie inny komplet na podmiankę :)

Znowu ma racje! Jesli bedzie sie szykowac jakies upalanko, lub bedziemy smigac gdzies po torze to mam juz naszykowany drugi komplet alusów z oponami 195/45/14 (uniroyal rain sport) a jak finanse pozwola to zmienie na 15... Ronal Turbo napewno nie beda do upalania! :-)

FiFa - 5 Paź 2011, 22:46

scooooter napisał/a:
moze siakas sesyjia z opo fiestami? :-)

spoko nie ma problemu, tylko jak wyjade z podwórka! :P

TomeX500 - 5 Paź 2011, 22:56

Jeszcze wczoraj to chyba wszystkie fiesty z opo były uziemione :D
kamilocha1 - 6 Paź 2011, 01:16

a ja się Pany załapie na sesyjke ;> ;D
scooooter - 6 Paź 2011, 16:39

kamilocha1 napisał/a:
a ja się Pany załapie na sesyjke ;> ;D

nooo..za odpowiednią opłatą :-P
moja tez "wyjechała" z garazu..ale jeszcze troche do oddrutowania...

profi - 6 Paź 2011, 17:12

heh, czyli z opo tylko moja jedzi? :)
TomeX500 - 6 Paź 2011, 20:05

Miałem na myśli RS/Xr2i :P Moja od wczoraj hula :) Jeszcze tylko McLFan :D
FiFa - 6 Paź 2011, 22:25

noo zbrojcie maszyny, a moze wkoncu uda sie jakos spota zrobic w tych opolskich stronach! :P
TomeX500 - 6 Paź 2011, 23:19

U nas spoty są co piątek! ;)
DemptD - 5 Lis 2011, 20:33

powiem tyle: będzie grubo! :ok: FiFan dalej kombinuje :2xf:
Stunt_Man - 5 Lis 2011, 20:58

Fifa Ty żyjesz? i kombinujesz? :-)
DemptD - 5 Lis 2011, 21:10

za jakieś 2-3 tyg powinien się pochwalić z tego co mi wiadomo :D
FiFa - 5 Lis 2011, 22:27

haha no bo ja nie lubie sie chwalic! :P
a zyc zyje, ale przez prace, kombinowanie i wszystkie inne rozrywki kompletnie brak czasu na sledzenie forum! :ups: :| na chwile obecna pracuje nad wnetrzem, pomału pomału do przodu! :V:
takie 2 zdjecia, na potwierdzenie ze działamy!


Daras84 - 6 Lis 2011, 11:21

e tam, myslalem ze silnik zmieniasz na inny ;)
FiFa - 6 Lis 2011, 20:10

było w planach, powrot do zeteca :twisted: ale niestety troche fianasowo zaczynam nie wyrabiac! :P
DemptD - 6 Lis 2011, 20:16

wycieraczka w eresce nie odpadła? :2xf:
FiFa - 6 Lis 2011, 21:52

tak myslałem ze to byłes TY :2xf: dogoniłem Cie w tym Twoim Tedeaju, ale nie chciałem CI przykrosci robic! :-) :2xf:
scooooter - 7 Lis 2011, 22:20

a to te foteliki co jeden mi dajesz :-)
z słupkami zrobiłem to samo, potem poflokuje, przywoz swoje tyż..sie pomoherzy :-P

DemptD - 20 Lis 2011, 19:31

FiFan, pochwal się w końcuuu :2xf:
Buła2 - 5 Sty 2012, 19:25

fotele już chyba założył ;P i niedawno z okazji noworocznej wyprowadził ja na spacer :)
DemptD - 5 Sty 2012, 22:15

Buła2, do Cz-wy to ona chyba nigdy nie dojedzie gy a jak Ci się podobał mod w środku? :V:
FiFa - 11 Sty 2012, 22:51

Jacus spokojnie jak bedzie musiała dojechac to dojedzie! :D A tak to szkoda ja wyprowadzac na deszcze, mróz, snieg lub co gorsza sol! :P Od tego sa woly robocze na codzien! :P

Futurka jest tylko na weekendy i dobra pogode! :P :D A mod w srodku sie podobał! :)

Pietrekk - 11 Sty 2012, 22:54

A jaki mod? :P
FiFa - 11 Sty 2012, 22:57

DemptD był głownym wykonawca, to jak sadzisz coz to takiego moze byc? :D
Pietrekk - 11 Sty 2012, 22:59

Jakaś lampka, podświetlenie? :D
FiFa - 11 Sty 2012, 23:04

dokladnie, rozswietlil mi troche wnetrze i w sumie odmlodził o jakies 10 lat :-) Taka tylko fote mam: Specjalnie dla Jacka chociaz zbyt dobra jakos to nie jest... A ja nie lubie sie chwalic, jak cos nie jest dokonczone na tip top, bo we wnetrzu jeszcze duzo pracy mnie czeka... :| Alle naprawde licznik i oswietlenie wyszło bosko! :)
Pietrekk - 11 Sty 2012, 23:25

Kurde, pamiętam ze mi pisał że Ci robi :D Mi też będzie ale jak znajdziemy odpowiedni licznik :D
luk-90 - 12 Sty 2012, 01:04

fajniusio, ale i tak wedlug Mnie obrotek z mk4 rządzi :devil:
Pietrekk - 12 Sty 2012, 01:05

Fakt wygląda fajnie, ale tak jakoś kształtnie te okrągłości nie pasują mi do mk3 :D
Buła2 - 13 Mar 2012, 21:54

licznik na żywo jeszcze lepiej wygląda :) fiesta już umyta z zimowego kurzu i nie muszę chyba pisać że wygląda rewelacyjnie ale tak jest :2xf: Kamil pochwal się co dostałeś na urodziny... :-P
DemptD - 13 Mar 2012, 22:01

Buła2, dziękuję, starałem się :V: i wszyscy widzieli co dostał :P tylko kolor nie spasował :ok:
luk-90 - 13 Mar 2012, 22:19

te ślązacy, nie nadawac szyfrem tylko biegusiem wyjasniac, najlepiej z fotkami
elmek13 - 13 Mar 2012, 22:39

Fifa, chwal się gadżetami.
DemptD - 13 Mar 2012, 22:56

dostał szmatkę do polerowania..
Buła2 - 3 Kwi 2012, 10:20

szmatki nie dostał jeszcze :-P ale dostał coś innego :) jakbym miał fotkę to bym sam wkleił bo Kamil nie robi aktuali ;P
DemptD - 4 Kwi 2012, 21:50

Buła, ale przecie Fiflok musi mieć auto takie czyste żeby tym jego gyszynkiem szło przejechać po lakierze i na gyszynku śladu nie było gy
bidżej - 4 Kwi 2012, 21:55

na czym? :9:
DemptD - 4 Kwi 2012, 22:06

na gyszynku :V:
scooooter - 6 Kwi 2012, 17:40

co żeś za glancwichajster chycił na geburstagowy gyszynk?
Buła2 - 21 Kwi 2012, 21:41

pozwolę sobie zamieścić jedną fotkę z dzisiejszej sesyjki bo FiFa nie wiem kiedy to zrobi:) fiesta umyta i nawoskowana woskiem Colline, na żywo lśni jak psu jajca :-P
PS.ten srebrny golf jest mój :)

luki - 21 Kwi 2012, 21:54

nie wiem dlaczego ale to koło ginie...
bidżej - 21 Kwi 2012, 23:40

luki, Tobie ostatnio wszystkie koła giną - weź panie wybierz się do jakiegoś okulisty :P
Bezimienny - 22 Kwi 2012, 00:11

Za mała gleba, jeszcze tak z 1cm tył i 2cm przód i była by malina, po a tym lewe ujęcie, na poprzednich totach sie o wiele lepiej prezencił choć tu też jest zacnie.


P.S tylko czeka jeszcze az ktoś skarci za foto z Golfem, bo wiem że wiele osób tzw VAGin tu nie lubi :-P

Fordon - 22 Kwi 2012, 00:35

Hitlerwagen, ale ladny i utrzymany :yes: tyle ze tu zachodzi pytanie ktory z was jest szybszy <8>
Fifa jest taki skromniacha ze trzeba bedzie mu futro przetrzepac za kare i sie naumie wstawiac foty :)

Pietrekk - 22 Kwi 2012, 08:37

Ale ta mała tablica przednia to ganc nie pasuje :/
madek - 22 Kwi 2012, 11:17

A ja tu po prostu widze zderzaki z Xr zamiast tych futrzanych brzydkich okrąglaków :2xf:
Peedro - 22 Kwi 2012, 11:45

madek napisał/a:
A ja tu po prostu widze zderzaki z Xr zamiast tych futrzanych brzydkich okrąglaków :2xf:


Jako użytkownik pakietu Futura, tyle że bez RS, muszę się z madkiem zgodzić ;] Do tak charakternych felg, charakterny pakiet XR2i, bo teraz to jest jednak miszmasz ;]

FiFa - 22 Kwi 2012, 17:30

Fordon napisał/a:
tyle ze tu zachodzi pytanie ktory z was jest szybszy <8>
akurat tutaj odpowiedz jest prosta, ford jest znacznie szybszy :P
Bezimienny, Co do gwintu i krecenia mam pelny zakres do opuszczenia, ale tego raczej nie bede robil bo chce sie wmiare normalnie tym autem poruszac... Co najwyzej moze troche przod opuszcze, aby byl na rowno z tylem ... :-)
madek napisał/a:
A ja tu po prostu widze zderzaki z Xr zamiast tych futrzanych brzydkich okrąglaków :2xf:
to nie sa zwykle futrzane zderzaki tylko RS i one zostana na 100%, szybciej bylbym skoonny sciagnac poszerzenia od xrki i zamonotwac progi z Futury RS.

Fotki jakies wybiore i wrzuce pod wieczor.

Bezimienny - 22 Kwi 2012, 17:41

No bo w sumie chodziło mi o to że przód za wysoko względem tyłu, jak zrobisz tak jak piszesz to będzie malina.


Pozdrawiam.

Buła2 - 22 Kwi 2012, 19:13

Bezimienny a u Nas nie lubią fordów.takie gadanie ja lubie to a ja tamto moim zdaniem bezsensu jestem za VW i ogólnie Niemieckimi autami ale jak coś jest dobre to nie ganie tego za pochodzenie:D fiesta jest konkret i nikt nie powie ford gów...bo sam siebie by ośmieszył :-P co do tablicy moim zdaniem pasuje idealnie:) jest zrobiona na wzór Italy (te same wymiary) a nie taka wielka :) co do szybkości to ja nie mam czym stawać pod fieste...przynajmniej jeszcze nie tym projektem ale kiedyś z pewnością :-)
FiFa - 22 Kwi 2012, 19:23

co do auta to dla mnie nie wazne jakiej marki, wazne ze nas pasja łaczy i to sie liczy! :-) Wiadomo kazdy gardzi inna marka, ale kazde auto ma swoje minusy i plusy! Jak dla mnie i golf i fiesta sa spoko :P :rotfl:
Golf moze i ładniejszy ale wolniejszy :P :D
Buła2, ale sam powiedz ze fiesta to wytzrymałe i szybkie auto :P Mam na mysli RSa 1.8 :P :D

Zdjecia juz pomału sie wgrywaja... :-)

Bezimienny - 22 Kwi 2012, 19:49

Ja nic nie mam tylko byłem niemal pewien że ktoś wypomni.


P.S Ja sam mam jak narazie same VAGi (sztuk2) i niektórzy pewnie sie dziwią czemu tu jeszcze jestem :rotfl: a jestem bo jak widze takie autka jak ta fiesta i wiele innych tu na forum to wiem że są tu porządni ludzie o podobnej pasji co moja :)

Pozdrawiam.

Rkalitka - 22 Kwi 2012, 20:32

Fiesta jest na prawdę ładna i ma charakter - tylko pogratulować :yes:

Mnie tylko mniej się podobają progi i bym je zdemontował całkowicie ale to już są gusta i guściki ;)

Co do fotki z golfem to również jestem zdania, że marka nie ma większego znaczenia tylko zamiłowanie :yes:

FiFa - 22 Kwi 2012, 22:01

wiec tak fiesta ostatnio miałą zmienione znowu całe przednie zawieszenie, tuleje,przeguby, koncowki drazko i staba. Wymieniona maglownica i nareszcie wspomaganie zaczeło działac jak powinno, i wreszcie nie mam wyciakow plynow... :jupi: Tuleje na wachacze poszły oryginały fordowskie,zobaczymy jak długo wytrzymaja, ale juz jest znacznie stabilniej niz wczesniej na jakis kagerach, ktore wytrzymały moze z 500km...
Teraz pozostało mi dokonczyc wnetrze, bo jeszcze tego nie zrobilem. Oraz jestem umowiony juz na spawanie wydechu, bo teraz jest totalny miszmasz przez rury od centralnego, wydech ori RST az po koncowy chyba z 1.3 :-P :ups: Sam wydech tez wisi pod autem i straszy, ale to jest do opanowania.
Musze jeszcze przenis aku do bagaznika, kabel juz mam puszczony, ale nie mam kiedy wyspawac jakis sensownych mocowan tego aku w bagazniku.
Zewnatrz sami widzicie jak wyglada, brakuje zaslepki progu, dysz spryskiwaczy, znaczka z przodu, listwy miedzy zderzakiem a klapa, oraz poprawic troche wyciaraczki przod, a pozatym nic nie planuje robic z wygladem przynajmniej do zlotu! :ok:

Same zdjecia tez szału nie robia,niestety nie jestem jakims dobrym fotografem-pracuje w trybie auto <8> , zdjecia jakies takie jasne i niezbyt oddaja, rzeczywisty kolor :-P




A tutaj jeszcze filmik jak fiesta sie rozpedza delikatnie do przodu. A delikatnie dlatego ze szkoda mi tych opon, i bardzo ciezko utrzymac kierownice i aparat jednoczesnie :-P A zbieznosc tez jeszcze nie ustawiona i przy naglym strzale ze sprzegla lubi jechac swoja droga :P :D Co do osiagow wydaje mi sie ze jeszcze sie to troche poprawi, jak zrobie w koncu porzadny wydech, wyrzuce aku i zrobie miejsce na stozek, bo ciagnie gorace powietrze, i wymienie czujnik polozenia przepustnicy. A mysle ze jeszcze by sie znalazło cos przy silniku do wymiany :-P
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Peedro - 22 Kwi 2012, 22:06

ale pojechałeś zachowawczo :-P yebać opony i zbieżność, nie napiszesz że nie da rady dokręcić jej do odcinki ;p
FiFa - 22 Kwi 2012, 22:17

sorry nie dopisałem ze obrotek pokazuje przez 2,jechałem praktycznie do odcinki! ;) Az tak bardzo zachowawczy nie jestem :-P :-)
Maci3j18 - 22 Kwi 2012, 22:18

Niezła fiestka, Super się prezentuje :ok:
TomeX500 - 22 Kwi 2012, 23:07

Fifa kiedy w końcu pokażesz się w Oppeln! Musimy sprawdzić fiesty :P
hanysek - 22 Kwi 2012, 23:18

:ok: :ok: :ok: :ok: Fiesta Squad? A JAAAK!!!!! :ok:
Daras84 - 23 Kwi 2012, 08:44

Fifa jest szał ale na glebe musisz ja dać bo moje kombi lezy sporo nizej ;) a jezdze nim na codzien ;P
elmek13 - 23 Kwi 2012, 08:45

hanysek, a z kim? Z Burbo Team. :hahaha:
madek - 23 Kwi 2012, 10:37

Cytat:
to nie sa zwykle futrzane zderzaki tylko RS i one zostana na 100%, szybciej bylbym skoonny sciagnac poszerzenia od xrki i zamonotwac progi z Futury RS.

Wiem że to RS, ale to ich nie ratuje w moich oczach :krzesłemgo: Przynajmniej nie do tych felg :)

Ale fiestke i tak masz super :)

Daras84 - 23 Kwi 2012, 11:33

dokladnie kola sobie poloz na polce, a wsadz cos co ma z 8 cali na 14" albo cossy....
Marek - 23 Kwi 2012, 15:21

Fiesta kozak, z tyłu dystans tylko by sie przydał :-)

PS: odezwij się na GG to Ci wytlumacze jak podłączyć obrotek żeby pokazywał normalne wartości :)

Buła2 - 23 Kwi 2012, 22:02

moim zdaniem zderzaki pasują o niebo lepiej niz te oryginalne z futury i zawsze to rarytas:D a co do felg są pewne pomysły ale wiadoma sprawa inne felgi to kasa...której ciągle brak :| teraz tylko wnętrze ogarnąć i jechać na majówkę cultstyle do Mielna :)
FiFa - 23 Kwi 2012, 23:05

Kasa potrzebna na co innego, a nie na fele :P :D aczkolwiek mi Ronal pasuje i pozostanie, cossy to juz 16 troche za duze kolo moim zdaniem, chociaz na fiescie leza pieknie:P
Jakas szeroka 14 mogla by byc fajna, ale narazie nie... :-P
co do paskietu, jak powiedziałem co najwyzej bym moze rozwazyl wyrzucenie poszerzen od Xr2i, reszta zostaje chocby nie wiem co! :P

Maci3j18 - 23 Kwi 2012, 23:37

A według mnie te zderzaki są o wiele ładniejsze niż z xr-ki :-P
Żółwik Tuptuś - 24 Kwi 2012, 06:30

Witamy w Projektach :)
Skfarek - 24 Kwi 2012, 09:35

Niespodzianka z samego rana :) Gratuluje :ok:
Buła2 - 24 Kwi 2012, 17:36

to foto pokazuje jak jest nisko :D

Ad@mus - 24 Kwi 2012, 18:15

skradzione drewno upchnol w aucie??::D
Marek - 24 Kwi 2012, 18:41

Wydech by poprawił ;)
Stunt_Man - 24 Kwi 2012, 18:42

wydech byś normalnie zamontował a nie tak krzywo
DemptD - 24 Kwi 2012, 19:17

dobra, jak dojedzie to do Cz-wy to będzie już duży sukces :D
FiFa - 24 Kwi 2012, 21:03

Spoko teraz juz dojedzie :P :D bardziej sie martwie o spalanie, bo taka podroz przu aktualnych cenach paliwa to wrecz majatek! :D :-P

A co do wydechu tak jak pisałem wczesniej, nie jest ciekawie, ale juz jestem umowiony na spawanie wydechu, wiec bedzie temat ogarniety! ;)

Dziekuje za docenienie moich staran, i przyjecia do tego elitarnego grona projektow! :zwyciężca: pub2

Sztandi - 24 Kwi 2012, 21:48

Buła2 napisał/a:
Wydech by poprawił ;)


Z czegoś iskry muszą lecieć :rotfl:

Skfarek - 25 Kwi 2012, 11:21

Sztandi napisał/a:
Z czegoś iskry muszą lecieć


hardkorowcy wahaczem krzesają iskry :-P

Żółwik Tuptuś - 25 Kwi 2012, 19:02

Skfarek napisał/a:
Sztandi napisał/a:
Z czegoś iskry muszą lecieć


hardkorowcy wahaczem krzesają iskry :-P


To są ciency.

Ja krzesam iskry płynem do spryskiwaczy :)

madek - 25 Kwi 2012, 19:24

Skfarek napisał/a:
hardkorowcy wahaczem krzesają iskry :-P

tutaj Bongo ma dużo do powiedzenia :ok:

Skfarek - 26 Kwi 2012, 15:27

madek napisał/a:
tutaj Bongo ma dużo do powiedzenia


a to prawda :-P

Peedro - 3 Cze 2012, 19:02

Latająca Futura RS :-P I to dosłownie :ok:
Adi RST - 3 Cze 2012, 20:31

Dokładnie, poleciała.... :-P FiFa, nawkrwiałeś się nieźle (wiadomo czemu :-P ), ale w pełni zasłużona Miss Zlotu :ok:
szkoda, że nie miałem okazji się z Tobą przejechać... Targała ładnie :)

FiFa - 10 Cze 2012, 19:41

No i po zlocie, z fiesty jestem zadowolony! Przejechała ponad 1000km i nawet nie musiałem nic dolewac! :-) Przez zlot poznałem co to jazda na glebie, i juz wiem ze mozna wszedzie dojechac, a zeszlifowanie spodu to nic nadzwyczajnego! :-P Fiesta przez cała podroz srednio spaliła 8.3 litra na 100km czyli nawet nie tak duzo jak na silnik 2.0 i sobotnie latania po torze... :-)
Pojawiły sie dwa problemy strzelajace przeguby-trzeba wymienic, no i amor z przodu znowu wysiadł, juz dwukrotnie byl u regeneracji i znowu odmowil posłuszesnstwa. Kolejnym problemem sa kubełki sparco,na torze wspaniale sie sprawuja, ale jechac ponad 400km sie nie dało-trzeba bylo przynajmniej co 100km przerwe robic, bo sie nie dało wysiedziec tak dlugo...

Z nowosci został zrobiony wydech, wyspawany od poczatku do konca, srednica fi60 na dwoch tłumnikach przelotowych (w miejscu kata i srodkowego), zakonczony jakim tlmikiem z peugota jtd, o srednicy fi60 aby go nie blokowac. :-) Teraz ładnie, cichutko i kulturalnie pracuje :-) Chociaz 3miejsc w wyjcu zlotu wywalczyła, ale to bylo tylko 102 db, przy 3k rpm poziom halasu to bylo 86-87 db :)

A tutaj kilka zdjec miss zlotu w Biłgoraju :)


No i pochwalimy sie na przyszłosc, bo maszyna ruszyla i trzeba zbierac tajle! :-)

trzeci - 10 Cze 2012, 19:58

O proszę ... kolejny chetny do ... dmuchania hehehe
A RONALE robią swoje <oki>
Powodzenia w dalszych modach.
Pozdro ...

Fordon - 10 Cze 2012, 21:04

A ja znam ten zestaw.... i nawet wiem skad przyjechal :yes:
madek - 10 Cze 2012, 21:10

Szkoda że jeszcze nie widziałem furacza na żywo ale z chęcią pomacam przy najbliższej okazji :-)
A co do komfortu to chyba niczego innego się nie spodziewałeś przy twardym zawiasie i kubłach :) Ale czego się nie robi dla wyglądu i śmigania po torze :ok:

DemptD - 10 Cze 2012, 21:22

madek, siedzi się jak na taborecie :ok:
FiFa - 10 Cze 2012, 22:01

ale taboret nie ma takiego trzymania bocznego :P :-)
Tak wogole wielkie podziekowania dla Trzeciego za te taboreciki, bo jakby nie on to bym miał problem je zdobyc! :-) Artur jeszcze raz dziekuje! <allach>

DemptD - 10 Cze 2012, 22:04

no i na taborecie tak lacia nie spalisz :D

btw. o ktorej zes dzis konczył?

Rkalitka - 11 Cze 2012, 19:35

to jak się podobało na torze to myśl nad Youngtimerem jeszcze dwie eliminacje w tym roku a Twoja Fiesta była by fajną wisienką w naszym zestawieniu :yes:
luk-90 - 6 Maj 2013, 22:08

No fifol ( LOL :rotfl: ) bezapelacyjnie twoja fiesta ma nienaganną prezencję patrząc po fotach ze zlotu, choć od opasek zaciskowych aka trytrytek nie uciekniesz wyłapałem kilka :cojest:
FiFa - 6 Maj 2013, 22:17

ja sie trytek nie wstydze! :P nawet puchar zzostał adaptowany pod moją fieste :P


Na dniach moze troche zaktualizuje temat.

Mafios - 7 Maj 2013, 09:05

fajna jest :D jej piękno tryrtki zasłania :P
hubi_2006 - 7 Maj 2013, 11:02

Naprawdę świetny egzemplarz mk3 :-)
FiFa - 29 Mar 2015, 13:43

Ojjj dawno tutaj nic nie pisałem, korzystajac z wolnej niedzieli to chociaz napisze jakis post... :-P Fiesta ogolnie miała sie dobrze, stoi sobie w garazu od czasu do czasu wyprowadzana na spacer :)

Z nowosci zdobyłem szpere z escorta RST, włozyłem ja do skrzyni z futury i zaczeła sie przygoda




Postanowiłem ze jesli wyciagam skrzynie to tez wyciagne przy okazji silnik i go uszczelnie. Bo byly wycieki oliwy spod nieszczesnego dekla, miski i jak sie okazało w trakcie oliwa juz zaczeła sie mieszac z płynem chłodzacym, więc tez głowica...



Niestety jak zaczelismy silnik rozbierac to sie załamałem ze to wogole jeszcze jezdziło :9: Głowica niestety praktycznie cała popękana, miedzy kazdym zaworem wydechowym pekniecie, do swiec podobnie. Silnik ogolnie cały zaszlamiony, kanały wodne pozatykane. Co przepełniło czare goryczy, wykrecona nakretka-zaslpeka na pompie oleju. Ostrzegali mnie przed tym ale to zignorowałem, kontrolka zawsze gasła, a wskaznik cisnienia oleju niestety nie działał(na zdjeciu dokrecona nakretke, co wystarczyło zrobic wczesniej a byla by sytuacja opanowana bo cisnienie bylo by odpowiednie). No i niestety słabym cisnieniem oleju został okupiony silnik, panewki na wale korbowym poprzycierane. Więc remont dołu silnika pozostaje... :głowąwmur: :głowąwmur: :głowąwmur:



Więc niestety czeka mnie remont kapitalny silnika na ktory teraz nie mam kasy... A miało byc tak pięknie, nowa skrzynia, szpera echh... :krzesłemgo: Nie wiem czy nie jest to czas na powrót do zeteca... :sad:

luki - 29 Mar 2015, 14:26

pakuj 2,3 ;)
luk-90 - 29 Mar 2015, 16:49

No przykra historia, ale tak to już bywa z tymi motorami ;-( Szpera ładnie i bezproblemowo siadła?

Remontu opłacać się nie robi chyba, więc albo inny słupek 2.0, lub 2.3 choć ja wybrałbym zetorka :yes:

FiFa - 29 Mar 2015, 18:22

co do szpery to sruby tylko trzeba bylo podtoczyc :) tak poza tym bez problemu, majster co pomagał składac stwierdził ze skrzynia nie wstrzyma takich opciążeń... Sprawdzimy ją :devil:
luk-90 - 29 Mar 2015, 19:44

a łozyska dyferencjału wymieniałeś? Bo u mnie to były łozyska ze skrzyni bc, u Ciebie skrzynka futura jest po modernizacji i łożyska sa większe. Bez problemu ta skrzynia to zniesie :-P
Daras84 - 29 Mar 2015, 20:54

kupuj słupek 2,3 i heja,

co do głowic to taki urok n7a kazda popękana

FiFa - 30 Mar 2015, 08:43

łozyska zostały te z mojej skrzyni :) A szkoda mowic z tymi głowicami, narazie szukam czegos zobaczymy, ale coraz bardziej mnie kusi aby zrobic remont i miec wszystko "pewne" :-P nie chce juz wkładac silnika w ciemno....
hanysek - 30 Mar 2015, 19:28

przykro sprawa Fifa ;-( a jo sie tam remontuja :2xf: "a wto bogatemu zabroni" :2xf: hehe taki żarcik :ok: :hahaha:
FiFa - 31 Mar 2015, 08:13

Damy rade byle do zlotu sie wyrobic! ;)
Kruku - 20 Kwi 2015, 18:19

Pociesze Cie Fifa. Glowice z rs2k pekaja na potege :) ja jezdzilem na popekanej w niczmym jej to nie przeszkadza nie gubi cisnienia przez to.
chyba ze wsadz odrazu slupek 2.3 :)

FiFa - 8 Maj 2015, 23:38

nowy silnik wyremontowany, wszystko robione na jak najlepszych czesciach i jak najlepiej tylko mozna, normalnie laleczka :) ozył i nie powiem jest moc i bardzo dobrze to jedzie! :) :-)

Tak mniej wiecej wygladało pierwsze odpalenie! :)
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be



Ale niestety skonczyło sie tak,:

Powrót na krawacie, cały olej wyzygany, aby cokolwiek stwierdzic trzeba znowu silnik wyciagnac...
Tutaj sie zaczynaja problemy, bo po mału mam juz dosc tej fiesty a miało byc tak pieknie, a zawsze cos... Całkowite wypalenie jak znowu pomysle sobie ze trzeba to wyciagac a bylo juz tak fajnie... Nie daje mi to juz tyle frajdy i zadowolenia co kiedys... coraz bardziej mam ochote ja sprzedac, tym bardziej ze za kase jaka wsadziłem miałbym lepsze auto i szybsze, a tutaj znowu strzeliła focha... Do zlotu coraz mniej czasu, skarbonka wyczyszczona i za cholere nie wiem jak to bedzie. zaczynnam sie juz poddawac :kaput:

luk-90 - 10 Maj 2015, 12:44

eee każdy ma chwile zwątpienia i załamania, pewnie jakaś pierdoła, zaciśnij zęby i do przodu :ok:
FiFa - 24 Maj 2015, 12:28

no niby jest bardzo dobrze, ale jednak jeszcze mało :-P

kenczorf - 24 Maj 2015, 13:08

To wynik seryjnego n7a czy cos dlubane lub inny osprzet?
Puff - 24 Maj 2015, 13:09

Skubany, ładny ten wykres :-)
FiFa - 24 Maj 2015, 14:24

całkiem inny osprzet, w sumie osprzet N7a, a blok co innego :-P
wykres bylby jeszcze z poczatku ładniejszy jakby nie czujnik połozenie przepustnicy i lag na poczatku...

kenczorf - 24 Maj 2015, 15:19

czyli wszystko oprocz bloku jest z rsa? z czego blok?
Daras84 - 24 Maj 2015, 16:15

pewnie z galaxy/scorpio ;)
kenczorf - 24 Maj 2015, 16:17

to jak blok z 2.3 to przyjemnie to musi ciagnac. Kolega rozwiercil 2.0 i dosc zapierdalalo :)
Tobol - 24 Maj 2015, 17:43

co tu dużo pisać elegancko ! :ok:
vegetagt - 20 Wrz 2015, 22:52
Temat postu: Re: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
FiFa napisał/a:
no niby jest bardzo dobrze, ale jednak jeszcze mało :-P



To ja od tego dostałem baty na ćwiartke? :D
(ale mam zapłon :rotfl: )

FiFa - 20 Wrz 2015, 23:00
Temat postu: Re: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
vegetagt, no wiem jest słabo... nie wyciagnełes gratów z bagaznika przez to pewnie tylko dlatego wygralem z Toba ozor :ok:
vegetagt - 20 Wrz 2015, 23:03
Temat postu: Re: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
taa, a potem zmierzylem kompresje i stwierdziłem jej brak ;-)

Rewanż za rok, bo nowy motur mam :hihihi:

luk-90 - 21 Wrz 2015, 16:22
Temat postu: Re: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Na wykresie jest napisane 2.0, a czy ty przypadkiem nie poskładałeś 2.3 słupka?
FiFa - 22 Wrz 2015, 18:24
Temat postu: Re: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Tak jest złożone na słupku 2.3 i głowicy z 2.3. Cała reszta osprzetu z 2.0 RSa :)
luk-90 - 22 Wrz 2015, 18:43
Temat postu: Re: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
czyli nie jest to ta hybryda co ją w eskach robią dół 2.3 i góra 2.0? Ile seryjnie ten słupek co masz teraz ma mocy i momentu?
bobson - 22 Wrz 2015, 21:42
Temat postu: Re: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
145PS/203Nm

Fifa, 2,3 z galaxa, wałki i osprzęt, ECU z RS2000? Wałki wyrównoważające zostały?

FiFa - 22 Wrz 2015, 22:54
Temat postu: Re: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
słupek jest z 2.3 i głowica. Głowica niestety z 2.0 była wykończona i przez to jej nie załozyłem, głowica z 2.3 została tylko maksymalnie splanowana..Wałki wyrównażajace wyrzucone, załozona miska z 2,0.
Wałki, kolektor dolotowy i wydechowy, ecu wszystko z RS2k.

Moze zabiore sie za siebie w wolnym czasie, to opisze dokladnie ile jest przerobek co i jak pomiedzy 2.0 a 2.3.

FiFa - 3 Mar 2016, 19:15
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
FiFa napisał/a:

Moze zabiore sie za siebie w wolnym czasie, to opisze dokladnie ile jest przerobek co i jak pomiedzy 2.0 a 2.3.

Tyle miałem wolnego czasu, ze nie zabrałem sie za siebie i nie opisałem ile mnie to pracy kosztowało... :|
A tutaj silnik 2.3 juz na sprzedaz, bo ciagle mocy mało :devil: Powoli zaczeło sie zbieranie nowych czesci do ulepszenia fiesty. No i ostatecznie trzeba wejsci w ten świat RSturbo :-)


Miałem budowac turbo klocki na zetecu, ale trafil sie gotowiec więc go kupiłem. :krzesłemgo:

W skrócie 232HP i 323 nM , silnik zapewne wiekszosc osob pozna odrazu, jego osprzet to kawał histori FKP. Fakt jest w innym samochodzie jeszcze, ale czas aby wrócił znowu do fiesty. Silnik troche zmeczony juz, ale mysle ze go sie uratuje, troche podpicuje i bedzie dzielnie słuzył! :) Moze teraz mi sie uda i opisze rzetelnie przebieg wszystkich prac przy fiescie, tym razem czeka mnie duzo pracy... :ford:

https://www.youtube.com/w... ... e=youtu.be

vegetagt - 3 Mar 2016, 19:21
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
qfa. Miałem gonić ttwoje 2.3 zdrowszym 2.0, a ty mi tu takie psikusy robisz :(
FiFa - 3 Mar 2016, 19:24
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
vegetagt, przez to pisze wczesnie! Masz jeszcze czas na działanie jakby co :2xf: a Ty i tak robisz wszystko w ostatni tydzien :-P
vegetagt - 3 Mar 2016, 19:25
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
nie no kurde, ja juz okreslilem swoj setup ostateczny, a itb nie zmontuje w tydzien bo sie na tym nie znam :D

a ten kolektor dolotowy to z czego jest? Bo w mk2 by chyba ladnie sie zmiescil :D

Daras84 - 3 Mar 2016, 20:48
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
rover turbo
blood_brother - 4 Mar 2016, 00:59
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
To co dalej? ITB Turbo? :P
luk-90 - 4 Mar 2016, 06:21
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
No ciekawie, szkoda, bo byłem ciekaw porównania tego twojego 2.3 do 2.0. No cóż bedzie trzeba gonić turbo wolnossakiem :rotfl:
FiFa - 13 Maj 2016, 00:26
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Panowie potrzebuje pomocy i porady!! :kaput:
Ma ktos pomysl na lepszy docisk?? Z jakiegos diesla, albo czy ktos kiedys kupował ori jakis wzmacniany?? Bo cos mi sie kojarzy, ale nie wiem co...

Zrobiłem do siebie tarcze kevlar, i miała wspołpracowac z podwójnym dociskiem, ale niestety jak sie okazało nie zbyt dobrze ktos zrobil ten docisk. Docisk nie dosc ze krzywo, nie ma mozliwosci wywazenia, to jeszcze jest troche za mało zebrane i bylo by ryzyko ze nie bedzie wysprzeglac. No a dodatkowo problem ze strzelajaca linka, czy tez samonapinaczem który by nie wytrzymał nacisku. Przez to chciałbym zostac przy w miare seryjny docisku, gosc od sprzegieł stwierdził ze na dobrym docisku, i tych tarczach kevlarowych powinno wytrzymac do tych 350NM z palcem w :tyłek: . Tylko musze kupic jakis nowy docisk, a juz bym chciał cos lepszego niz seria!? Co poradzicie?! Prosze podpowiedzcie cos! :kaput:

Sprzegło z podwójnym dociskiem, ale cos fachowca nie wyszło...


Silnik juz pomału ogarniety, wszystkie uszczelki powymienniane na nowe, nowy rozrdza, pompa wody, alternator i rozrusznik po regeneracji, no wiele innych pierdoł. Kolektor dolotowy, poprawiony i przespawany jeszcze raz, spust oleju z turbiny przerobiony, downpipe z kwasówki i wiele innych. Same czesci eksploatacyjne, a juz kilkaset złoty ubylo... Powodzenia dla tych co twierdza ze silnik uturbia, za 2000zł :P jak same ekspolatacyjne czesci prawie tyle wyjda :P


luk-90 - 13 Maj 2016, 07:09
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
No trafiłeś z tym problemem w 10, to jest niestety spora wada tych aut. Albo docisk wzmocniony pokroju APracing, bo one są przystosowane do pracy z linką, albo wymień dzwon skrzyni biegów na ten z forda KA mk1, wybierak zostanie ten sam, a będzie hydrauliczny wysprzęglik, wtedy pedalbox też z KA( lekka przeróbka będzie potrzebna na ścianie grodziowej) i będziesz miał sprzęgło do mocniejszego docisku. Angole robią też jakąś śmieszną przeróbkę na hydrauliczny wysprzęglik manualnego wysprzęglika

http://passionford.com/fo... ... -10-a.html

Ale to taka słaba opcja według Mnie, najlepiej chyba wymienić dzwon i pedalbox

vegetagt - 13 Maj 2016, 09:52
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
FiFa napisał/a:
Powodzenia dla tych co twierdza ze silnik uturbia, za 2000zł jak same ekspolatacyjne czesci prawie tyle wyjda



bo trzeba turbić tym, co leży pod ręką. A nie tym, co pasuje/prawie pasuje :hammer: :rotfl:

FiFa - 13 Maj 2016, 20:33
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
luk-90, nad hydraulicznym jeszcze nie mysle, bardziej szukam jakiegos dobrego docisku. Planowa moc max 250KM/350Nm , bo na wiecej to i tak skrzynie trzeba bedzie zmienic, to wtedy ewentualnie pomyslimy o hydraulicznym.
Mysle ze do tej mocy chyba powinno wystarczyc tarcza kevlarowa, i dobry docisk??? Tylko pytanie gdzie szukac docisku i najlepiej jakiego, aby mocniej spinał, ale tez działał na tyle lekko ze linka go obsłuzy.
AP racing miałes na mysli ktory zestaw, mam nadzieje ze tanszy? Tylko ze wedlg paramtrow to one nie obsłuza tyle moment :-P (no i spiek raczej na pewno odpada!!!) : http://www.autoracing.pl/... ... apedu.html
http://www.autoracing.pl/... ... apedu.html
Ale ten tanszy zestaw, to chyba standardowy, nie wzmacniany? Nie chce tez wyrzucac kupy kasy, jak sie moze za chwile okaze, ze skrzynia i tak bedzie do wymiany. Jakbym wiedział ze skrzynia wstrzyma to biore tego za 2tys i po problemie :-P
Na chwile obecna przy 2.3 i 230 Nm zajechane sprzegło sachsa dawało rade, to moze utrzyma tez troche wiecej dzieki kevlarowi??

A co do tego wysprzeglika od angoli, jesli cos działą to wcale nie jest głupie! :-P A poza tym wysprzeglik w fiatach jest bardzo podobnie montowany jak tutaj pokazałes, wiec moze nie jest to az takie głupie :-P co do pedal boxa, to po co sie meczyc!? :P w jednym z pojazdow znalazłem niezawodne ustojstwo jak przerobic z linki na hydraulike :-P no i co tez działa i spełniało swoja funkcje :rotfl:


Puff - 13 Maj 2016, 22:04
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Tak mnie zastanawia czemu pchałeś się w kevlar. Przy jeździe po mieście będzie się ślizgał, co mu źle służy i ma bardzo długi okres "docierania", w którym pod żadnym pozorem nie wolno go ostro traktować, bo go przegrzejesz. Ponadto przegrzany kevlar nigdy nie wróci do poprzednich parametrów (jak organik) i przestanie przenosić moment. Spieka kupisz za taką samą kasę, a 6-listkowy dałby się używać w mieście, a jednocześnie przeniósłby z palcem w dupie więcej niż kelvar (tu: przy mocy grubo <400KM starczyłby na dłużej).
FiFa - 13 Maj 2016, 22:41
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Puff, co do spieku to go nie chciałem, aby oszczedzic skrzynie. Bo z tego co słyszałem jaki by to nie byl (m.in. 6listkowy), to i tak głownie działa 0-1. Spiek na pewno przeniosł by wiecej, ale kevlar naprawde dostaniesz za smieszne pieniadze, nawet ori tarczy za to chyba nie kupisz... Co do tego okresu docierania, powiem Ci nie spotkałem sie jakos specjalnie z opiniami na ten temat. Ale to pewnie jak ze wszystkim na poczatku trzeba delikatnie :P A co do jazdy na codzien, wiele busów i ciezarowek jezdzi na takich tarczach wiec chyba nei moze byc to taka lipa na miasto?? No i wiesz ta tarcza to de facto, jest tylko w jakims stopniu kevlarowa:P A podobno jej najwiekszy minus to ze bardzo mocno smierdzi jak sie ja przypali...
Puff - 13 Maj 2016, 22:50
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Spiek nie działa 0-1. A przynajmniej nie każdy. Jaszczur u siebie miał/ma spieka, jakbyś chciał info z 1. ręki. Daleki był od stwierdzania, że brakuje półsprzęgła. Ja u siebie będę montował spieka niebawem. Tyle, że też 5/6-listkowy (jak Jaszczur), żeby dało się go jeszcze jakoś w mieście używać.

Nie wiem co jeździ w busach i ciężarówkach, przyznam szczerze. Może to są tarcze z kevlaru, ale listkowe. A jeśli te busy mają skrzynie półautomatyczne i nie są oparte o sprzęgła hydrokinetyczne, to szansa na to jest duża.

luk-90 - 14 Maj 2016, 10:31
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Fifa co kto lubi, taka rzeźba z kombinacją linki z hydro jest słaba według mnie, bo wtedy możliwa jest awaria dwóch systemów( i rozerwanie linki i wyciek wysprzęglika). Co do momentów przenoszonych przez ap racing to nie wiedziałem, że to taki kał, Ja u siebie pałuję czterołopatkowego spieka ze zwykłym dociskiem i jakoś te ok 216Nm znosi, a długo jeździłem z ok 190-200nm na całkowicie seryjnym sprzęgle Sachs z 1.8 130km. Co do pracy spieka, trzeba się troszkę przyzwyczaić do jego pracy, ale da się normalnie jeździć
FiFa - 14 Maj 2016, 15:06
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
ja do tej pory na serii sachsa i to zmeczonej dosc sporo jezdziłem i 230 Nm wytrzymywało bez problemu. :-) Narazie zostanie kevlar, i seria docisk. Bo chyba nie znajde jakiegos mocniejszego docisku pod linke... A pozniej najwyzej bedziemy szukac czegos lepszego jak to nie wytrzyma. :)
krzys:) - 19 Maj 2016, 14:00
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
U mnie działa podwójny docisk na linie tylko że samoregulator troszkę bardziej naciągnalem. A tarcza to z jednej strony 6 lokat a z drugiej tarcza organiczna.dziala i w mieście i poza nim. I skrzynia też daje rade:)ponad 400nm
FiFa - 29 Maj 2016, 23:39
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
No i w czwartek w dzien swiety, nie miałem co robic to po obiedzie postanowiłem zrobic rozwód. :-) Niestety pożegnałem sie z 2.3 i wyleciał z budy fiesty. Teraz juz tylko trzeba zaczac wkładac turbo :-)
Godzina 13:09 po ostatnich jazdach :-)

Godzina 18:04 Silnik juz po rozwodzie poza buda, Coraz szybciej mi ida te wymiany silników :) i to wszystko robione bardzo spokojnie, a pacjent nadal byl cieply! :-)


Ogólnie podsumowując 2.3 fiesta z tym silnikiem bardzo dobrze chodziła, moment byl zarabisty na całym zakresie obrotów :) Tym silnikiem mozna bylo ruszyc nawet na 5 biegu i cisnac do samego konca! :-) Udało mi sie zrobic 1/4 w 14.281 sek. wiec mysle ze całkiem dobry wynik :-) No i przede wszystim 2.3 bylo w fantastycznej kondycji, nie nie klepało nie stukało, hydraulika cicho, oleju nie brało itp itd..... Ale niestety mocy mało przez to idziemy w swiat turbo! :D
A na pozegnanie z 2.3 filmik jak to auto potrafiło elastycznie jechac na 5 biegu :-)
https://www.youtube.com/watch?v=dgsHY8CibPc
No i trzeba spinac poslady i bierzemy sie za ogarnianie "wszystkiego" pod turbo :-)

vegetagt - 29 Maj 2016, 23:52
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
szkoda, bo moje nowe 2.0 idzie lepiej niz kitt :P A tera znowu musze gonić, eh ;)
Puff - 30 Maj 2016, 15:33
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Żal dupę ściska, bo mój gnojownik też od 40 poleci w górę, szkoda tylko, że:
a) wolniej
b) przy 170 zacznie się ślimaczyć i dobije gdzieś tylko do 180 z haczykiem
:P

Daras84 - 30 Maj 2016, 20:58
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
a co ze sprzęgłem wkońcu?
FiFa - 1 Cze 2016, 19:20
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Narazie zostaje seryjny docisk i tarcza kevlar... Bedzięmy sie martwic jak nie utrzyma....
Daras84 - 2 Cze 2016, 08:37
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
to tak jak ci mówiłem, ten setup doładowania co jest teraz na hamowni u Lamika uślizgnął już sprzęgło, seryjny docisk, nowa tarcza kevlar.

także szkoda za chwilę znowu skrzynię zrzucać

FiFa - 2 Cze 2016, 20:20
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
ja myslałem ze Ty to na całkowicie seryjnym sprzęgle wtedy hamowałes... :|Ja narazie bez kucizny i tak nie chce więcej dmuchac, to miałem nadzieje ze narazie starczy... Szkoda ze ten podwójny docisku jest dupiaty. No to chyba bedzie trzeba zrobic nowy docisk i faktycznie isc w spiek, tak jak krzys:)
Daras84 - 3 Cze 2016, 17:25
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
spiek będzie zabijał skrzynie

jak masz kogoś mądrzejszego to niech opanuje ten podwójny docisk do tego linka z regulacją na gwint i heja.

i dmuchnij w ten silnik w końcu chociaż Ty. bara powinien przyjąć na klate spokojnie.

bobson - 5 Cze 2016, 23:40
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Daras84 napisał/a:
spiek będzie zabijał skrzynie

Darek, wyjaśnij proszę dlaczego spiek ma zabić skrzynie.

Daras84 - 6 Cze 2016, 09:01
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
wiem to z własnego doświadczenia, w każdej fieście w której miałem min.180 koni i spiek skrzynia wytrzymywała mniej wiecej dwie trzy imprezy nocne z upalaniem na markgumie, (mowa o strzelaniu na każdym biegu ze sprzęgła) 1/4mili

na "zwykłym sprzęgle" przejechałem ponad 2 lata i skrzynia dalej hula

Puff - 6 Cze 2016, 09:41
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
A co konkretnie klękało? W końcu skrzynia to nie 1 lity element.
Jaszczur - 6 Cze 2016, 11:46
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
luk-90 napisał/a:
Co do pracy spieka, trzeba się troszkę przyzwyczaić do jego pracy,


Też tak myślałem, ale na obu spiekach jakie miałem (zarówno w IB5 jak i MTX) stwierdzam że do niczego przyzwyczajać się nie trzeba - niekiedy seryjne sprzęgła działają gorzej. Stojąc w korku bardziej męczył mnie korek niż sprzęgło. :P
Spiek 6-listkowy jakiego miałem w IB5 przenosił z palcem w d ~300Nm, ten w MTX również, ale to zupełnie oczywiste ze względu na większy rozmiar tarczy i docisku.
IB5 przelatało na spieku kilka tyś, lekko nie miało, skrzynia żyje do dziś.

Odnośnie "zero-jedynkowości" spieków - to wszystko zależy od docisku i ilości listków samego spieka. Im więcej listków, tym spiek ma bliższą charakterystykę pracy do zwykłego sprzęgła. Więcej do powiedzenia ma tu docisk - jeśli zostanie wzmocniony dodatkową sprężyną, to oczywiste jest że będzie pracować twardziej. Ale nie wiem czy jest sens w ogóle ruszać seryjny docisk - mój był testowany do 350Nm i bez problemu to znosił.

bobson - 6 Cze 2016, 14:07
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Puff napisał/a:
A co konkretnie klękało? W końcu skrzynia to nie 1 lity element.

Podpinam się do tego pytania i dokładam kolejne.
Piszesz o skrzyniach BC czy IB5?

Daras84 - 7 Cze 2016, 08:44
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
zawsze ciosa dostawał mechanizm różnicowy, jak się udało to tylko po łożyskach i mogłem wrócic jeszcze do domu, ale zazwyczaj wysadzał dziurę.

po zamontowaniu szpery zawsze było po łożyskach i pękała obudowa ale zawsze mogłem wrócić na kołach ;)

mówie o ib5

vegetagt - 7 Cze 2016, 09:52
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Daras84, a jakie są objawy wywalonych lożysk róznicowki? Bo może ja mam je walnięte, a nie szpere :fox: Chociaż obudowa jest cała ;/
bobson - 7 Cze 2016, 15:56
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Daras84 napisał/a:
zawsze ciosa dostawał mechanizm różnicowy, jak się udało to tylko po łożyskach i mogłem wrócic jeszcze do domu, ale zazwyczaj wysadzał dziurę.

po zamontowaniu szpery zawsze było po łożyskach i pękała obudowa ale zawsze mogłem wrócić na kołach ;)

mówie o ib5


Dzięki za info, napisz tylko jeszcze czy pisząc o minimum 180PS masz na myśli N/A czy turbo.

Daras84 - 7 Cze 2016, 21:00
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
pisząc minimum 180 mówiłęm o mojej mk2 n/a cała reszta działa się na 2.0 ZT choć i na rs2k w szczurze miałem to samo (mowa tylko i wyłącznie o katowaniu na ćwiarze, spiek 4 łopatki, i najmiększy markgum.)

vegetagt zaczyna niemiłosiernie wyć

FiFa - 7 Cze 2016, 21:20
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
u mnie 2.0 N7a wykonczyło i rozerwało mechanizm róznicowy i w dodatku zablokowało skrzynie tylko na 2 biegu na zwyklym sprzegle... Ja przy turbo i skrzyni IB5 to chyba najabrdziej sie obawiam jednak o 3 bieg... Organiczna tarcza, zawsze nawet przy strzale ze sprzegla odrazu nie przekaze jednak tyle momentu, a spiek poda wszystko w momencie.
vegetagt - 7 Cze 2016, 21:23
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Daras84 napisał/a:
vegetagt zaczyna niemiłosiernie wyć



ehh, obawiałem sie takiej odpowiedzi :( Dzieki :D

Daras84 - 8 Cze 2016, 08:54
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
no trzeci bieg to juz tradycja ;/
krzys:) - 9 Cze 2016, 22:01
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Wsadz 6 łopatek i podwójny docisk i będziesz zadowolony.
FiFa - 13 Cze 2016, 20:18
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Co do sprzegla, ucinam narazie rozmowe. Wleciał nowy docisk i tarcza kevlar i sie modlimy aby narazie wystarczyło :pop: :-P
Zaczynamy walke ze składaniem tego wszystkiego w całosc. Jeszcze tylko zrobiłem porzadki pod maska, bo juz mnie denerwowało to co tam sie wyprawiało:
Było:

Jest:


Komora silnika wyczyszczona, pomalowana na czarno, dodatkowo kolejna konserwacja w podłużnice czyli kolejne próby wypędzenia i zabezpieczenia sie przed rudym...
Do tak ładnej i czystej komory grzech było zostawiać lejącą maglownice, więc po tylu latach prób z rożnymi maglownicami oddałem do regeneracji, 2 lata gwarancji dostałem, to może trochę pojeździ zanim zacznie znowu cieknąc ;/

Wiadomo od razu do maglownicy nowe końcówki drążków, no i na wachacze nowe tuleje oraz sworzeń. Więc całe zawieszenie mamy praktycznie nóweczke. :) Jeszcze tylko nowy Macpherson czeka na złożenie :) Przewody hamulcowe wymieniamy na miedziane i do tego jeszcze wlatuja przewody w stalowym oplocie! :)

Tuleje poszedłem jednak w poliuretany, aczkolwiek nie jest to Olkusz, na którego wszyscy narzekają. Tutaj właściciel zapewnił ze bład w nich występujący został poprawiony i nie powinny się rozlecieć, 2 lata gwarancji niby na nie daje... Sprawdzimy jak to sie zachowa :)

No i najważniejsze silnik gotowy do włożenia: :ford:


Trochę ciasno się robi przez ta turbinę, ale jakoś trzeba będzie to upchnąć. :) No i silnik na miejscu:



Teraz pozostaje mi jeszcze tylko porzeźbić tylną łape silnika, bo oryginalne mocowanie wyciałem jak wkładałem RSa, ale "prawie" mi pasuje poduszka z escorta zeteca, więc ją trochę dopracuje :-) Kolektor dolotowy poszedł do małej przeróbki i przespawania, aby zmiesciła mi sie jeszcze rozpórka :) Teraz zaczyna sie jazda z układaniem orurowania, intercoolera. chłodnice musze jakaś wyrzezbic... Niestety bede musiał chyba zrezygnowac z ori zamka maski i bede musiał ciąć maske RST pod jakies spinki maski... :| Ogólnie chce aby to jak najskromniej wygladało i jak najmniej sie rzucało w oczy, zobaczymy co mi z tego wyjdzie... Prace trwaja... :-)

Maciem - 13 Cze 2016, 20:53
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Ładnie się zapowiada , chciałym zobaczyć jak to będzie jezdzic :)
Ile daleś za regeneracje maglownicy ?

FiFa - 13 Cze 2016, 21:02
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Maciem, kiedys na slasku moze bedzie jakis spot to sie pojaw to moze i zobaczysz jak jezdzi :-P Za regeneracje zapłaciłem 520zł, tylko ze wybrałem najlepsza maglownice jaka miałem, bez luzów itp. :)
Peedro - 13 Cze 2016, 21:34
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Poliuretany ile kosztowały jeśli można wiedzieć?
FiFa - 14 Cze 2016, 05:51
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Duża tuleja 130 zł, mała 100 zł, stabilizator 50 zł. Twardość 80 Sha. Mieli jeszcze twardsze w sprzedazy jak coś.
deejay - 15 Cze 2016, 17:16
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
A gdzie te tuleje można kupić?
FiFa - 17 Cze 2016, 23:04
Temat postu: FUTURA RS 2000 mk3.5 by FiFa
Tuleje znalazłem tutaj: mpbs.pl
Puff - 17 Cze 2016, 23:36
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
FiFa napisał/a:
Mieli jeszcze twardsze w sprzedazy jak coś.

A jaka jest fabryczna twardość gum?

FiFa - 18 Cze 2016, 08:57
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Fabryczna coś około 65-70 według tej skali.
Mafios - 18 Cze 2016, 20:35
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
cieszę się , że ten silnik wylądował u normalnej osoby tzn u Ciebie :) mam nadzieje ze Mareczek za mocno go nie popsuł
FiFa - 22 Cze 2016, 21:27
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Mafios, Marek go nie popsuł, chociaż przydało by się parę rzeczy jeszcze poprawić w tym silniku. Marek w sumie zbudował od nowa inny silnik tylko że na osprzęcie od PumyRSt. Jedynie szkoda ze nie jest zakuty, a odprezony na przekladce. Chociaż Daras ostatecznie shamowal go na więcej KM niż chyba u Pumy na kuciznie było :) lepie po mału cały czas przy tym coś, aby to miało ręce i nogi :-)
bobson - 22 Cze 2016, 23:25
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Fifa - moim zdaniem te tuleje długo Ci nie wytrzymają. Ford zaprojektował tak wahacze w tych autach i innych z takim typem tulei, że niestety ale to musi pracować na boki w osi, MUSI!

Dlatego też poliuretan nie jest żadnym rozwiązaniem, bo prędzej lub później z powodu pracy wyjdzie z tulei... U znajomego poli wyszło z tulei po 20 km..
Wahacz już na wstępie w Fieście jest odgięty od osi tulei, kąt pomiędzy wahaczem a śrubą tulei zbliża się do 90* dopiero przy feste glebie z przodu.

Zresztą ja tam mogę gówno wiedzieć, ale spójrz jak wyglądają tuleje Powerflexa i zastanów się dlaczego tyle kosztują. Odpowiem - ponieważ, jest tam tuleja wahliwa w panewce poliuretanowej - i to będzie działać (zresztą dają dożywotnią gwarancje). Podpowiem tylko, że wszystkie tuleje od Powerflexa gdzie śruba przechodzi przez tuleje w pionie a nie w poziomie są tak zbudowane i są znacznie droższe niż klasyczne odpowiedniki gum w których śruba przechodzi w poziomie.

Dlatego też, żadna tuleja w której gumę zastąpiono poliuretanem nie zda egzaminu.

EOT

vegetagt - 22 Cze 2016, 23:37
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
bobson napisał/a:
zresztą dają dożywotnią gwarancje



dają na wszystkie, a na xrtwo.com zajechali pare w emkadwójkach, gdzie nie ma żadnej kosmicznej technologii.

FiFa - 23 Cze 2016, 06:11
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
bobson, ale ja tego jestem świadom, zobaczę jak długo będzie działało. Na dobrą sprawę aby wytrzymało chociaż okres Gwarancji to było by wyśmienicie. Ale wcale się nie zdziwie jak padnie po paru km.
Poliuretan wybrałem też ten miękkszy, miałem do wyboru jeszcze twardszy, ale wiem że to ma pracować przez to wybór tego bardziej zbliżonego do oryginału.
Na powerflexa mnie nie stać, Poliuretan jest akurat stosunkowo tani... zobaczymy jak to będzie :)

FiFa - 12 Lip 2016, 23:46
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Panowie potrzebuje schemat układu chłodzenia RSki?? Najlepiej taki aby bylo widac jak przewody ida?? Mozliwe ze byly rozne obudowy termostatów w zetecach??
vegetagt - 13 Lip 2016, 00:23
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
FiFa, http://fiestaklubpolska.p... ... 24#p767324 patrzyles?
FiFa - 13 Lip 2016, 12:00
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Hmm nic mi to nie mówi :-P w sumie tyle że też mam zaslepiony termostat, tylko dlaczego i po co wogole ten obieg jest w rsce? Potrzebuję bardziej coś takiego jak tutaj https://www.google.pl/sea... ... dITZICM%3A tylko potrzebuje do RSki!
Puff - 13 Lip 2016, 12:21
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Przecież takie schematy w Microcacie są...
bobson - 13 Lip 2016, 22:58
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Termostat:
największy wylot (widać w nim temostat) - górne wejście w chłodnicy
mały wylot od strony wydechu (pod wyjściem na chłodnice) - rurka nad wydechem - wąż pająk pomiędzy pompą wody a chłodnicą
mały wylot od strony dolotu - nagrzewnica
wylot przelewowy na górze - zbiorniczek wyrównawczy

Chłodnica:
górne wyjście - termostat
dolne wyjście - wąż pająk pompa wody
małe wyjście boczne od strony rozrządu - zbiorniczek wyrównawczy

Wąż "pająk"
pompa wody, chłodnica, termostat, nagrzewnica

http://eucatparts.com/?ac... ... G001143302

SpiderMAN - 1 Sie 2016, 12:35
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
:mik: FiFa, jest grubo jak zawsze :P
FiFa - 5 Sie 2016, 20:41
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Dzisiaj wreszcie to nastąpiło i odpaliła. Bardzo nas zasjakujac bo od pierwszego strzała! :ford: https://youtu.be/2ZXB854Pkbo
Sporo zrobiliśmy przy niej, a najwięcej przy wiazce, która była łączona chyba w milionie miejsc, a niektóre przewody ledwo się trzymały....
Przeżyła pierwsze zakrecenie na zimno to już będzie żyła i od dzisiaj dbam jak o największy klejnot :devil: będzie trochę czasu to opiszę trochę dokładniej z większą ilością zdjęć :-P

Mały - 5 Sie 2016, 21:20
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
no ładnie się panowie bawicie:) powodzenia w dalszych pracach nad Fieściną:) pozdrawiam :)
luk-90 - 6 Sie 2016, 08:30
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
No fajnie się świstak kręci, kiedy planowana jazda próbna?
yoyo72 - 6 Sie 2016, 08:42
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Piekna sprawa. :brawo: Powodzenia.
van - 6 Sie 2016, 10:37
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
:brawo:
Puff - 6 Sie 2016, 11:10
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
:ok:
Faz1986 - 6 Sie 2016, 13:44
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
:brawo: :zwyciężca:
FiFa - 7 Sie 2016, 21:23
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Teraz jak już odpalił to chciało by się aby jak najszybciej wyjechało :-) ale zostało nam jeszcze sporo pracy, zawieszenie poskładać, hamulce i przewody, pospinac chłodzenie i dolot do porządku , zderzak pociąć i oddać do malowania, pociąć maskę Rst pod zapinki :| oddać do ustawieńia zbieżności, no i wydech pospawac :-) planowałem do połowy sierpnia się chociaż przejechać, zobaczymy czy się uda :) najgorsze ze wszystko robimy sami i po godzinach, to trochę z tym wszystkim schodzi....
DemptD - 8 Sie 2016, 22:42
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
FiFa napisał/a:
pociąć maskę Rst pod zapinki

nie i jeszcze raz nie, mówiłem, że to da się zrobić mendo

i tak w Cz-wie nie startujesz podobno :V:

pakunek dotarł w całości?

vegetagt - 1 Lis 2016, 21:06
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
puk puk, co tam słychać?
DemptD - 3 Lis 2016, 22:09
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
e tam, nic ciekawego się nie dzieje :devil:
hanysek - 7 Lis 2016, 13:26
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
a filmik z pierwszego wyjazdu to kaj? :hammer: old nunu a brzmienie to na filmiku nie oddaje tej radości co na żywo :V: a jo był przy pierwszym odpaleniu tegon silnika poskłodanego na osprzęcie od Pumy u Marka https://www.youtube.com/watch?v=IUv1lsGhTnM :ok:
FiFa - 23 Lis 2016, 19:24
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Cytat:
planowałem do połowy sierpnia się chociaż przejechać, zobaczymy czy się uda

Hehe i na planach sie skonczyło, 30 października fiesta dopiero wyjechała o własnych siłach.
https://www.youtube.com/watch?v=uuz_s9AeimI
Takim wygladem straszyła pierwszego dnia po wyjezdzie: :-)

Po pierwszych próbach, wszystko bylo ok. Ale zacznijmy od początku:
Zawieszenie poskładane na tych poliuretanach (pierwsze jazdy wytrzymały), do przodu wleciał nowy (używany) gwint H&R inox, z amorem bliensteina b8 na grubej ladze :) Do tego wszystkiego dłuższe sworznie od XR2i (bardzo ciezko bylo je znalezc, bo wszędzie występują jako krótkie), łączniki stabilizatora z e36 (mam juz trochę driftowoza w swojej fiescie :P )



Podsumowując zawieszenie i układ kierowniczy. Auto prowadzi sie bardzo fajnie, gwint nie jest zbyt twardy i wmiare wybiera każda nie równość. Nowa maglownica działa poprawnie bez luzów i wycieków :zwyciężca: , chociaż kierownica nie pracuje równo (momentami jakby toche cięzej sie nią kręci, ale podejrzewam ze winny moze byc krzyzak ewentualnie sama kolumna kierownicza bo bylo to juz wczesniej a tylko to nie zostało wymienione.)
Na zbieżnośći wyszły mi takie pomiary, mam nadzieje ze na to co bylo pokombinowane przy zawieszniu nie jest zle :) Fiesta jedzie prosto i nigdzie nie ucieka, każda rozbieżność od normy wmiare równo więc powinno być dobrze. Wiadomo nie jest super idealnie no ale coż... :)

KOmora silnika i sam silnik :-P Dbamy o szczegóły, więc paskudna pomarańczowa pokrywa (przeprasazam PumaRST) została wypisakowana i pomalowana na czarno podobnie kolektor dolotowy. Przyszły również paczki do poskładania dolotu, również staram sie aby wszystko to jak najmniej sie rzucało w oczy ;)


CHłodnica z BMW (znowu driftowóz :-P )została poraz kolejny przespawana i dopasowna aby mogly przejsc rury do IC, dodatkowo udało mi sie prawie wszystkie przewody gumowe nowe kupic od forda (na zdjeciu tylko 2) :-) brakuje mi tylko jednego co idzie od trojnika do nagrzewnicy nie moge nigdzie nowego namierzyc. :|

Do chłodzenia użyłem dwóch wentylatorów 7' pchajacych, tylko ze to chinczyki i cos czuje ze bede musiał zainwestowac w cos lepszego i bardziej markowego. IC przerobilismy wejscia i scielismy jak najbardziej sie da boki, aby dało rade dopasowac zderzak z XR2i nie wyrzucając dalekosieżnych, aby jak najbardzieje ori to wygladało. Przerobka IC w ten sposob umozliwiła równiez nam to ze nie musieliśmy ciąć az tak bardzo pasa przedniego, bo rury przechodza obok chłodnicy. Pomiedzy chłodnice wody i IC zmiesclismy jeszcze chłodnice wspomagania :-)




I co więcej pisać poskładało sie to wszystko do kupy ze to nawet jezdziło, boosta trzymało i dawało wszystko rade :) Z dobrych wiadomosci dla DemptD, udało sie zamontowac zamek i nie trzeba bylo ciąć maski :)



I na tym kończą sie dobre wiadomości, ze trochę pojeździło. Silnik niestety "umarł" wyrzygał olej górą w dodatku stracił kompresje na 3 garze. Co sie okazało, uszczelka (kanapka) pod głowica juz niestety na wykończeniu i to ona raczej pusciła cisnienie do oleju (nieznaczne ale jednak) masło pod korkiem oleju tez sie pojawiło co wskazywało na uszczelke. Kompresja sie straciła ponieważ jeden zawór wydechowy stwierdził ze juz ma dosc trzymania kompresji i sie nie domyka, ogolnie głowica juz troche zmeczona więc do roboty. No i musze przerobic spust oleju z turbiny bo jest troche za wysoko i może mi dodatkowo olej pchac w stone odmy. No i jeszcze pare niuansów jak uszkodzony blowoff(peknieta membrana) i takich rzeczy wychodzi. Ale sie nie załamuje tylko działam dalej. Chciałem zaoszczędzić na mechanice troche a i tak bede musiał to wszystko robic :)




PYTANIE:
Ma ktoś może kogos sprawdzonego co dorabia uszczelki pod głowice na zamówienie?? :kaput:

I jeszcze poszukuje speca od elektroniki, bo mysle to wszystko na EMU postawic. Ale nie wiem komu to oddac, bo sami juz tego nie ogarniemy. Jakies sugestie??


Pozdrawiam! I mysle co by tutaj dalej modzic przy fiescie, na tyle ile tylko czas pozwoli :ford:

Puff - 23 Lis 2016, 19:49
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Byle się do zlotu wyrobić. Znam ten ból :P :D
luk-90 - 23 Lis 2016, 20:09
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Jaką kanapkę miał ten silnik? dwie standardowe uszczelki z silvera i przekładka? silver ma ori 1,6 lub 1.8mm(różne źródła inaczej podają), może lepszą opcją byłaby uszczelka MLS z nowszej generacji zeteców, masz do wyboru 0,6mm, 1,0mm, 1,3mm i zrobić odpowiednio grubszą metalową przekładkę?

Co do wentylatorów, to przerabiałem u siebie ten temat. Te chińczyki małe to można sobie PC'ta nimi chłodzić, ja mam jednego większego Spala ssącego, ale mam też luzem duży pchający wentylator Boscha, który robi mały tajfun na ok pół oryginalnej chłodnicy.

Skoro zamontowałeś sworznie długie(rst), to poszukaj sobie z KA mk1 wahaczy pod wspomę, mają one przesuniętą kulę sworznia do tyłu auta, zmieniają KWSZ, fajniej wtedy czuć ruchy kierownicy, polecam. Łączniki z e36 ponoć wcale mocniejsze nie są. Ja nie zauważyłem różnicy. Gwincik też fajny, monotuba z dobrą sprężyną pracuje genialnie, żadne TAtechnixy nie mają podejścia do tego i wkesti wariowania i wybierania nierówności.

Ogólnie fajny sleeper z tym zderzakiem, ale rozumiem tylko czasowe rozwiązanie?

Co do Emu, to w dobrym kierunku idziesz, nie będziesz żałował, a na południu jest trochę osób, wystarczy, że zapytasz na racingforum i szybko znajdziesz kogoś. Wiązkę to jeszcze można ogarnąć, ale samo strojenie to ciężki temat, bo łatwo uwalić motor, znacznie szybciej niż N/A. Ja do EMU kupiłem drugą wiązkę od escorta mk7 1.6 16v i całkowicie ją rozebrałem i przystosowałem do EMU

Ogólnie kibicuję, zawsze podobał mi się kierunek zmian :yes:

Mały - 23 Lis 2016, 20:56
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Moj kuzyn stroil honde s2000 na emu tez(nie pamietam jaki model) ale stroili mu to w Skawinie tutaj przed krakowem i mowil ze wystroili fajnie ze wszystko gra. Zas kuzynowi tego mojego kuzyna tez tam robili w s2000 bodajze na emu cala wiazke bo wsadzil kompresorr i mowil ze jest tez spoko tylko troche ponoc im tam zeszlo z tym dluzej niz przewidywali:-)
DemptD - 23 Lis 2016, 21:26
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
FiFa napisał/a:
dało sie zamontowac zamek i nie trzeba bylo ciąć maski


i jakbym Ci dupy nie truł to byś poszedł na łatwiznę :rotfl:

FiFa - 23 Lis 2016, 23:59
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
luk-90, Co do uszczelki, nie wiem dokładnie teraz, byla w sumie okolo 2.7 mm z tego przekładka miała 1.0mm i byly dwie metalowe uszczelki, nie wiem dokładnie jakie. Musimy dokładnie policzyć jaka będzie nam przekładka potrzebna i chce dorobić uszczelkę ori gruba pod ten wymiar. Zobaczymy wogole jak głowica i ile ja splanuje jeszcze. Wiem ze na te dorabiane uszczelki jedni narzekaja drudzy znowu chwala, przez to pytam bo moze akurat ktoś będzie miał jakiegoś pewniaka :)

Z wentylatorami wiadomo :) na ta pogode teraz wystarczyły, ale nie wiem co bedzie jak sie zrobi gorąco... U mnie musza byc 2 mniejsze, bo ciezko z miejscem. :| SPAL i trzeba bedzie kupic chociaz jednego na próbe i do porownania, wiadomo cena tez znacznie wyższa, to chłodzenie tez powinno byc znacznie wydajniejsze :P

Co do sworzni to nie są od RST, bo one raz ze miały inna srednice sworznia to RST miał cofniety sworzeń. a tutaj jest na prosto, tylko ze jest dłuższy. Zaciekawiłeś mnie z tym wahaczami z KA, być może one będą dawały taki sam efekt jak w RST, muszę się kiedyś temu przyjrzeć. Łączniki terotycznie to samo, ale te z BMW raz ze sa grubsze, sama kulka masywniejsza to w dodatku cięższe. Różnicy w użytkowaniu pewnie nie bedzie, ale może chociaż trochę dłużej posłużą.

luk-90 napisał/a:
Ogólnie fajny sleeper z tym zderzakiem, ale rozumiem tylko czasowe rozwiązanie?

Docelowo ma być zderzak z XR2i z wycięta dziura na IC, ale tak mam tez możliwość założyć ten z FUTURY RS tylko ze on ma duzy minus-mniejsze wloty i duzo gorsze chłodzenie, a nie chce go ekstremalnie ciąć...

Co do EMU to podpytałem, bo może będzie jakiś spec typowo od fordów-zeteców. Wiem ze u nas jest wielu takich, ale jak już ktoś się na tym zna (np. Lamik) to raz ze problem z samym umówieniem się na termin, a dwa ze nie każdy chce się podejmować wynalazków im nie znanych. Ale to jeszcze temat na potem, na pewno wcześniej czy później chciałbym mieć to do porządku wystrojone.

DemptD napisał/a:
i jakbym Ci dupy nie truł to byś poszedł na łatwiznę :rotfl:

No widzisz takto bym miał fajne remizowe zapinki :rotfl: a tak musze dalej sie męczyc pod kierownica jak tą linkę pociągnąć :-P

luk-90 - 24 Lis 2016, 07:18
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
http://allegro.pl/wahacz-... ... l#imglayer

Na tej aukcji widać w czym jest rzecz. Tutaj sprzedawca ma dwa różne wahacze, widać to po nitach sworznia, jeden sworzeń jest na środku wahacza, a drugi jest w dół. Ten w dół jest pod wspomaganie.

FiFa - 25 Lis 2016, 18:50
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Czyli wygladało by na to ze z KA ma cofniety sworzeń podobnie jak RST. Marek kiedys podesłał mi porównanie wachaczy:

Pogladowo mozna powiedzieć ze RST ma mocniej cofniety ten sworzen, ale trzeba by załatwic wachacze od KA. Ciekawe tylko czy w wachacz od KA pasuja te sworznie z mk3.5 (rozstaw nitów). Przy nastepnej wymianie gum obadam dokladnie ten temat :)

luk-90 - 25 Lis 2016, 19:27
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Ja mam te wahacze z KA, sworznie pasują, tuleje też. Według Mnie te wahacze mają przesunięty sworzeń w wersjach Fiesta Turbo, Futura 1.6, Zetec ze wspomą, Ford Ka ze wspomą. Ogólnie Ka mk1 ma wiele wspólnego z mk3,5, aktualnie mam z Ka wahacze, zwrotnice(duże łożysko) i przeguby. Poza tym jesteś w błędzie, nie ma podziału na długie sworznie rsturbo i xr2i. Cofnięcie kuli sworznia uzyskano tylko za pomocą zmiany dziur w whaczach.
bobson - 25 Lis 2016, 21:37
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
luk-90 napisał/a:
Poza tym jesteś w błędzie, nie ma podziału na długie sworznie rsturbo i xr2i. Cofnięcie kuli sworznia uzyskano tylko za pomocą zmiany dziur w whaczach.


Dokładnie, a chyba jedyny dostępny sworzeń na rynku to Teknorot FO-113.

FiFa - 25 Lis 2016, 23:56
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
luk-90,masz rację śworznie są takie same, w Rst jest tylko sworzeń cofnięty (inny wahacz)przez co zmienił się KWSZ(podobnie jak w KA pokazałeś). Długie śworznie nawet nie wiem dokładnie od czego są, ale według katalogu były z Xr2i 16V po 94 roku i wiem że był problem je znaleźć, bo wszędzie występują krótkie. Fiesta Futura 1.6 że wspomaganiem ma na pewno sworzeń na prosto (wszystkie jakie miałem, to miały na prosto.) więc tylko z KA wahacz trzeba załatwić aby mieć cofnięty kulę (podobnie jak Rst).
luk-90 - 26 Lis 2016, 06:13
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
a sworznie nie dzielą się ze względu na ilość śrub i pinchbolt? do 94 2 śruby i sworzeń 16,5mm i po 94 trzy śruby i 17mm pinchbolt?

Pytanie: Czy nie wali ci w zimę dużo wody wyloty z maski? Zaślepiasz je jakoś?

FiFa - 27 Lis 2016, 14:38
Temat postu: FUTURA RSturbo 2000 mk3.5 by FiFa
Tak między mk3 a mk3.5 były tylko różnice, chociaż RST mk3 miało już chyba sworzeń na 3nity :-)
Co do wylotow powietrza to nie mam takiego problemu bo auto jest zimowane w garażu, a jak deszcz pada to raczej nie jeżdżę :-P

FiFa - 11 Gru 2016, 23:14

Panowie potrzebuje narysowana uszczelke/przekładke pod głowice aby moc ja wyciać. Bedzie ktos to miał w jakims programie grafivznym, solid, autocad??
luk-90 - 4 Kwi 2017, 16:37

Jakieś newsy? :fox:
FiFa - 4 Kwi 2017, 19:35

Z nowości to tylko tyle :-P

Drogi już naszykowany aby włożyć, ale doba jest trochę za krótka :| zrobię na dniach jakąś aktualizacje tematu, bo znowu sporo nowości :-P

luk-90 - 4 Kwi 2017, 21:37

No popatrz kto by się spodziewał tego po doładowanym silniku :hahaha: Kto idzie grubo.. :ok: Pokaż denko tłoka, czy półki pękły od za wysokiego doładowania czy stukowe zawitało?

Wrzucaj focisze co tam masz, u nas silnik czekał prawie ok 1,5 w garażu pod kocykiem zanim trafił na właściciela, głowę lepiej pchnąć dalej :yes:

FiFa - 4 Kwi 2017, 22:27

Denka tłoka nie pokaże, bo zdjęcia nie zrobiłem a poskładalismy na sztukę to w całość. Ale po denku nie było żadnych śladów ani niepokojących objawów. Stukowe mogło zawitać na początku prób jak było kijowe paliwo, ale nie ma żadnych śladów aby był stuk.
co do doładowania, to miałem pewna przygodę, kiedy dmuchnelo co mogło i był boost grubo ponad 1bar, fakt że krotkotrwale ale to mogło dać w kość! A druga strona medalu ten silnik też już miał trochę najeźdźone,więc wszystko mogło się zdarzyć :-P

Z ciekawości powiem Ci ze były panewki ori ford i poza tym że zaczęły już pomału się robić białe to wcale źle nie wyglądały :-P

Złożyłem na tej głowicy z 2.0, tamtej aż mi szkoda bo jest piękna, no ale raczej ja sprzedam...

FiFa - 19 Maj 2017, 18:05

Jak oceniacie ile koni teraz ma Fiesta? :-P pomiar zrobiony jak było dość gorąco niestety... :|
https://youtu.be/6EgJiKbyPBo

bobson - 19 Maj 2017, 19:52

215/270
kenczorf - 19 Maj 2017, 19:55

N7a rozwercona na 2.3 to bedzie mialo 170km maks;)
luk-90 - 19 Maj 2017, 20:22

kenczorf, przecież tam jest wsadzona jedyna słuszna jednostka, czyli zetec i to doładowany.

Ja strzelam 220/315

vegetagt - 19 Maj 2017, 21:50

FiFa, jak byłeś tylko 0.7 s szybszy ode mnie, to masz ze 135 kunia :rotfl:
kenczorf - 19 Maj 2017, 22:22

zasugerowalem sie podpisem , ze jest 2.3 bo zetor z suszara jest w trakcie roboty :P
Jesli jest to 1.8, 2.0T to podobnie granica 210KM i 320NM jak dobrze mapa zrobiona

FiFa - 19 Maj 2017, 23:34

Jest zetor 2.0 turbo :) jak był strojony w innej budzie wypluł 232HP i 323 nM , teraz z nowym blokiem i ogarnięta większością ustrojstw liczyłem na tyle samo jak nie trochę więcej :-P niestety zawiodłem się i jak narazie szukam przyczyny.... :|

Aktualnie pokazało 192KM i 315 nM coraz bardziej myślę aby przejść na emu/easy ECU ale nie wiem kto mi to ogarnie. Bo coś dzisiaj na pewno poszło nie tak. Było dzisiaj strasznie gorąco, ale żeby aż taka różnica? Jeszcze podejrzenia są na pompę paliwa, ewentualnie czujnik temperatury w dolocie, bo dzisiaj ogólnie jakoś słabo to auto jechało :| jakie mogą być przyczyny uwalonego czujnika temperatury powietrza? Możliwe aby czujnik temperatury przy goracu tak zubozyl ta mieszankę że aż tyle mocy stracił? Bo Egt dzisiaj też w górze jest, ale 870C nie przekroczyło...

kenczorf - 20 Maj 2017, 00:11

Suszarka napewno ok? Moj wyplul 213km i 320nm. W pewnm momencie stwierdzilem, ze cos slabo. Hamowania pokazal wlasnie 195km i 300nm. Zaczalem szukac i po logach wyszlo, ze suszara nie pompuje zzadanego cisnienia powyzej 4500rpm. W przyszlym tyg idzie do regeneracji i zobaczymy co wyjdzie. Miala byc hybryda i cel 250+ ale koszta mnie powstrzymaly... :/
FiFa - 20 Maj 2017, 06:19

Suszarka jest po regeneracji, jest to hybryda t3/t4 (t04e) dodatkowo korpus środkowy wymieniony na taki z chłodzeniem woda, i poprawione ulozyskowanie. Co do ciśnienia, powiem tyle że na zegarze jak już nadmucha 0.5 bara to trzyma tak do samej odcinki, zresztą widać po wykresie że nie leci w dół nagle. Więc myślę że z boostem to nie ma problemu, muszę poszukać przyczyny gdzieś indziej.

Na chwilę obecną to sądzę że najsłabszym ogniwem jest jednak sterowanie, muszę to jakoś ogarnąć w mądrzejszy sposób bo ten sterownik jednak ma spore ograniczenia...

Mały - 20 Maj 2017, 10:08

A na czym masz strojone? Kto ci stroil? Na hamowni? U mnie kiedys nie pamiętam w którym aucie tez był uwalony czujnik chyba temperatury cieczy co daje sygnał do kompa i auto po nagrzaniu nie chciało wogole jechac. Odpialem go i jak reka odjal, potem kupilem nowy:-) spróbuj go odpiac. Zobaczysz, może akurat :) jak by co to polecam pompę paliwa gss 215 daje 355 l/h. Jak dobrze pamiętam.
FiFa - 20 Maj 2017, 14:49

Ecumaster det 3, stroil to lamik. Zobaczymy co z tym czujnikiem na spokojnie.
Puff - 20 Maj 2017, 15:19

FiFa napisał/a:
jakie mogą być przyczyny uwalonego czujnika temperatury powietrza?

W gnojowozie mocne ograniczenie dawki/mocy w całym zakresie obrotowym. Komp wchodzi praktycznie w coś na kształt trybu awaryjnego. Podobne atrakcje są jak odepniesz MAP-a. Więc IAT i MAP to dwie krytyczne rzeczy w (prostym) doładowanym motorze.

Mały napisał/a:
U mnie kiedys nie pamiętam w którym aucie tez był uwalony czujnik chyba temperatury cieczy co daje sygnał do kompa i auto po nagrzaniu nie chciało wogole jechac.

I znów, w przypadku gnojowozu i otrzymywania kiepawego odczytu z tej czujki, komp tak mocno obcina dawki, że "tryb awaryjny" wydaje się przy tym luksusem. Spod świateł ruszyć się nie da, gaz w podłodze na 1 biegu, żeby na prostej drodze auto nie zgasło. Wentylator pracuje cały czas, a przyspieszenie do 50km/h zajmuje wieczność.

Mały - 20 Maj 2017, 17:14

Też się wybieram do lamika wlasnie stroic fieste i tez na det3:-)
Dobrze gadasz PUFF:-)

luk-90 - 20 Maj 2017, 18:17

Masz det3 i słyszę po odcince, że auto jest w trybie fuel implant, najprościej zainstaluj sobie klienta fuel implant na laptopie i podepnij się kablem usb do ecumastera, obejrzyj na logach jak auto pracuje, albo zrob jakieś logi i poproś o ocene na forum ecumastera. Na logu będzie widać jak kształtują się w zasadzie wszystkie ważne sygnały dla świnki boost, clt, iat To w zasadzie nic nie kosztuje.

Według mnie to nie jest problem z mapem, czujnik Iat może prędzej. DET3 ma kilka słabych stron, jedną z ważniejszych jest brak kontrolera AFR. Jeżeli chcesz, żeby to porządnie śmigało to easy ecu albo EMU, w Poznaniu koszt urządzenia, instalacji oraz strojenia to ok 5-6 tysi.
EMU będzie znacznie bardziej rozbudowane niż easy ecu, aczkolwiek EE będzie w zupełności na twoje potrzeby.

FiFa - 20 Maj 2017, 19:37

Fuel implant chyba nie może być, bo mam 8 wtryskow i nie zgadzaly by się ohmy przy połączeniu parami, a det 3 obsługuje tylko 4 wtryski, tak mi podpowiada jeden znajomy co to też trochę ogarnial. Ja niestety w elektronice jestem słaby, muszę się z kimś umówić aby to ogarnął trochę :) easy ECU myślę że wystarczy, ale muszę mieć kogoś kto to ogarnia, ja się już w tym pogubiłem. Stroiciel chyba będzie wiedział co będzie lepsze dla niego.

Z ciekawości jakie powinno być prawidlowe ciśnienie paliwa na listwie? :)

luk-90 - 20 Maj 2017, 20:19

Ja tam nie wiem co masz tam namodzone, ale podpiecie klienta w celu loga nic cie nie kosztuje
Mały - 20 Maj 2017, 21:38

Z tego co wiem to bodajże przy EMU jest cala wiązka silnika do zrobienia na nowo:-)
Ciśnienie na pompie paliwa przy wyl silniku min 3 bary, ciśnienia paliwa na jałowym 2.3 do 2.5 bara, ciśnienie w ukł 2 min po zgaszeniu, nie mniej niż 1.5:-)

zwardek - 21 Maj 2017, 13:53

To są wartości dla 1.6 CVH tak dla jasności :)
Kruku - 21 Maj 2017, 13:59

2.0 turbo i ledwo 200 km wyplute. Przeciez to szkoda kasy wpakowanej.
vegetagt - 21 Maj 2017, 15:00

wg mnie on sie zgrzał na iat'cie... Wczoraj u siebie sprawdzałem i jest znacznie gorzej, niz sie spodziewałem. Jak auto stoi, nawet z otwartą maską, to nie idzie zejść z temperatury. Kończy się skala (60+) i tyle...
Mały - 21 Maj 2017, 16:47

No troche malo wyplulo ale to może być tymi czujnikami jak pisali wczesniej. Któryś jest uwalony i jest jak jest.
ZWARDEK tak dla 1.6 cvh z twoich informacji, cennych oczywiście hehe no a FIFA ma pompę ori wlasnie z 1.6 cvh więc dla niego te info się przydadzą może tez :fox:
FIFA a tak z ciekawości jakie masz teraz doładowanie? :V:

luk-90 - 21 Maj 2017, 17:12

Co ma pompa do tego? Jest nadłubane z 8 wtryskami, niewiadomo jaki tam jest regulator i możemy dalej zgadywać, fifa musi zmierzyć po prostu i tyle
Mały - 21 Maj 2017, 20:00

Luk-90 pompa ma wielkie znaczenie chyba to wszyscy wiedzą bo to że będzie dawała ciśnienie jak powinno to nie znaczy ze bedzie wszystko grało bo niewiadomo jaka jest wydajna. Kumpel ostatnio stroil na drodze cc 1.4 i okazało się ze pompa ori nie wydalala i musial zalozyc pompę paliwa o większej wydajności chyba 355 l/h teraz ma. Po wymianie pompki jest git. Nie był jeszcze na hamowni ale strzelamy w okolice 200 km przy doladowaniu 1.1 bara. FIFA ja bym spróbował wlasnie zalozyc inna pompe lub tez zobaczyc na te czujniki...
bobson - 21 Maj 2017, 21:43

Akurat czy paliwa brakuje to można ocenić po pomiarze AFR.
Wymiana pompy na palę to strzał na ślepo imho.

luk-90 - 21 Maj 2017, 22:07

ale tego nie przetłumaczysz, poza tym fifa tego nie sprawdzi, bo ma świnie bez kontrolera afr
Puff - 22 Maj 2017, 00:35

Sonda, zegarek afr na dechę i samemu można sprawdzać.
Mały - 22 Maj 2017, 06:21

luk-90 napisał/a:
ale tego nie przetłumaczysz, poza tym fifa tego nie sprawdzi, bo ma świnie bez kontrolera afr

To że nie napisałem najpierw zeby to pierwsze sprawdzic czy brakuje paliwa to nie znaczy zeby zakładać inna pompę w ślepo od razu (pisząc wlasnie że kumpel stroil na drodze cc to chodziło mi o to że tez to wyszło z pomiaru bo pompa nie nadazala pompowac a mial szerokopasmowke w wydech przykrecona to wiadomo zaraz było że brakuje wachy). :rotfl:

FiFa - 22 Maj 2017, 06:25

Kruku napisał/a:
2.0 turbo i ledwo 200 km wyplute. Przeciez to szkoda kasy wpakowanej.

Spokojnie to dopiero początek, narazie mam bazę w której wiem co mam! Teraz zaczynamy szukać koników :-P
vegetagt napisał/a:

wg mnie on sie zgrzał na iat'cie..

Coś na pewno poszło nie tak, bo nawet po wyjeździe z hamowni ledwo zrywal przyczepność na 2biegu, gdzie normalnie jeszcze 3 bieg traci trakcje. Ale fakt że hamowalem go w upalny dzień w dodatku z 30 minut stałem w korku i się gotowalem przed wjazdem na hamownie. Po odpieciu IAT silnik pracuje, ale dość dziwnie się zachowuje, bo nagle zaczął mi delikatnie booosta przeładować i Egt doszło poza czerwone pole, na 5 biegu osiągnął trochę ponad 920, przez to IAT zostawiłem podpięty.

Co do pompy i tak jest plan na jej wymianę. Fakt jest taki że nie man jak sprawdzić afr, na chwilę obecną to nawet do seryjnego sterownika nie jest podpieta sonda. :-P co do listw wtryskowych to mam ori zeteca z regulatorem 2.7 bara, i listwe z rowera ale tam nie wiem jaki jest regulator bo nie ma oznaczeń. Plan jest jeszcze taki aby sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie w trakcie jazdy jeżeli będzie dość znacznie spadać, to wymieniamy pompę.

Puff napisał/a:

Sonda, zegarek afr na dechę i samemu można sprawdzać

Ok, ale zegarek najlepiej podłączyć na szerokopasmowej sondzie, a mi trochę kasy szkoda na to jak i tak w niedalekiej przyszłości mam plan na Emu, który już obsłuży sobie sam sondę i będzie podgląd na afr.

W tygodniu podłączamy deta i sprawdzimy co on tam nam powie :)

Mały - 22 Maj 2017, 06:37

A jak teraz ustawiales ciśnienie doładowania i ile bar teraz tam dmuchasz jeśli można wiedziec?:-)
FiFa - 22 Maj 2017, 20:28

Ciśnienie ustawiam przez mbc, a obecnie dmucham 0.5 bara, w piku 0.6.
Mały - 22 Maj 2017, 20:53

Aha rozumie :)
PumaRST - 28 Gru 2017, 09:41

aż się łezka w oku zakręciła ;-(

nie wiem czy juz ogarnąłeś problemy ale wtrące swoje 3 zdania na tyle na ile mi pamięć pozwala.

układ paliwowy był tak robiony że w listwie zeteca były wtryski z rs2000 czyli 240cc i miały chodzić jako główne, dolewane było z drugiej listwy z wtryskami z rovera 303cc. regulatory oryginalne. Generalnie paliwa z wyliczeń było na 350-400KM. I chodziło to na Walbro ale ori pompa też powinna spokojnie poradzić sobie z tym.

Przy doładowaniu 0,5-0,6 bara ten silnik nie da więcej realnej mocy niż 200-220KM bo nie ma prawa dać więcej. przy okolicach 1 bara z takiej turbiny te silniki wypluwały w okolicy 300KM. Wynik który miałeś może też być spowodowany odprężeniem. Jak gruba jest przekładka i z którego zeteca uszczelki ST czy BT ??

Jaka jest elektronika z RST czy modzona ?? Ja niestety w tamtych latach nie miałem możliwości by zrobić to inaczej ale później jak pojawił się DET2 i DET3 to jedynym rozsądnym rozwiązaniem było by wywalenie elektroniki z RST i wsadzenie ori z fiesty z jakimkolwiek Zeteciem (najlepiej 1,8) i strojenie na świni. Zalety dwie główne: 1) brak kagańca w postaci boostcuta przy 0,7 i zapłon z 16v a nie 8v. Może tu jest droga by to wreszcie chodziło jak powinno. Wiem że kilka lat temu w Lublinie poskładali escorta ostatniego w ten sposób i miało to ponad 300KM.

Tak z ciekawości, skrzynia też moja ?? Głowica i blok wyglądają na moje ;) korbowody ori czy moje kute ?? Bo tłoki kute szlag trafił jeszcze u Darasa z tego co mi wiadomo ;)

Niestety nie wiem co tam było robione przez te blisko 10 lat z tym sercem i moja wiedza może być odległa od stanu obecnego ale jak coś to pytaj może sobie przypomnę.

Pozdro

FiFa - 2 Sty 2018, 17:57

PumaRST napisał/a:
układ paliwowy był tak robiony że w listwie zeteca były wtryski z rs2000 czyli 240cc i miały chodzić jako główne, dolewane było z drugiej listwy z wtryskami z rovera 303cc. regulatory oryginalne. Generalnie paliwa z wyliczeń było na 350-400KM. I chodziło to na Walbro ale ori pompa też powinna spokojnie poradzić sobie z tym.

W sumie działa to nadal podobnie, z tym ze drugie wtryski sa teraz chyba załozone jeszcze wieksze. Musiałbym sprawdzic, bo ja akurat tego nie tykałem. Ale jak zakładalismy to jak sprawdzałem to wydawało mi sie ze byly cos okolo 400cc i po numerach wychodziły fiat coupe 20vt. Pamietam tylko ze te wtryski miały duzy zapas. Ale teraz nie jestem w stanie powiedziec. Pompa ori niby dawała rade, ale juz jest nowa:
Walbro 255

PumaRST napisał/a:
Przy doładowaniu 0,5-0,6 bara ten silnik nie da więcej realnej mocy niż 200-220KM bo nie ma prawa dać więcej. przy okolicach 1 bara z takiej turbiny te silniki wypluwały w okolicy 300KM. Wynik który miałeś może też być spowodowany odprężeniem. Jak gruba jest przekładka i z którego zeteca uszczelki ST czy BT ??

Przekładka jest 1mm, uszczelka z bt, metalowa cienka. Przy doładowaniu 0.5 bara wypluło 232KM. u mnie niestety prawdopodobnie wysrało sie przez goraco, okazało sie ze mapa nie do konca jest dobrze zrobiona.

PumaRST napisał/a:
Jaka jest elektronika z RST czy modzona ?? Ja niestety w tamtych latach nie miałem możliwości by zrobić to inaczej ale później jak pojawił się DET2 i DET3 to jedynym rozsądnym rozwiązaniem było by wywalenie elektroniki z RST i wsadzenie ori z fiesty z jakimkolwiek Zeteciem (najlepiej 1,8) i strojenie na świni. Zalety dwie główne: 1) brak kagańca w postaci boostcuta przy 0,7 i zapłon z 16v a nie 8v. Może tu jest droga by to wreszcie chodziło jak powinno. Wiem że kilka lat temu w Lublinie poskładali escorta ostatniego w ten sposób i miało to ponad 300KM.

Elektronia to najwieksza bolaczka jak na chwile obecna, jest tutaj wiazka z RST i DET3, ale to jest podłączone w cały swiat, no i wiazka tez juz jest bardzo zmeczona. Lekarstwo juz kupiłem, pomału sie zacznie robic! :) EMU ;)


PumaRST napisał/a:
Tak z ciekawości, skrzynia też moja ?? Głowica i blok wyglądają na moje korbowody ori czy moje kute ?? Bo tłoki kute szlag trafił jeszcze u Darasa z tego co mi wiadomo


Nie skrzynia jest moja, narazie z futury 1.6 16v+szpera. Plan jest na nowa skrzynie, bedzie dłuzsza. Z 1.6 jest za krótka, bo na 1/4 musiałem zapinac 5 bieg :-P Głowica byc moze jest Twoja. Blok nowy to juz moja robota. Korbowody i tłoki niestety ori. Kucizna moze w przyszłosci, taki plan :)

PumaRST - 2 Sty 2018, 22:29

To odprężenie jest OK około 8,5:1. Korby i tłoki ponad 300KM znoszą więc jeszcze masz pole do popisu i zawsze można szukał tłoków z Focusa RS chyba by było taniej niż kucizna.

Co do wtrysków całkiem możliwe, że tam są z saaba Turbo bo takie też miałem a jak popatrzyłem w swój temat to pisałem że one tam są - wybacz ale dawno temu to było. Jeśli tak to one mają 365cc.

Turbina nadal T3/T4 jak ją poskładałem ?? doczytałem, że zmieniałeś korpus ale czy wirniki zostały te same ??

co do skrzyni to zmień na tą z 1,8 16v i wsadź to LSD co masz. Nie pchaj się w tą z 1,8d jest za długa.

Elektronika jedyny słuszny wybór. Niestety jak widzę, rzeźba z nią nadal taka sama jak za moich czasów.

FiFa - 5 Sty 2018, 16:19

Powiem CI troche mnie zaskoczyłes ze seryjne korby i tłoki do 300KM, ja liczyłem max 250... Co do kucizny w przyszłosci całkiem mozliwe. Nawet nie jest to jakis duzy koszt zakupienia samej kucizny (mysle ze do 4tys powinno sie kupic) w porównaniu do tego ze trzeba zrobic cały silnik praktycznie od nowa co juz zrobi sume... Bo wszystkie srubki, uszczelki, planowania,honowania itp. sporo kosztuja.

Turbina w sumie tak jak poskładałes, z tym ze musiałem korpus wymienic i ja poprostu zrobic, bo byla maskarycznie przegrzana i praktycznie zatarta. Wirnik jeszcze sa stare, ale przy nastepnej okazji jak bede wyciagał, to kółka cnc juz gdzies tam leza :P Jedynie co to przerobiłem jeszcze wyjsci pod v-banda. Duzo bardziej praktyczne przy pracy, no i downpipe juz nasza produkcja.


Co do skrzyni to raczej bedzie długa z fiesty mk6 tdci. Plus za hydrauliczne sprzegło i biegi na lince.Predkosci po naradzie z bobsonem wygladaja dosc obiecujaco, bo po zmianie nie spadaj obroty ponizej max momentu. Moment mam okolo 3.5tys rpm, wiec mam nadzieje ze akurat kazdy bieg siadzie idealnie w moment :)


I co do hydraulicznego sprzegła duzy plus dla mnie, bo jednak sprzegło kevlar i seryjny docisk nie dało rady. Musze załatwic mocniejsze sprzegło!

Jaszczur - 5 Sty 2018, 22:24

Spiek time!
PumaRST - 6 Sty 2018, 19:10

jaki dyfer ma ta skrzynia z tdci ?? Prędkości wyglądają na zbliżone do tej skrzyni co ja miałem z 1,8D mk3 z dyfrem 3,53 (czy jakoś tak, na pewno dwie pierwsze cyfry sie zgadzają).

Ja miałem ordynarnego spieka z wzmocnionym dociskiem i wszystko chodziło jak trzeba. Nie wiem może czas do Radzikowskiego zapukać :fox:

O turbinę pytam, bo tam była hybryda T3/T4, ciepła strona z ERST a zimna z koparki białoruś :P od T4. I w czym rzecz, ciepła strona ma A/R 40 lub 48 (znowu demencja starcza i nie pamiętam dokładnie) a zimna 60 lub 70. Niemniej jednak mnie to odpowiadało bo to były takie a nie inne czasy i możliwości. Natomiast jakbyś miał tam zaglądać to w zimnej stronie nie ma co grzebać tylko w ciepłej. Jesli dobrze pamiętam to fiatowskie silnik 2,0T, Cossi, i pewnie jeszcze kilka innych benzynowych silników miło T3 z ciepłą stroną A/R 60 lub 68. I to jest dobre przejście dla tego silnika, w sensie pojemności. bo ta ciepła strona która tam jest, jest relatywnie mała dla tej pojemności.

Co do układu tłokowo-korbowego spokojnie zniesie okolice 300KM tam większy problem że trzeba moment trzymać w ryzach przynajmniej na dole obrotów, a co do kucizny to nie wiem jak bardzo się ceny zmieniły ale jak poszukasz w USA pod BT to pewnie wyjdzie poniżej 3tyś komplet. Mnie wyszło około 2tyś ale dolar był wtedy na poziomie 2-2,2.

bobson - 11 Sty 2018, 16:02

PumaRST napisał/a:
jaki dyfer ma ta skrzynia z tdci

3,37

PumaRST - 11 Sty 2018, 20:27

dużo za długa ona bedzie no ale jak tam chcesz. to już moim zdaniem lepiej tą z Pumy z dyfrem 3,84 czy jakoś tak (to samo co rs1800) skoro już na hydrauliczne sprzęgło chcesz przechodzić. No chyba że celem jest pobicie rekordu max prędkości to ta z diesla bedzie doskonała.
luk-90 - 27 Lip 2023, 08:35

Kiedy wznawiasz prace nad prodżektem? :devil: :devil: :devil:
modell1 - 30 Lip 2023, 12:55

Widzę że zlot pomaga i tematy się odswieżają.
To kiedy działasz kolego. Może trochę odskoczni i pogrzebać przy Fiescie :-)

Jaszczur - 30 Lip 2023, 13:27

modell1, jak na razie to odzywają się wszyscy poza samym zainteresowanym od pewnej beemki. :fox: :rotfl:
vegetagt - 2 Sie 2023, 20:26

i ja też i ja też! :D

Where Fiesta, where Fifa :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group