Forum FiestaKlubPolska -

LPG - Dziura mocy na LPG, szarpie i strzela zimą.

johnnyg - 16 Maj 2008, 00:17
Temat postu: Dziura mocy na LPG, szarpie i strzela zimą.
Na LPG chodzi całkiem nieźle, pali w okolicach 8l/100km, ale np na 3 przy 50km/h słabiej ciągnie, przejdzie pewien próg i znowu jest dobrze (podobnie jest na innych biegach, z wyjątkiem 5) - nie mam obrotomierza ale tak na ucho oceniłbym to na 2000-2500 obr/min. Zimą jest jeszcze gorzej, spadek mocy jest bardzo wyraźny, czasem szarpie i strzela, ale nie od razu, dopiero jak sie troche rozgrzeje. Na silniku rozgrzanym do 20st (dopiero wtedy załącza gaz) jest ok. Dopiero jak trochę ujadę to zaczyna wariować przez 2-3 minuty i później wszystko wraca do "normy" z dziurą mocy.
Z kolei teraz jak jest zimny to problem jakby mniejszy, dopiero jak sie rozgrzeje to zaczyna być odczuwalny.

Instalacja gazowa ma niecały rok II generacji (za 1600, z uwzględnieniem wskazań sondy lambda) - wymieniłem przewody WN zaraz po założeniu instalacji na BOSCHa, świece zmieniałem tuż przed montażem instalacji. W warsztacie mówili, że to jakieś przebicie w układzie zapłonowym i jak jest wilgotno to tak się dzieje, problem w tym, że jak zimą wilgotność była mniejsza to sie również tak działo, generalnie zimą nie znalazłem prawidłowości kiedy strzela, a kiedy nie.

diodalodz - 17 Maj 2008, 18:00

zacznij od ustawienia zaworów , potem sprawdź ciśnienia na cylindrach . Hm możesz przestawić przerwy na świecach na 0,8mm czasami taki zabieg pomaga na strzelanie .
johnnyg - 20 Maj 2008, 19:08

Dzięki za rady, sprawdzę i napiszę co z tego wyniknęło.
master - 22 Maj 2008, 09:23

ja 3 dni temu miałem ustawiany zapłon, zmieniane świece, kable i przepływke
jade sobie wczoraj (gazu ok 20 l) dojeżdżam do zakrętu i buuuum :| strzelił jak głupi, zaczął sie dławić
co z tym zrobić?

diodalodz - 22 Maj 2008, 15:27

sprawdzić ciśnienia na cylindrach i nieco wzbogacić mieszankę wolnych obrotów .
master - 27 Maj 2008, 12:06

okazało sie że filt w instalacji jest cały zasyfiony
a że to nie sekwencja w przelocie rury od filtra powietrza mam zwężke to powoduje lekkie zdławienie na małych obrotach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group