Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Na jaki olej przejść

BlackJack - 30 Sty 2008, 23:20
Temat postu: Na jaki olej przejść
moje auto ma przejechane 235tys/km jezdzi obecnie na Castrol Magnatec 5W-40 jest to syntetyk niedługo bende musiał wymienić olej i wypadalo by przejść chyba na jakiś genstrzy olej

co mi doradzicie na jaki zmienic lub czy zostac przy obecnym...

zoharek - 30 Sty 2008, 23:24

czemu gęstszy? pali ci olej? ile dolewasz? Ojciec w omedze ma zrobione 240kkm i jeździ na syntetyku (auto ma od nowości).
BlackJack - 30 Sty 2008, 23:29

BO SŁYSZAŁEM ZE CZYM STARSZE AUTO TYM GENSTSZY OLEJ SIE LEJE...
PRAKTYCZNIE OD WYMIANY DO WYMIANY NIE DOLEWAM OLEJU .. JAK GO ZALEWAM NOWYM TO NA MAXA I STARCZA MI DO NASTEPNEJ WYMIANY BEZ DOLEWANI

essien - 30 Sty 2008, 23:32

gestszy wlewa sie jak juz robi sie coraz gorzej z poceniem silnika lub chapaniem oleju. Nie musisz lac gestszego jesli nie bierze ;)
madek - 30 Sty 2008, 23:36

3ch0 napisał/a:
GENSTRZY

:yyy:

essien napisał/a:
gestszy wlewa sie jak juz robi sie coraz gorzej z poceniem silnika lub chapaniem oleju

nie, wtedy wymienia sie uszczelki

3ch0 napisał/a:
PRAKTYCZNIE OD WYMIANY DO WYMIANY NIE DOLEWAM OLEJU

to lej dalej to samo i nawet nie mysl o zmianie


ps. wylacz caps locka

essien - 30 Sty 2008, 23:49

madek napisał/a:
essien napisał/a:
gestszy wlewa sie jak juz robi sie coraz gorzej z poceniem silnika lub chapaniem oleju

nie, wtedy wymienia sie uszczelki


jesli delikatnie sie poci to czasami aż szkoda go otwierać ;], a jak bierze to już inna sprawa...

DziDzia - 30 Sty 2008, 23:50

3ch0 napisał/a:
BO SŁYSZAŁEM ZE CZYM STARSZE AUTO TYM GENSTSZY OLEJ SIE LEJE...
PRAKTYCZNIE OD WYMIANY DO WYMIANY NIE DOLEWAM OLEJU .. JAK GO ZALEWAM NOWYM TO NA MAXA I STARCZA MI DO NASTEPNEJ WYMIANY BEZ DOLEWANI

madek napisał/a:
ps. wylacz caps locka

BO PO CO KRZYCZEĆ :?: Nie krzycz...




pozdro :!:

Kolin - 31 Sty 2008, 00:01

Mojego kolegi 190 miała 387 tys km przy sprzedaży i nadal jeździła na syntetyku,brała go w znikomych ilościach,tak że nie było trzeba dolewek robić między wymianami...nie wymieniaj na nic innego tylko jeździj na tym co masz,jak auto chodzi dobrze to po co coś ruszać :?: na siłę z nudów ?
madek - 31 Sty 2008, 00:29

essien napisał/a:
jesli delikatnie sie poci to czasami aż szkoda go otwierać ;]

ciekawa teoria

Fordon - 31 Sty 2008, 10:32

essien napisał/a:
madek napisał/a:
essien napisał/a:
gestszy wlewa sie jak juz robi sie coraz gorzej z poceniem silnika lub chapaniem oleju

nie, wtedy wymienia sie uszczelki


jesli delikatnie sie poci to czasami aż szkoda go otwierać ;], a jak bierze to już inna sprawa...

W 1.8dieslu pocenie sie spod kapy zaworowej jest nagminne, tak samo na odmie idacej od kapy do kolektora dolotowego...
Jesli wymienia sie uszczelke to wypadalo by i wymieniac gumki pod tym 3 srubami ;) i kupowac troszke drozsze uszczelki wtedy nie ma problemow z poceniem czy cos w ten desen.
3ch0 jesli nie ubywa ci olej w nadmiarze a na to wyglada z twojego posta, to niczego nie zmieniaj, tylko lej dale ten sam olej i dbaj o auto jak do tej pory dbasz :)
BTW. moja Bemka ma juz 690tys km przebiegu od fabryki i nadal lata na polsyntetyu i tez nic nie musze dolewac od wymiany do wymiany...

essien - 31 Sty 2008, 10:38

słyszałem opinie, że jeśli stary diesel sie nie poci to coś z nim nie tak ;) ale ropniaka nie mialem jeszcze wiec nie wiem jak to z nimi jest... chociaż bym chciał z racji ceny paliwa ;]
Fordon - 31 Sty 2008, 10:44

A to prawda ze diesel przykopcic musi ale na czarno-szaro... i nie wazne czy stary czy nowy, czy wolnossak czy turbo, taki urok diesla...
Ceny paliwa?? tylko wiedz ze jak ktos decyduje sie na silnik wysokoprezny to jezdzi nim bardzo ale to bardzo duzo i nie mozna oszczedzac na rzeczach eksploatacyjnych...
EOT

zoharek - 31 Sty 2008, 10:53

Fordon napisał/a:
moja Bemka ma juz 690tys km przebiegu od fabryki

Ciekawe ile będzie miała w ofercie sprzedaży, jak przyjdzie czas ;/

Kolin - 31 Sty 2008, 11:37

Fordon napisał/a:
moja Bemka ma juz 690tys km przebiegu od fabryki i nadal lata na polsyntetyu i tez nic nie musze dolewac od wymiany do wymiany...


No ładny przebieg muszę powiedzieć :)

genov - 31 Sty 2008, 18:37

zoharek napisał/a:
Fordon napisał/a:
moja Bemka ma juz 690tys km przebiegu od fabryki

Ciekawe ile będzie miała w ofercie sprzedaży, jak przyjdzie czas ;/

JAk to ile??Jeszcze Wiecej przeciez bemka codziennie smiga :-P

BlackJack - 1 Lut 2008, 15:53

dziś kupiłem castrola gtx m. 5w40 niech dalej chodzi na syntetyku:) jutro go wleje ale najpierw przejże dokładnie silnik czy nie ma wycieków :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group