Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - wskaźnik paliwa

pvzon - 25 Sie 2007, 12:56
Temat postu: wskaźnik paliwa
zmieniłem w mk3 silnik z 1.1 na wtrysku na 1.6 na gaźniku, Mam pytanko jak podłączyć wskaźnik paliwa na baku bez pompy?
diodalodz - 26 Sie 2007, 02:17

odłącz pompe i zamiast pompy daj wężyk do samego dna studzienki .a przewody w studzience odetnij i dla bezpieczeństwa wyjmij przekaźnik od pompy . w ramach rozkoszy na rurce możesz założyć kawałek siateczki . Zorientuj się gdzie w układzie jest regulator ciśnienia jak nie ma go w studzience to luz. Poprostu podepniesz bezpośrednio zasilanie i powrót i bedziesz sobie latać . Ewentualnie zostaw pompe elektryczna tylko ze do gaźnika i załóż zewnętrzny regulator ciśnienia na 0,3 bara .
pvzon - 26 Sie 2007, 17:37

to wszystko mam zrobione i fura jeździ, chodzi mi o podłączenie wskaźnika paliwa bo ciężko się jeździ jak nie wiadomo ile ma się wachy w baku
Laskosz - 26 Sie 2007, 17:43

poszukaj cienkiego przewodu koloru chyba brązowo biały utnij przy kostce i zawiń na taką niby wystającą śrubkę przy króćcach od baku :) powinno pokazywać ile masz wachy
Pozdro

diodalodz - 26 Sie 2007, 20:32

weź żarówkę 5 Wat przekręć kluczyk i leć po przewodach wszystkich przy baku (drugi koniec do masy) i jak zobaczysz że wskaźnik wstaje to jest właśnie przewód od wskaźnika . żarówka może się delikatnie zajarzyć ale nie musi . Tym systemem nic nie spalisz ani nie uszkodzisz . a potem tylko trzeba odnaleźć miejsce dla tego przewodu i podpiąć mase pod bak jeśli jest zewnętrzna albo jest plastikowy bak . Tego akurat nie wiem bo oba posty sa napisane przez mk1 :)
pvzon - 1 Wrz 2007, 20:09

Laskosz napisał/a:
poszukaj cienkiego przewodu koloru chyba brązowo biały utnij przy kostce i zawiń na taką niby wystającą śrubkę przy króćcach od baku :) powinno pokazywać ile masz wachy
Pozdro

tak zrobiłem i wszystko działa-dzięki za pomoc

Nerwica - 7 Wrz 2007, 18:34

Właśnie, właśnie..
Mam tez problem.. tj. Mam Fieste rocznik 84'..Wskaźnik paliwa zaniża jego poziom co zrobić?

daniel - 7 Wrz 2007, 19:26

możesz próbować ściągnąć wskazówkę i założyć wyżej ale.... ten typ tak ma
diodalodz - 7 Wrz 2007, 20:04

Nerwica napisał/a:
Właśnie, właśnie..
Mam tez problem.. tj. Mam Fieste rocznik 84'..Wskaźnik paliwa zaniża jego poziom co zrobić?

nic nie zrobisz bo to zależy od temperatury na zewnątrz . Bo wsakźnik dziala jak grzałka są 2 spirale które grzeją metal i się metal odkształca i rusza wskazówka . Wiec jak jest -20 C to prawie się nie rusza . A jak +30 C to auto przestaje palić :)

Nerwica - 7 Wrz 2007, 21:36

No to troche lipa z tym.. ;-(
diodalodz - 8 Wrz 2007, 02:55

jest rada zawsze mieć zalane do pełna :) Ale jak auto ma troche lat to odrazu smierdzi w środku po zatankowaniu :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group