Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - uszczelka pod g³owica

pcrb - 17 Cze 2007, 15:25
Temat postu: uszczelka pod g³owica
mam pytanie jakie sa objawy jezeli penknie uszczelka pod g³owica i czy ktos moze mnie poinstru³owac jak sie takowa uszeczelke wymienia, i gdzie sie ona znajduje tzn gdzie jest g³owica a mniejsce pod na znajde juz sam pozdrawiam
finster - 17 Cze 2007, 16:30

Fotka 1 Fotka 2

Mam nowa uszczelke do 1.0, a i nie radze tego robic jesli masz male doswiadczenie

pcrb - 17 Cze 2007, 17:37

to ze masz uszczelke to znaczy ze na sprzedaz czy ze mkasz ja w swoim samochodzie zamontowana?zart

dzieki wielkie za zdjecia. dopiero sie ucze. za ile ta uszczelka?
a jakie sa objawy pekniecia uszczelki

finster - 17 Cze 2007, 18:07

uszczelke mam bo akurat mi padla w mojej 1.0 ale jej nie zalozylem bo zmienilem silnik na 1.1 stad mi zostala nowa nie uzywana :)

Objawow jest wiele ( wyszukiwarka lub google)

U mnie w 1.0 wywalalo plyn chlodniczy ze zbiorniczka + spadek mocy :)

pcrb - 17 Cze 2007, 18:10

mi cos cieknie, nie wiem czy to z tad, potrafi mi sie tez tak zagrzac ze gasniemi musze czekac zeby ostyg³ az odpali ale to podobno cewka jest juz do wymiany, napisa³es w jednym z postów ze masz cewke masz ja jeszcze?
finster - 17 Cze 2007, 18:13

mam cewke gaznik i pare inny srutututu ze starego silnika :)

[ Dodano: Nie Cze 17, 2007 17:19 ]
hmm ale co ma cewka do grzania sie silnika ? wlacza sie wiatrak jak sie zagrzeje ? zreszta jak mowisz ze musisz czekac zeby ostygl to chyba jakis maly dramacik masz :) najpierw sprawdz uklad chlodzenia (droznosc ukladu + termostat + wiatrak czy sie wlacza ) jak tam jest ok i samochod dalej sie grzeje no to na 90% masz uszczelke do wymiany ale to sie wiaze pewnie takze ze szlifem glowicy (ale to jest tylko teoria i moja opinia a ja mechanikiem nie jestem wiec moge sie mylic )

jackrzec - 17 Cze 2007, 19:19

Nie jestem specjalist± od mk1 (ale zasada jest praktycznie we wszystkich silnikach taka sama), ale kolega finister dobrze pisze. Skoro tak strasznie siê grzeje, to ja w pierwszej kolejno¶ci bym sprawdzi³ termostat. Na mój gust on siê nie otwiera.
diodalodz - 17 Cze 2007, 21:26

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=18167
pcrb - 17 Cze 2007, 21:42

faktem jest ze cos cieknie. a jak sprawdzic ten termostat gdzie sie on znajduje i jak zobaczyc czy sie otwiera. czy to jest to cos do czego idzie kabel przed wiatrakiem ch³odnicy-wystarczy odkrecic wymienic tak?

a gdzanie to chodzi mi oto ze jak przejade sobie powiedzmy gdzies dalej czyli z grudziadza do torunia albo brodnicy to mi gasnie nagle i nic z relektryki nie dzia³a i jest gdzies zwarcie. s³ysza³em ze moze byc cewka juz uszkodzona i sie nagrzewa i w³asnie takie objawy daje. bo posadza³em o to przewody do swiec ale wymieni³em je na nowe i swiece takrze idac za ciosem.

a ta uszczelke to nie wiem czy to z tamtad cieknie bo ani mi sie nie kopci jakos strasznie wydechu. ani nie ma oleju w p³ynie ch³odnizym. wskaznik jest ca³y czas na normal+, tylko raz gdzies mi znikn±³ p³yn ch³odniczy tydzien po uzupe³nieniu ale teraz jest ok to juz zg³upieje chyba z tymi autami.

bede próbowac z ta cewka moze po wymianie problemy znikna . dobrze ze g³ównie w ruchu mniejskim sie poruszam i narazie mi sie to nie przytrafi³o natomiast obawiam sie dalszych podrózy. pozyjemy zobaczymy.

wiec drogi kolego finster ile za ta cewke bys chcia³. jest sprawna ?

Laskosz - 17 Cze 2007, 22:11

zrób¿e fotki miejsca gdzie Ci cieknie :) bo my wró¿ki nie jeste¶my :)
pcrb - 18 Cze 2007, 08:09

dzis beda fotosy wycieku

[ Dodano: Pon Cze 18, 2007 09:47 ]
nie wiem kurde czy cos z tych fotek da ie ustalic ale robilem je telefonem bo cyfrówki juz nie posiadam. mi³ej analizy














finster - 18 Cze 2007, 20:35

hmm jak dla mnie to cieknie z simmeringu od wewnetrznego przegubu ale to jest raczej olej ze skrzyni a nie woda, sprawdz palcem czy to woda czy olej :)
odyniec - 19 Cze 2007, 23:52

plyn z chlodnicy jest slodki w smaku. wez odrobine na jezyk a sie dowiesz.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group