Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK3] Tylni spryskiwacz nie działa

pniemiec - 13 Cze 2007, 17:35
Temat postu: [MK3] Tylni spryskiwacz nie działa
Więc czytałem inne tematy o tym sprzęcie i nadal nie umiem sobie z nim poradzić...

Otóż, pompka i joystick działa bo słychać jej dźwięk po przełączeniu i daje ona ciśnienie jeśli sprawdza się wężyk... a mimo to tylnia szyba nie jest spryskiwana...

średnio rozgarnięta osoba doszła by do tego, że pewnie ejst zapchany, albo gdzieś się zagiął. Pewnie tak, ale nie zamierzam rozbierać całej tapicerki i połowy auta, zeby poszukać którędy inżynierowie Forda go (wężyk - przypis dla tych mniej rozgarniętych :P ) puścili i gdzie mół się zablokować.

Więc proszę o przedstawienie mi ścieżki którą ten wężyk idzie i może podpowiedzi gdzie i dlaczego mógł się zagiąć, zablokować, zapchać...

pozdrawiam i liczę na waszą pomoc

stootch - 13 Cze 2007, 18:57

Pod podsufitką.
LOY - 14 Cze 2007, 12:48

podjec do mechaniora z powietrzem sprężonym i pistoletem do przedmuchiwania ..rozłacz w komorze przewód od tylniej dyszy i przedmuchaj ...na 80 % pomoze ..jak chcesz to mozesz wczesniej odłaczyc wezyk od dyszy
pniemiec - 16 Cze 2007, 00:21

LOY napisał/a:
podjec do mechaniora z powietrzem sprężonym i pistoletem do przedmuchiwania ..rozłacz w komorze przewód od tylniej dyszy i przedmuchaj ...na 80 % pomoze ..jak chcesz to mozesz wczesniej odłaczyc wezyk od dyszy


ciężko bedzie od samego spryskiwacza chyba odłączyć, ale mam dostęp do tego typu rzeczy, wiec sptóbuję

stootch napisał/a:
Pod podsufitką.


mozęsz dac szerszy opis, żebym całej nie rozbierał... no i którędy idzie obok deski z przodu ??

stootch - 17 Cze 2007, 07:19

pniemiec napisał/a:

mozęsz dac szerszy opis, żebym całej nie rozbierał... no i którędy idzie obok deski z przodu ??

Powinien iść w przednim słupku, pod plastikiem. Jednak podsufitki bym nie ruszał, bo to kupa roboty z późniejszym jej założeniem, żeby pasowała idealnie. Jak już dobierzesz się do końców tego wężyka, to zaczep do niego nowy i po prostu sobie przeciągnij. W ten sposób będziesz miał nowy wężyk, który na pewno nie jest zapchany.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group