Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Po wymianie sprzęgła biegi ciężko wchodzą

sgarwa - 27 Gru 2006, 10:07
Temat postu: [MK3] Po wymianie sprzęgła biegi ciężko wchodzą
Witam.
Drodzy koledzy mam pytanko. Ostatnio okazało się, że mam spalone sprzęgło kupiłem nowiutkie wraz z dociskiem (kompletne). No i dałem na warsztat. Po wymianie przy zmianie biegów 3 i 4 wchodzi ciężko (trzeba delikatnie odbić w prawo aby wbić bieg). Mechanik powiedział, że to nie jego wina i jest wszystko normalnie bo on skrzyni biegów nie rozbierał. Jednym słowem wyśmiał mnie. Tak przy okazji to był najtańszy mechanik (jaka cena chyba taka jakość). Moje pytanko. Czy coś skopał przy zakładaniu tego sprzędła. Czy tylko popadam w paranoje maniakalno-depresyjną i pozostało mi się przyzwyczaić do troszkę innego sposobu wbijania biegów.

NOWITEK - 27 Gru 2006, 10:15

Baran jakiś . Prawdopodobnie trzeba wyregulować wybierak (wychodzi ze skrzyni do lewarka)
zefir - 27 Gru 2006, 10:20

nowitek ma racje trzeba wybierak ustawic
Marcinus - 27 Gru 2006, 10:36

Podłacze sie do tematu mam taki sam problem tez wymieniłem sprzegło i ciezko wchodzą Tylko ja ustawic ten wybierak może jakas instrukcja ??????
sgarwa - 27 Gru 2006, 10:48

Panowie. Jesteście wspaniali. Dziękuję bardzo za pomoc. Teraz będę spał spokojnie. Czyli nie mam co się martwić. Dobre pytanko czy jestem sam w stanie coś takiego zrobić. Bo już nie chcę jechać do tego srutututu-majstra.
zefir - 27 Gru 2006, 10:53

no problemo,
hmm szczerze dobry mechanik zrobi to raz dwa i za jakies smieszne pieniadze;)

NOWITEK - 27 Gru 2006, 10:55

Przydała by się druga osoba kanał i klucz chyba 13mm. Wybierak jest połączony z lewarkiem zmiany biegów metalowym łącznikiem (rurką) i skręcony opaską. Trzeba ją trochę popuścić , druga osoba delikatnie przestawi lewarek (prawo/lewo) w zależności jak potrzeba następnie skręcić i spróbować.
sgarwa - 27 Gru 2006, 11:17

Bardzo dziękuję za pomoc. Macie racje nie ma co kombinować jadę na warsztat :) tym razem dobry warsztat.
Marcinus - 27 Gru 2006, 14:37

Udało mi sie naprawić zdjąłem ten wybierak nasmarowałowałem i wcisnąłem do końca zauważyłem że tej obejmy nie można skrecać na maksa bo jak skreciłem to biegi nie chciały wchodzić popusciłem o pół obrotu wchodzą super !

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group