Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK2] Chcę być piękna i szybka

Żółwik Tuptuś - 24 Cze 2006, 13:04
Temat postu: [MK2] Chcę być piękna i szybka
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=15901

Powyżej opis mk2 xr2 w rękach Piotra (XR2Fun)

str. 1: Przejęcie mk2 xr2 od Piotra

str. 2: Sesja zdjęciowa Żabci (fota w kalendarzu FKP 2011)

str. 3: Kubełkowe fotele

str. 4: Renowacja tylnej półki
str. 4: Naprawa mocowania lewych przycisków w długiej desce

str. 5: 1.6 CVH efi(bez efi) insjad
str. 5: lampka oświetlenia wnętrza z mk3 w mk2

str. 9: Kiwający piesek z epoki YO

str. 10: Kolejna sportowa kiera i dopasowanie naby z mk3 do mk2

xr2fun - 27 Cze 2006, 20:46

Trochę jest poślizgu bo projekt nr1 (bedzie gotowy opis zapodam)zaczął się robić i zamieszanie ogólne. Głowica się rzeźbi powoli trochę nowych gratów jest w GB i dojadą. Spokojnie na luzie projekt idzie do przodu.
Kto czyta moje wątki serdecznie pozdrawiam!

[ Dodano: Nie Lis 05, 2006 21:23 ]
Sprężyny SPAX już dojechały plus parę innych "gratów" - zima przede mną i mimo poślizgu prace trwają nadal.

Piesek - 17 Lut 2008, 23:11

cos nowego sie dzieje :D ?
Żółwik Tuptuś - 18 Lut 2008, 12:04

W dziale mk1/2 były ostatnio zdjątka innych projektów czyli Mini . Ja z niecierpiwością czekam na opis każdego z nich .
xr2fun - 4 Mar 2008, 21:02

Tak w XR pasek pojechał. Co do MINI a jakże rzeźba niesamowita ze Swiftem.
Uwierzcie, że mnie naprawdę brakuje czasu bo przyplątał się po roku oczekiwania V8 i też go trzeba trochę dziabnąć aby z przyczepą trochę porobił. :)

Żółwik Tuptuś - 4 Mar 2008, 21:07

Ehh - neistety czasu brakuje wszystkim :(

Dłub i pokazuj to co dasz radę - choćby szczątki informacji tak żeby można poczytać o profi rasowaniu :yes:

xr2fun - 4 Mar 2008, 21:21

Jak skończę Mini przygotowane na ten sezon puszczę parę zdjęć ( zostało tylko tylne zawieszenie na "gwincie" do wymiany ). Auto jeździ ale jest mały problem-muszę zmienić lewarek od biegów bo tak szybko się wkręca, że jest problem ze zmianą biegów - za długi skok. Projekt Suzuki to jest naprawdę rzeźba i tego nie będę opisywał na tym Forum bo komplikacji na wejściu jest aż za wiele a w trakcie kompletowania całości wyjdą następne - np. półosie i problemy z przeniesieniem mocy ( czego już doswiadczam z tym pierwszym ). Czeka mnie zakup 2 szper a są to koszty ok. 1200funtów.
A na koniec trzeba wreszcie XR uruchomić - tzn. skończyć głowicę poskładać wszystko do kupy i jeździć. :|

Żółwik Tuptuś - 4 Mar 2008, 21:44

Jak potrzebujesz zastępczego silnika do ikserki to odstąpię Ci mój czarny .
xr2fun - 5 Mar 2008, 19:26

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Jak potrzebujesz zastępczego silnika do ikserki to odstąpię Ci mój czarny .

Dzięki z góry za ofertę ale nie skorzystam - już dwa lata mam dół, blok z tlokami po remoncie trzeba tylko skończyć głowicę ( w zasadzie wszytko leży na półce ). Ja również w tej chwili leżę finansowo na własne życzenie V8 żłopie niemiło a rozwiązaniem jest gaz chociaż będąc szczery go nie lubię. Ale powiem wam tak z 4,7 poj. 231km to żaden wynik, asfaltu zawinąć się nie da - jedyne co pozostaje to czysta przyjemność jeździć spokojnie aż do bólu. Niemniej jednak moment obrotowy i 4x4 robi swoje - plecy czują fotel.

[ Dodano: Wto Mar 10, 2009 20:58 ]
Wpadł mi do głowy pomysł aby ją sprzedać w lecie!
Ten pomysł został oprotestowany przez moją żonę (a tu nie należy dyskutować) ;-(
Więc trza działać ale po wakacjach bo jest kolejka wózków do zrobienia od roku i czasu brakuje. :9:

van - 12 Maj 2009, 15:34

xr2fun napisał/a:
[ Dodano: Wto Mar 10, 2009 20:58 ]
Wpadł mi do głowy pomysł aby ją sprzedać w lecie!
Ten pomysł został oprotestowany przez moją żonę (a tu nie należy dyskutować) ;-(
Więc trza działać ale po wakacjach bo jest kolejka wózków do zrobienia od roku i czasu brakuje. :9:
to ja podbije żeby nie było że temat umarł i wylądował na złomie, gdybyś jednak chciał sprzedać PW :fox:
Piesek - 13 Maj 2009, 08:13

jaka cena :P ?
hubi_2006 - 13 Maj 2009, 19:04

Ej żyleciarze odpuście... xr2fun, napisał:
Cytat:
Ten pomysł został oprotestowany przez moją żonę (a tu nie należy dyskutować) ;-(
Więc trza działać ale po wakacjach bo jest kolejka wózków do zrobienia od roku i czasu brakuje. :9:


Więc nie ma się co napalać chyba...

xr2fun - 25 Lip 2009, 20:28

Długo nie grzebałem w tym aucie - żona nalegała aby zmienić "kubełek" pasażera bo będzie wozić "puszystych" i mogą się nie zmieścić. Operacja przebiegła sprawnie - wymienione na przetarty fotel z serii.
Musiałem zmienić żarówkę w tylnej lampie, przy okazji bo 2 lata nie zaglądałem do schowków w bagażniku zrobiłem inspekcję a tu niemiła niespodzianka - ślady korozji na łączeniu nadkola z podłogą schowka. Potraktowałem jedynym słusznym narzędziem (młotek i przecinak) wyszła dziura - było to brutalne pociagnięcie.
W przyszłym tygodniu 10cm2 łatka do wspawania a przy okazji inspekcja na podnośniku.
Za mody na silniku zabieram się w październiku po sezonie "upalania". Kupiłem nowego Webera za 15 funtów - na docieranie wystarczy.

Żółwik Tuptuś - 25 Lip 2009, 20:33

Piotrze - potraktowałeś rdzę w jedyny , moim zdaniem , sensowny sposób - nie było w tym nic brutalnego ( choć może sie to komuś w głowie nie mieścić )

Miło słyszeć że będziesz zimą robił silnik bliźniaczy do mojego - może uszczknę nieco z Twojej wiedzy :)

Pomyśl nad kompletnym wnętrzem do swojej mk2 - przypadkiem wiem gdzie lerzy jedno całkiem ładne :fox:

ps: Mam pewien plan na webera z policzonymi długościami rezonansowymi - zobaczymy jak wypali ( do tego mam wydech rurowy in progress - zobacz w moim projekcie )

xr2fun - 11 Wrz 2009, 20:15

WEBER za 15 funtów (przesyłka 55funtów :yyy: ) -ssanie automatyczne + jakieś elektryczne duperele, których nie podłączałem, zamontowany w dotychczasowym 1,4CVH.
Silnik dostał nowe życie. Wolne obroty, przyśpieszenie bajka - sam jestem zdziwiony, że niby ten sam motor a jednak całkiem inny :)
Stary gaźnik niby był dobry ale wychodzi na to że nie. <wow>

Żółwik Tuptuś - 11 Wrz 2009, 20:27

To jest właśnie największa wada starych rzeczy . W sumie wszystko działa i jest ok , ale jak założysz " takie samo " tylko nowe to wszystko wygląda inaczej .

Patrzyłem dziś na mój " dobry " gaźnik - minimalny luz na przepustnicy , odrobinę zjechana prowadnica drugiego przelotu , itd itp . Czyli suma miliona małych zużyc dających ogólny efekt .


Cieszę się , że Twoja ikserka dostaje nowe taile :) Zasłużyła na to :yes: ( choć wiem że i tak Twoja największa motoryzacyjna miłość to MINI :) )

xr2fun - 11 Wrz 2009, 20:52

Zgadza się!
Mini wygrywa i trudno z nim wygrać konstrukcją dużo młodszym i mocniejszym. Ot takie diabelskie pudełko, małe ale piekielnie szybkie po drobnych modyfikacjach co strasznie wkurza na innych na imprezach np. SuperOes :serduszka: :serduszka: :serduszka:

Ad@mus - 16 Wrz 2009, 18:37

xr2fun, spełniłeś marzenie mk2-ki, jest piekna a teraz bedzie jeszcze szybsza :)
Żółwik Tuptuś - 7 Paź 2011, 10:09

Historia na trzynastocalowych RS-ach toczy się dalej .

Wczoraj auto zmieniło właściciela i po przejechaniu ponad pięciuset kilometrów zaparkowało wraz ze mną w podziemnym garażu w Poznaniu

Piotrowi zakręciła się w oku łezka , gdy żegnał się ze swoją jedenastoletnią utrzymanką , a ja obiecałem , że będę o nią nalezycie dbał .

Pare osób , które poznały tę historię już wcześniej , stwierdziło , że auto poszo w dobre ręce . Zrobię wszystko , aby nie zawieśc ich kredytu zaufania .

Z pierwszych wrażeń :

Auto kupiłem i dopiero po tym zacząłem je oglądać . I to tylko dlatego , że kontemplowanie prawie seryjnej mk2xr2 jest czymś co dzisiaj jest praktycznie nie do zrobienia .

Droga do domu ?

90 - 120 km/h za lawetą załadowaną drugą mk2 oraz kuuupą gratów ( za kółkiem Pucio )

Zaczynamy rozmawiać .

Ona do mnie mówi każdym małym piskiem , cykaniem silnika i szumem wiatru w szybrze .
Ja opowiadam jej o życiu , które teraz będzei wiodła .

Za to uwielbiam stare auta .
Nie są bezosobowe . Na karoseriach , silnikach i we wnętrzach można odczytać całą historię , które przeżyły .

Cóż tu więcej dodawać ?

27 godzin na nogach i krótki sen z nogami podkurczonymi na rozłożonym siedzeniu dwudziestoparoletniej ikserki . Są takie chwile dla których się żyje :)

Fordon - 7 Paź 2011, 10:26

Sie rozbrykali :yes: Pieknie pany... co dalej bedziecie z nia robic ??
Bo domyslam sie ze nie bedzie jezdzila na co dzien tylko jako dama tylko w weekendy.

Żółwik Tuptuś - 7 Paź 2011, 11:48

Fordon - to nie tak .

Seryjne , prawie stockowe mk2xr2 do jazdy na co dzień :)

Misja - utrzymać auto w dotychczasowym stanie i jeździć nim na co dzień .



jedyna sensowna fota na dziś :)

reszta jak wytrzeźwiejemy :)

luk-90 - 7 Paź 2011, 12:22

ech brzydale i znowu żaden się nie odezwał, a chetnie zobaczę to cacuszko. Przy okazji Puciowaty chciał półoś, a się nie odzywa :krzesłemgo:
Daras84 - 7 Paź 2011, 15:03

to moze kolejna ?? http://allegro.pl/fiesta-...1862865607.html
Fordon - 7 Paź 2011, 15:18

Ja bym nie mial sumienia wyciagac jej w zime na ulice... :yes:
elmek13 - 7 Paź 2011, 18:20

Cytat:
Ja bym nie miał sumienia wyciągać jej w zimę na ulice.


Ty może, nie ale inni tak. :rotfl:

van - 7 Paź 2011, 22:07

nie no gratulacje
daras musiałeś wrzucać ten link ;-|

mmbu - 7 Paź 2011, 22:12

Daras84 napisał/a:
daras musiałeś wrzucać ten link ;-|
Zapinaj lawetę i w drogę :rotfl:
Żółwik Tuptuś - 8 Paź 2011, 22:06














van - 8 Paź 2011, 22:22

jeśli o mnie chodzi auta ładne ale......
ściągnij ten lombard z tyłu w postaci gej looków
z przodu halogeny okrągłe
i zamień krzyże które pasują do mk1 ale do mk2 nie na durszlaki

tyle od wujka dobra rada :ok:

Fordon - 8 Paź 2011, 22:49

Ty ja skorupa oddaj mi, zaparkuje sobie spokojnie w pogrzewanym garazu i bedzie odpalana na okazje braku okajzi i z pomyslu kaprysu...
Karwa starzeje sie bo mi sie te auta podobaja im starsze i bardziej cukierkowate i wzbudzajace zazdrosc innych ze taki stary woz jezdzi w takim stanie...

PumaRST - 10 Paź 2011, 09:26

ale jaja Żółw mi kupił auto do Young timer Party :jupi: :jupi: :hahaha: :hahaha:

a już tak poważnie "Dbaj o nią bo jak spierdzielisz to to zdążę ci dojeb...... zanim to Piotr zrobi!!"

Żółwik Tuptuś - 27 Paź 2011, 22:42

Powoli do przodu :)

Auto już na zgierskich blachach , do tego powolutku naprawiam drobiazgi , któe były do dopracowania .

Zrobiłem pokrętło nawiewu , przygotowałem elektrykę do zimy .

Powoli do przodu :)

Pietrekk - 27 Paź 2011, 23:00

Byłeś u nas (chyba ze inaczej auto odebrałeś) i nic nie powiedziałeś :P
Długo auto szukało nowego właściciela, trafiło na bardzo dobrego :)

tommirs - 28 Paź 2011, 00:35

PumaRST napisał/a:
ale jaja Żółw mi kupił auto do Young timer Party :jupi: :jupi: :hahaha: :hahaha:

a już tak poważnie "Dbaj o nią bo jak spierdzielisz to to zdążę ci dojeb...... zanim to Piotr zrobi!!"


a ja myślałem, że dla mnie na YTP...jakas niespodzianka, juz garaże podziemne przeszukiwałem w Poznaniu :serduszka:

Spoko Puma, ja mam bliżej...więc ja sie tym zajmę :hahaha:

PS Zółwik, to, że piekne autko to wiadomo, ale mam pytanko gdzie ta fotka robiona z tym łukowatym wiaduktem?.. bo mam wrażenie, że niedaleko mnie?

PumaRST - 28 Paź 2011, 07:42

tommirs napisał/a:
a ja myślałem, że dla mnie na YTP........Spoko Puma, ja mam bliżej...więc ja sie tym zajmę :hahaha:


damy rade, pojedziemy obaj jednym autem :yes:

Żółwik o to lista życzeń do auta zanim z Tommim pojedziemy nią przyszły sezon:

1) kubły i pasy z Homologacją,
2) NAJPROSTSZA :hahaha: klatka bezpieczeństwa zgodna z zał. "J"
3) wyłącznik zewnętrzny prądu.
4) popraw zawias (stabilizatory itd)
5) wsadź tą krótką zeszpeowaną skrzynie,
6) 185/60/13 R888 - lub pełen slick
7) gaśnica 2KG

Lista chyba nie jest za długa ?? :fox:

Ale dla pocieszenia paliwo wlejemy sami, już żeby cie zbytnio nie obciążać finansowo bo w końcu to ty nam robisz przysługę że pożyczysz nam auta :yes:

BTW: ale jak spełnisz te wymagania to wygram tym autem MP GSMP 2012 w klasie HS1600


No to teraz bierz się do roboty bo mało czasu jest :yes: :yes:

Mafios - 28 Paź 2011, 08:18

Widziałem macałem jest zacna.
tommirs - 28 Paź 2011, 13:16

PumaRST napisał/a:
tommirs napisał/a:
a ja myślałem, że dla mnie na YTP........Spoko Puma, ja mam bliżej...więc ja sie tym zajmę :hahaha:


damy rade, pojedziemy obaj jednym autem :yes:

Żółwik o to lista życzeń do auta zanim z Tommim pojedziemy nią przyszły sezon:

1) kubły i pasy z Homologacją,
2) NAJPROSTSZA :hahaha: klatka bezpieczeństwa zgodna z zał. "J"
3) wyłącznik zewnętrzny prądu.
4) popraw zawias (stabilizatory itd)
5) wsadź tą krótką zeszpeowaną skrzynie,
6) 185/60/13 R888 - lub pełen slick
7) gaśnica 2KG

Lista chyba nie jest za długa ?? :fox:

Ale dla pocieszenia paliwo wlejemy sami, już żeby cie zbytnio nie obciążać finansowo bo w końcu to ty nam robisz przysługę że pożyczysz nam auta :yes:

BTW: ale jak spełnisz te wymagania to wygram tym autem MP GSMP 2012 w klasie HS1600


No to teraz bierz się do roboty bo mało czasu jest :yes: :yes:


Dokładnie PumaRST, jakbysmy to wcześniej konsultowali normalnie....

dodam tylko jeszcze od siebie:

8. zawias na poliuretanie
9. unibale
10. Pedalbox, korektor hamowania i hydrorekaw (wszystko na alu bo walczymy z wagą)
11. siatka na okno (FIA)

Oczywiście wszystkie, rzeczy kupisz w moim sklepie, ale za to dam Ci solidny rabat.
Zyskiem podzielimy się z Pumą, żebysmy mieli na paliwo (które jak wspomniał Pumka kupujemy sami)

Jeżeli chodzi o starty to Puma jak wspominał poleci Górskie MP 2012,

a ja jak plany pozwolą poleciąłbym jeszcze WPP 2012 w klasie Youngtimerów, ale z tym się nie upieram.

To tyle....

zamawiam graty

:rotfl: :cojest: :cojest: :rotfl:

pozdro

Żółwik Tuptuś - 28 Paź 2011, 19:44

Chłopaki - jakbym zepsuł oryginał , XR2fun wyjąłby mi serce łyżką do opon i kazał je zjeść .

Auto zostaje w oryginale ( no - z małymi smaczkami ) i będzie służyło do nieco szybszego turlania się na co dzień .

Do wyżywania się artystycznie jest Wanna

Tommi - napisz mi co byś w niej widział z Twojego asortymentu i myślę , że dogadamy się :)

PumBa - wróciłbyś do fiesty ? a co na to Twoi nowi koledzy :fox:

xr2fun - 28 Paź 2011, 20:20

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Chłopaki - jakbym zepsuł oryginał , XR2fun wyjąłby mi serce łyżką do opon i kazał je zjeść

Nie życzę sobie robienia ze mnie kanibala (PS. podrobów nie lubi nawet mój pies). ;-(

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Auto zostaje w oryginale ( no - z małymi smaczkami ) i będzie służyło do nieco szybszego turlania się na co dzień .

Całe szczęście :)
Zresztą to tylko moja spuścizna - rzeźnikowi sadyście nie sprzedałem. :)

PumaRST - 28 Paź 2011, 20:40

Żółwik Tuptuś napisał/a:
PumBa - wróciłbyś do fiesty ? a co na to Twoi nowi koledzy :fox:


nie wiem, ale ja nie mam kolegów a w szczególności nowych, więc co mnie to obchodzi.

a juz tak poważniej, wiesz ściganie w klasie z Pugami 205GTI, Renault R5 czy Fiatami Abarth z dawnych lat w Fiescie mk2 to brzmi zajebiscie :yes: ehhhh szkoda że nie żyjemy w cywilizowanym kraju

xr2fun - 28 Paź 2011, 20:44

Mafios napisał/a:
Widziałem macałem jest zacna.

Przeoczyłem ten wpis!!!

Każde moje auto traktuję prawie tak samo.

XR najdłużej było w moim posiadaniu bo prawie 11lat!
Teraz są inne orientacje ale sentyment pozostał :)

Żółwik Tuptuś - 28 Paź 2011, 20:46

Wiesz - najfajniejsze jest to , że ilekroć wsiadam do tego auta czuję , że czas się zatrzymał .
W dzisiejszych czasach , gdy coraz szybsze tempo życia powoduje , że wszystko co się nie rozwija z szybkością reakcji termojądrowej , jest do bani , to naprawdę niebywały luksus .

Kupiłem auto , , które ponad dwadzieścia lat temu zostało stworzone do codziennych dojazdów do pracy , z możliwością powrotu , po ciężkim dniu , niekoniecznie najkrótszą drogą , niekoniecznie zgodnie z przepisami .
I ono nadal takie jest :)

Mody , style , gonitwę, a nawet wyścigi ma za szybami i dobrze wyciszonym wnętrzem , w którym da się rozmawiać nawet przy prędkościach znacznie przekraczających te dozwolone na autostradach w Polsce .
Nie jest kultowe , ale dla mnie to zaleta .
Ma mieć dyskretny powab pięknej Kobiety zauważalny tylko dla koneserów , a nie wyzywający styl nastoletniej kurwy za którą się każdy obejrzy .

Czas się zatrzymał i tak ma pozostać :)

Mafios - 28 Paź 2011, 20:47

to byś zainwestował dziadu w orginalna naklejke :fox:
Żółwik Tuptuś - 28 Paź 2011, 20:48

PumaRST, - czas się przeprowadzić :) - w Czechach mają to wszystko o czym mówisz i do tego zajebiste i tanie piwo :)
Żółwik Tuptuś - 28 Paź 2011, 20:49

Mafios, - pomyślę :)
PumaRST - 28 Paź 2011, 21:03

wiesz że nie lubię Piwa ale za to mają inny szlachetny trunek koloru lekko zielonkawego z posmakiem anyżu więc wiesz :yes:
Parzych - 28 Paź 2011, 21:43

Żółwik Tuptuś napisał/a:
w Czechach mają to wszystko o czym mówisz i do tego zajebiste i tanie piwo :)
Tanie i owszem, ale to siuśki nie piwo... :9:
tommirs - 28 Paź 2011, 23:05

Parzych napisał/a:
Żółwik Tuptuś napisał/a:
w Czechach mają to wszystko o czym mówisz i do tego zajebiste i tanie piwo :)
Tanie i owszem, ale to siuśki nie piwo... :9:


piwo piwem..a to zielone co Puma wspomina pił???
jak nie to zapraszam na degustację jak będzie zlot w Poznaniu, zawsze mam to w barku :devil: :devil:
..tylko mieszkanie małe...ale jakby co to w garazu Was poukładam :hahaha: :hahaha:

Parzych - 28 Paź 2011, 23:24

tommirs napisał/a:
a to zielone co Puma wspomina pił???
Oczywiście, pierwszy raz na Zlocie w Poznaniu, a potem jeszcze na którymś, Zielone Smoki RULES :!: I rum mają pyszny... :yes:
Żółwik Tuptuś - 29 Paź 2011, 20:09

Absynt jest zadżebisty , ale Czeskie piwa też lubię ( przypierdalacie się jednym słowem )

Drobimy jak Gejsze , ale do przodu :







Czyli na swoje miejsce wróciły kubły :)

ponieważ Piotr przerobił mocowania pod mini , nie było sensu przerabiać ich spowrotem , więc ulepiłem nowe .
Fotele są z regulacją przód-tył , jak na cywila przystało .

Siedzi się super :)

PumaRST - 29 Paź 2011, 20:44

Tomku pił
luk-90 - 30 Paź 2011, 00:18

Jeszcze powiedz, że to są ori Recaro do Forda? Zacne i to bardzo :ok: , ale do tyłu to już chyba nikt nie wsiądzie
Parzych - 30 Paź 2011, 01:06

luk-90 napisał/a:
ale do tyłu to już chyba nikt nie wsiądzie
A od czego są czecie dżwi :?: :cojest:
luk-90 - 30 Paź 2011, 01:21

jest jeszcze rura wydechowa :rotfl:
szczepan522 - 30 Paź 2011, 06:37

Żółwik Tuptuś, a oryginalne fotele gdzie się podziały ? nie chcesz przypadkiem oddać ich na cele charytatywne ? :ok:
van - 30 Paź 2011, 08:52

jeszcze mieszek w męskim kolorze i ta kiera wali po oczach, chyba że tak ma być, to ja przepraszam :9:
Żółwik Tuptuś - 30 Paź 2011, 09:39

szczepan522, - ori fotele są nieco poprzecierane , ale nie wysiedziane . Jak chcesz - są Twoje ( pójdą w dobre ręce ) . Cena - 2 Kasztelańskie ( albo jakieś Wasze lokalne browary )
szczepan522 - 30 Paź 2011, 20:40

Żółwik Tuptuś, Biera bez zastanowienia :ok: (poważnie)
xr2fun - 30 Paź 2011, 20:59

Dobra decyzja - trochę poprawisz tapicerkę kierowcy i będzie extra. Te dziury po papierosach odziedziczyłem.
Żółwik Tuptuś - 30 Paź 2011, 21:04

Ja jakbym nie miał tych kubłów i zestawu co w Wannie był ( tego czarnego ) to bym nie wydawał .
Ale idą w dobre i godne ręce :)

szczepan522 - 30 Paź 2011, 21:20

xr2fun, Żółwik Tuptuś, mogę was zapewnić że na pewno się przydadzą :yes:
Żółwik Tuptuś - 31 Paź 2011, 19:52

Dziś kolejny drobiazg :)

Było :



Jest :



Parę rurek aluminiowych , dorobienie podkładek pod boczki i prezent od Wanny , czyli mocowania gum do podnoszenia tylnej półki .

Nawet nie wiecie jaką przyjemność daje dopracowywanie takich pierdółek w aucie , które i tak było idealne :)

Mafios - 31 Paź 2011, 20:01

Ja to widzę , że się starzejemy i wali nas na tą starość , ci co zawsze kombinowali mega dziwne projekty z czasem dążą do perfekcyjnych orginałow ;P

Żółw ty stara D się zrobiłaś :P

Żółwik Tuptuś - 31 Paź 2011, 20:10

Mafios, - coś w tym jest :)

ps: znalazłem dla Ciebie wentylator , obejmy szerokie do gum i kolejny WG ( pośredni pomiędzy tymi co dostałeś)

szczepan522 - 31 Paź 2011, 20:50

Ty od kiedy XR2 miały zagłówki na tylnej kanapie ? Ta jednostka miała kiedyś dzwona w dupę bo jakoś tak to tylne prawe nadkole jest powyginane, chyba że mi się wydaje ? A jak tam tylne przeciwmgłowe sprawne czy zaśniedziałe ? No i ogromny szacun do poprzednich właścicieli auta że nie zrobili dziur w półce :ok:
JoeMix - 31 Paź 2011, 20:58

szczepan522 napisał/a:
Ta jednostka miała kiedyś dzwona w dupę bo jakoś tak to tylne prawe nadkole jest powyginane, chyba że mi się wydaje ?
No tak wygląda, ale nie musiała mieć dzwona, wystarczy że ktoś coś konkretniejszego w bagażniku przewoził,,,
Żółwik Tuptuś - 31 Paź 2011, 21:01

szczepan522, - :hahaha: dobra kwintesencja klubowych znafcuf :)

Ona jest niesamowita , skoro tylko takie rzeczy przyszło mi poprawiać jak ta półka :)

Żółwik Tuptuś - 3 Lis 2011, 21:14

Było :





Połamane mocowania lewych przełączników , to norma w mk2 .

Ulepiłem z blachy coś takiego :



A w środku tak :



Po ciemku składane więc nie podociskane i wydają się krzywo .
Bo są krzywo :)

Czyli do poprawy :)

Rkalitka - 3 Lis 2011, 21:34

Jak bym Cię qarwa nie znał to bym pomyślał, że jakiś biszkopt pokazuje szczyt swoich możliwości pucując lakier w zapyziałej fieście......japierdoole teżtakchcę, chyba sobie fiestę kupię :yes:
van - 3 Lis 2011, 22:02

Mafios napisał/a:
Ja to widzę , że się starzejemy i wali nas na tą starość , ci co zawsze kombinowali mega dziwne projekty z czasem dążą do perfekcyjnych orginałow ;P

Żółw ty stara D się zrobiłaś :P
potwierdzam
Pyros - 8 Lis 2011, 00:00

O karwa dopiero trafiłem na ten temat!!
Gratulacje i od razu dodaje do ulubionych :-P

luk-90 - 11 Gru 2011, 04:56

jest tak jak myślałem od początku, fotele miazga i nie ma co owijać w bawełnę, prędzej czy później i u Mnie takie zagoszczą. Całość komponuje się fajnie i rzuca się w oczy na ulicach swoim starym kańciatym wyglądem pośród tych wszystkich okrągłych i nowoczesnych dupowozów od pkt A do B
Żółwik Tuptuś - 23 Gru 2011, 16:20

Niestety w codziennym eksploatowaniu Youngtimera są nie tylko blaski , ale i cienie :



prędkość zerowa , bo staliśmy w korku , dwóch kierowców zmęczonych po pracy i kiepska jesienna pogoda .

Ikserka na głównej , jakiś czarny depilator na dojazdowej .

Pan myślał ,że już pojechałem , ja , że mnie widzi .

Załatwiliśmy sprawę polubownie , choć zasadniczo wolałbym , żeby tematu wogóle nie było i pierdzielę kasę , bo rysy na ikserce bolały mnie jakby mi kto pogrzebaczem po tyłku jeździł ( i to gorącym )

Tutaj wielkie podziękowania dla wszystkich , którzy czynnie uczestniczyli w poszukiwaniach zniszczonego narożnika , w szczególności dla vegetagt , który narożnik ów namierzył u siebie , obfotografował i wysłał do mnie ( jest już na miejscu i czeka na lakierowanie ) .

Po lakierowaniu Ikserka otrzyma gwiazdkowy prezent od Pumy - czyli :



Oryginalna naklejka sprowadzona z UK przez Mafiosa .

W myśl zasady : My Car , My Choice , My Pride całość z kasy pochodzącej ze stłuczki pójdzie na ikserkę , a to starczy na dorobienie odrobiny więcej lakieru i porobienie zaprawek na lewym tylnym błotniku i zrobieniu lewego przedniego narożnika ( oczywiście jak przygotowania i naprawy dokonam sam ) , co w połączeniu z czerwonymi paskami , które zamierzam w końcu założyć na zderzakach , oraz tylnym ramieniu wycieraczki od Dzidzi , będzie zakończeniem zewnętrznych prac nad autem :)

ps: - wie ktoś z Was gdzie jeszcze można kupić na metry samoprzylepne , gumowe paski wykańczające do zderzaków itd ( w tym przypadku czerwone )

Mafios - 23 Gru 2011, 16:26

sprowadzimy jeszcze trochę fantów do twojej xrki i będzie równie gazeciarska jak moja :)
Żółwik Tuptuś - 23 Gru 2011, 16:28

Mafios, - już niedługo zajmę się komorą silnika i tam będzie spore pole do popisu :)
Parzych - 23 Gru 2011, 17:31

Przykry incydent, ale nie ma tego złego itd.... :yes:
PumaRST - 23 Gru 2011, 22:16

fajnie że prezent doszedł


a co do mk2 xr2 znasz moje zdanie :yes:

luk-90 - 24 Gru 2011, 00:46

na całe szczęście ślicznotce nic powaznego się nei stało, a może wyjdzie jej to nawet na zdrowie :)
vegetagt - 24 Gru 2011, 01:32

Przy kolizji takim autem zawsze jest lipa, bo niby pękł kawałek plastiku, ale weź znajdź nową część potem :/ A ludzie myślą, że jak auto jest stare, to starczy na flaszke dać i po kłopocie.
Mafios - 24 Gru 2011, 12:41

PumaRST napisał/a:
fajnie że prezent doszedł


a co do mk2 xr2 znasz moje zdanie :yes:

doszedł doszedł zgodnie z umową ;-)

Rkalitka - 3 Kwi 2012, 18:33

To jak tam brzydalu - jedziesz XR2 na YTP Majowym??
luk-90 - 3 Kwi 2012, 23:16

no gdzie tą ślicznotką :głowąwmur: Zółwiasty poleci jednośladem :rotfl:
Rkalitka - 3 Kwi 2012, 23:18

luk-90 napisał/a:
no gdzie tą ślicznotką


Patrząc po tym co mamy chętnych na YTP i po regulaminie to xr2 Żółwia jest najlepszą opcją do startów w tej imprezie :yes:

W tym momencie patrząc przez pryzmat czasu o jakieś 7 lat wstecz to moja byłaby ciągle fioletowa i miała 1.1 na gaźniku z dużego fiata :yes:

Żółwik Tuptuś - 4 Kwi 2012, 18:53

Ojcowie - dajcie spokój :)

Ikserka nie wystartuje w tym roku ani razu tak samo jak i Wanna.

powód - brak kasy.

ps: I tak mój wredny ryj będziecie oglądać na YTP i innych takich, ale bez startów.

Rkalitka - 4 Kwi 2012, 19:08

Ty no weź nie sraj żarem - dawaj xrką nunu
Żółwik Tuptuś - 6 Kwi 2012, 22:32

Nie da rady. Zwijam interes, bo kasy brakuje.

Oba auta jadą narazie do lamusa.

C.D.N.

Żółwik Tuptuś - 4 Wrz 2012, 00:50

Jak niektórym wiadomo Ikserka uczestniczyła czynnie we wszystkich eliminacjach YTParty.
Co prawda nie startowała, ale była w odwodzie w celu przywożenia piwa tudzież innych niezbędnych do ścigania elementów.

Na ostatnim zlocie się nieco podkręciłem i dzisiaj po pracy jebnąłem se swapa.

Dawca był nie byle jaki bo silnik, który zagościł pod maską Ikserki wcześnie jeździł w Sowowej Siekierce.

W bardzo pokrętny sposób, dzięki Romanowi dotarł on do mnie i później było już z górki.

Nowy rozrząd załatwił Kuba, a ja się zająłem uruchomieniem silnika po paru latach stania.

Po tygodniu i małej kuracji odmładzająco-wzmacniającej pod maską Ikserki zagościł w końcu 1.6 CVH w pierwotnej specyfikacji 110 KM.

U mnie jest on postawiony na gaźniku i aparacie zapłonowym ale to inna bajka.

Dzisiaj po pracy stwierdziłem, że co mi tam i podmieniłem silniki.



Powyżej 1.4 CVH z escorta insajd



i Outside.

A poniżej jeden z tysiąca powodów dla którego warto brać auta od XR2Funa:



Tak wygląda głowica silnika, który Piotr wstawił "na zastępstwo".
Niejeden dopieszczony projekt ma na głowicy więcej szlamu niż tutaj.
:brawo:

Jutro dopracuję swapa i nawet przetrę dekiel rękawem (a co mi tam)
Głębszą kosmetykę pozostawię klubowym specjalistom od designu czyli Pumie i Piterowi :cojest:

Dobra - koniec gadania za uszami. Wrażenia z jazdy:

Jest fajnie :ok: - skrzynia przestała być dużo za długa i auto zaczęło przyspieszać.

Dziękuję: Sowie, Romanowi, Kubie i pozostałym którzy przyczynili się do tego aby w ikserce był ikserkowy silnik.

FKP RULEZZ

Parzych - 4 Wrz 2012, 01:23

Aaaa, to o tej Ikserce pisałeś w tamtym temacie... :9:
PumaRST - 4 Wrz 2012, 08:59

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Głębszą kosmetykę pozostawię klubowym specjalistom od designu czyli Pumie i Piterowi :cojest:


oj tam czepiasz się


Żółwik Tuptuś napisał/a:
- skrzynia przestała być dużo za długa -


teraz jest po prostu za długa :hahaha:

trzeci - 4 Wrz 2012, 09:05

Qrna, szybki jesteś :-)
xr2fun - 4 Wrz 2012, 09:09

Żółwik Tuptuś napisał/a:
A poniżej jeden z tysiąca powodów dla którego warto brać auta od XR2Funa:



Tak wygląda głowica silnika, który Piotr wstawił "na zastępstwo".
Niejeden dopieszczony projekt ma na głowicy więcej szlamu niż tutaj.

Dziękuję za komplement.
Nie jestem oszczędny i często wymieniam płyny eksploatacyjne w każdym aucie.

Żółwik Tuptuś - 4 Wrz 2012, 11:47

Arturo, i ładny do tego
i mądry
i wygadany

qarwa zapomniałem dzisiaj chyba leków wziąć.

Piotrze, to nie był komplement.

Wydłubywanie tego silnika było czystą przyjemnością.
Wszystkie śruby nie zmęczone, z podkładkami.
Żadnego drutu.
Żadnych skrótów.
Uszczelki a nie silikonowy syf itd.

Myślę, że to właśnie w tym tkwi tajemnica przekroczenia w Mini 90 KM i późniejszego przekroczenia 100 KM.

Dbałość o szczegóły i solidne wykonanie :)

kuba87 - 4 Wrz 2012, 12:14

:ok: do usług
Piter - 4 Wrz 2012, 17:11

no to w końcu właściwy silnik we właściwym aucie :ok:

xr2fun napisał/a:

Nie jestem oszczędny i często wymieniam płyny eksploatacyjne w każdym aucie.

Dokładnie tak, tu się oszczędności nie szuka. Też wyznaję taka zasadę :)

Rkalitka - 4 Wrz 2012, 17:18

Wreszcie kurrwa :yes:

Teraz weź się za Wannę, bo nie mam mobilizacji żeby Paszteta składac..... <8>

Piter napisał/a:

xr2fun napisał/a:

Nie jestem oszczędny i często wymieniam płyny eksploatacyjne w każdym aucie.

Dokładnie tak, tu się oszczędności nie szuka. Też wyznaję taka zasadę


:rotfl:

Piter - 4 Wrz 2012, 17:35

Roman, goń się :) :rotfl:
Żółwik Tuptuś - 4 Wrz 2012, 19:39

Kurde - nawet lampkę dzisiaj założyłem od Mafiosa z mk3:



Zasadniczo brakuje mi już tylko pasków na zderzaki i kogoś kto pozakłada naklejki i będzie komplet.

Aha - zapomniałem o okrągłych halogenach na przód. Ma ktoś takie?

kuba87 - 4 Wrz 2012, 19:41

Piter napisał/a:
no to w końcu właściwy silnik we właściwym aucie :ok:

xr2fun napisał/a:

Nie jestem oszczędny i często wymieniam płyny eksploatacyjne w każdym aucie.

Dokładnie tak, tu się oszczędności nie szuka. Też wyznaję taka zasadę :)

dlatego ja olej zmieniam co 5 tysięcy km a nie co 10 tyś.

Fordon - 4 Wrz 2012, 20:30

Skorupka, a ta kapa zaworowa co od Piotra zabierales to trafia do XR-ki .... ??

Niech zyje XR2 i trzy kropki :)

Żółwik Tuptuś - 4 Wrz 2012, 20:33

Klapa zaworowa trafia do ikserki ale dopiero w połączeniu z kolektorem wydechowym od Ciebie i filtrem powietrza, który załatwi Mafios :)

Aha i korek muszę dokupić.

Fordon - 4 Wrz 2012, 20:41

To na PW wyslij mi ilosc kolan oraz dlugosc rur prostych, ich wymiar zewnetrzny do tego dolicz 10% odpadu prostych i 2% kolan... bo gadalem z kumplem i musi wiedziec ile metrow sprawu ma isc na 3 kolektory + flansze zaleznie od grubosci, ja preferuje kwasa i chyba kuba bedzie musial uzyczyc swojego XR-a do przymiarek na 3 kolektory.... zastepcze auto mam w razie co... :)

Mysle ze obadamy temat do perfekcji... :)

Żółwik Tuptuś - 4 Wrz 2012, 20:43

Dorwę mojego ruraka i dam Ci dane o których mówisz.

Do tego podrzucę Ci go jako wzór (nie wiem jakiej jest firmy ale wygląda na dobry, niestety jest spękany i nadaje się tylko jako wzorzec)

Rkalitka - 4 Wrz 2012, 20:45

kiedy zaczynasz rzeźbic Wannę??
Fordon - 4 Wrz 2012, 20:51

Żółwik Tuptuś, bede za max 2 tygodnie pod poznaniem wiec moge to zabrac, bo do emilki mam 83km w jedna strone....
Żółwik Tuptuś - 4 Wrz 2012, 20:52

Wkrótce :)
Żółwik Tuptuś - 4 Wrz 2012, 20:52

Fordon, - oki to u Żabci zostawię:)
Rkalitka - 4 Wrz 2012, 20:53

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Wkrótce


To w międzyczasie przyjedź mi pomóc z Pasztetem - zrobimy obie i zlejemy taksówkarza za rok na ytp :rotfl:

Żółwik Tuptuś - 4 Wrz 2012, 20:54

Roman, - Taksówkarza zlejemy i tak.

Jak nie autami to korbą od lewarka :)

Swoją drogą to mam na oku rollbar do mk3 dla niego :)

Fordon - 4 Wrz 2012, 20:55

Żółwik Tuptuś, do poznania mam 63km A2... :) tak ze jeden pies... tyle co Luka odwiedze i Macieja zeby im popsuc troche humorki swoja osoba :hahaha:
Żółwik Tuptuś - 4 Wrz 2012, 20:56

No - to jesteśmy dogadani :)
kuba87 - 4 Wrz 2012, 21:00

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Roman, - Taksówkarza zlejemy i tak.

Jak nie autami to korbą od lewarka :)

Swoją drogą to mam na oku rollbar do mk3 dla niego :)

może się uda i we trzech zlejemy trytkarza :D

Rkalitka - 4 Wrz 2012, 21:13

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Swoją drogą to mam na oku rollbar do mk3 dla niego


Po tym co tym razem robił na torze to rzeczywiście może mu się przydac :yes:

luk-90 - 4 Wrz 2012, 23:17

Fordon napisał/a:
Żółwik Tuptuś, do poznania mam 63km A2... :) tak ze jeden pies... tyle co Luka odwiedze i Macieja zeby im popsuc troche humorki swoja osoba :hahaha:


Zapraszam :devil: Dziś pojeździłem Konrad, panewki korbowodowe mam za 83zl, główne za 144, wszystko mahle, głowica poszła na mycie i sprawdzenie, a potem okazało się, że dzięki układom będę miał to jeszcze taniej. Ja jeszcze wam dam popalić na YTP, Dwu litrowa siła :devil:

Mafios - 5 Wrz 2012, 07:54

kółko chcesz ?
Piter - 5 Wrz 2012, 10:26

Żółwik Tuptuś napisał/a:


Swoją drogą to mam na oku rollbar do mk3 dla niego :)


:piwkowanie: :piwkowanie: dzięki :jupi: czekam z zapartym stolcem na info :)

Kurna, Żółw
ja xr-ka to pierwsze auto które w Twoich rękach pięknieje zamiast popadać w ruinę :)
Cholera, ja jednak jestem ciągle trzy kroki za Tobą, ja bym tak o auto nie zadbał. Wiesz, ja to tylko piz"da, piz"da i piz"da :hahaha:

Tylko cieciu nie przegnij i nie maluj trawy za zielono :-P

luk-90 - 5 Wrz 2012, 10:30

jakby piterowi sie odwidział ten rollbar, bo wiem co ma w planach to chętnie zaopiekuję się tym rollbarem :yes: Skręcany czy na stałe?
PumaRST - 5 Wrz 2012, 12:37

Fordon napisał/a:
Skorupka, a ta kapa zaworowa co od Piotra zabierales to trafia do XR-ki .... ??


Żółwik Tuptuś napisał/a:
Klapa zaworowa trafia do ikserki ale dopiero w połączeniu z kolektorem wydechowym od Ciebie i filtrem powietrza, który załatwi Mafios :)

Aha i korek muszę dokupić.


Małe sprostowanie, Trafi do mnie a korek sam sobie dokupię, nie fatyguj się Głąbie.

BTW: Kurde, Żółw w końcu Ci się to udało!! zrobiłeś z swojego tematu kącik Koniobijców ( Fucking Wanker) :brawo: :brawo: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Mafios - 5 Wrz 2012, 12:51

Piter napisał/a:
Żółwik Tuptuś napisał/a:


Swoją drogą to mam na oku rollbar do mk3 dla niego :)


:piwkowanie: :piwkowanie: dzięki :jupi: czekam z zapartym stolcem na info :)

Kurna, Żółw
ja xr-ka to pierwsze auto które w Twoich rękach pięknieje zamiast popadać w ruinę :)
Cholera, ja jednak jestem ciągle trzy kroki za Tobą, ja bym tak o auto nie zadbał. Wiesz, ja to tylko piz"da, piz"da i piz"da :hahaha:

Tylko cieciu nie przegnij i nie maluj trawy za zielono :-P


Zeby byla piękna to ... procedure znasz :2xf: a ty umyj trytke

Żółwik Tuptuś - 6 Wrz 2012, 09:36

MałpiChuyu - Zawsze chciałem mieć swój własny kącik koniobijców - znasz mnie :)

Mafia - qłko chcę :) do tego chce ten filtr na gaźnik co mi go pokazywałeś.

Wydech od Fordona i zasadniczo projekt będę uważał za skończony:)

Aha no i przy nowym filtrze dekiel FordMotorsport :D

tylko kurde faktycznie skąd korek wziąć (wiem, że pasuje od mercedesa 190 od wlewu paliwa)

Mafios - 6 Wrz 2012, 13:42

Żółwik Tuptuś napisał/a:
MałpiChuyu - Zawsze chciałem mieć swój własny kącik koniobijców - znasz mnie :)

Mafia - qłko chcę :) do tego chce ten filtr na gaźnik co mi go pokazywałeś.

Wydech od Fordona i zasadniczo projekt będę uważał za skończony:)

Aha no i przy nowym filtrze dekiel FordMotorsport :D

tylko kurde faktycznie skąd korek wziąć (wiem, że pasuje od mercedesa 190 od wlewu paliwa)


filtr z przesyłką wychodzi 300pln :sad:

Żółwik Tuptuś - 6 Wrz 2012, 20:31

Kurde - jak trzeba będzie to kupimy :/

Daj linka do jakiś fot tego.

ps: Sprawa korka wlewu oleju rozwiązana dzięki Romanowi :)

xr2fun - 6 Wrz 2012, 21:31

Jak mnie serce nie boli, Michał tak trzymać!!!!!
Pyros - 6 Wrz 2012, 23:06

A to były oryginalne xrki o mocy 110ph?
Ja myslałem,że tylko 96ph.
Żółwik strasznie Ci zazdroszczę bo masz świetny egzemplarz i to w oryginale. A że w dobre ręce wpadł to bedzie jeszcze lepszy :-P

Mafios - 6 Wrz 2012, 23:38

Żółw nie zapomnij o trytkach :P i po drugie jakiś zgierski dzban mial byc dzis u mnie
PumaRST - 7 Wrz 2012, 08:58

Pyros napisał/a:
A to były oryginalne xrki o mocy 110ph?
Ja myslałem,że tylko 96ph.


poniekąd masz racje, mk2 xr2 miała 96KM, xr2i (1989-92) miały 104 lub 110KM.

Żółwik Tuptuś - 7 Wrz 2012, 20:55

Piotrze - Twoje słowa to dla mnie zachęta do dalszej pracy :)

Cieszę się, że nie żałujesz decyzji sprzedaży.

Pyros - tak jak pisze PumBa - w mk1 xr2 = 1.6 84KM
mk2 xr2 = 1.6 96 KM
mk3 xr2i = 1.6 105 lub 110 KM

Ja mam ten ostatni silnik - od Twojego różni się kształtem tłoków i komór spalania, do tego w głowicy ma miejsce na wtryski a w bloku na CPW. Ma nieco inny wałek i większy stopień sprężania.

U mnie zamiast wielopunktu jest gaźnik a zamiast podwójnych cewek aparat zapłonowy :)
Fajnie toto chodzi :)

Co do nowości - byłem dziś u Mafiosa i odebrałem naklejany pasek naokoło auta. Do zestawu z naklejką tylną od Pumy.
Kurde teraz tylko poszukać kogoś kto mi to ładnie naklei :)

A w ramach walki z nudą pokombinowałem cuś takiego:





Zdjęcia w ulubionej tonacji Pitera ze szczyptą hołdu dla Loyowego dbania aby auto na fotach było umyte :)

ps: Mafia od Ciebie i tak wezmę te paski bo moje są czukiereczek.

Piter - 7 Wrz 2012, 21:02

No Cieciu, robisz coraz lepsze zdjęcia :9: :hahaha:
Żółwik Tuptuś - 7 Wrz 2012, 21:05

Conie.

Mógłbym je bardziej srutututu (zdjęcia) ale musiałbym się bardzo postarać.

luk-90 - 7 Wrz 2012, 21:23

za ładnie przyklejony, to nie twoja robota :rotfl:
Mafios - 8 Wrz 2012, 08:19

co zes tam wsadzil to o czym mowilem ?
PumaRST - 9 Wrz 2012, 22:45

Tak trochę w nawiązaniu do tytułu tematu : " [MK2] Chcę być piękna i szybka" jak Owner :



:hahaha: :hahaha: :yes: :serduszka:

PS: Sorry Głąbie ale nie mogłem się powstrzymać :*

Piter - 9 Wrz 2012, 23:08

Żółw, jesteś MEGA :rotfl: :hahaha:
dejw - 9 Wrz 2012, 23:14

no nie moge :D :rotfl: :hahaha: . Popieram, jestes mega :D
Żółwik Tuptuś - 10 Wrz 2012, 16:33

Małpi ciulu - teraz mogę spokojnie zakładać konto na fejsbuku.

Znalazłem w końcu zdjęcie profilowe, które uwypukli moją subtelną inteligencję i skrytą duszę :ok:

PumaRST - 10 Wrz 2012, 20:09

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Małpi ciulu - teraz mogę spokojnie zakładać konto na fejsbuku.

Znalazłem w końcu zdjęcie profilowe, które uwypukli moją subtelną inteligencję i skrytą duszę :ok:


zakładaj :yes: Foto made by Me :) )

xr2fun - 10 Wrz 2012, 20:49

Daj jeszcze następną fotkę jak "gila" połykasz :ok:
Przy następnej okazji muszę się przejechać i poczuć różnicę. Miniaka w zamian udostępnię :)

PumaRST - 10 Wrz 2012, 21:03

xr2fun napisał/a:
Daj jeszcze następną fotkę jak "gila" połykasz :ok:


nie mam. ale dla równowagi dam swoje, okoliczności te same tylko godzina późniejsza



Jeszcze nie byłem pijany (lub już) jak również nie spałem :hahaha:

PumaRST - 10 Wrz 2012, 21:12

a koniec imprezy był w tym stylu:



EOT

tommirs - 10 Wrz 2012, 22:43

Żółwik Tuptuś napisał/a:
- teraz mogę spokojnie zakładać konto na fejsbuku.

Znalazłem w końcu zdjęcie profilowe, które uwypukli moją subtelną inteligencję i skrytą duszę :ok:
...żebyś się do tej duszy nie dokopał i żeby nie umkła :)

:hahaha: :hahaha: :hahaha:
ale focia....rewelka
ja bym pozwał Pumixa za to :V: :V:

Parzych - 10 Wrz 2012, 23:33

PumaRST napisał/a:
dla równowagi dam swoje
Gdybyś nie napisał że to Ty, pomyślałbym że to jakiś "leśny dziad"... :9:
Daras84 - 11 Wrz 2012, 11:19

Puma wyglądasz jak byś grał na gitarze :hahaha:
Żółwik Tuptuś - 11 Wrz 2012, 17:37

Daras84 napisał/a:
Puma wyglądasz jak byś grał na gitarze :hahaha:


Fakt - też o tym pomyślałem :)

Co do mojej foty to była pozowana na tyle na ile mój stan pozwalał :D

wracając do tematu - to w najbliższym czasie przymierzę taki oto zestaw:





Dekiel od Piotra z korkiem od Romana (dobrze pamiętałem - pasuje jak ulał od MB190)

i kolejny element układanki będzie na swoim miejscu :D

Piter - 11 Wrz 2012, 18:37

Daj go dzbanowi z Łodzi to Ci wypoleruje :V:
Żółwik Tuptuś - 11 Wrz 2012, 19:55

Mam polerowaną w Wannie (Piesek wypolerował zanim mi ją pogonił) - ta jest fajna dlatego że jest oryginalna i taka pozostanie :)
xr2fun - 11 Wrz 2012, 20:11

Michał daj ją do polerowania! Ja ją kupiłem jako totalny syf (wiesz dobrze, że tego nie lubię). Dwa dni się bawiłem aby wyglądała jak prawie nowa - nie było to proste.
Po polerce efekt będzie wizualny i mam nadzieję, że to uczynisz (ma być pięknie). :)

Daras84 - 11 Wrz 2012, 20:17

ja tez bym nie polerowal... w ori alu jest git
Marek - 11 Wrz 2012, 21:24

Zadnego poleru, nie bedzie pasowal. Jak juz cos robic przy niej to tylko wyszkielkowac :)
Parzych - 11 Wrz 2012, 21:27

Marek napisał/a:
wyszkielkowac
Zabijcie mnie ale nie ablam o co biega... :9:
Peedro - 11 Wrz 2012, 21:32

Parzych, zgoogluj :-P
Parzych - 11 Wrz 2012, 21:49

Peedro, za leniwy i za stary jestem... gy
Rkalitka - 11 Wrz 2012, 22:44

Żółwik Tuptuś napisał/a:
z korkiem od Romana (dobrze pamiętałem - pasuje jak ulał od MB190


szczęście, że go zachowałem przy sprzedaży Osiołka :yes:

Niech służy i nie cieknie <8>

Mafios - 12 Wrz 2012, 07:42

Piter napisał/a:
Daj go dzbanowi z Łodzi to Ci wypoleruje :V:

takie ananasy to się chromuje drucie jeden

PumaRST - 12 Wrz 2012, 11:41

To tak jeszcze przy okazji. Żółw odebrałem twoje wyniki badania Kału. Przykro mi ale masz nikłą inwazję Owsików.



To tłumaczy twoje swędzenie w dupie i ciągłe wiercenie się oraz przemieszczanie z miejsca na miejsce. Pocieszające jest że da się to wyleczyć.

Pozdro

Żółwik Tuptuś - 12 Wrz 2012, 18:45

Cytat:
Liczebność stada: 1
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :hahaha: :hahaha:
PumaRST - 12 Wrz 2012, 20:41

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Cytat:
Liczebność stada: 1
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :hahaha: :hahaha:


jedyny nie powtarzalny :)

Mafios - 8 Paź 2012, 11:32

aby zastępca druciarza nie szedł w slady wrocławskiej złotówy zamówiłem mu nową oryginalną listwę na tylni zderzak z UK landu

Żółwik Tuptuś - 8 Paź 2012, 16:52

Hyhy - Ziom i o to chodzi :) - Ona ma błyszczeć :)
Piter - 8 Paź 2012, 18:28

Mafios, pipko, miałeś mi wysłać zaślepkę progu ... :|
Żółwik Tuptuś - 17 Paź 2012, 20:37

Wracając do tematu :)

Z wycieczek do Poznania kolejne trasy z prędkością do 200 km/h są fajne, ale muszę pomyśleć o nowych gumach (w sensie oponach)

Powiem Wam, że spotyka nas bardzo dużo pozytywnych reakcji zarówno podczas jazdy jak i na postoju.

Na parkingu często widzę ludzi oglądających "to coś" ( muszę jak najszybciej nakleić naklejki od Pumy)

A ostatnio na zjeździe na autostradę po pogonieniu najnowszego modelu laguny dostałem kciuka w górę i pozdrowienie kierunkami :)

Teraz auto przygotowane do zimy a podczas niej przygotowanie silnika od Qzyna (mocna głowa z jeszcze mocniejszym wałkiem i do tego mechanika) ubrane w kolektor rurowy i dwa solexy.

A do tego na gwiazdkę sobie kupię rozpórki. A co mi tam :D

kuba87 - 17 Paź 2012, 21:38

:ok:
Mafios - 18 Paź 2012, 07:22

Żółwik Tuptuś napisał/a:


A do tego na gwiazdkę sobie kupię rozpórki. A co mi tam :D


tylko dedykowane a nie druciane , ogolnie to mam plan oduczyc Was druciarstwa :p

PumaRST - 18 Paź 2012, 08:45

Mafios napisał/a:
ogolnie to mam plan oduczyc Was druciarstwa :p


Ty?? :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Bez urazy ale to ty zawsze byłeś mistrzem Drutu

Mafios - 18 Paź 2012, 10:45

PumaRST napisał/a:
Mafios napisał/a:
ogolnie to mam plan oduczyc Was druciarstwa :p


Ty?? :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Bez urazy ale to ty zawsze byłeś mistrzem Drutu


Dobrze napisałeś byłeś ... lecz historia się odmieniła

LOY - 18 Paź 2012, 11:55

PumaRST napisał/a:
Mafios napisał/a:
ogolnie to mam plan oduczyc Was druciarstwa :p


Ty?? :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Bez urazy ale to ty zawsze byłeś mistrzem Drutu

trochę niewiem po cholere ta szydera ?
Nie rozumiem czemu zmiana na lepsze rodzi kpiny .
Dobrze jak ludzie dojrzewają i zmieniaja sie na lepsze ,źle jak powielaja ciągle te same błędy.

Laskosz - 18 Paź 2012, 21:03

hmmm a ja myslałem że to daras zawsze był druciarzem :rotfl:
van - 18 Paź 2012, 22:22

ja zawsze myślałem że Laskocz Dioda i Joe :cojest:

a co do planu z cvh w tym bolidzie to bardzo mi się ona podoba :ok:

kenczorf - 19 Paź 2012, 07:53

jak widac klub drutem stoi :2xf:
Daras84 - 19 Paź 2012, 19:18

Laskosz napisał/a:
hmmm a ja myslałem że to daras zawsze był druciarzem :rotfl:


ja tam nie widzę różnicy pub2

Żółwik Tuptuś - 4 Lis 2012, 18:22

Małe rzeczy a cieszą :)



oldshoolowa apteczka na tylną półkę, oraz:



klasyka wiejskiego tuningu z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych zeszłego wieku - czyli sportowo-bojowy piesek z bujającą głową :D (poflokowany a co)
oczywiście też na tylną półkę :)

szczepan522 - 4 Lis 2012, 19:32

Żółwik Tuptuś napisał/a:
piesek z bujającą głową :D (poflokowany a co)
oczywiście też na tylną półkę :)


:ok: Git, poważnie :)

Parzych - 4 Lis 2012, 19:41

Żółwik Tuptuś napisał/a:
sportowo-bojowy piesek z bujającą głową :D (poflokowany a co)
oczywiście też na tylną półkę :)
Rozumiem że rzułf jeździ na przedniej... :fox:
Żółwik Tuptuś - 4 Lis 2012, 20:42

Parzych, - Żółw jeździ we Wannie :)
Parzych - 4 Lis 2012, 22:18

Rzułf oszukiwańcu, Wanna przeca nie jeździ (chwilowo ale jednak)... :fox:
Żółwik Tuptuś - 4 Lis 2012, 22:26

No - ale wystrój wnętrza zostaje :)
Parzych - 4 Lis 2012, 22:34

Nie widzę inaczej... :devil:
Mafios - 9 Lis 2012, 14:47

żółwiu tak Cie nie lubie ze ci dam nową kratkę nawiewu do mk2 wraz pudełkiem
Żółwik Tuptuś - 9 Lis 2012, 16:54

Hihi - wyląduje zaraz w ikserce :D dzięki Ziom.

ps: Przednia listwa zamówiona :)

Żółwik Tuptuś - 6 Gru 2012, 21:06

W związku z mikołajkami Odebrałem połączone paczki od Mafiosa (zaległą) i od Loy-a



Pasek od Mafii na tylny zderzak (przedni też mi już wynalazł :) ) - mam nadzieje, że przestaniesz mnie choć czasami nazywać druciarzem ;)



Używana (???) kiera od Loy-a zasadniczo to nie wiem w takim razie jak wygląda nieużywana :9:



Przedni górny Weichers



i fabrycznie nowy weber 32/32 z elektrycznym ssaniem i mechanicznie otwieranym drugim przelotem.
Lubię te gaźniki i mam pod niego kolektor. To na takim Wanna jeździła w 2010 roku. Czy go założę - zobaczymy :) Na półce także prezentuje się świetnie :D

Dzięki za mikołaja Panowie :)

Pyros - 6 Gru 2012, 21:28

Uuu....Mikołaj był hojny :) Zazdroszczę takich fantów.
Gaźnik malina,aż szkoda zakładać :-P

Mafios - 6 Gru 2012, 22:40

to ten zlom co mi sie w dłuższy czas bagażniku walał ? :-)

Synu idziesz w dobrą stronę i trzymaj się od druciarzy i trytkarzy daleko :D

van - 6 Gru 2012, 22:51

ten weichers to jakiś taki znajomy :-)
jaka potrzebna Ci naba do tej kierownicy ? na sześciokąt czy na drobnywieloklin ?

Mafios - 7 Gru 2012, 17:27


Żółwik Tuptuś - 7 Gru 2012, 17:31

FIESTOWA Grupa Druciarzy
Mafios - 7 Gru 2012, 17:36

:-)
Żółwik Tuptuś - 7 Gru 2012, 18:01

:ok:
Parzych - 7 Gru 2012, 18:57

A jak było przed edycją :?:
Mafios - 7 Gru 2012, 18:59

tajemnica :D
PumaRST - 7 Gru 2012, 19:12

Żółwik Tuptuś napisał/a:
FIESTOWA Grupa Druciarzy


kurrrrrrrw... znowu mówisz o mnie nunu :krzesłemgo:

Daras84 - 7 Gru 2012, 20:37

juz lepiej dajcie trytytkarzy, bo przez druciarzy kojarzycie mi się z mniejszością sexualna:D
PumaRST - 8 Gru 2012, 10:06

Daras84 napisał/a:
juz lepiej dajcie trytytkarzy, bo przez druciarzy kojarzycie mi się z mniejszością sexualna:D


oj tam, ciebie też się to tyczy :yes:

kamilocha1 - 8 Gru 2012, 15:37

Daras84, dobry w tym jestes ;d
Żółwik Tuptuś - 10 Gru 2012, 20:21



W związku z tym, że mk1/2 mają łamaną w lewo kolumnę, a co za tym idzie nieprostopadle do osi pojazdu osadzenie kiery, naba od Mafiosa, "trochę" nie pasowała (bo była od zwykłego forda)

Ale już po czterech godzinach walki całość wygląda jak wyżej.

Loy - miałeś rację - kiera jest piękna, do tego wielkością pasuje do auta i do tego, że niema wspomy. Auto dobrze się prowadzi jedną ręką (przy poprzedniej kierze o średnicy 30 cm trzeba było użyćdo tego już pewnej siły - co na trasie było już problemem, nie mówiąc o parkowaniu.

Mafios - 10 Gru 2012, 20:24

co żeś wystrugał ? :fox:
Żółwik Tuptuś - 10 Gru 2012, 20:30

Naba po założeniu opierała się o przełącznik świateł zespolony więc ją podebrałem na tokarce.
Później już tylko rozwiert otworu w osłonach kolumny kierowniczej i dorobienie powrotnika do kierunków do tej naby i mk2 :)

Żadnego druta i do tego wszystko ładnie poskręcane i pomalowane :)

PumaRST - 10 Gru 2012, 21:47

ładna ta kiera :yes:
Pyros - 10 Gru 2012, 23:42

Żółwik Tuptuś napisał/a:

W związku z tym, że mk1/2 mają łamaną w lewo kolumnę, a co za tym idzie nieprostopadle do osi pojazdu osadzenie kiery...

A już myślałem,że tylko jak tak mam :ups: Taka kiera przy braku wspomagania to świetny pomysł :ok:

Mafios - 14 Gru 2012, 10:59

mam prezent dla zólwia ktory wala mi się po aucie , podjedz po to
Żółwik Tuptuś - 5 Mar 2013, 12:32

Śniegi zeszły, a ja mam teraz czas i wenę na robienie przy sprzętach.
Jako, że Ikserką jeżdżę na co dzień, to ona poszła na pierwszy ogien ( Wanna musi poczekać :( )

Wiosenne robienie sprzęta zacząłem od kompleksowej inspekcji i oto lista rzeczy do zrobienia w najbliższym czasie:

1. Kompleksowe mycie i czyszczenie nadwozia, podwozia, środka.
2. Konserwacja podwozia oraz naprawa paru ubytków lakieru.
3. Naprawa/wymiana pompy oleju.
4. Czyszczenie gaźnika.
5. Założenie rozpórki przód. ZROBIONE
6. Założenie rozpórki tył.
7. Założenie listew oozdobnych przód i tył (coby mnie Mafios nie przezywał)
8. Zaożenie wydechu z kolektorem rurowym 4-2-1.
9. Zrobienie i założenie zaślepki ucha do holowania z przodu.
10. Naprawa świateł cofania.
11. Naprawa świateł przeciwmgielnych.
12. Naprawa obrotomierza i światełka w środku.
13. Naprawa hebli tył.
14. Naprawa hebli przód.
15. Zaożenie osłony termicznej oraz wspornika rozrusznika.
16. Inspekcja oraz zabezpieczenie tylnych sprężyn.

Zasadniczo większość z tych rzeczy to pierdoły, a wszystkie z nich wykonam sam, ale jak widzicie jest co robić. Zatem do roboty :) ZROBIONE

Qzyn - 5 Mar 2013, 13:02

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Wanna musi poczekać :(

Jak na wiosenny nie bedzie gotowa to sie boj :2xf:

Mafios - 5 Mar 2013, 13:28

podczas tych remontów

pomiń
- druty
- trytki
- gluty
- blachowkrety
:D

Żółwik Tuptuś - 5 Mar 2013, 14:33

http://www.ebay.pl/itm/56...=item589c24eff5

Narazie szukam czegoś takiego.
To + dekiel motorsporta + rozpórka i komora silnikowa w pełnej czystości.
Aha do tego rurowy kolektor wydechowy obwinięty taśmą.

Tak będzie wyglądała komora silnikowa mk2xr2 by Żółw :)

Żółwik Tuptuś - 5 Mar 2013, 20:43

Dobra - wracamy na ziemię.

Wyjąłem pompę oleju. W mk2 jest to trudne, ale nie niewykonalne bez wyjmowania silnika z auta.
Na następną wizytę odkręcę panewki korbowodowe i zobaczę jak wyglądają.
Zobacze luz wzdłuzny wału i poprzeczny (to może być przyczyna niedomagań pompy, a wtedy robimy większy remont)

Jutro Mac Gywer oceni pompę i zobaczymy czy wymiana czy tylko zawór do obróbki.

Przy okazji wyleciały przednie brembo do przetoczenia i przygotowałem się do założenia przedniej rozpórki.

Założę przy składaniu pompy czujnik temperatury oleju. Ma ktoś jakiś fajny pomysł na zegar pasujący do mk2 i miejsce gdzie go założyć? (znając mnie to miejsce na trzy zegary czyli jeszcze ciśnienie oleju i woltomierz)

Peedro - 5 Mar 2013, 20:51

zegarki vdo z audi są fajne, nie rzucają się w oczy, no i epokowo takie z 80tki powinny w miarę pasować ;)
PumaRST - 5 Mar 2013, 21:05

Peedro napisał/a:
zegarki vdo z audi są fajne, nie rzucają się w oczy, no i epokowo takie z 80tki powinny w miarę pasować ;)


lub AutoGauge robi zegary na wzór VDO. nowe, relatywnie tanie i z czujnikami. w wypadku VDO z B4 to dość drogi gips bo czujnik oleju kosztuje coś koło 180-200zł nowy. Wiem bo przerobiłem ten zestaw.

http://allegro.pl/wskazni...3050711232.html
http://allegro.pl/wskazni...3046628844.html
http://allegro.pl/wskazni...3050711254.html

lub poszukaj tańszych. Ja wziąłem pierwsze z brzegu

vegetagt - 5 Mar 2013, 21:13

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Ma ktoś jakiś fajny pomysł na zegar pasujący do mk2 i miejsce gdzie go założyć? (znając mnie to miejsce na trzy zegary czyli jeszcze ciśnienie oleju i woltomierz)


Angole pakowali zamiast radia.

Ja bym montował na podszybiu, na wprost od kierowcy.

van - 5 Mar 2013, 22:01

żółw starzejesz się :rotfl: dostrzegasz drobnostki o których kiedyś byś nawet nie pomyślał .....albo to mk2 na ciebie tak działa :fox:
działaj bo dobry to egzemplarz jest warty picowania :ok:

kostek88wjcz - 6 Mar 2013, 00:14

Rozpórki ori czy samoróbka ???
Żółwik Tuptuś - 7 Mar 2013, 21:21

Rozpórka przednia ori:

http://www.facebook.com/p...&type=1&theater

Zegary co dał Puma sa tez fajne i w atrakcyjnych cenach. Pomyślę.

Do tego silnik wylatał dziś i wał poszedł do sprawdzenia - jest oki, więc idzie nowa pompa, nowe panewki i składamy :)

Mafios - 7 Mar 2013, 21:47

rozpórka wali w oczy :D ale ten brud na podłużnicy również :D ty może wpadniesz kiedys do mojego Country Garage :D

Ogólnie Cię chwalę :) odchodzisz od desingu wrocławskiego taksówkarza :P

PS . Wpadaj po chromowaną pokrywę bo na tą patrzeć nie mogę

luk-90 - 7 Mar 2013, 22:15

zawartość chwilowo niedostępna
Żółwik Tuptuś - 8 Mar 2013, 10:35

Mafios, - do ikserki już czeka pokrywa od FordMotorsport :) Ale dzięki za pamięć.

Komora zostanie oczywiście dokładnie umyta i lakier poprawiony tam gdzie tego wymaga, ale komora ikserki będzie ze smaczkami ale jeżdżona. Chromowany dekiel bardziej mi pasuje do projektu w stylu Twojego RST - gdzie będzie silnik typu gabinecik.

luk-90, dałem fotki na FB, bo tutaj chce żebym sie rejestrował do fotosika jak chce fotke dodać.

Magda M. - 8 Mar 2013, 11:58

Żółw, nie trzeba sie rejestrować, ja tam konta nie mam, a foty wstawiam. Jedynie nie będziesz miał albumu na Fotosiku, jeśli sie nie zarejestrujesz, ale na forum zdjęcia wstawisz spokojnie bez rejestracji.
van - 8 Mar 2013, 20:33

ta a za kilka dni zdjęcia wygasną tak jak i na imagu
Magda M. - 8 Mar 2013, 21:26

może - wtedy będę się martwić :P W sumie na image'u mam jeszcze miejsca od ... ;)
Żółwik Tuptuś - 16 Mar 2013, 17:49

Silnik robimy na całkowitą serię do jazdy na co dzień. Ale nie zaszkodzi mu odrobina poprawki.
Jedyne co ruszyłem to prowadnice, poprawa frezów przy gniazdach, poprawa kanałów na dojściu do zaworu, no i dopasowanie do kolektorów.



było tak (po pierwszej obróbce wydechów)



Jest tak jak powyżej widać.

Żółwik Tuptuś - 18 Mar 2013, 18:35

Kolektor ssący przed:



Po:



Co ciekawe, dostosowanie kolektora do okien w głowicy ograniczyło się do korekty samych końcówek kolektora - na końcach miał ranty powodujące zmniejszenie śrerdnicy o 3- 4 mm.

Inna sprawa, że dopasowanie oryginalnych uszczelek także pozostawiało sporo do zyczenia.

Czyli drobimy nieco do przodu.

Głowica idzie do dalszej obróbki w zakładzie (nie mam płyty do planowania a i gniazda lepiej dotrą ) a ja w tym czasie zajmę się gaźnikiem

Peedro - 18 Mar 2013, 19:57

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Co ciekawe, dostosowanie kolektora do okien w głowicy ograniczyło się do korekty samych końcówek kolektora - na końcach miał ranty powodujące zmniejszenie śrerdnicy o 3- 4 mm.


Ford poprostu ukrył kilka kobył tu i ówdzie :ok: To samo jest w zetecu, szczególnie na wejściu i wyjściu, gdzie po uszczelce zostaje jeszcze 2-3mm mięsa.

PumaRST - 19 Mar 2013, 08:04

Peedro napisał/a:
Ford poprostu ukrył kilka kobył tu i ówdzie :ok: To samo jest w zetecu, szczególnie na wejściu i wyjściu, gdzie po uszczelce zostaje jeszcze 2-3mm mięsa.


wszyscy mają tak poukrywane :yes:

Żółwik Tuptuś - 20 Mar 2013, 19:58

Dzisiaj obróbka kolektora, a raczej czyszczenie.

Przed:



Po:



Co ciekawe. ja ne dotknąłem kolektora nawet palcem w tym rozdziale, służyłem radą, pomoca, narzędziami itd. A ponizej sprawca zmiany kolektora:



Kuba lat 10 cała robotę wykonał sam :) Rośnie kolejne pokolenie rzeźbiarzy z FKP.

Ja zająłem się głowicą leżąca w tle (przygotowanie powierzchni pod kolektory i resztę osprzętu , przegwintowanie otworów pod szpilki itd)

MarcinGw - 20 Mar 2013, 20:57

Pogratuluj chłopakowi :) dobry wiek by zcząć, za parę lat jak fachowcy wyginą bedzie trzepał niezłą kase
dejw - 20 Mar 2013, 22:20

Rosnie nam kolejny dobry mechanik fkp :ok: :)
tommirs - 20 Mar 2013, 22:59

Fajnie, niech się młodzieniec uczy dobrej roboty... to nie będzie mechanikiem tylko szefem M-sportu i zastąpi Malcolma Wilsona :yes: :brawo:
Parzych - 21 Mar 2013, 01:16

MarcinGw napisał/a:
za parę lat jak fachowcy wyginą bedzie trzepał niezłą kase
Dokładnie :yes:
DziDzia - 21 Mar 2013, 01:33

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Co ciekawe. ja ne dotknąłem kolektora nawet palcem w tym rozdziale

Haha.. Jakbyś Ty dotknął, to na pewno nie byłby czysty :hahaha:



pozdro :!:

Rkalitka - 21 Mar 2013, 21:02

Powoedz Kubie, że jestem z niego dumny :yes:
Daras84 - 22 Mar 2013, 10:18

DziDzia napisał/a:
Żółwik Tuptuś napisał/a:
Co ciekawe. ja ne dotknąłem kolektora nawet palcem w tym rozdziale

Haha.. Jakbyś Ty dotknął, to na pewno nie byłby czysty :hahaha:



pozdro :!:


+1 hehe

Żółwik Tuptuś - 27 Mar 2013, 20:30

Kolejny dzień mija.

Dziś Kuba wyczyścił rozrusznik po regeneracji (składałem ja :) ) i łapy silnika.

Ja rozebrałem aparat zapłonowy bo jak wiadomo raz na jakiś czas trzeba.

Znalazłem przy tym przyczynę poszarpywania podczas równej jazdy - wyrobiło sie połączenie elementu czujnika położenia wału (czy jak to nazwać) i elementu odpowiadającego za odśrodkowe opóźnienie zapłonu.

Niby pierdoła, ale trzeba zrobić - inaczej zapłon będzie skakał o parę stopni a to już dużo.
Teraz mam nadzieje da sie go precyzyjnie ustawić, a to w połączeniu z nowym gaźnikiem, regulowanym kółkiem rozrządu i paroma innymi rzeczami może dac jeszcze parę koni i nieco lepszy moment :)

luk-90 - 27 Mar 2013, 21:25

cieszymy się, że wyrosłeś z druciarstwa i trytrytek, że xr2 zaczyna przeżywać renesans, ale ja się pytam grzecznie dzbanie, zaczniesz ty wanne, bo trochę jej brakuje na sweet fociach z imprez rajdowych :)

Kuba widzę idzie w 8v :hihihi: Pozdrowionka dla niego i jego mamy :-)

Żółwik Tuptuś - 28 Mar 2013, 20:54

Żółw sie nie zmienia.
Jedynie czasy się zmieniają :)

Wanna będzie robiona jak naprawię dupowóz czyli ikserkę.

Na dziś Odma Baileysport.
Życie się z nią nie opierdalało. Tak wyglądała po kupnie:





Chyba wpadła komuś pomiędzy kielich i silnik.

Trzy popołudnia i wygląda tak:





Doceniam składanie starych aut na nowych podzespołach, ale mój styl to renowacja czegoś co inni spisali na straty.
Uwielbiam odzyskiwać takie starocie i dawać im nowe życie :)

hubi_2006 - 28 Mar 2013, 21:25

Nie sztuką jest zakup nowego gratu, który fabrycznie montowano w danym aucie :)
Wyklepać, dopieścić, odmalować i co tam jeszcze trzeba zrobić- to się nazywa oryginał :-)
Brawo Żółwik Tuptuś :)

Laskosz - 28 Mar 2013, 21:25

ziomuś ale mosz salony :P
Peedro - 28 Mar 2013, 21:29

będzie pod maską bling bling :ok: jestem ciekaw, jak to "naprostowałeś"?
Daras84 - 28 Mar 2013, 22:28

tez jestem ciekaw jak ją "naprostowałeś"
kenczorf - 28 Mar 2013, 23:07

mlotkiem :rotfl:
van - 28 Mar 2013, 23:16

powietrzem ?
tommirs - 28 Mar 2013, 23:27

Zółwik...jaskółki mi już ćwierkały, ze wiozą jakieś cacko do Ciebie, ze nawet już przekroczyło granicę ze Zjednoczonym Królestwem :)
Darekmk3 - 28 Mar 2013, 23:32

tommirs napisał/a:
Zółwik...jaskółki mi już ćwierkały, ze wiozą jakieś cacko do Ciebie, ze nawet już przekroczyło granicę ze Zjednoczonym Królestwem :)

hmm jest mk1 , mk2 czyli bedzie mk3 ? nieee tego nie bedzie :P
żółf zajebista robota, tyle lat na forum a ta choroba u Ciebie jest nie do wyleczenia, pozdro :)

Żółwik Tuptuś - 29 Mar 2013, 06:12

Technika prosta - odcinasz kawałek dołu wsadzasz na rurkę, przy rurze sadzasz Wuja Rysia z zestawem młotków i klepie.
Później spawasz denko , szpachlujesz nierówności po młotkowaniu i gotowe. (Powietrze by nie dało rady - za grube ścianki)

Co ciekawe w środku nie ma żadnych przegród ani zaworków. Nawet siatki drucianej (zastanawiam sie czy jej nie wsadzić) a rurki dochodzą z 5 mm wgłąb odmy (teraz już nie :) ) Zobaczymy jak to będzie działać.

Dzięki za te i poprzednie (płynące przez lata :) ) słowa uznania. Jedziemy dalej, a później wracamy do Wanny :D

tommirs, :jupi: - to najlepsza informacja na te święta :) Jak tylko dostaniesz to wstaw tu foty - będę się mógł pospuszczać nad nimi :)

Co do stylu - Żadne BlingBling. To będzie auto użytkowe. Całość zapakowana w zwykła komorę i z pojawiającymi się śladami używania. A że parę dodatków będzie ... :D

PumaRST - 29 Mar 2013, 08:45

no Głąbie , może być :hahaha:
Żółwik Tuptuś - 3 Kwi 2013, 20:56

Powoli do przodu.



Po pomiarach wał poszedł do szlifu.



Na fotce powyżej widać panewki a na nich dlaczego wał poszedł do szlifu. Cylindry po pomiarach zostają. Tłoki także i udało się zostawić je na seryjnej grubości pierścieniach



Z tłoków musiałem jedynie usunąć nagar, przeczyścić rowki na pierścienie (równe więc po co roztaczać) i sprawdzić wypionowanie korb (dwie do poprawki)



Powyżej pomalowany blok. Nie zgadniecie ile siedziałęm nad doborem koloru:D

A w bloku dziewicze cylindry (pomimo przebiegu około 200 - 250 tyś km), wyczyszczone kanały olejowe i odkamienione kanały wodne. do tego wyrównana góra :)

I tyle.

Rkalitka - 3 Kwi 2013, 21:02

:ok:
Parzych - 3 Kwi 2013, 23:30

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Powyżej pomalowany blok. Nie zgadniecie ile siedziałęm nad doborem koloru:D
Wybrałeś jedyny słuszny... :ok:
Qzyn - 4 Kwi 2013, 07:35

Normalnie se tak ogladam ten temat i nie wierze. Chyba na zlocie bedziemy musieli powaznie pohgadac ::))))
Ale super robota :ok:

PumaRST - 4 Kwi 2013, 09:30

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Nie zgadniecie ile siedziałęm nad doborem koloru:D


no przynajmniej z tydzień bo w tedy wybieralismy barwę jego :yes:

luk-90 - 4 Kwi 2013, 10:35

ale dziargasz to serducho konkretnie :brawo:
Żółwik Tuptuś - 5 Kwi 2013, 21:28

Całość składana przez czujne ręce Andzrzeja (Mac Gywera) przy mojej skromnej asyście:



Dziś wróciła ze szlifu. Dotarte zawory, nie planowana, tylko wyrównana. Podobno umyta, ale to sam zrobię.



Blok z nowymi panewkami głównymi - wyczyszczenie kanałów olejowych i magistrali było konieczne.



Wał po szlifie (niestety główne były do poprawki - po złożeniu wał się kręcił, ale z za dużymi oporami) W tle tłoki - wypionowane i z założonymi pierścieniami



Reszta stuffu, którą trzeba wsadzić w silnik ( nowe śruby do głowicy, reszta uszczelek itd)
Jutro nowa pompa olejowa i mam nadzieje, nowe sprzęgło wytrzymujące do 200 KM z CVH czyli dla ikserki jak najbardziej wystarczy :)

luki - 5 Kwi 2013, 21:34

Żółwik Tuptuś napisał/a:
nowe sprzęgło wytrzymujące do 200 KM z CVH

poka poka :hihihi:

Żółwik Tuptuś - 5 Kwi 2013, 21:41

luki napisał/a:
Żółwik Tuptuś napisał/a:
nowe sprzęgło wytrzymujące do 200 KM z CVH

poka poka :hihihi:


Widziałeś kiedyś oryginalne sprzęgło od forda fiesty mk3 1.8 Diesel?

Jeżeli tak, to właśnie takie :)

luki - 5 Kwi 2013, 22:32

w sumie racja, :-P teraz też kupiłem dedykowane do D/TD
Peedro - 5 Kwi 2013, 23:04

Fajnie to wszystko wygląda :) Kompleksowo :ok:
Parzych - 6 Kwi 2013, 02:02

Rzułf, składaj te puzzle bo mam nadzieję zobaczyć niebieską w Kielcach... :yes:
Żółwik Tuptuś - 6 Kwi 2013, 16:27



Dzisiaj przyszła :)

luk-90 - 6 Kwi 2013, 21:08

po takim remoncie to ona przekula na tym endżinie ze 200k bez zadyszki
tommirs - 7 Kwi 2013, 15:26

Żółwik Tuptuś napisał/a:

tommirs, :jupi: - to najlepsza informacja na te święta :) Jak tylko dostaniesz to wstaw tu foty - będę się mógł pospuszczać nad nimi :)

Co do stylu - Żadne BlingBling. To będzie auto użytkowe. Całość zapakowana w zwykła komorę i z pojawiającymi się śladami używania. A że parę dodatków będzie ... :D


prosie:



...i że niby nie będzie bling bling...? ...tiaaa :fox:
..jeszcze w folijce :V:

Żółwik Tuptuś - 7 Kwi 2013, 17:07

O w morde :D super sprawa - dzięki Tommi :D

Silnik prawie poskładany. Myślę, że w tym tygodniu go włożę.
W przyszły weekend będę w P-n to odbiorę od Ciebie to cudeńko.

Pamiętaj o bandażu :fox: bo kolektor też już czeka. I docieramy :jupi:

Luk - mam taką nadzieję :)

DziDzia - 8 Kwi 2013, 00:16

Żuff, jak zobaczę to auto i Ciebie, to za cholerę nie uwierzę, że to Twoje..



pozdro :!:

Laskosz - 8 Kwi 2013, 00:47

DziDzia napisał/a:
to za cholerę nie uwierzę, że to Twoje..


albo że to on :D

Mafios - 8 Kwi 2013, 06:03

DziDzia napisał/a:
Żuff, jak zobaczę to auto i Ciebie, to za cholerę nie uwierzę, że to Twoje..



pozdro :!:


jak to ludzie i czasy się zmieniają ;-)

DziDzia - 8 Kwi 2013, 10:11

Mafios napisał/a:
jak to ludzie i czasy się zmieniają ;-)

Ale żeby Żółwie :?:



pozdro :!:

Pyros - 8 Kwi 2013, 10:33

Żółwik Tuptuś napisał/a:

Pamiętaj o bandażu :fox: bo kolektor też już czeka. I docieramy :jupi:

Kolektor seria czy 4-2-1?
Kurde ale ta xrka bedzie szybka i piękna!!!

Żółwik Tuptuś - 8 Kwi 2013, 17:14

Żółwie się nie zmieniają - one mają po prostu wiele skorup (znaczy twarzy)
Poczekajcie aż pójdę do wojs of polandija - wszyscy padną jak zaśpiewam.

Kolektor 4-2-1 :)

Tommirs twierdzi, że będzie potrzeba okoł 15 metrów bandaża aby obwinąć go do przegrody czołowej i ja mu wierzę.






Czekamy na sprzęgło i montaż :)

Pompa wody i rozrząd mają przejechane około 2000 km więc zostają.

Wałek niestety narazie też, bo nie wydolę finansowo.



Powyżej pospawany element aparatu zapłonowego, który był wyrobiony i powodował szarpanie. Idę do piwnicy go poskładać.

Peedro - 8 Kwi 2013, 18:52

Silniczek wygląda miodzio :)
van - 8 Kwi 2013, 19:29

myślałem że pomyliłem tematy i to mafios pisze wklejając zdjęcia funfel wygłaskanych zabawek :9:

:ok:

Żółwik Tuptuś - 8 Kwi 2013, 19:45

Wróciliśmy z piwnicy :)

Kuba



Dzisiaj demontaż osprzętu alternatora i czyszczenie





i moja wyżej zapowiedziana robota - czyli aparat zapłonowy:



Widać to co uspawane i gdzie to trzeba wstawić.



Dopiłowane spawy pod sprężyny trzymające cięzarki odśrodkowe.




Poskładany aparat
Tam gdzie jest ostrze śrubokręta jest miejsce, gdzie odśrodkowy regulator zapłonu opiera się przy maxymalnym obciążeniu przeciwwag. Jeżeli tu się podpiłuje to silnik się będzie kręcił wyżej a przynajmniej nie będzie ogranicznany przez zapłon (zły żółw)



I całość :)

Qzyn - 8 Kwi 2013, 19:53

Dobrze to zaczyna wygladac :) )
Pyros - 8 Kwi 2013, 23:15

A z angli ciągnąles ten kolektor? Jakiej firmy Sportex czy Ashley?
Żółwik Tuptuś - 9 Kwi 2013, 20:18

Kolektor to moja robota, która jeździła w Wannie.
Do auta na co dzień powinien wystarczyć.



Ups. Miałem jedna w zapasie. Drugą też wymienię dla pewności. Co ciekawe padła tylna.





Dobrze osadzony w komorze. Lecimy dalej.

Bezimienny - 9 Kwi 2013, 20:36

Dekiel byś choć posprejował albo chociaż umył :rotfl:
diodalodz - 9 Kwi 2013, 20:55

Dawno nie widziałem otoczenia fiesty :) Prawie nic się nie zmieniło :)
van - 9 Kwi 2013, 23:29

Bezimienny napisał/a:
Dekiel byś choć posprejował albo chociaż umył :rotfl:
nawet przetarł szmatą :rotfl:
Parzych - 10 Kwi 2013, 01:48

Miska też jakaś taka plamiastorudoczarna... :9:
Mafios - 10 Kwi 2013, 14:07

ja swoj dekiel zaloze pozniej aby sie nie porysował , zółFFF też poźniej przykreci tego bubla z napisem motorsport z różowej ściany ;)
DziDzia - 10 Kwi 2013, 16:24

Mafios napisał/a:
bubla z napisem motorsport z różowej ściany ;)

Tak też myślałem...



pozdro :!:

Rkalitka - 10 Kwi 2013, 17:23

Tempo prac nad fiestą przypominają mi postępy przy Wannie sprzed kilku lat i to mnie bardzo cieszy :yes:

Jednocześnie kto zna Żółwia chyba przyzna mi rację, że sporo ewolułował w ostatnich latach - może kiedyś też wyrosnę z druciarstwa..... :-P

Żółwik Tuptuś - 11 Kwi 2013, 20:35



a poniżej dobra rada dla tych co chca w CVH nie mieć wycieku przy wyjściu pochwy bagnetu z bloku:



pocynowałem dół pochwy. później delikatnie wbiłem na swoje miejsce.

Żółwik Tuptuś - 16 Kwi 2013, 17:21



Dekiel Motorsporta założony, odma Baileya też. Filtr powietrza tylko na potrzeby zdjęcia :)

Jak dotrę silnik wleci nowy wałek i przerobię drugi przelot w gaźniku na otwieranie mechaniczne (z podciśnieniowego) Narazie przerobiłem sterowanie, żeby podciśnienie szło jak silnik pracuje, a nie dopiero jak się rozgrzeje.

Parzych - 16 Kwi 2013, 18:16

Filter powietrza najładniejszy ze wszystkich gratów pod maską :ok:
van - 16 Kwi 2013, 21:52

no zaczyna to wyglądać .... będzie okazja to pomacać ? ;/
Żółwik Tuptuś - 17 Kwi 2013, 06:19

Mam nadzieję, że uda mi się poskładać i nie rozleci się do zlotu, więc będzie można.
DziDzia - 17 Kwi 2013, 11:09

A umyjesz komorę :?: Bo nie pasuje taka usyfiona...



pozdro :!:

Mafios - 17 Kwi 2013, 19:13

DziDzia napisał/a:
A umyjesz komorę :?: Bo nie pasuje taka usyfiona...



pozdro :!:


no dokładnie ;/

Żółwik Tuptuś - 17 Kwi 2013, 21:22



Przestańcie sie przypierdalać do pierdół, które nie maja znaczenia i które robi się na samym końcu.

Dzisiaj założyłem z przodu lekko liźnięte tarcze (Ferrodo po Piotrze) i dotarłem do nich EBC Greenstuff.

Do tego obandażowałem kolektor wydechowy ( TommiRS - dzięki jeszcze raz bardzo i miałes rację - 15 metrów wystarczy na styk aby układ był dobrze obwinięty do wysokości przegrody czołowej)

Mafios - 17 Kwi 2013, 21:53

Żółwik Tuptuś napisał/a:


Przestańcie sie przypierdalać do pierdół


:* :* :* :*

DziDzia - 18 Kwi 2013, 09:44

Kurde, Żółw, ktoś musi... Bo jak zobaczę ten syf na zlocie, to dopiero zobaczysz pierdołę :fox:



pozdro :!:

xr2fun - 18 Kwi 2013, 20:22

DziDzia napisał/a:
Bo jak zobaczę ten syf na zlocie, to dopiero zobaczysz pierdołę

Pokaż w szczegółach swoje cacko mądralo :V:

DziDzia - 18 Kwi 2013, 22:38

xr2fun, ja swojego Złom Edition nawet nie myję - jak jest brudne, to jest ładniejsze... Poza tym, to straszny syf, pod chyba każdym względem, czego raczej nie kryję a nie tam żadne cacko...



pozdro :!:

Żółwik Tuptuś - 22 Kwi 2013, 20:10

Silnik odpalony i po pierwszej jeździe.

Muszę wyregulować zapłon i gaźnik, ustawić podciśnienia (za bardzo przyspiesza zapłon przy daniu gazu pod dużym obciążeniem) itd.

Ale to jak się choć odrobinę poukłada i dotrze.



wydech obwinięty tak jak chciałem.

Teraz będę docierał i regulował, więc jak komuś dalej będzie przeszkadzać brud na podłuznicy pod silnikiem to se będzie musiał sam wytrzeć.

Wydech z Wanny dobrze brzmi i pasuje. Poduszki pod skrzynie musiały pójść nowe (dziś wymieniłem drugą)

Mafios - 23 Kwi 2013, 11:28

Żółwik Tuptuś napisał/a:


Wydech z Wanny dobrze brzmi i pasuje. Poduszki pod skrzynie musiały pójść nowe (dziś wymieniłem drugą)


co ty tak robzbierasz ten matowy brodzik ? :(

Żółwik Tuptuś - 23 Kwi 2013, 19:25

Wanna jest na etapie kończenia poprawek przedniego pasa przez Wuja Rysia więc wydech jej narazie nie potrzebny.

Tym bardziej, że do niej pójdzie coś policzonego w U.K. a nie przeze mnie.

Taile, które z niej wyjmuje i daje do Ikserki sprawdziły sie na Torze więc i na drodze dadzą radę. W Wannie idziemy krok dalej.

Wracając do tematu:

Ikserka sie dociera.
Zapłon ustawiony. Podciśnienia i Gaźnik też.

Po dotarciu jak wjedzie nowy wałek gaźnik idzie do rozbiórki.

Co ciekawe zrobiony aparat zapłonowy działa wyśmienicie.

Parzych - 23 Kwi 2013, 23:32

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Co ciekawe zrobiony aparat zapłonowy działa wyśmienicie.
I o to chodziło <oki>
Żółwik Tuptuś - 23 Lip 2013, 19:24

Wstyd się przyznać, ale auto zrobiło dopiero niecałe 300 km.

W przyszłym tygodniu zabieram się kompleksowo za tylne heble (brakuje mi tylko jednego cylinderka hamulcowego, resztę mam - wszystko idzie nowe)

I dalej docieramy :)

ps: wylatałą mi przednia prawa lampa (drugi raz0 Szpila dzięki za poratowanie :ok:

Mafios - dzieki za linki - jak się odkuję to przyjdą nowe :)

Rkalitka - 24 Lip 2013, 21:50

zrób test długodystansowy do Kunowic z rodzinką :yes:
Żółwik Tuptuś - 16 Wrz 2013, 21:57

Ikserka także odjechała do Warszawy.

Nowy właściciel ma ambitne plany, którym kibicuję z całego serca i będę wspomagał :)

Mafios - 16 Wrz 2013, 22:40

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Ikserka także odjechała do Warszawy.

Nowy właściciel ma ambitne plany, którym kibicuję z całego serca i będę wspomagał :)


Żóff dupO :(

i tyle w temacie zamykamy

PumaRST - 17 Wrz 2013, 08:05

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Nowy właściciel ma ambitne plany, którym kibicuję z całego serca i będę wspomagał :)


Również trzymam kciuki i czekam na nowy temat o aucie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group