Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Ustawienie swiateł

strzala17 - 6 Kwi 2006, 11:07
Temat postu: Ustawienie swiateł
Witam !!! Niewiem czy dobrze ten temat tu zamieszczam , jezeli tak to sorry ;) Jakie macie ustawienie przednich swiateł mijania ,czyli jak wysoko i jaka odległośc od swiatła do sciany(przeszkody) , bardzo nisko mam swiatła i to mnie martwi bo bezpieczęństwo jest najwazniejsze .Od strony kierowcy mam elektryczne i jest ustawione na 0 na elekt. regulacji swiateł a od strony pasazera jest manualne poniewaz moja maszyna została udezona (nie za mojej kadencji) i ktos zamiast kupic lampe elekt. to kupił manual i oto moje wysokości lamp :


U mnie jest tak:
Strona kierowcy wysokość od ziemi do końca promiena światła to 52.5 cm a odległośc to 140 cm od lampy do sciany

Strona pasazera wysokość od ziemi do końca promiena światła to 60 cm a odległośc to też 140 cm od lampy do sciany. i tu mam ból bo swatła mnie denerwóją a zarazbędzie sezon a często jezdze za miasto i jak nieraz sie mijałem z tirem to mało co w rowie nie lezałem . pomocy !!! . A byłem jeszcze na przeglądzie to diagnosta mi powiedział ze on juz nic nie poradzi - jakis głupi jest POMOCY

Rycho - 6 Kwi 2006, 11:09

Jedź na stację diagnostyczną zapłacisz 10 15 złoty i będziesz miał pewnoś, że dobrze ustawione.

Rycho

picio_18 - 6 Kwi 2006, 11:16
Temat postu: Re: Ustawienie swiateł
strzala17 napisał/a:
i ktos zamiast kupic lampe elekt. to kupił manual i oto moje wysokości lamp :

z tego co mi sie wydaje to wystarczy tylko silniczek do lampy dokupić i masz 2 lapmy elektryczne na allegro ostatnio widziałem takie silniczki!

Rycho - 6 Kwi 2006, 22:06

Nie nie wystarczy, konstrukcja lampy manualnej i elektrycznej (w sensie regulacji) jest zupełnie inna. W manualnej nie ma miejsca na dostawienie silniczka.

Rycho

picio_18 - 6 Kwi 2006, 22:16

a to nie wiedziałem przepraszam za zamieszanie :)
strzala17 - 6 Kwi 2006, 23:21

Nic nieszkodzi ze namieszałeś. dziex za rade , tylko ze ja byłe i mi powiedział ze on juz nic z tym niezrobi hehe
pab2002 - 9 Kwi 2006, 14:56

No ja nie wiem w sumie w czym problem? U siebie mam tak samo, też tylko jedną lampe mam z silniczkiem a drugą nie. Jak byłem na przeglądzie to mi diagnosta kazał pokrętło od elektrycznej regulacji na zero dać, i ręcznie światła bez problemu ustawił. Świecą elegancko, tylko wiadomo że teraz tego porętła już nie ruszam, tylko cały czas na zero jest. Jakiś dziwnych fachowców tam macie 8|
Rafal1504 - 10 Kwi 2006, 18:57

Jeśli jedziesz drogą to strumień światła powinien sięgać około 30 - 40 m, jeśli będzie świecił wyżej nie będzie widoczna granica i wówczas możesz oślepiać innych

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group