Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - modding wnętrza białej padaczki

lukesk - 22 Mar 2006, 23:19
Temat postu: modding wnętrza białej padaczki
w dniu dzisiejszym a w zasadzie dziś wieczór zrobiłem pierwszy maleńki kroczek w planowanych od dawien dawna zmianach wnętrza mojej padaki :-) .
część z Was wie, że od jakiegoś czasu sprowadzam po trochu wnętrze z ff mk4. jako że dziadkowie już wychodzą z siebie postanowiłem powoli zabierać to co nagromadziłem w swoim starym pokoju (niemal kompletne wnętrze z mk4 :) ). padło na oparcia kanapy - bo najłatwiej :P przewredni inżynierowie forda oczywiście nie zmienili prawie budowy oparcia ( idealnie pasuje do plaskików mk3) z jednym maleńkim "prawie" .Nie wiedzieć czemu cholery przesunęły gniazda śrub mocujących owe oparcia do zawiasów. na szczęście miałem też nowe zawiasy. jakże zaskoczony byłem że nie przesunęli otworów mocujących zawiasy do budy :) uff ;) . na dziś tyle :)

Tip of The Day:
jeśli zabierasz się za odkręcanie kanapy w swojej fiestuli miej pod ręką porządne torxy..
ja się nabawiłem odcisków :)

borys71 - 22 Mar 2006, 23:25

moze wrzucisz jakies fotki jak to wyglada ???
lukesk - 22 Mar 2006, 23:28

musiałbym najpierw choć trochę posprzątać w środku :) bo na dzień dzisiejszy obraz nędzy i rozpaczy :hihihi:
borys71 - 22 Mar 2006, 23:32

czekam na fotki bo interesuje mnie efekt koncowy...
Jareczek - 24 Mar 2006, 13:12

Lepiej żebyś nie pokazywał, bo wszystcy wpadną w zachwyt (jak to jest to wnętrze co pokazywałeś na priv'ie :) )
lukesk - 24 Mar 2006, 14:11

tak to jest to ale puki co to samo oparcie kanapy przecież!!! :)

[ Dodano: Sob Mar 25, 2006 16:00 ]
ciąg dalszy zmagań :
boczki pasażerów z tyłu pasują bez problemów- te same miejsca na zatrzaski (ból że facet przysłał mi dwie prawe więc założona jest tylko prawa :) został op..pszony telefonicznie ma dosłać)
siedzisko kanapy - również pasuje bez kombinacji
plastiki w których siedzi tylna półka - pasują bez problemu- jedyna modyfikacja : musiałem nożykiem dociąć rogi otworom przez które przechodzą pasy- w mk4 rogi są zaokrąglone i plastiki z mk3 które zakrywają te otwory nie pasowały


Tip of The Day:

ad1) jeśli odkręcasz tylne pasy bezwładnościowe kolejność jest nieważna. jeśli je przykręcasz spowrotem to w pierwszej kolejności rolka dopiero potem drugi koniec :)

ad2) pręty mocujące przednie pasy w mk4 zostały skrócone i gniazdo śruby wypada w odległości ok 2-3 cm od otworu - należy zostać przy pręcie z mk3 :)

cdn

Jareczek - 25 Mar 2006, 16:06

No to czekamy teraz na ten boczek i przód a potem fotki, dużo fotek :)
GienekWichura - 25 Mar 2006, 17:18

W sumie ja też już u siebie włożyłem te boczki. Tyle że siwe.
Nie róznic w mocowaniach na tyle. Przó do lekkiej przeróbki

lukesk - 26 Mar 2006, 22:20

fotki z telefonu:


Darekmk3 - 26 Mar 2006, 22:38

duzo było roboty z przerobieniem boczkow z tyłu zeby wlazły ?
efekt fajnisty :brawo:

lukesk - 26 Mar 2006, 22:49

Darek , czytaj ze zrozumieniem :-) wyżej wyraźnie napisałem. weszły bez problemów
Darekmk3 - 26 Mar 2006, 23:15

lukesk napisał/a:
Darek , czytaj ze zrozumieniem :-) wyżej wyraźnie napisałem. weszły bez problemów
:ups: sorki faktycznie nie doczytałem hehe no to super ze bez problema weszly ja na przyszły miesiac bede swapowac licznik z mk4 więc sie zobaczy jak pojdzie z licznikiem
pozdro :-)

maerik - 27 Mar 2006, 08:52

Lalunie :ok: Czekam na przod! :P
pmolik - 25 Kwi 2006, 18:10

Widzialem na zywo w Kraku i naprawde fajnie ten tył wygląda.

Teraz czekam z niecierpliwoscia aż kolega upora sie z przodem i deską od MK4.
Pozdrawiam

lukesk - 25 Kwi 2006, 18:58

w dniu dzisiejszym do prawego dołączył lewy boczek :) mam też zamiar dziś zdążyć z przełożeniem tylnej wycieraczki :hihihi:
Kacper - 25 Kwi 2006, 22:07

lukesk napisał/a:
w dniu dzisiejszym do prawego dołączył lewy boczek :) mam też zamiar dziś zdążyć z przełożeniem tylnej wycieraczki :hihihi:


No tak, wycieraczka cięzka robota :twisted: a tak serio to gratuluje wytrwałości w przerabianiu fiesty, tak trzymaj :yes: :brawo: :brawo:

lukesk - 25 Kwi 2006, 22:12

Kacper nabijaj się, nabijaj. plan był taki żeby przełożyć ramię i cały ( wiadomo nowszy) silnik wycieraczki a skończyło się na ramieniu bo za ciemno było :)
andrew - 26 Kwi 2006, 07:37

dobra inwencja tylko by sie juz przydało foteliki w tym samym kolorze ale mysle ze jak napisales ze masz juz prawie wszystko z mk4 to tylko czas pokaze i bedzie git :brawo: :brawo: :)
marcel20 - 26 Kwi 2006, 07:44

:D Brawo czekam na kokpit ;)

Ps. jakbyś miał problemy z nagrzewnicą , czy dystrybutorem powietrza pisz do
Gienka on już to przerabiał ;-)

lukesk - 26 Kwi 2006, 09:12

--> Andrew. z fotelami jest problem bo będzie rzeźba żeby je zamocować. .inne punkty mocować a w tych fotelach nie bardzo idzie zamienić szyny bo są one zbyt scalone z konstrukcją fotela. z resztą mam też wykładzinę podłogi z mk4 i niechciałbym żeby niepotrzebne dziury w niej były więc muszę zachować oryginalne punkty mocowań.... przychodzi mi tylko do głowy przespawanie kawałków podłogi z mk4 :/


-->Marcel. Wiem wiem, z Gienkiem jestem w kontakcie :)

andrew - 26 Kwi 2006, 09:55

sorki ale nie bardzo rozumiem po co masz wspawywać kawalki podłogi
mysle ze miales na mysli same punkty mocowan z mk4 a z mk3 wyciąc lub zaspawać otwory bo jak juz powiedziales masz wykładzinke z mk4 i bedzie widac mocowania siedzisk no fakt trzeba juz zrobic pod to przełożone zmk4 stópki a spewnoscia bedzie sie pasić

lukesk - 26 Kwi 2006, 10:08

podłoga ma troszkę inny kształt i już drugorzędną sprawą jest jak się wykładzina będzie układała na tym a i tabliczka z VIN wypada w innym miejscu..
marcel20 - 26 Kwi 2006, 10:11

lukesk napisał/a:

-->Marcel. Wiem wiem, z Gienkiem jestem w kontakcie :)


W sumie wiesz brat ma już wszystko połączone brakuje jeszcze tylko elektrozawora,
która jak twierdzi był bardzo awaryjną rzeczą. Fakt troche też kosztuje ;)

W Zg prawdopodobnie obagadacie sobie szczegóły bo raczej bierzemy fotorelacje ze sobą.
Pozdrawiam i życze owocnej pracy .

[ Dodano: Sro Kwi 26, 2006 10:12 ]
Dywan też przekładasz, a po co jeśli można wiedzieć ??

lukesk - 26 Kwi 2006, 10:13

no nie obgadamy bo ja do ZG nie jadę :/ niestety
marcel20 - 26 Kwi 2006, 10:20

Cytat:
no nie obgadamy bo ja do ZG nie jadę :/ niestety


Szkoda ale zawsze istnieje fotorelacja na PW. Ale brawo za realizacje, bo póki
co każdy o tym mówi, a nikt nie robi. :hihihi:

Kacper - 26 Kwi 2006, 12:12

marcel20 napisał/a:
lukesk napisał/a:

-->Marcel. Wiem wiem, z Gienkiem jestem w kontakcie :)


W sumie wiesz brat ma już wszystko połączone brakuje jeszcze tylko elektrozawora,
która jak twierdzi był bardzo awaryjną rzeczą. Fakt troche też kosztuje ;)


jest awaryjny, niestety taka prawda. na allegro zamienniki po 160zl latają, używki idzie kupić do 100zł jak sie poszuka.

lukesk - 3 Maj 2006, 20:08

a tak oto wygląda wycieraczka z mk4 na " starej dupci" :D



oraz tapicerka drzwi mk4 (niestety tylko jedna i na szybko ):



i porównanie stara a nowa:


Marcinus - 3 Maj 2006, 21:42

lUKSEK napisz czy tą tapicerke dzrzwiową da sie zamontowac bez problemu czy trzeba cos przerabiac
lukesk - 3 Maj 2006, 21:59

--> Marcinus zasadniczo wszystko pasuje z tym, że brakuje 2ch punktów w które wchodzą klipsy-zatrzaski - proste. nawiercić w drzwiach otwory na nie ; najlepiej mieć oryginalne wewnętrzne trójkąty lusterek bo do tych z mk3 od 94r nie bardzo pasują - trzeba wyciąć ok 5-7 mm tapicerki . no i trzeba dorobić miejsca na 2 punkty w których się przykręca tą tapicerkę. mocowanie samej klameczki pasuje idealnie

aha no i korbka musi pozostać z mk3 z resztą wg mnie ładniejsza

Dynamike - 4 Maj 2006, 10:29

No wreszcie widać wyraźne postępy w pracach! :D Bardzo fajnie to wygląda, ciekaw jestem jak będzie się prezentować całość z deską i wszystkimi innymi bajerami które masz zamiar tam wrzucić! :D
Gratuluje wytrwałości, no perfekcjonizmu z jakim dłubiesz swoją fieste! ;)

djpleban - 4 Maj 2006, 15:12

lukesk :ok: wygląda przednio :ok:
fakt, że ja mam trochę inną koncepcię co do mojego wnętrza...
aha... hehe... uwaga :!: mam koncepcję :!:
ale dopóki wszystko nie będzie zrobione... morda w kubeł... nic nie powiem :-P
nie powiem, bo nie będą to jakieś wielkie przeróbki, ale daje sygnał, że coś się zmieni :lol:

doogi - 4 Maj 2006, 15:18
Temat postu: Re: modding wnętrza białej padaczki
lukesk napisał/a:


Tip of The Day:
jeśli zabierasz się za odkręcanie kanapy w swojej fiestuli miej pod ręką porządne torxy..
ja się nabawiłem odcisków :)


zgadzam sie w zupełności.
te śruby sa tak przerąbane ze dramat...

djpleban - 4 Maj 2006, 15:29

hehe... to co pozostało na moich dłoniach towet do odcisków nie zaliczymy :| aprę dziurek sę w paluchach porobiłem :yyy:
lukesk - 4 Maj 2006, 15:45

:P na towocie wchodzą spowrotem jak w masło :-)
djpleban - 4 Maj 2006, 15:53

z powrotem nie było więskzych problemów
ja swoich na początku nie mogłem poruszyc
jak już puściły, to szły w miarę letko :)

lukesk - 4 Maj 2006, 16:02

lekko może i szły ale jeśli się złoży że trzeba będzie je znów odkręcać to (i się siłować) to ja wolę je przesmarować towotem. w końcu wystają na spód auta i mogą się znów zasyfić
djpleban - 4 Maj 2006, 17:15

pewnie asz rację... a prawdopodobnie będę odkręcał... ale damy radę :!: i może przy tej okazji je smyrne tą wazelinką
DziDzia - 6 Maj 2006, 11:52

hehe....musze przyznac ze wyglada to zajefanie...
:brawo: :brawo: ...



pozdro :!:

RKRman - 13 Maj 2006, 01:43
Temat postu: wkrętak
djpleban napisał/a:
z powrotem nie było więskzych problemów
ja swoich na początku nie mogłem poruszyc
jak już puściły, to szły w miarę letko :)


...polecam przyzwoity wkrętak udarowy..proste dziadostwo w obsłudze a nerwów zaoszczędzić można tyle że ho ho jak się zapragnie wykręcać skorodowane gwinty :ok:

Łukasz ....zrób porządek z nadwoziem a potem ubieraj w ładne "ciuszki"

POZDRAWIAM :-) ...wiem wiem ...trudno wytrzymać jak zabawki leżą z boku ;-)

lukesk - 17 Maj 2006, 00:58

w końcu zamieszczam najbardziej problematyczną część imprezy - zamocowanie foteli. oczywiście foty kiepskie ale z grubsza widać różnice w mocowaniu foteli mk3 a mk3 94' w mk4 chyba jest jeszcze odrobinę inaczej ;-(

wewnętrzny przód stary

i nowy


zewnętrzny przód stary

i nowy


wewnętrzny tył stary

i nowy


zewnętrzny tył stary

i nowy

maerik - 17 Maj 2006, 08:42

No widze że wydumka jest niewąska ale jak już Ci się uda to będziesz mastah :lol:
marcus_87 - 17 Maj 2006, 10:05

hmmm no to widze ze w fiestach powyzej 94 roku nie ma najmniejszego problemu ze zmiana foteli bo mocowania sa identyczne jak w mk4.. powodzenia w dalszych pracach
lukesk - 1 Cze 2006, 14:40

prace puki co stanęły :( ale za to jest Tip Of The Day

wkładki zamków drzwi z mk4 nie pasują do mk3 (przynajmniej tej do 93r) o ile nie użyje się pilnika i porzeźbi leciutko drzwi

RKRman - 5 Cze 2006, 19:09

lukesk napisał/a:

wkładki zamków drzwi z mk4 nie pasują do mk3 (przynajmniej tej do 93r) o ile nie użyje się pilnika i porzeźbi leciutko drzwi


...szybko sprawę podleczą siłowniki sprzężone z pilotem :ok: ..czysta robota,wygoda , a z tego co wiem i tak planuje sięjakieś lakierowanko nadwozia :lol: ..wiec zlikwidujesz otwory po wkladkach i luzz


POZDRAWAIM ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group