Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - zegarky troszkę inne

AeRJot - 21 Sie 2005, 18:54
Temat postu: zegarky troszkę inne
Jako ze mam zegary z obrotka, postanowiłem poćwiczyc troche na starych zegarkach. Początkowo chciałem zrobić białe zegarki, ale bałem sie rozklibrowania wskazówek, wiec by byc odmiennym (bez interpretacji proszę:)) postanowiłem zrobic coś innego, zamiast białych zegarów, białe tło, a że nie miałem białego sprayu pod ręka zrobiłem na czerwono i oto efekt



nie licząc koloru (bo jesli nei bedzie biały to bedzie niebieski, jak reszta samochodu) to co o tym sądzicie. Wprawdzie ja już sie zdecydowałem, ale chetnie poznam opinie na ten temat
PS oczywiście to test, koncowe wykonanie będzie na zegarkach z obrotką
PSII próbowałem oblejac folią, ale neistety na łukach sie zle naciąga, a pod wpływem tem. odłazi

Kurtus - 21 Sie 2005, 18:57

ładnie wykonane,tzn starannie


nie jest źle

soryu - 21 Sie 2005, 18:59

efekt jak dla mnie całkiem ciekawy. kolor czerwony rzeczywiście nie do końca tam pasuje. ja pokombinowalbym jeszcze z wrzuceniem białych lub innego koloru tarcz - innego koloru niz tlo, to byloby dopiero ciekawe...
trzeci - 21 Sie 2005, 19:03

Bardzo ciekawe i ładnie wykonane :brawo:
Pozdro ...

AeRJot - 21 Sie 2005, 19:04

nie chce białych tarcz (tzn chce, ale nie bede robił) bo boje sie rozkalibrowania, a dokładnośc (na ile jest to mozliwe) jest dla mnie wazne, bo Smerfik poza hobby, jest samochodem pracującym .... i zadnej pracy sie nie boi :)
teraz włąsnie myśle, by nie tylko wnętrze przy zegarach zrobic, ale całośc na granacik
(wskazówki srebrne) ale to jeszcze sie zobaczy :)

Pablo - 21 Sie 2005, 19:24

naprawde ładnie to wygląda. Przy malowaniu wskazówek uważaj żeby ich nie poprzestawiać.

pozdrawiam Pablo

Leon_SSJ - 21 Sie 2005, 19:33

ja taki bajer mialem w maluchu tez na czerowno ale i malcuh czerowny... fajna sparawa zrobic to pod kolor auta ;)
Bartsun - 21 Sie 2005, 19:59

@AeRJot
jak zrobisz na niebiesko, to zapodaj koniecznie fotki, bo tez myslalem nad tym czyms, i chyba sie skusze... bo bardzo ladnie sie prezentuje :) pozdr

Jareczek - 22 Sie 2005, 11:32

Widze, ze nie tylko pomalowałes zegary, ale także cofałeś licznik :)

A co do takiego malowania, to ja jednak wole zwykłe zegary, czarne, bez udziwnień, poza podświetleniem innym

AeRJot - 22 Sie 2005, 11:58

to licznik który leci na śmieci, wiec mozna sie pobawic:) a nie chodziło mi o cofanie, a ustawienie na przebieg który ja zrobiłem ze Smerfikiem :P ale to łaczy sie ze sciągnięciem wskazówki a to ... problem z kalibracją
co do podswietlenia, to mam chwilowo niebieskie, ale efekt jest tylko w nocy, a ze w Smerfie planuje sproro zmian stylistycznych, to i liczniki musza sie zmienic. Dzis siadam do "srebrzenia" wnętrza, foto bąda na bierząco :)

Danio - 22 Sie 2005, 13:08

no i fajniejsze rozwiązanie niż białe zegary ( moje osobiste zdanie) jeszcze gdybyś to zrobił na carbon albo aerografem...podoba mi sie to
AeRJot - 23 Sie 2005, 10:04

Marcus, jakie to problemy? rozkręcałem już wiele razy wiec moze bede umiał pomóc.

A oto efekt nocnej pracy nad licznikami, podoba mi sie, ale jest mały problem, ten "matowy" wyszedł zbyt błyszczacy i podwietlanie mi sie odbija ... ma ktoś jakiś pomysł na rozwiaznie??


Marcus - 23 Sie 2005, 10:08

niezle. ja u siebie zrobiłem na srebrno ale wyszedł mi kolor aluminium mam konsole nawiewy oraz klamki, i takie tam pierdoły na drzwiach
NE0MAN - 23 Sie 2005, 19:52

tez planuje u siebie takie cos zrobic, mam czerwona fiestke(bez obrotka) wiec na czerwono tez pomaluje:)

Tylko obawiam sie czy nie skrzanie czegos przy licznikach, bo jeszcze nigdy nie demontowalem zegarow.
Czy ta czesc ktora bede malowal sie wyjmuje? Co z rozkalibrowaniem zegarow i dostepem do tego plastiku ktory bede malowal?

Z gory dzieki za pomoc!!!

Kacper - 23 Sie 2005, 22:13

NE0MAN napisał/a:
tez planuje u siebie takie cos zrobic, mam czerwona fiestke(bez obrotka) wiec na czerwono tez pomaluje:)

Tylko obawiam sie czy nie skrzanie czegos przy licznikach, bo jeszcze nigdy nie demontowalem zegarow.
Czy ta czesc ktora bede malowal sie wyjmuje? Co z rozkalibrowaniem zegarow i dostepem do tego plastiku ktory bede malowal?

Z gory dzieki za pomoc!!!


Czy sie wyjmuje to nie wiem... ale jak nie dotkniesz wskazówek to ich nie rozkalibrujesz :yes: (szczególnie ta od baku :twisted: )

AeRJot - 24 Sie 2005, 14:27

niebieski jakoś sie nie sprawdził, wiec został zmieniony na srebny, ale za to zmeinione podswietlenie na blue led
oto efekt pierwszych warstw, dzis wtórne przeszlifowanie i kolejna warstewka juz na cacy :)


PS całośc wyjmuje sie razem, trzeba dobrze obkleic czyba ze malujesz tak jak u mnie czyli całość

DziDzia - 28 Sie 2005, 15:38

orginalny pomysl...podoba mi sie...coz...ja mam tarcze w kolorze nadwozia <<biale >> :D pozdro!!!!
zajka6 - 28 Sie 2005, 16:03

całkiem dobrze to wygląda też sobie tak chlapne na jakiś kolorek bo wole nie ruszać samych zegarów pozdro dla pomysłodawcy :D
Junior - 29 Sie 2005, 21:41

takie żeczy to robięł z licznikem 3 lata temu
ale teraz myśle na polakierowania srodka na zielen co mam tylną czes autka polakierowaną :-)

AeRJot - 30 Sie 2005, 10:49

no to pierwszy etap pracy zakończony :) polakierowany licznik + podswietlenie diodowe (niestety ramki od nawiewów sie spsuły ... lakierowałem bez podkładu i lakier nie schnie, ale człowiek uczy sie na błedach, wiec i to nadejdzie:))
wyglad deski jest wyzej, a teraz foto, zegarek, całości podswitlenia + "nowa" konsolka nawiewów






DziDzia - 30 Sie 2005, 16:09

ten zegaerek to ladnie sie prezentuje :>
AeRJot - 30 Sie 2005, 16:13

tam wyszło najlepsze odwzorowanie kolorów, i całość podwietlenie jest taka, w nocy wygłada .... suuper choc teraz jeszcze radyjko musz zmienic (plany w toku realizacji) bo mam czerwony wyswietlach i nijak nie pasuje :)
osimek1 - 11 Wrz 2005, 13:42

hmmm.... jak zrobic taki zegarek?? jest zajefajny, a co do "nowejj" konsoli nawiewowr tez niezla. fajnie to zrobiles.
AeRJot - 11 Wrz 2005, 19:20

Jako ze od kilku dni posiadam nowy samochodzik, to w najbliższych dniach bedzie foto relacja i przewodnik wtykonania nawiewów i deski. :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group