Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK6] 1.25 16V - zakup instalacji gazowej

Krzychu1986 - 11 Lis 2012, 11:38
Temat postu: [MK6] 1.25 16V - zakup instalacji gazowej
Witam wszystkich forumowiczów. Zarejestrowałem się na waszym forum, gdyż liczę że pomożecie mi w doradzeniu w kwestii zagazowania mojej Fiesty. Jest to model z rocznika 2005 i silnik 1,25 16v 75km. Obecnie jeżdźę dziennie 50 km (do pracy mam 25 w jedną stronę). Chciałbym zapytać czy ktoś z was posiada takową instalację w tym samochodzie i ile mniej więcej musiałbym za nią zapłacić. Czy później są duże komplikacje jeśli chodzi np o zużycie silnika , jest on później bardziej awaryjny itd? Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o to jaki rodzaj tego gazu mam wybrać.. bardzo proszę o pomoc
szynszyl - 8 Gru 2012, 21:53

Krzychu1986, skąd jestes?
nie miej żadnych obiekcji przy zakładaniu instalacji LPG. oczywiście tylko i wyłacznie sprawdzony warsztat. zakładasz raz i śmiejesz sie w oczy pod dystrybutorem GOLFiarzom z TDI.
sekwencja to raz, dwa....
ja polecam szczerze w sieci czakram BRC lub coś z tego http://www.ac.com.pl/pl/d...terownik-wybrac

Krzychu1986 napisał/a:
Czy później są duże komplikacje jeśli chodzi np o zużycie silnika , jest on później bardziej awaryjny itd?
bajki o czerwonym kapturku tez mogą być straszne...olej je...
grzes.l - 10 Gru 2012, 12:05

Hej,

mam ten sam silnik w fiestce z 2006r, założona instalacja stag na początku stycznia tego roku. Do tej pory brak jakichkolwiek komplikacji. Dziennie robię do pracy i spowrotem 30km, na instalacji przejechałem już ponad 11tyś km.

wojtek_10101 - 14 Gru 2012, 11:14

Czakram Mysłowice poleca mało kto, jeśli czakram to Tarnów.

Czakram Mysłowice - temat z LPG forum:

Kod:
http://lpg-forum.pl/remont-glowicy-co-dalej-t25732.html


Zakładałem gaz do mojej fiesty w Bytomiu u DAVANTIego. Jestem Mega zadowolony.

Wisni@ - 14 Gru 2012, 12:25

Ja polecam BRC + Lubryfikacja
Krzychu1986 - 18 Gru 2012, 18:59

Mam 2 oferty:)

1. LPG w Brzeszczach (może ktoś tam montował) gośc mi oferuje BRC + lubrfikacja całość 3000zł

2.Autogaz Damian Piekarczyk Bolęcin (bardzo dobre opinie wyczytałem) - Stag4+, H2000czarne, Tomasetto Alaska 3000zł

I teraz mi panowie powiedzcie co byście bardziej polecali. I czy ta lubryfikacja faktycznie pomaga w mniejszym zużyciu zaworów?

wojtek_10101 - 18 Gru 2012, 20:47

Hej!
Mam nowszą fiestę a w niej BRC SQ 24.11 bez lubry. Żaden szanujący się gazownik nie poleci lubryfikacji. Jeśli instalacja jest dobrze zestrojona "check engine" nie ma prawa się pojawić a co za tym idzie będzie wszystko ok. Najważniejsze to nie lekceważyć kontrolki silnika, bo może ona świadczyć np o zubożeniu mieszanki = zaworu i gniazda wypalone.

Odnośnie lubryfikacji to jest ona wymagana przez BRC przy "wrażliwych" autach, ponieważ BRC ubezpiecza silnik. W wypadku gdyby się coś stało z silnikiem z winy instalacji.

Sprawdzaj luz zaworowy a lubryfikacje zastosuj doustną - kup sobie flaszke/piwo.

van - 19 Gru 2012, 20:16

Dobra sekwa działa bez lubra
Bierz Staga bo to każdy ustawi i wszędzie(z BRC różnie to bywa) Hany są dobre a na pewno jakość do ceny najlepsza, Tomasetto nie wiem czy dobry więc nie polecę ale też nie neguję.
3tyś aż teraz taka zwykła sekwa kosztuje. Hmm sporo.

Qzyn - 19 Gru 2012, 20:40

Ja sie dolaczam do poprzednikow. Zadnej lubryfikacji tylko dobra sekwencja i dobry gazownik.
BRC jest swietna ale dosc droga. STAG to wg mnie optymalne wyjscie. Tylko gosc co ci zaspiewal 3000 to troche drogo liczy nawet jak na Hanach.
Nie wiem jak Tomasetto bo rozne slyszalem opinie.
Ja mam u mnie w subaraku Stag 300, Hany, i do tego Zavoli Zeta. Fajny zestaw i powinienes takie cos dostac ponizej 3000 nawet z wtryskami Hana.
STAG jest fajny bo jest bardzo duzo informacji na jego temat i jest fajny w obsludze.

Krzychu1986 - 20 Gru 2012, 18:01

źle mnie zrozumieliście:) ten gaz ze sterownikiem stag4+ byłby w cenie 2800zł. A do tego jeszcze lubryfikacja:) Zresztą ten gośc co mi poleca tego staga z Bolęcina sam mi mówi że działanie lubry jest mocno dyskusyjne ale jak klient chce to zakłada:)
Qzyn - 20 Gru 2012, 19:45

No to bierz STAGa bez lubry, bedzie taniej a na pewno dobrze. Zapytaj tylko czy zamiast alaski moze ci zamontowac zavoli zeta i juz :)
Stunt_Man - 20 Gru 2012, 21:08

lubryfikacja to sie przydaje ale ta od durexa.
taka do gazu to ściema i wyrzucanie pieniędzy w błoto

Krzychu1986 - 20 Gru 2012, 23:26

Qzyn napisał/a:
No to bierz STAGa bez lubry, bedzie taniej a na pewno dobrze. Zapytaj tylko czy zamiast alaski moze ci zamontowac zavoli zeta i juz :)


To ten sterownik Zavoli Zeta jest lepszy niż Alaska? sorki za tyle pytań:) bo ja kompletnie nie w temacie:):) chociarz powoli się już wdrażam:)

Qzyn - 21 Gru 2012, 07:37

Krzychu Zavoli i alaska to reduktory :) Wiele samochodow jezdzi na alasce ale na forum opinie rozne. Ja mam juz drugi Zavoli, kolega tez ma i bardzo sobie chwalimy, cena przystepna i na forum lpg tez mowia ze bardzo solidny. DLatego polecam.
Nie jestem ekspertem w dziedzinie LPG ale troche poczytalem, swoja instalacje oblsuguje sam, wiec moge jedynie opierac sie na bazie swooich doswiadczen :)

szynszyl - 24 Gru 2012, 19:06

dobra .. ja tez powiem.. do nismo chcieli mi lubryfikacje dać. ale nie zgodziłem sie. mam BRC i przejechane ok. 90.000 i żadnych problemów. BRC ma niej ustawień więc musi to zakładac np. czakram tarnów :) = dobry gazownik. a STAG.. mam tylko 200 i jeździ. ale wtryski czerwone valteka.. masakra. valteki wyszły i już nie wrócą
Qzyn - 24 Gru 2012, 22:23

Szynszyl, mi tez zalozyli valteki. WYwalilem, zalozylem hany i ciesze sie :) Ale musze przyznac ze valtki wytrzymaly 60tysi jezdzac calkiem przyzwoicie
kenczorf - 13 Lut 2013, 19:54

Krzychu1986, Z kad jestes? Ja niedawno kladlem staga do omegi. Firma ustwia gaz na hamowni i za instalke na stag 4+ wolaja 1999, a ja za 2400 zalozylem na ISA2
Krzychu1986 - 25 Lut 2013, 21:18

Ja jestem z okolic Oświęcimia. Mam już gościa który będzie mi zakładał gaz. Pan Damian Piekarczyk Bolęcin. Mają bardzo pochlebne opinie nt swojego warsztatu. Tylko teraz mi gościu zamieszał tutaj na forum ktory napisał mi że w moim aucie jest "szklankowa" regulacja zaworór. I chciałbym zapytać znających się tutaj gości o co w tym chodzi? Mam narazie przejechane 105k km i liczę na to że przy gazie przejeżdżę z 80kkm bez żadnych problemów i regulacji. A wyj jak myślicie? No i chciałbym jeszcze zapytać czy może ktoś z was ma taką Fiestę jak ja z Lpg bo chciałbym zapytać ile bierze paliwka?
kenczorf - 25 Lut 2013, 21:31

1.25 to blacktop chyba, wiec ma regulacj balszkowa. Jest to chyba lepsze bo blaszki sa tansze niz nowa szklanka do silvera.
Jak instalacje bedzie kladl ten gosc i za jaka kwote?
gazu bierze srednio 20% wiecej czyli srednio mozna przyjac 2L wiecej. Czyli jak pb pali ci 8 to gazu 10

Qzyn - 26 Lut 2013, 07:25

Krzychu1986 napisał/a:
Mam narazie przejechane 105k km i liczę na to że przy gazie przejeżdżę z 80kkm bez żadnych problemów i regulacji.

Tego nie zrobisz zadnym autem.
Po pierwsze przy gazie co 10-15 tys wymieniaj swiece, co ok 40tysiecy dobrze jest wyregulowac zawory a przynajmniej sprawdzic. Dlatego Cie pan wystraszyl bo regulacja plytkowych zaworow jest duzo drozsza niz tych z regulacja na srubke.
Co kolejne 10-15tysi musisz wymieniac filtry gazu. ALe to sa wszystko normalne czynnosci serwisowe. Wtedy mozesz sie cieszyc dlugo instalacja gazowa :)
kenczorf napisał/a:
1.25 to blacktop chyba, wiec ma regulacj balszkowa

Kenczof a co to jest?
Ja znam tylko regulacje na srubki (w fordach chyba nie spotykane), popychacze hydrauliczne (bez mozliwosci regulacji - tylko wymiana) i plytkowe.
Wlasnie regulacja plytkowych jest dosyc droga - wg mnie kosztuje tyle co wymiana hydraulicznych popychaczy.
Jest jakas roznica miedzy plytkowa a blaszkowa? :)

kenczorf - 26 Lut 2013, 18:39

Qzyn, piszac blaszkowa mowilem o plytkowej. I czemu to jest takie drogie? Same plytki sa tanie jak dobrze pamietam, a gdzies widzialem manual jak je wymieniac bez sciagnia walkow, czyli robi sie dosc tanio w porownaniu do wymiany popychaczy hydro gdzie jedna kijowej firmy HP kosztuje 25pln...czyli komplet 400 zl... Oczywiscie plus robota
Krzychu1986 - 26 Lut 2013, 18:52

Hehe no to namieszane ładnie:) Teraz niech ktoś powie czy ja mam możliwość regulacji tych zaworów czy może mam te hydrauliczne i się ich nie da regulować? Niech się wypowie znawca fiesty 1,25 75km:)
kenczorf - 26 Lut 2013, 21:01

Krzychu1986, sprawa prosta. Masz czarny dekiel to masz regulowane na plytki. Masz srebrny to masz hydrauliczne.
Nie odpowiedziuales jaka to instalacja i ile Ci gosc zawolal

Krzychu1986 - 26 Lut 2013, 21:06

ZA instalację Stag4+, Hana2000 wtryskiwacze i Tomasetto Alaska reduktor 2800.

Sorki że zapytam ale ta pokrywa to ma być czego? całej głowicy? Nie znam się tak na mechanice:D

kenczorf - 26 Lut 2013, 21:52

zaorow. otwierasz maske i silnik od gory jaki ma kolor?
Krzychu1986 - 26 Lut 2013, 21:56

Nom to jak otworze maskę to moim oczom ukazuje się czarna plastikowa pokrywa tam gdzie się wymienia filtr powietrza:)

o dokładnie takie coś: https://www.google.pl/sea...tml%3B800%3B600

co myślisz o cenie tej instalki LPG?

kenczorf - 26 Lut 2013, 22:09

to sciag ten plastik. Ja zapomnailem, ze to mk6 a nie mk4 ale to chyba caly czas ten sam silnik. Co do instalcji to duzo..tzn ze tyle to juz brc smialo zalozysz. Na tym sterowniku tam gdzie ja kladlem wolaja po promocji 1999. Nie pamietam jaki mam reduktor i wtryski...musial;bym papierow poszukac
Qzyn - 27 Lut 2013, 09:32

Krzychu instalacja fajna ale ciutke droga. Choc hany swoje kosztuja - i sa tego warte :)
Kenczof, plytki sa drogie a do tego zeby wyregulowac musisz miec ich komplet, zeby miec kazda grubosc pod reka, do tego dochodzi troche roboty i stad koszta :)

Krzychu1986 - 27 Lut 2013, 16:19

Tyle tylko że ten gazownik uchodzi za jednego z lepszych w swoim fachu w okolicy. Takie przynajmniej opinie wyczytałem np na lpg-forum. Wolę dołożyć choćby te 300zł i mieć wszystko zrobione na tip top niż się później denerwować że mam jakąś manianę odwaloną.

Jak ściągam tą pokrywę to chyba jest srebrna obudowa.. ale nie pamiętam :) to by oznaczało hydrauliczne zawory?

Parzych - 8 Mar 2013, 01:46

Krzychu1986 napisał/a:
Jak ściągam tą pokrywę to chyba jest srebrna obudowa.. ale nie pamiętam
Jak ściągniesz plastikową obudowę filtra powietrza, to pod nią masz czarną plastikową pokrywę zaworów...
WhiteWolf_89 - 6 Kwi 2013, 13:38
Temat postu: Spalanie gazu
Witam, ile pali Ford Fiesta z tym silnikiem (1,25) po założeniu gazu?
Qzyn - 6 Kwi 2013, 17:40

Od 6 do 18 litrow
WhiteWolf_89 - 7 Kwi 2013, 04:10

do 18? chyba trochę za dużo...?
Parzych - 7 Kwi 2013, 04:16

WhiteWolf_89 napisał/a:
do 18? chyba trochę za dużo...?
Na torze to i ze 20 gazu wciągnie na setkę... :yes: Skoro mi benzyny wciągła 15l/100km...
WhiteWolf_89 - 7 Kwi 2013, 04:18

mi chodzi o normalna jazdę, trasa, miasto i pytam o wersje 1,25 :)
Parzych - 7 Kwi 2013, 04:23

Mi w mieście benzyny potrafiła 9,5 na setkę, oczywiście 1,25 (na torze też 1,25 wciągnęła mite 15)... To gazu po mieście może być i 12 na luzaku... :yes:
kenczorf - 7 Kwi 2013, 09:36

WhiteWolf_89, podane spalanie jest ok bo 6-8 uzyskasz na trasie lecac spokojnie 90-100km/h, A jak chcesz jechac szybciej to moze wziasc i 18 z tego wzgledu ze yariska 1.0 vvti przy 170km/h wciagala 14 pb - a o ile jest lzejsza od fiesty mk6. Mi np 2litrowa omega na sekwencji pali 13lpg, ale wystarczylo, ze spadl snieg i kilka razy sie pokrecilem po zakretach czy parkingu i juz bylo 16 :)
Qzyn - 7 Kwi 2013, 17:31

:Wolf sorki ale troche kiepsko pytanie zadales po prostu to odpowiedzialem w podobny sposob.
Pytasz o spalanie a nie podajesz, czy miasto czy trasa, czy jazda ekonomiczna czy dynamiczna i najwazniejsze , nie piszesz jaka instalacja (ktorej generacji) jakie podzespoly, jak wystrojone.
WIec w jaki sposob mamy Ci podac mozliwe spalanie? :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group