Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Zapalniczka :)

Toooommmmi - 4 Gru 2005, 00:37
Temat postu: Zapalniczka :)
Witam wszystkich serdecznie :) Mam taki problemik. Moja Fieścinka (89-95 MK3) nie była standardowo wyposażona w zapalniczke. Kupiłem na szrocie zapalniczke za 10 zł :) I teraz problem :) JAK TO PODŁĄCZYĆ :) Przy tym gnieździe zostały dwa odcięte kable (brązowy i czerwony). Myślałem, żeby podłączyc to pod te same kable co mam do nich podłączone radio (te same kolory). Ale znalazłem jeden wolny kabelek (żółto brązowy czy żółto czarny - cos w tym stylu) z identyczna wtyczką jak mam przy tym gnieździe co kupiłem. Ale nie widze drugiego kabelka niestety :( No i co to może byc za kabelek (+ czy -). Czy ktoś mi może pomóc fachowymi radami jak to moge podłączyc i gdzie ewentualnie szukac drugiego kabelka z instalacji :) Prosze o szybka odpowiedź :)
ZbPon - 4 Gru 2005, 01:12

Podłaczenie zapalniczki:

Kolory:

[ Dodano: Nie Gru 04, 2005 00:18 ]
cd.
Kolory przewodów:

R - czerwony 12 V
Bn - masa
Y/B - zólto-czarny 12 V

diodalodz - 4 Gru 2005, 03:24

pamiętaj ze minus ma być na obudowie zapalniczki plus na środkowym kołku a ten przewód żółto czarny to podświetlanie zapalniczki . Jeśli bedziesz jechać z przewodów z radia to czerwony (plus na stałe) zółty lub pomarańczowy (plus po stacyjce) brązowy albo czarny masa ( w zależności od instalacji) . Zółto czarny plus ze świateł pozycyjnych .
Toooommmmi - 4 Gru 2005, 12:13

Wielkie dzięki panowie za super opis!!!! Teraz mysle, że juz sobie bez problemu poradze :) Jeszcze raz big thanks :)
Suchy87 - 27 Gru 2006, 21:40

Trochę odgrzeję temat... otóż kupiłem na szrocie gniazdko ale nie znalazłem tej trójkątnej wtyczki... Radio wyglada na to że było zakładane w 99 dopiero... pociągnąłem zatem kabel z bezpiecznika... teraz szukam miejsca gdzie można by podłączyć masę... Macie jakieś pomysły??
Z góry dzięki za pomoc...

szynszyl - 28 Gru 2006, 07:49

masa gdziekolwiek do budy.. możesz nawet pod dolną osłoną kolumny kierownicy znaleźć brązowy kabelek
SkotniK - 26 Sty 2007, 20:59

Sorki ze odgrzebalem ten temacik.
Kupilem zapalniczke z podswietlaniem i zastanawiam sie czy dobrze chce ja podlaczyc.
Plus (czyli srodek zapalniczki) chce podpiac pod czerwony przewodzik z radia masa (czyli obudowa zapalniczki) chce podpiac do grubego brazowego takze idacego do radia... ale co do podswietlania nie jestem pewny czy gdy podepne kabelek od tej zaroweczki co podswietla "ogrzewanie" kolor szaro-zolty to bedzie tez dzialac ?

Z gory dzieki za pomoc

jackrzec - 27 Sty 2007, 00:09

możesz tak podłączyc - będzie dobrze.
geboren - 4 Lut 2007, 19:28
Temat postu: podpiecie zapaliniczki
sorry ludzie ale jak ja mam tylko jedna koncowke od zapaliniczki to gdzie ja mam to podpiac?, kabelek odchodzi od tylu zapalniczki i tak jakby jest z koncowka cewki. pomozcie

a zapalcznike mam taka http://www.allegro.pl/ite...amochodowa.html

szynszyl - 4 Lut 2007, 21:00

akurat ta chyba jest niepodświetlana.. a jak juz to w momencie jej włączenia/wciśnięcia. czerwony to do zasilania wepnij się z tym wynalazkiem w skrzynkę bezpieczników np w podgrzewanie tylnej szyby (jak masz) oczywiście za bezpiecznikiem. to wygląda tak ze chyba ten kabelek nakładasz na końcówke zapalniczki , ale chyba krótkawy jest (skombinuj dłuższy - nie sztukuj)
ja mam pocięty kabel od radia i jak dożyję wiosny to pójdzie cały nie cięty. zatem docinbanie sie do radia jak wszyscy mówia to zły pomysł. chyba ze nacinasz izolację a nie przecinasz żyły.. (a potem skarża sie na car audio że radio charczy) chair

geboren - 10 Lut 2007, 14:16

aha oki dzienkz. sprobuj skolowac dluzszy kabel skads, tylko ja mam fieste w wersji keirownica po prawej stronie bo jestem z irlandii :) . dzieki za rade. pozdro
jak sobie nie poradze to napisze jeszcze

[ Dodano: Sob Lut 10, 2007 14:26 ]
aha jeszcze jedno pytanko. co zrobic jak na mam za mala srednice zapalniczki a dziurke na nia mam za duza? czy sa jakies podkladki czy cus?

szynszyl - 10 Lut 2007, 15:23

a nie łątwiej było zaglądac na giełdę FKP i w końcu kupić orginał.. ? ja nie wiem czy ktos wpadł na pomysł podkładania podkładek... kaput
jac1ek - 21 Lis 2008, 13:49

tzn, jesli rozkrece pulpit, to znajde tam wolne kable, zeby podlaczyc zapalniczke?
JoeMix - 21 Lis 2008, 15:28

Mogą być, ale nie muszą,,,
portier - 20 Wrz 2009, 23:57

z gory przepraszam za odgrzebanie tematu ale nie chce zakladac nowego i postanowilem, ze sie podepne;]
mam zapalniczke podlaczona pod zasilanie radia
teraz pytanka;]
czy dobrze rozumiem z wykazu bezpiecznikow, ze standardowo radio i zapalniczka sa na jednym?
czy w momencie gdy dziala radio i podlacze cbradio pod zapalniczke to nie padnie mi bezpiecznik?
dzieki za odp:)

JoeMix - 21 Wrz 2009, 07:07

Zależy jaki mocny masz tam wsadzony, ile prądu żre radio a ile CD. Nie powinien.
portier - 21 Wrz 2009, 07:14

radio standard jakies starsze na kasety + 2 slabe glosniki:)
dzieki:)

diodalodz - 23 Wrz 2009, 01:53

hm cb radio pobiera niewiele mocy więc bezpiecznik da radę . pytanie czy nośna nie będzie szła na głowicę radia . Wiele starych odbiornków szaleje w kontaktcie z CB .
Maki - 27 Wrz 2009, 14:55

Moim zdaniem najpewniej to pociągnąć kable prosto z klem i dać obudowę z bezpiecznikiem na + i po sprawie. Ja tak mam i hula jak trza.
sewerynus1987 - 11 Gru 2009, 19:52
Temat postu: Re: Zapalniczka :)
witam wszystkich mam pytanie dla wachowcow kupilem sobie fieste ale w tym modelu nei ma oryginalnie zapalniczki jest miesjce na nią ale nie była w kąplecie no i nawet kabli nie ma wiec moje pytanie jest nastepujace kupiłem zapalniczke ale teraz jak i gdzie ją podłączyc skad te kable wziasc prosze o pomoc szybką pomoc.
JoeMix - 11 Gru 2009, 20:27

sewerynus1987, przecież Ci Maki, napisał,,, dopisujesz pytanie pod odpowiedzią,,, bezpośrednio z klem (najlepiej) na + przewodzie możliwie blisko akumulatora bezpiecznik 10A i juz.
Longer_007 - 11 Sty 2010, 13:31

Teraz moja kolej na odgrzanie tematu :)
Wyciagnalem zaslepke gdzie docelowo ma byc zapalniczka, i mam tam wtyczke jasno czerwona chyba z 6 pinami, w takim kształcie :



do zapalniczki mi to zabardzo nie pasuje, od czego to w ogole jest ?

Jak cos to podlesle dokladne zdjecie tego.

jackrzec - 11 Sty 2010, 18:42

Longer_007 napisał/a:
Teraz moja kolej na odgrzanie tematu :)
Wyciagnalem zaslepke gdzie docelowo ma byc zapalniczka, i mam tam wtyczke jasno czerwona chyba z 6 pinami, w takim kształcie :

Obrazek

do zapalniczki mi to zabardzo nie pasuje, od czego to w ogole jest ?

Jak cos to podlesle dokladne zdjecie tego.


Do szyb i otwierania tylnej klapy. Do zapalniczki wtyczka o ile jest, to jest głębiej przypoięta do wiązki, jest pomarańczowa i ma kształt litery "T". Dochodzą do niej tylko dwa przewody. Przewód na podświetlenie ma pojedynczą wtyczkę i tez jest przypięty do wiązki. Ma kabelek żółto-szary


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group