Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - [Ogólny] Smartfon - który wybrać??

Obywatelka Higienistka - 3 Cze 2012, 15:25
Temat postu: [Ogólny] Smartfon - który wybrać??
Zwracam się do ludków mających trochę pojęcia na temat smartfonów aby doradzili, który mam wybrać. Niedługo kończy mi się umowa w Play i chcę ją przedłużyć. Czytałam troszkę na forach o modelach, które wybrałam, ale liczę na Waszą fachową pomoc ;) Przyznam się, że bliżej mi do SE niż Samsungów :P

HTC 7Mozart
Sony Ericsson Xperia neo V
Sony Ericsson Xperia Ray
LG Swift 7
LG GM360 Bali
Samsung Galaxy Ace S5830
Samsung S8600 Wave III

Z góry dzięks za pomoc :ok:

Bezimienny - 3 Cze 2012, 16:09

Z tych co Podałaś to doradzał bym te dwa:
Sony Ericsson Xperia neo V
Sony Ericsson Xperia Ray

Są to w miarę mocne smartfony na przystępnym Androidzie, co oznacza spore wsparcie, duży dostęp aplikacji, łatwa obsługa.

Alternatywą są też:
LG Swift 7
HTC 7Mozart

Tylko że te są na windowsie phone 7 który nie ma tak dobrego wsparcia jak android, ogólnie prosty system, ale jednak Android jest chyba na tą chwile lepszy.


Pozostałe z góry radził bym skreślić, czyli:
LG GM360 Bali
Samsung Galaxy Ace S5830
Samsung S8600 Wave III



Podsumowując, według mnie najlepszym i najrozsądniejszym wyborem był by którykolwiek z tych dwóch:
Sony Ericsson Xperia neo V
Sony Ericsson Xperia Ray


Pozdrawiam :)

Docio - 3 Cze 2012, 16:26

Od roku posiadam i użytkuję Samsung S7230 WaveII i złego słowa na niego nie mogę powiedzieć. Z poczatku, przy intensywnym użytkowaniu (radio, mp3, aparat) ładowałem go co 5-7 dni. Obecnie, gdy mi juz to przeszło i użytkuję go jak najbardziej normalnie, ładuję go dwa-trzy razy w miesiącu a właczony mam non-stop. Tak, po roku nadal bateria trzyma bardzo dobrze. Ostatnio miałem włączony Bluetooth przez 6 godzin i spadła mu jedna kreska z naładowania (są cztery) a wiadomo jak prądożerne jest to urządzenie.
Fakt, że system to BadaOS ale epoka "systemu łupanego" dawno minęła. Większość nastawiona jest na androida i można by się zapytać kto tak mocno forsuje ten system. O BadaOs najlepiej jak sama poczytasz, tak jak i o podanym przez Ciebie S8600 na forum bada .

Bezimienny - 3 Cze 2012, 16:48

Ja pominąłem Wave dlatego że jest to jednak system oferowany jedynie przez samsunga i nie ma tak dobrego wsparcia jak android. Osobiście użytkowałem jedynie starego WM, Androida (play mi na tydzień wypożyczył :rotfl: ) i przez moment w sklepie WP7, z Bada nawet nie miałem nigdzie okazji sie spotkać co może świadczyć troche o małej popularności tego systemu, ale jeśli jest inaczej to mój błąd.

Pozdrawiam.

Obywatelka Higienistka - 3 Cze 2012, 16:58

Wpisałam Samsunga Wave III, bo to pono jakaś nowość jest. Miałam do czynienia przez jakieś 2 tyg. z Samsungiem Galaxy Ace i szczerze to dla mnie był on zbyt skomplikowany i pogmatwany ;-( a w szkole dziewczyny pobrały te Soniaki i chwalą sobie, twierdzą, że jest o niebo prostszy niż Samsungi.
A z tych dwóch Sony to który lepiej wziąć? Czytałam na jakimś forum, że ten neo V nie robi dobrej jakości zdjęć na takie parametry jakie podaje producent.
Mnie nie zależy na mini komputerku, poczcie czy fejsie w kompie, chce mieć czym kontaktować się z ludźmi i zrobić dobre zdjęcie, bo aparatu nie lubię nosić codziennie przy sobie...

Bezimienny - 3 Cze 2012, 17:26

Sony Ericsson Xperia Ray będzie lepszym o ile nie przeszkadza ci że ma mniejszy ekran (rozdzielczość ta sama, ale Ray ma w nowszej technologi) i z tego co wyczytałem będzie robić lepszej jakości zdjęcia niż NEO V, reszta to właściwie takie same telefony, którego Byś nie wybrała będziesz zadowolona.

Pozdrawiam.

Magda M. - 3 Cze 2012, 21:37

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Mnie nie zależy na mini komputerku, poczcie czy fejsie w kompie, chce mieć czym kontaktować się z ludźmi i zrobić dobre zdjęcie, bo aparatu nie lubię nosić codziennie przy sobie...


To po co w takim razie smartfon? Zwykłe fony w pełni spełniają powyższe wymagania, a bateria trzyma o wiele dłużej i są mniej skomplikowane. Osobiście mam SE Elma jako telefon do kontaktowania się na co dzień i HTC Wildfire do neta, gg i innych fajerwerków. Fakt faktem, HTC powala Elma jakoscią zdjęć, przy czym oba mają aparaty 5 mpx, ale kiedyś zmuszona byłam zamienić miejscami karty (bo w Elmie bateria padła, a potrzebowałąm akurat mieć czynny numer z niego) i stwierdzam jedno - smartfon jako mini komputerek ok, ale jako telefon do częstego dzwonienia... raczej nie za bardzo.

A jeżeli już smartfon, to ja osobiście polecałabym HTC. Ale jego trzeba dobrze skonfigurować, zanim zacznie się go używać, inaczej może stawać okoniem...

Obywatelka Higienistka - 3 Cze 2012, 21:42

Magda M. napisał/a:

To po co w takim razie smartfon? Zwykłe fony w pełni spełniają powyższe wymagania, a bateria trzyma o wiele dłużej i są mniej skomplikowane.

Ok, ale ciężko o telefon z dobrym aparatem :/ Mam Samsunga U900 Soul i niby aparat 5mega i co z tego, dobre zdjęcia to on robił 2-3 lata temu, więc szukam w miarę prostego i normalnego smartfona :)
I skoro płacę abonament to po co mi telefon jak za niewielkie pieniądze można mieć coś lepsiejszego :P

JoeMix - 4 Cze 2012, 06:33

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Ok, ale ciężko o telefon z dobrym aparatem
Smartfony rzadko mają dobry aparat, chyba że wyznacznikiem jego jakości są mega pixele,,, ale mnie się wydaje że lepiej zrobić dobre zdjęcie 3,2 niż kiepskie 8,,,
MisiekT - 4 Cze 2012, 08:32

SE omijaj i doplac do Galaxy S2 - teraz wchodzi S3, wiec cena na pewno spadnie

JoeMix napisał/a:
Smartfony rzadko mają dobry aparat

w porownaniu do czego? lustrzanek? 8mpx w GS2 daje rade - jak na kalkulator to robi zajefajne foty

Pietrekk - 4 Cze 2012, 10:26

Jak ktoś twierdzi że galaxy Ace bardziej skomplikowany od SE to pomyłka, ten sam software więc obsługa taka sama.
To że skreślacie Samsungi to też złe, ile ludzi używa tych Ace, ja sam posiadam Galaxy S, nie zawiódł nigdy, nowe Samsungi to już nie to co kiedyś. SE jak dla mnie ma kijową fabryczną nakładkę.
Ja polecam Samsunga
A co do aparatu? 5MPX i zdjęcia super + Filmiki w HD.

jackrzec - 26 Cze 2012, 20:17

Pietrekk napisał/a:
SE jak dla mnie ma kijową fabryczną nakładkę.
Ja polecam Samsunga
A co do aparatu? 5MPX i zdjęcia super + Filmiki w HD.
Bredzisz chłopie. Po podłączeniu telefonu do kompa sam zaktualizował do nowego Androida 4.0.4. bez nakładki fabrycznej - praktycznie czysty Android. Tel to SE Xperia Neo V - którą mam od tygodnia. Aparat 5Mpx i tez kręci filmy w HD - co prawda tylko 720p. Zdjęcia robi dobre gdy jest dosyć jasno, bo ma diode zamiast lampy (jak mój poprzedni SE k810 miał pełną lampę błyskową). Żadnej zawiech. Co do problemów z aparatem, to ni Xperia Neo V je ma tylko Xperia Neo (ma 8mpx ale problem z obiektywem Exmor). Mam tez Samsunga i jego ekran dotykowy doprowadza mnie do szału (jest mało precyzyjny). Wg mnie Xperia jest lepsza. Ale każdy znajdzie jakieś plusy i minusy.
MisiekT - 26 Cze 2012, 20:30

jackrzec napisał/a:
tez kręci filmy w HD - co prawda tylko 720p

to w HD czy nie HD :hahaha:

JoeMix - 26 Cze 2012, 23:10

MisiekT napisał/a:
to w HD czy nie HD
Wszystko powyżej PAL jest HD,,, HD to właśnie 720p czyli rozdzielczość 1280×720 (swego czasu telewizory oferujące taką rozdzielczość były znakowane HD Ready), jest jeszcze drugie HD zwane FullHD i ma rozdzielczość 1920×1080,,,
MisiekT - 26 Cze 2012, 23:27

eee tam, 720p to takie niedorobione HD :-P
ale filmow kinowych kalkulatorem i tak sie nie kreci, wiec spoko...

emperor - 27 Cze 2012, 08:00

Nie pchaj się w Windows Phone 7 (HTC Mozart) bo to nowy system, nie ma na niego praktycznie nic, fatalne... wszystko stanowczo odradzam telefony z tym systemem.
Za Samsungi systemem Bada OS też się nie zabieraj, mało przszłościowe, Bada to autorski projekt Samsunga taka mocno okrojona wersja Androida a więc jak dla mnie Wave odpada.
Ace? Tak średnio, trochę słaby 5-letnie nokie robią lepsze fotki i on ma trochę małą rozdzielczść wyświetlacza jak na dzisiejsze czasy ja mam telefon z 2007 roku o 2x większej rozdzielczości wyświetlacza no i ten telefon np nie ma kamerki z przodu a więc jeśli chciałbyś Skype z wideo to lipa.
LG Swift ma WP7 a więc też lipa.
LG GM360 Bali ? Nie miałem do czynienia z nim ale wyświetlacz 240 x 400 px (3") z 256k kolorów oraz brak UMTS (3G) to śmiech na sali.
Z tych wszystkich ja bym się zainteresował Sony Ericssonami.
Jeśli chcesz coś nowego to mimo to nie polecam WP7 a raczej odradzam ma tyle wad że nie chce mi się wypisywać nawet.
To jest tylko i wyłącznie moja opinia, każdy ma prawo do swojej ale jeśli mogę doradzic to zastawanwiaj się nad tymy SE z Androidem.
Najlepszy sprzęt z tych co wymieniłeś i najlepszy system z tych co wymieniłeś.

Obywatelka Higienistka - 27 Cze 2012, 13:47

A oprócz tych SE, to co uważasz według Ciebie za godne uwagi?
Bo nie będę inwestować ponad tysiaka w telefon - jest to bez sensu.

emperor - 27 Cze 2012, 14:57

Hmm muszę Cię poprosić o napisanie...
Jaki masz obecnie telefon?
Czy to co wymieniłaś w #1 poscie to wszystko co mogą Ci zaoferować?
Ile dopłacasz do nowego telefonu?
Jaką masz ofertę w tym Play?

Obywatelka Higienistka - 27 Cze 2012, 15:31

Miałam LG 880GDmini, ale się wieszał i bateria trzymała 12h!!! Więc poszedł do ludu :P i używam swojego starego Samsunga U900 Soul.
Play oferuje dużo fajnych fonów, ale tak jak napisałam przy abonamencie ok. 60zł uważam, że dopłata ponad 1000zł do tego Samsunga Galaxy II czy np. Nokii N8 to przesada i głupota, zatem szukam czegoś tańszego, a w miarę bez awaryjnego :)
Stan Darmowy 59zł chce zamienić na All Inclusive MAX chyba jest za 65zł.

emperor - 27 Cze 2012, 15:40

Nie oriętuję się jakie mają teraz w ofercie, jak będę miał czas to popatrzę ale ja osobiście jak bym miał wybrać coś z tego co wypisałaś to wziął bym Neo V.
Magda M. - 27 Cze 2012, 19:44

Ola, jak już koniecznie smartfon, to idź w HTC, ale nie Mozart, tylko te na androidzie. Wildfire S (nowsza wersja Wildfire'a, na wyższym androidzie już). Bateria spoko ci kilka dni potrzyma. Albo Desire (ten z wysuwaną klawiaturą). Ewentualnie One V - telefon jest genialny, no ale... w stanie darmowym to ty go nie dostaniesz xD W All Inclusive też chyba nie. Jest za złotówkę w formule 4.0 ale abonament 130 zł, więc... Mam Wildfire'a, znam Wildfire'a S, od niedawna mam One V. Z czystym sercem moge polecić, z jednym drobnym zastzeżeniem. Nie wiem, czy tyczy się to wszystkich fonów na androidzie, czy to tylko przypadłość HTC, jednak mają one wadę. Jak się je podda konfiguracji fabrycznej (tej pierwszej, po wyjeciu z pudełka zaraz), lubią się wieszać i okoniem stawać. Mój Wildfire po tej automatycznej zwykłej nabrał dziwnej manii wieszania ekranu dotykowego zawsze, ilekroć ktoś do mnie dzwonił. Telefonu nie szło odebrać, po czym musiałam oddzwaniać do dzwoniącego... Irytujące. Poddany dokładnej konfiguracji ręcznej przestał szaleć. Ponieważ inni znajomi, którzy mają różne modele HTC i nie robili konfiguracji ręcznej, też narzekają na jakieś dziwne odchyły od normy, śmiem twierdzić, że to przypadłość Androida bardziej niż wina telefonu. Dlatego One V od razu poszedł na konfigurację do kogoś, kto się na tym zna, więc żadnych odchyleń od normy nie wykazuje na szczęście.
Co do możliwości telefonów, to są dość spore, zdjęcia robią fajne, zaletą jest faktyczne przybliżanie zdjęcia na ekranie, dzięki czemu mamy ostry obraz nawet na sporym powiększeniu. Jednak licz się z tym, że bateria max 2-3 dni wytrzyma... Wada smartfonów niestety.

JoeMix - 27 Cze 2012, 19:54

Telefon to dość indywidualna sprawa, wszyscy polecają Androida, można i tak, można taki kupić i przez 2 lata nie wgrać żadnej aplikacji,,, można wziąść Samsunga z Bada i z jego sklepu dograć masę zabawek,,,
Magda M. - 27 Cze 2012, 21:00

JoeMix, a Sklep Play (dawny AdnroidMarket) to co? Pies? Masa gier, aplikacji, płatnych, bezpłatnych... Nie wiem, jak to w Samsungu wygląda, nie miałam tego nawet fizycznie w ręku, ale na androida nie narzekam. Chociaż ma swoje ograniczenia też... Kontakty lepiej nie wpisywać w nim do telefonu, tylko na konto google i potem synchronizacja na przykład. Dlatego mówię, jak komuś nie potrzebny smartfon z fajerwerkami, to lepiej dać sobie spokój i wziąć zwykły telefon z WiFi i dobrym aparatem... No ale teraz modnie mieć "smyranego" smartfona dotykowca w ręku...
JoeMix - 27 Cze 2012, 21:13

Co z tego że jest sklep, jak z niego się nic nie zainstaluje,,, i nie chodzi mi że nie można, tylko chodzi mi że tak powiem o wole użytkownika.
emperor - 27 Cze 2012, 22:06

Jeśli ktoś chciałby poczytać coś na temat Windows Phone 7 to polecam tę lekturę.
Magda M. - 27 Cze 2012, 22:18

JoeMix napisał/a:
Co z tego że jest sklep, jak z niego się nic nie zainstaluje,,, i nie chodzi mi że nie można, tylko chodzi mi że tak powiem o wole użytkownika.


???

Jak się nie zainstaluje? Nie rozumiem? Nawigacja? Jest, za darmo albo płatna... Latarka lepsza od wbudowanej? A chyba z 10... Gry? Zatrzęsienie, do wyboru do koloru. Aplikacji i gier od groma...

emperor - 27 Cze 2012, 22:20

Jeszcze nikt w tym temacie nie wspomniał o smartfonach z Symbianem...
Pietrekk - 27 Cze 2012, 22:21

Symbian :hahaha: Wg mnie ciągnięcie na siłe czegoś co już umarło.
emperor - 27 Cze 2012, 22:23

Zdania są podzielone :)
Do 2016 roku będą powstawały telefony z tym systemem.
Takie są informacje na dzień dzisiejszy, potem mają być tylko przez jakiś czas wspierane a potem Nokia będzie robić tylko z WP7.
Sam mam telefony z tym os ale jak by nie patrzeć to bardziej przyszłościowy będzie Andek.

MisiekT - 27 Cze 2012, 22:37

Symbian i smart w jednym zdaniu to przegiecie :-P
emperor - 27 Cze 2012, 22:46

Jeśli interesujecie się smartfonami to mogę wam polecić pewne forum, zapewne znane Wam już... iPmart Forum Polska .

Nie reklamuję niczego (jestem nowy ale regulamin znam).

Na dzisiejsze czasy to Symbian już trochę leciwy jest ale jeszcze daje radę jak dla mnie.
Sam myślę nad przesiadką na coś innego. Mam N79 i E90 a chcę E52 i jakiegoś andka np ten Neo V.

JoeMix - 27 Cze 2012, 23:02

Cytat:
Jak się nie zainstaluje? Nie rozumiem? Nawigacja? Jest, za darmo albo płatna... Latarka lepsza od wbudowanej? A chyba z 10... Gry? Zatrzęsienie, do wyboru do koloru. Aplikacji i gier od groma...
Połowa moich znajomych mając telefon z androidem od jego zakupu nic nie doinstalowała,,, bo nie widzą potrzeby,,, a telefon taki wybrali bo im doradzono,,,
emperor - 27 Cze 2012, 23:06

JoeMix zgadzam się. Trzeba dobrać telefon do własnych potrzeb. Po co ktoś kto czasem dzwoni i odpala nawigację ma kupować samsunga za 3 tys do grania w jakies gierki czy coś w tym stylu.
Trzeba się zastanowić do czego będzie nam taki smartfon potrzebny, czy pasuje nam system i cena.
Nie ma sensu kupować np SGS2 za 2500 tys z androidem jak się tylko dzwoni (taki przykład).

MisiekT - 27 Cze 2012, 23:22

SGS2 kosztuje w detalu 1600, w najdrozszym momencie kosztowal 1800 - wiec bez przesady... to raptem dwukrotnosc najzwyklejszego badziewia - co nie zmienia faktu,ze jak dla kogos smartphone ma pelnic funkcje zwyklego tel, to nie ma co przeplacac - dzwonic potrafia wszystkie
emperor - 27 Cze 2012, 23:28

Dlatego napisałem że to tylko przykład.
Poza tym nokaut pokazuje
Cytat:
SAMSUNG Galaxy S II

77 ofert od 1628 do 2728 zł


Ja na prawdę bardzo dużo gadam a czasem w tym czasie muszę zrobić coś innego i dlatego mam 2 cegły wiem wiem można jeden ale ja wolę takie rozwiązanie.

Magda M. - 28 Cze 2012, 00:05

OK, JoeMix, ale w takim razie na Samsungu z Bada też pewnie nic by nie ściągali, bo nie mają takiej potrzeby. I OK, fajnie, ale ja się pytam, po co w takim razie smartfon? Rozumiesz ideę? Albo chcę telefon, który służy do dzwonienia, smsowania, ewentualnie ma wifi, fajny aparat, kilka dodatków, jak budzik albo latarka, czy może mieć nawigację i tyle - i wtedy kupuję zwykły telefon z fajnym aparatem, mocną baterią i odpowiadający mi wizualnie i funkcjonalnie. Albo potrzebuję mobilnego minikomputera, potrzebuję aplikacji, facebooka, gg, innych bajerów i biorę sobie smartfona, godząc się na to, że bateria max 3 dni (przy dobrych wiatrach), że cegła w kieszeni (bo mało który smartfon jest mały i poręczny), ze telefon dotykowy (nie zawsze to plus) i tak dalej. Jak ktoś tego nie potrzebuje, to jaki jest sens pakować grubą kasę, w coś, czego możliwości nie wykorzysta się nawet w 1/4? Bo co - moda? Na zasadzie "nie ważne, ze nie umiem obsługiwać, ale MAM"? Dla mnie bez sensu.

Też mam dwa telefony, do niedawna był to zestaw SE Elm i HTC Wildfire, obecnie Elma zastąpił HTC One. Czemu drugi smartfon? Ano temu, że się przydaje (internet, gg, facebook i maile zawsze dostępne, nawet jak komputer wyłączony, prognoza pogody, masa gier, wydruk zdjęć po wifi bezpośrednio z telefonu itp itd), i zasadniczo jak jeden się wyładowuje to drugi jest nałądowany, więc się po prostu uzupełniają. Ale jak ktoś nie potrzebuje "zabawki", to dla mnie nie ma to większego sensu...

JoeMix - 28 Cze 2012, 07:40

Magda M. napisał/a:
OK, JoeMix, ale w takim razie na Samsungu z Bada też pewnie nic by nie ściągali, bo nie mają takiej potrzeby.
Chodzi o to że się poleca Androida bo jest na niego masa aplikacji, ale na inne system też jest ogrom,,, dlatego uważam ze błędne jest odrzucanie telefonu bo,,, ma tak a nie inny system operacyjny, chyba że faktycznie jest to dla nas jakiś wyznacznik i na taki i taki system są lub własnej nie ma aplikacji które nas interesują,,,

Ja mam K800i i nie narzekam... :-P

emperor - 28 Cze 2012, 07:46

JoeMix ja nie mówię że polecam Andka, ja po prostu chciałem aby ktoś kto chce kupić telefon z Windows Phone 7 poczytał na ten temat zanim wyda dużo kasy i być może się zawiedzie.
W sumie ciekawy artykuł na temat tego wp7 7-x-7-powodow-by-nie-kochac-windows-phone-7.

Ja sam nigdy nie miałem andka i nie mam a telefonów miałem tyle że nawet nie pamiętam, trochę się znam na nich swego czasu je naprawiałem ale nie zawodowo bardziej hobbystycznie ale sprzęt dalej gdzieś czai się na strychu ;)

arecki - 18 Lip 2012, 18:16

ma ktoś może Sony Xperia S :?:
madek - 18 Lip 2012, 18:36

arecki, a lubisz baterię trzymającą 6h ? :twisted:
arecki - 18 Lip 2012, 19:17

nie nie lubię, i xperi S tez już nie lubię :-P
DemptD - 18 Lip 2012, 20:49

htc bierz :P
Obywatelka Higienistka - 18 Lip 2012, 21:05

Którego htc?
Bezimienny - 18 Lip 2012, 21:14

A od niedawna mam Sony erricsona Live with walkman wt19i i jest to jeden z najlepszych smartów jeśli chodzi o zależność ceny do możliwości, w zestawieniu z gumowym pokrowcem, jest dla mnie idealny, nie za duży nie za mały, nie laguje bo mam procesor i sporo ramu, co prawda trzeba ładować co trzy dni przy wmiare intensywnym użytkowaniu,ale jeśli mamy w domu prąd to nie problem, dzwoni dobrze, zdjęcia robi ok, lampe ma itd no i tani jest :)
madek - 18 Lip 2012, 21:26

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Którego htc?

Udane modele HTC ze średniej półki to np. One V, Desire S, Desire HD lub trochę droższy Evo 3D

zerknij sobie na strone gsmarena.com - zakładam że angielski kumasz to można poczytać porządne recenzje :)

Obywatelka Higienistka - 18 Lip 2012, 21:51

:ok: madek, dzięks
DemptD - 18 Lip 2012, 21:56

Evo mam i polecam ;) miałem duży dylemat czy Sensacje czy Evo, jednak Evo i jestem zadowolony także polecam :ok: tylko trza mieć duże łapsko, żeby go obsłużyć jedną ręką gy

madek, ale Desire S czy HD to już starsze modele mimo wszystko ;)

madek - 18 Lip 2012, 22:17

DemptD napisał/a:
madek, ale Desire S czy HD to już starsze modele mimo wszystko ;)

wiadomo ale to nie oznacza że są złe, i myśle że dalej są oferowane w sieciach

evo jest fajne tylko ogólnie to wielki kloc :-P

Magda M. - 18 Lip 2012, 23:31

One V, a jeżeli ma być wersja economic to Wildfire S (nadal dostępny). HTC wszystkie są dobre, o ile są na androidzie. Mam i polecam, jeśli komuś faktycznie smartfon potrzebny...
szewski - 19 Lip 2012, 01:48

one V - polecam . Przesiadłem się z iphona 3g i samsunga spicy s(android 2.3). Telefon dopracowany, oprogramowanie również. Za tą cenę świetna oferta. Jedynie pisanie smsów(klawiatura) była lepsza w iphonie.
madek - 19 Lip 2012, 17:15

szewski napisał/a:
one V - polecam .

szkoda tylko że ma okrojony system z niektórych przydatnych akcji i animacji, poza tym niewymienna bateria też troche martwi
no i trzeba pomacac bo nie kazdemu pasuje taka wygieta konstrukcja :)

szewski - 20 Lip 2012, 12:04

madek napisał/a:
szewski napisał/a:
one V - polecam .

szkoda tylko że ma okrojony system z niektórych przydatnych akcji i animacji, poza tym niewymienna bateria też troche martwi
no i trzeba pomacac bo nie kazdemu pasuje taka wygieta konstrukcja :)


Z ciekawości, czego mu brakuje w porównaniu do lepszych modeli ?. I czy warto w nie w przyszłości zainwestowac ?.

Niewymienną baterie w iphonie już obeszli także w tym też nie powinno byc kłopotu po gwarancji. Niestety, ale drogi serwis jest takich nierozbieralnych telefonów.

Magda M. - 20 Lip 2012, 23:22

Zasadniczo nie ma telefonów nierozbieralnych, a serwis gwarancyjny w HTC jest dość przyjazny :D Kolega sam wymieniał sobie wyświetlacz na gwarancji... :D Bez problemu wysłali kurierem do niego część, jak im powiedział, że ma instrukcję serwisową i wie, jak to zrobić. I gwarancji nie stracił, jedynie co, to po wszystkim musiał im odesłać ten uszkodzony wyświetlacz. Także podejrzewam, że dla wprawnego speca od telefonów wymiana baterii w nim też powinna być w miarę bezproblemowa. A czego mu brakuje... hm, no procesor ma słabszy, wyświetlacz mniejszy, ale mi podpasował idealnie. Co do systemu, to jakoś nie zauważyłam specjalnych braków, w końcu mamy android market i co potrzeba to moment i ściągnięte.
Obywatelka Higienistka - 20 Lip 2012, 23:49

Byłam dziś w PLAY to powiedział jakiś mundry pan, że Evo 3D to już stary model i go nie będzie. Polecał ewentualnie Wildfire S i One V.
Magda M. - 21 Lip 2012, 01:30

No to musisz teraz sama przemyśleć. Po pierwsze koszt - wiesz, jaki bierzesz abonament, zostaje kwestia, za ile który model jest w nim dostępny. Dwa - Co ci potrzeba - mały poręczny telefonik (wtedy Wildfire S) czy coś większego (One V). Trzy który faktycznie lepiej ci pasuje do ręki - pomacaj oba, przymierz się. No i z tego, co widziałam, to Wildfire S fabrycznie ma jakiegoś starszego androida niż One V. Generalnie oba modele godne polecenia, chociaż wiadomo, One V nowszy i szybszy... I moim zdaniem ładniejszy i pewne detale w ustawieniach i systemie ma ciutkę lepiej od Wildfire S przemyślane... Za to kupa nikomu niepotrzebnych śmieci w menu na dzień dobry, a nie wsyzstkie daje się usunąć...
DemptD - 21 Lip 2012, 08:11

Evo stary :rotfl: wildfire miał premierę pół roku wcześniej i niby dalej dostępny :rotfl: Wildfire S nie bierz choćby nie wiem co się działo, dostaniesz prędzej nerwicy niż coś na szybko na nim zrobisz.. i dziki ogień eS ma aandroida 2.3.7 bodajże, a one V już ma 4.0.3, ogólnie musisz się sama określić czego oczekujesz od 'telefonu'
arecki - 21 Lip 2012, 08:56

Bezimienny napisał/a:
Sony erricsona Live with walkman wt19i i jest to jeden z najlepszych smartów jeśli chodzi o zależność ceny do możliwości

macałem go i powiem, że jest całkiem fajny jak za 1 pln :D szybki procek, fajny wyświetlacz....Mnie jeszcze męczą na SE neo V, ale czy taki bajer mi potrzebny? hmm

Magda M. - 21 Lip 2012, 22:05

DemptD napisał/a:
Wildfire S nie bierz choćby nie wiem co się działo, dostaniesz prędzej nerwicy niż coś na szybko na nim zrobisz.. i dziki ogień


Heh, polemizowałabym, kumpel ma eSkę :D Całkiem szybko smiga, no ale wiadomo One V sporo szybszy... Choć to może zasługa też odbrandowionego softu i wyższego androida, bo troszkę się jego systemami pobawił i pozmieniał.

DemptD napisał/a:
eS ma aandroida 2.3.7 bodajże, a one V już ma 4.0.3


Chyba jakoś takoś, choć obie wersje podobne, inna (niższa i sporo się różni) jest na zwykłym Wildfire'rze i ten to powolny jest też w stostunku do eSki i One V.

madek - 21 Lip 2012, 22:09

szewski napisał/a:
Z ciekawości, czego mu brakuje w porównaniu do lepszych modeli ?. I czy warto w nie w przyszłości zainwestowac ?.

To zależy czego oczekujesz od telefonu, w praktyce taki One V działa całkiem przyjemnie i może być w zupełności wystarczający na codzień. Jeśli w międzyczasie pobawisz się jakimś wyższym modelem to dopiero wtedy możesz zobaczyć różnice gołym okiem.
Na pewno w parze z ceną idzie teraz rozmiar wyświetlacza co szczerze mówiąc nie jest dobrym pomysłem, nie każdy chce nosić patelnie w kieszeni. Dla mnie wystarcza 4 calowy wyświetlacz, większy już niewygodnie obsługuje się jedną ręką

Tutaj suche porównanie One V i jego sporo droższy brat One X
http://www.gsmarena.com/c...5&idPhone2=4320

Obywatelka Higienistka - 22 Lip 2012, 12:09

Podjarałam się tym One X, no ale ponad tysiaka trzeba wywalić... więc zostanie chyba One V
Magda M. - 22 Lip 2012, 20:01

heh, też się napaliłam na One X, no alo cena... Lekka przesada. Mam One V i jestem zadowoloba
Freeman - 25 Lip 2012, 09:52

Jeśli temat jest nadal aktualny to zerknij sobie na Samsung Galaxy S+. Dosyć fajny, ale może nie mieć aktualizacji do androida 4
arecki - 25 Lip 2012, 09:55

Freeman napisał/a:
ale może nie mieć aktualizacji do androida 4

nie ma

Freeman - 25 Lip 2012, 09:58

Tzn. non nie ma androida 4, ale nadal nie wiadomo czy będzie aktualizacja czy sobie odpuszczą.
arecki - 25 Lip 2012, 10:00

no ale póki co nie nożna go aktualizować :)
Obywatelka Higienistka - 26 Lip 2012, 22:10

Wynalazłam jeszcze coś takiego jak SE Arc S. Lepszy on czy HTC One V? SE ma lepszy aparat, oba są na androidzie, ale SE jest chyab starszy...
kamilocha1 - 27 Lip 2012, 01:07

andrek 4 to kupa. strasznie niestabilny mam nadzieje ze go poprawią.

ale htc evo 3d jak najbardziej polecam:)

MisiekT - 27 Lip 2012, 11:36

kamilocha1 napisał/a:
andrek 4 to kupa. strasznie niestabilny mam nadzieje ze go poprawią

to ciekawe ze od kiedy tylko jest to moje SG2 nie zawiesilo sie ani razu :hahaha:
a plynnosc dzialania i pare ulepszen jak najbardziej na plus

kamilocha1 - 27 Lip 2012, 12:42

MisiekT, ciekawe :)

ja sie wypowiedzialem na temat stabilnosci działania a nie ulepszeń.
bo tym bardziej nie widze tu winy telefonu tym bardziej patrzac na to na jakich podzespolach jest zbudowany

MisiekT - 27 Lip 2012, 12:48

ja tez, brak zwisow to jak najbardziej stabilnosc...
4 jest bardzo stabilny, bardziej od poprzednich - problemem jak juz moga byc kiepskie telefony, a nie sam system...

Magda M. - 27 Lip 2012, 13:31

Dokładnie, mi fon na 4 też pięknie chodzi, zero zwiech, płynny, szybki... Więc skoro na kilku różnych telefonach android 4 chodzi świetnie, a na jednym się wiesza, no to... hm
Obywatelka Higienistka - 12 Sie 2012, 13:25

Decyzja prawie zapadła - SE Arc S, ewentualnie HTC One V :) Dziękuję wszystkim za zaangażowaniu i pomoc :ok:
doniu - 22 Sie 2012, 02:26

Napisze dla potomnych swoja opinie. O wszelkich samsungach wave na systemie bada zapomnijcie. Posiadam już ponad rok Samsunga Wave II i gorszego szitu nie miałem. Na starszej wersji bady jako tako jescze chodzi ale po aktualizacji do najnowszej bady 2.0 z tego telefonu dosłownie nie da się korzystać.Już nie mówie o róznych bajerach co nieprecyzyjnie chodzą ale rzeczy podstawowe jak menu zamula, przeglądarka itp itd. Sklepu z aplikacjami to tak jakby nie było. Wyjdzie jakaś stara aplikacja za 20 zl która w sklepie androida jest w ciul długo i na dodatek za darmoche. Wave II i Samsung Galaxy S to jesli chodzi o "wnętrze" to praktycznie te same telefony( obydwa procesor 1 GHZ , grafika ta sama, pamieć RAM). Brat ma wlasnie Galaxy S i ten telefon jest o 20 klas lepszy i szybszy od mojego właśnie przez to że ma androida a nie tą zrytą Bade. Czekam tylko na zastrzyk kasy i zmieniam na androida- najlepszy system.
Samsungi to bardzo dobre telefony, na androidzie nie mają nic wspólnego z ciężkimi do obługi starymi samsungami bez systemu, z bratem siedzimy troche w telefonach i śmiemy twierdzić że HTC sa dobrymi smartfonami ale samsung galaxy s3 jest minimalnie lepszy od HTC One X. Ja bym nie brał arc S choćby ze względu na ciulową, łątwą do porysowania obudowe(tylna klapka np.), nie ma super amoleda-poprostu konkurencje ma lepszą. Jeśli chodzi o te telefony z play to cięzko mi je porównać bo nie specjalnie je kojarze, ale jeśli chodzi o aktualnie najlepsze smartfony brałbym jakiegoś samsunga np. galaxy s2 .Może troszke odbiegłem od telefonów które może wybrać Ola ale chciałem podzielić sie swoją wiedzą i doświadczeniami.

Aha i to co pisał kolega DOCIO że swojego wave II laduje 2-3 razy w miesiącu to jest niemozliwe do osiągniecia na fabrycznej baterii- no chyba ze na akumulatorze od ursusa, albo przy kompletnym nieużywaniu telefonu :D . Ja swojego ładuje raz na 2 dni,telefonu prawie nie używam a tak jak pisałem ten telefon z wydajnościa ma niewiele wspólnego.JoeMix napisał że błędne jest odrzucanie telefonu bo ma taki system a nie inny- jak już kupujesz smartfona to jest to bardzo ważne. Ja wybrałem samsunga wave na ciulowej BadzieOS i zamulają mi podstawowe funkcje, a android wieloma funkcjami pomaga w życiu codziennym i je skutecznie urozmaica :)

arecki - 22 Sie 2012, 07:31

dokładnie, bada to porażka. Mam m.in. wave 533 i z tego tel nie da się korzystać. Miał zmieniany soft, aktualizowany...cuda robili. A jak był zamulony tak jest...
szynszyl - 22 Sie 2012, 07:53

a co faktycznie jest samsung galaxy s3 i czy jest sens przepłacac. lepiej moze wybrac s2?
kamilocha1 - 22 Sie 2012, 10:52

mialem wiele opcji do wyboru ale zdecydowałem sie na htc evo 3d.
galaxy s2 nadal trzyma cene a ma te same praktycznie parametry co evo
a s3 badz one x sa nadal za drogie tak samo jak sensation xl albo xe.
i htc sense w tych telefonach jeszcze bardziej umilają obsługe

Lary - 22 Sie 2012, 11:25

Miałem S2, mam S3 i szczerze polecam.
Jeżeli kogos kręcą najnowsze produkcje od gameloftu, dobre wsparcie i szuka telefonu na długo to S3 jest godny polecenia. No i moim zdaniem wykonanie dużo lepsze niż w S2.

@up
Dla potomnych - Sensation XL i XE nie bierzcie pod uwagę nawet. XE to to samo co zwykły sensation tylko ma inne kolory i cene wyższą, a XL to smartfon poprzedniej generacji z jedno rdzeniowym prockiem i słabym GPU.

Obywatelka Higienistka - 22 Sie 2012, 14:52

W PLAY'u zaproponowali mi jeszcze LG Swift l7...
ktoś, coś? :)

BlenD - 22 Sie 2012, 16:24

Samsung Galaxy S3 jest lepszym od S2, ale nie aż tak bardzo, większy przeskok był z S1 na S2.

Obywatelka: Niby najlepszą firmą jest Samsung, a potem chyba HTC, ale nie wiem, może ten LG Swift nie jest taki zły.

doniu - 22 Sie 2012, 16:30

Obywatelka, Ameryki moze nie odkrywam ale ja szukając telefonu oglądam recenzje na YT oraz czytam porównania na necie (wpisuje np .... vs. ....). Tak jest najlepiej. A na YouTube oprócz opini o telefonie mozesz zobaczyć dokładnie interfejs co jest bardzo pomocne. Może LG nie jest zły ale jednak pchałbym sie w Smasung/HTC :) Tylko czasami w tej samej cenie HTC może mieć lepsze parametry chociaż nie ma na to zasady.Może to wynikać z tego że Samsung jest jakby bardziej prestiżową marką :)
Lary - 23 Sie 2012, 07:06

Tego LG sobie odpuść, słaby sprzęt. Z LG obecnie tylko 4X HD.

Podaj konkretną listę co ci zaoferowali.

Obywatelka Higienistka - 23 Sie 2012, 21:50

Zgadzam się - Internet nie gryzie, czytałam sporo na tematy telefonów, które mnie interesowały, ale chciałam poznać Waszą opinię :)
Co do Play'a ja mogę sobie wziąć jaki rzewnie telefon mi się podoba, więc oni mi nic nie proponują tylko ja sobię czasem wpadam do Play'a i pytam czy jest już dla mnie przygotowana nowa oferta i słucham co pan/pani konsultant ma mi do zaproponowania :-P Proponują: Samsunga S II i S III, HTC One X, a z niższej półki HTC One V i właśnie tego LG Swift l7 (mówię, że inne marki mnie nie interesują).
Wczoraj kolega kulturalnie przy piwkowaniu jak krowie na rowie tłumaczył i pokazywał jak obsługiwać Samsunga S II, a przedwczoraj konsultant pokazywał mnie swojego One X i oba są mega zajebiste i w sumie łatwe do obsługi co dla mnie na początku było czarną magią... :P I była bym się skłonna skusić na S II czy One X, ale kasa... masakra :( Przy abonamencie 75 zł w ReAll Inclusive MAX ceny tych smartwonów są ok. 1500-1800zł więc ja odpadam :/ zatem zostaje niższa póła -> HTC One V za ok 300zł... Innych opcji nie widzę :/

Lary - 24 Sie 2012, 08:20

Za 1500zł kupisz nówkę Galaxy S2, poniżej 2000zł kupisz nówkę Galaxy S3 i One X.
Ale jeżeli nie chcesz tyle przeznaczać na telefon to myślę że One V będzie dobrym wyborem.

Jakość wykonania jest naprawdę dobra, design na bazie HTC Hero i Legend bardzo mi się podoba. Sense 4 mimo że w one v trochę obcięte względem wersji z One S i One X to i tak miłe dla oka i funkcjonalne.

Polecam poczytać tutaj:
http://forum.android.com....czy-nie-183086/

Mimo że One V to nie sprzęt dla gracza to do normalnych zastosowań sprawdzi się bardzo dobrze. Brałbym nawet się nie zastanawiając gdyby oferowano mi alternatywnie LG.

Zasada jest taka: jeśli LG to tylko flagowy model (obecnie 4X HD) ale i wtedy nie ma co liczyć na aktualizacje.

DemptD - 24 Sie 2012, 08:36

Lary napisał/a:
nie ma co liczyć na aktualizacje.

zawsze zostaje xda :ok:

Lary - 24 Sie 2012, 11:31

XDA to jest dobre w przypadku samsungów, htc... bo jest masa kucharzy i masa romów.
Wejdź w działy LG bida z nędzą wali w oczy.
Miałem LG Swift 2X, telefon całkiem fajny ale aktualizacji do ics doczekał się na chwilę wcześniej co mój SGS3 do jb.

Nie ufam już LG (tak samo jak motoroli) ;)

Freeman - 24 Sie 2012, 22:53

Lary napisał/a:
Za 1500zł kupisz nówkę Galaxy S2
to już chyba lepiej samsung galaxy s +
MisiekT - 25 Sie 2012, 00:03

Freeman napisał/a:
to już chyba lepiej samsung galaxy s +

chyba sobie zartujesz :rotfl:

madek - 25 Sie 2012, 00:18

MisiekT napisał/a:
Freeman napisał/a:
to już chyba lepiej samsung galaxy s +

chyba sobie zartujesz :rotfl:

No właśnie, jak już to Galaxy S Advance którego sam posiadam, i można powiedzieć że to niewiele gorsza kopia S2 która wg. mnie lepiej leży w ręce. Co nie zmienia faktu że S2 jest lepszy i przynajmniej ma porządne wsparcie techniczne w przeciwieństwie do dwóch wymienionych wyżej. :-P

MisiekT - 25 Sie 2012, 00:32

jak lezy w rece to najmniej wazna cecha smartphone'a

S2 ma lepsze:
- matryce
- procesor
- wiecej ramu
- wieksza pojemnosc
- aparat
- wieksza predkosc pobierania danych
- wydajniejsza bateria
- obsluguje hdmi po przejsciowce
- obsluguje dlna po wifi
- dostepny ics
- cienszy

s advanced jest naprawde spoko i wystarcza jako telefon... ale nie ma nawet jednego parametru lepszego od GS2

madek - 25 Sie 2012, 00:46

Cytat:
jak lezy w rece to najmniej wazna cecha smartphone'a


Czy ja wiem... nie każdemu spodobałby się w użytkowaniu Galaxy Note. Natomiast 4 cale vs 4,3 może zadecydować o tym czy sięgniesz do całego ekranu jedną ręką lub nie. Dla mnie to robi różnice :) Ale wiadomo że większy ekran jest lepszy do grania, surfowania po necie itp. - to jest oczywiste.

MisiekT napisał/a:
ale nie ma nawet jednego parametru lepszego od GS2

Tego nie napisałem :-P Z jednym natomiast się nie zgodzę - w praktyce bateria w Advance trzyma dużo lepiej niż w S2, ale to jest akurat logicznie wytłumaczalne :)

MisiekT - 25 Sie 2012, 01:03

madek napisał/a:
w praktyce bateria w Advance trzyma dużo lepiej niż w S2

co najwyzej jak sie duzo bawisz, a malo rozmawiasz...

Lary - 25 Sie 2012, 06:37

Z tym że do S2 dokupić możesz oryginalną baterię 2000mAh ;)
S2 górna półka i żadne wariacje samsunga się nie umywają, ale umówmy się - to smartfon dla kogoś kto dokładnie wie czego chce i bynajmniej nie zależy mu tylko na odbieraniu połączeń ;)

Ja z S3 jestem zadowolony, powoli zastanawiam się nad jakimś galaxy tabem ;)

Freeman - 25 Sie 2012, 20:37

MisiekT, nie żartuje. Przecież sgs+ to trochę wzmocniona wersja sgII
SGSII: http://www.mgsm.pl/pl/kat...alaxy-S-II.html
SGS+: http://www.mgsm.pl/pl/kat...001galaxysplus/

madek - 25 Sie 2012, 23:50

Freeman, wzmocniona wersja ale Galaxy S1 a nie S2 :rotfl: To taka mała różnica :-)
MisiekT - 26 Sie 2012, 00:03

Freeman napisał/a:
Przecież sgs+ to trochę wzmocniona wersja sgII

az sie boje pytac na jakies podstawie wyciagnales takie wnioski :hahaha:

JoeMix - 26 Sie 2012, 09:18

MisiekT napisał/a:
jak lezy w rece to najmniej wazna cecha smartphone'a
Jasne, nie ważne że będzie Ci niegodnie nosić i używać, ważne żeby był mocny procek i dobry wyświetlacz,,, :-P

To co dla jednego jest najważniejszą cechą dla innego jest najmniej istotną,,, dlatego na rynku mają zejście praktycznie wszystkie produkty, nawet te okrzyknięte totalnym niewypałem.

Obywatelka Higienistka - 26 Sie 2012, 12:33

Sytuacja może się diametralnie zmienić, chyba będę zmuszona założyć własną działalność więc ceny fonów się zmienią :)
arecki - 4 Sty 2013, 12:49

ma ktoś HTC Desire X ?
Lary - 8 Sty 2013, 07:46

Nie mam ale i tak nie polecam ;)
Już lepiej HTC One S kupić.

szynszyl - 23 Mar 2013, 15:52

kurde dopadło mnie... latorośl mi rośnie.
nie chce wydać nie wiadomo ile, ale tak do 400 jeszcze bym ugryzł, w używce...
to co mi sie widzi:
- ekran mniejszy niż w moim SGII :) czyli coś od 3.5 do 4.0
- procek pewnie od 800MHz
- ram min 512
- wbudowana jakaś pamięć od biedy, ale slot na zewnątrzną
- multimedialny - prosty w obsłudze, filmy, dwa aparaty
- na androidzie - dobrze żeby było coś do update na android > 4...
- do zabawy głównie :2xf:

poradźcie....

Magda M. - 23 Mar 2013, 23:15

Do 400 to chyba powinieneś używanego Wildfire S wyrwać. Kumpel coś przebąkiwał, że będzie miał na sprzedanie HTC One V, ale to jeszcze nie teraz... Mogę go w sumie spytać, czy Wildfire S swojego by pogonić nie chciał, bo też miał... Dam ci jutro znać :)
szynszyl - 24 Mar 2013, 09:31

wildfire s odpada. nie mieści sie w warunkach brzegowych :)
Bezimienny - 24 Mar 2013, 10:15

Chyba najlepszy w tym wypadku będzie Sony ericsson Xperia Neo V.
Lary - 24 Mar 2013, 14:57

Za około 400zł kupisz Samsunga Galaxy S i myślę że nic lepszego nie znajdziesz.
Androida 4.0 oficjalnego nie ma ale customa znajdziesz bez problemu, będzie w czym przybierać.

Swietnie wspierany sprzęt.

szynszyl - 24 Mar 2013, 19:20

Bezimienny, przyglądałem mu się. min 500 żeby znaleźć taki nie zrysowany jak tafla starego lodowiska
Lary napisał/a:
Swietnie wspierany sprzęt
i tu jest plus :) ale nie ma lampy błyskowej
chyba bede polował na neo V, ciut mniejszy niż galaxy - do dziewczęcej dłoni chyba bardziej podejdzie

Lary - 26 Mar 2013, 09:04

Jeżeli to dla kobiety to neo v powinna się sprawdzić chodź wykonanie nie jest pierwszorzędne. Z
szynszyl - 3 Kwi 2013, 21:10

ACE II .. zszedłem z procka. reszta obleci. :)
bidżej - 31 Gru 2013, 09:35

haha, ale odkopuję kotleta... :-P powiem tak:

samsung to najgorszy szajs pod słońcem, używałem SGS+, teraz SGS3 jako służbówki, bawiłem się paroma innymi. wg mnie wszystkie niezawodnie robią tylko jedno - chrzanią się. to są telefony, które nawet z dzwonieniem potrafią sobie nie radzić.

z androida jeszcze jak cię mogę podchodzą mi sony, ale to nadal android, który żre zasoby jak wściekły.

ktoś tu pisał, że windows phone to lipa - nie wiem czy używał tego dłużej niż 15 minut. przesiadłem się na lumię 720 i... lepszego telefonu jeszcze nie miałem. zasoby ma to parokrotnie mniejsze niż taki np. SGS3, a chodzi płynnie i niezawodnie.

szynszyl - 31 Gru 2013, 09:39

Omnia II z windows tym sie bawilem...muł.
Samsung galaxy s2 4.1.2 z root...rewelacja.
Samsung note3 ... kocham go :) )
I nic mu nie podskoczy :)

Bezimienny - 31 Gru 2013, 10:10

szynszyl napisał/a:

Samsung galaxy s2 4.1.2 z root...rewelacja.


Potwierdzam, może prawdą jest że fabryczne oprogramowanie sprawia problemy, ale nie miałem okazji tego sprawdzić gdyż od ponad roku jak mam SGS2 działam na modowanych romach, ostatnio zrobiłem porządek w fonie i stwierdziłem że zainstaluje cyanogenmoda (4.3.1 cm10.2) od którego się strasznie nie wiedząc czemu wzbraniałem, teraz jestem zachwycony z działania.

Jeśli chodzi o SGS3 to myśle że sytuacja będzie podobna bo to bardzo popularny sprzęt na który jest multum dobrych romów. Sam jeśli zmienie SGS2 to właśnie na SGS3 albo SGS4 (jak widze ekran nie będący amoledem to dostaje drgawek, uwielbiam gdy czarny kolor jest naprawde czarny a nie szary) o ile będe zmieniał bo nie planuje dlatego że SGS2 mnie w pełni zadowala, jedyna słabość jak dla mnie to nie zbyt duża rozdzielczość ekranu, ale nie jest źle

bidżej - 31 Gru 2013, 10:53

nie ogarniam koncepcji sprzętu, który po wyjęciu z pudełka jest gówniany, a dopiero po własnoręcznej zmianie softu na inny zaczyna się do czegokolwiek nadawać :P
szynszyl - 31 Gru 2013, 11:05

To zafunduj note3 sobie.. lub odkup ode mnie sg2.. cud miod jest ..mniam
bidżej - 31 Gru 2013, 11:08

heftać mi się chce jak biorę szajsunga do ręki :-P
szynszyl - 31 Gru 2013, 11:15

Przesadzasz.. nie miales chyba zadbanego sprzetu w rece. Jest mnostwo przypadkow wgrania ciulowo softu. Sam tak mialem. Android 4.0.4 - grzanie telefonu..bateria spuchla. Zamulanie. Itp. Oficjalny room, godzinka zabawy i tel smiga jak marzenie.
TSRules - 31 Gru 2013, 13:49

bo nie liczy się sprzęt, tylko talent :ok:
bidżej - 31 Gru 2013, 15:02

dobra, w każdym razie windowsa na pewno nie należy się bać, bo pod względem łatwości użytkowania, stabilności, płynności i niezawodności działania tłucze androida na głowę. aplikacji nie ma dla niego jeszcze zbyt wiele, ale to się szybko zmienia.
szynszyl - 31 Gru 2013, 17:37

skoro nie ma aplikacji to po cholere smartfon? może to?


Bezimienny - 31 Gru 2013, 18:29

bidżej napisał/a:
nie ogarniam koncepcji sprzętu, który po wyjęciu z pudełka jest gówniany, a dopiero po własnoręcznej zmianie softu na inny zaczyna się do czegokolwiek nadawać :P


W myśl tej zasady po co modyfikować samochody? przecież powinny być ok po wyjeździe z fabryki, niestety ale fabryka często nie wysila się tak jak producenci smartfonów a głównie samsung który o soft szczególnie nie dba, na szczęście są osoby które tworzą (modyfikują) soft by był bardziej użyteczny, czyli podobnie jak wielu użytkowników tego forum robi z fiestami :P

Qzyn - 1 Sty 2014, 14:27

Bezimienny napisał/a:
W myśl tej zasady po co modyfikować samochody? przecież powinny być ok po wyjeździe z fabryki, niestety ale fabryka często nie wysila się tak jak producenci smartfonów a głównie samsung który o soft szczególnie nie dba, na szczęście są osoby które tworzą (modyfikują) soft by był bardziej użyteczny, czyli podobnie jak wielu użytkowników tego forum robi z fiestami :P

Niby tak choc to bardziej cecha przemijajaca. My tuningujemy ale fiesty z lat 90tych. Malo kto tuninguje kupiona w salonie funkiel nowke z zerowym przebiegiem bo zaklada ze od poczatku beda z nia problemy.

Marcinowaty - 1 Sty 2014, 21:32

Qzyn napisał/a:
Malo kto tuninguje kupiona w salonie funkiel nowke z zerowym przebiegiem bo zaklada ze od poczatku beda z nia problemy.

Zawsze można polepszyć

Qzyn - 2 Sty 2014, 07:44

Ja mowie co jest a nie co mozna ;) Takie realia.
shikaka - 2 Sty 2014, 09:27

bidżej napisał/a:
dobra, w każdym razie windowsa na pewno nie należy się bać, bo pod względem łatwości użytkowania, stabilności, płynności i niezawodności działania tłucze androida na głowę. aplikacji nie ma dla niego jeszcze zbyt wiele, ale to się szybko zmienia.


Aplikacji jest full, różnica jest taka, że nie ma kup jak w Sklep Play bo wszystkie aplikacje są sprawdzane i działają, w przeciwieństwie do andka gdzie masa jest aplikacji nie działających etc
Do tego co ciekawe spora część gier na WP8 ma lepszą grafikę niż na Android, pomimo teoretycznie sprzętowo gorszej konfiguracji urządzenia z WP.

WP8 ma trochę upierdliwości, ale jeśli komuś zależy na stabilności, szybkości i intuicyjnym działaniu WP jest dużo lepszy niż android.
Aplikacji jest masa, nie są napchane reklamami. W zasadzie jedynym czego do tej pory nie znalazłem to darmowy uploader na imageshack (jest tylko taki za 3,5zł).

Jest to dobra i dużo tańsza alternatywa dla iOS jeśli kogoś wkurza kapryśność Androida.


Z wad to na pewno działanie Internet Explorer na urządzeniach z 512MB RAM, tu warto kupić urządzenie z 1GB RAM bo tam działa przeglądarka normalnie - wtedy jest naprawdę dobra - nie trafiłem jeszcze strony, która niepoprawnie by się otwarła.

bidżej - 2 Sty 2014, 10:06

w lumii 720 mam 512 MB ramu i na IE nie narzekam :)

co do ilości aplikacji - nie napisałem, że ich nie ma, ale w Sklepie Play znajdziemy ich więcej niż w windowsowym odpowiedniku.

shikaka - 2 Sty 2014, 10:12

Otwórz dwie lub więcej kart i zobacz co dzieje się przy przełączaniu między nimi. Do tego strony nie wczytują się w tle.

W sytuacji gdy masz otwartą na karcie w tle np. pocztę wywala z niej, ponieważ strona wczytywana jest od nowa, a sesja przerwana.

Jedyny ratunek to Surfy Free lub UC Browser, które pomimo, że są tylko nakładkami na IE to działają poprawnie jeśli o obsługę kart chodzi.
Do tego brak zapamiętywania haseł na większości witryn.

Tez mam L720, a nawet dwie. :)

bidżej - 2 Sty 2014, 10:24

na sgs+ i sgs3 płynnie działała mi tylko opera mini, więc też bez szału...
TSRules - 2 Sty 2014, 10:49

bardziej od ramu ważniejszy procek, przeglądarka i jej konfig, Internet Explorer to nie jest najszczęśliwszy wybór zarówno na fona jak i PC :yes:
bidżej - 2 Sty 2014, 10:57

w windowsie phone to standard - jak dla mnie wystarczający, nawet nie chciało mi się szukać alternatywy. forum na nim bryka ;)
Qzyn - 2 Sty 2014, 12:54

No to szybkie pytanko laika z punkty widzenia fana motoryzacji. Skoro na windowska jest sporo aplikacji to jak to wyglada z samochodami? Na nadoridzie jak na razie, potrzebowalem hamowni drogowej, pyk , za chwile mialem apke, potrzebowalem porgramu dzialajacego z OBD2 i odczytujacego parametry silnika, pyk i to samo. Mam komputer stand alone i potrzebuje aplikacji ktora sie z nim polaczy prze bluetooth? zaden problem.
Czy na windows mobile jest tak samo?

MisiekT - 2 Sty 2014, 13:15

na razie nie
Qzyn - 2 Sty 2014, 13:36

Dzieki za szybka odpowiedz. W takim razie dla mnie windows mobile jest tak samo bezuzyteczny jak wszystkie ajfony ;)
Doberman - 2 Sty 2014, 20:08

Ja mam powiedzmy że starą lumię bo to jedna w pierwszych, lumia 800 i jestem z niej bardzo zadowolony, prosty i intuicyjny, aparat robi lepsze zdjęcia niż nokia n8 mojego wujka, ja mam 8mpx on 12mpx a i tak nie ma polotu :) Co do aplikacji to jak kupiłem to było ich mało, teraz jest ich znacznie więcej, ale minusem dużym jest to że np jak ktoś lubi czasami w chwilach nudy pograć to musi sobie kupić grę bo te fajne są płatne, za mało jest bezpłatnych. Co do aplikacji programów już nie ma tego problemu :) Co do bt to łączy się z akcesoriami ale nie wszystkimi, z pc się połączy ale np żeby przesłać plik trzeba pobrać specjalną apke. Tak jest na wwidowsie 7.8, na windowsie 8 już ponoć zniknął problem z bt

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group