Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Podświetlenie Zegarów w mk1

Abdulek - 31 Sie 2005, 10:28
Temat postu: Podświetlenie Zegarów w mk1
Mam następujące pytanie.
Czy ma ktoś jakiś pomysł na ciekawe podświetlenie zegarów w mk1?podświetliłem ostatnio prędkościomierz 4 diodami UV(wlutowałem je w okolicach oryginalnych żarówek czyli od wewnątrz,miałem nadzieje, że mimo metalowej tarczy licznika będzie to jakoś wyglądało niestety myliłem się prawie wogóle tego nie widać). Chodzi mi po głowie myśl kupna białych tarcz i założenia ich bez tej oryginalnej blaszanej lub zrobienia tarczy na nowo tylko nie wiem z czego by to zrobić,żeby cała tarcza nie przebijała światłem tylko same cyfry. Jeśli ktoś już tak się bawił i udało mu się uzyskać ciekawy efekt proszę o podpowiedź.
Z góry dziękuje.

JoeMix - 31 Sie 2005, 17:34

Tak, w Mk1 najlepiej zostawić podswietlanie licznika bez zmian... ewentualnie mozna się pokusić o super jasne zielone lecy zamiast zarówek (włożone w oprawki oryginalne)
Laskosz - 31 Sie 2005, 19:41

Ja tylko ściągłem te plastiki z żarówek bo sie sypały w rękach :) i mam zółte podświetlenie i jest miło :)
lehu8 - 5 Wrz 2005, 21:21

A co byście powiedzieli jakby założyć niebieskie żarówki :) ja tak chcę zrobić w swojej, podoba mi się niebieskie podświetlenie ;)
JoeMix - 5 Wrz 2005, 21:25

W mk2 może i bedzie wygladac ładnie - do Mk1 poprostu nie pasuje...
lehu8 - 5 Wrz 2005, 21:27

Może najlepiej będzie zrobić poprostu zielone tak jak było, tylko żarówki bez tych plastików :mad: ładnie świecą 8)
JoeMix - 5 Wrz 2005, 22:08

lehu8 napisał/a:
Może najlepiej będzie zrobić poprostu zielone tak jak było, tylko żarówki bez tych plastików :mad: ładnie świecą 8)

:yes: No przeciesz tak napisałem - najlepciejsze są ładne zielone soczyste diody - wystarczy diode z rezystorkiem łądnie włożyć w oprawkę od żarówki a całośc słożyć w licznik... (wcześniej trzeba wykruszyć to coś co sie kruszy)

diodalodz - 6 Wrz 2005, 20:25

hm w sklepach elektronicznych sa kondomki na zarówki po 50 gr sztuka wszystkie kolory tęczy . Wiec po co kombinować . A światło z LEDów męczy oczy i moim zdaniem nie nadaje sie do podświetlania licznika . Osobiście bardzo podoba mi sie zwykły żółto-biały kolor podświetlania i nie widze potrzeby kombinowania . Hm moze powiem coś za co zostane zlinczowany ale białe tarcze w mk1 to wioska straszna . Poprostu białe tarcze to sie zakłada do "plastików" a nie do youngtimerów .
Abdulek - 6 Wrz 2005, 21:52

Mi jest szkoda, tych tarcz zmieniać na białe bo zgadzam się z Tobą, że to nie pasuje ale musze coś wymyslić bo te białe podświetlenie jest za słabe z deczka, może wpakuje tam białe diody to będzie lepsze?
diodalodz - 8 Wrz 2005, 22:11

wyciągnij zegary umuj je w srodku . umyj plekse i gwarantuje ci ze na 3 watowych zarówkach (3 szt ) bedzie pięknie świecić .
lehu8 - 13 Wrz 2005, 22:08

diodalodz napisał/a:
wyciągnij zegary umuj je w srodku . umyj plekse i gwarantuje ci ze na 3 watowych zarówkach (3 szt ) bedzie pięknie świecić .

masz rację taki zabieg stanowczo poprawia wygląd zegarków


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group