Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Zakłócenia w radio - moduł bluetooth przez AUX

lewandowsnaewa - 11 Cze 2023, 19:16
Temat postu: Zakłócenia w radio - moduł bluetooth przez AUX
Dzień dobry,
mam problem z zakłóceniami w fabrycznym radio. Samochód to Ford Fiesta 1.4 TDCI z 2007r, radio Ford6000CD (ze słuchawką w prawym dolnym rogu).

Kupiłam sobie adapter Bluetooth taki jak ten https://pl.aliexpress.com/item/32954282925.html po podłączeniu i zasilaniu z akumulatora wszystko ładnie gra, ale.... dopóki nie uruchomię silnika. Gdy tylko silnik zaczyna pracować w głośnikach słychać ciche piski i szum. Postanowiłam podłączyć więc pod wtyczkę i korzystać z zapalniczki do zasilania, ale efekt jest dokładnie ten sam... Jestem zdziwiona, bo siostra ma taki moduł w Citroenie i u niej gra jak bajka, a u mnie takie chocki. Zdesperowana kupiłam adapter AUX https://e-baseus.com/product-pol-1708-Baseus-BA01-Adapter-transmiter-Audio-AUX-odbiornik-dzwieku-Bluetooth-5-0-do-samochodu.html i jest on zasilany USB, więc korzystam z ładowarki podłączanej do zapalniczki i okazuje się, że.... są dokładnie te same zakłócenia...

Dodam jeszcze, że te same objawy mam u rodziców, samochód dokładnie taki jak mój, więc to nie wina mojego egzemplarza...

Za radą kuzyna, próbowałam nawet zastosować filtr przeciwzakłóceniowy (bo mówił o jakiejś pętli masy) i jest bez zmian...

Co może być przyczyną? Czy można to jakoś "domowym" sposobem wyeliminować, czy trzeba udać się do fachowca? Bardzo proszę o jakieś sugestie, bo naprawdę jestem załamana.

Sprawdziłam też pewien pomysł, i gdy zasilę adapter Beasus powerbankiem nie ma tych zakłóceń, może to pomoże. Niby to jakieś rozwiązanie, ale... chciałabym mieć jak u siostry, bez całego tego bałaganu, wszystko schowane i wnętrza nic nie szpeci.

Puff - 14 Cze 2023, 16:18

Przetwornica separująca DC-DC, tylko i wyłącznie. Poszukaj gotowego zestawu AVT 1628B (na samym avt widzę jedynie płytkę drukowaną, więc w podzespoły trzeba się samemu zaopatrzyć).
Kosztuje to parę zł, wpinasz to między zasilanie auta a moduł BT. Testowane w Mondeo, gdzie piski z alternatora doprowadzały do szału, obecnie są niesłyszalne :)

lewandowsnaewa - 15 Cze 2023, 18:12

Bardzo dziękuję za odpowiedź, tylko mam problem.... Kurczę nie znalazłam gotowego zestawu, a tym bardziej zlutowanego.... czy to się może jakoś inaczej jeszcze nazywać? Na stronie AVT nie ma chyba nawet wszystkich podzespołów..
Puff - 16 Cze 2023, 09:40

Fakt faktem, ciężko go dostać. Czasem się pojawia w sklepach elektronicznych.
W najgorszym razie można zamówić samą płytkę (bo jednak lepiej to mieć zlutowane niż poskręcane "na pająka") a elementy dostanie się bez problemu, czy to na popularnym portalu aukcyjnym, czy w przyzwoicie wyposażonym stacjonarnym sklepie elektronicznym. Te ostatnie często oferują ściągnięcie podzespołu, jeśli takowego nie mają na stanie :) Jest też, w ostateczności, hurtownia TME, gdzie wysyła kosztuje >20zł (tylko kurier), ale tam już znajdzie się absolutnie wszystko.

JoeMix - 16 Cze 2023, 23:21

Na allegro jest masa przetwornic DC-DC, w aucie masz więcej jak 12V wiec do 12 bez problemowo zejdziesz,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group