Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Ekran komputera pokładowego

Imiko97 - 23 Sty 2023, 10:57
Temat postu: Ekran komputera pokładowego
Witam, od tygodnia jestem posiadaczem fiesty mk7 1.25 82km 2009r titanium. Od wczoraj mam problem z ekranem komputera pokładowego ( to co pokazuje ilość nabitych km, spalanie, dystans itp...). Podświetlenie tego ekranu działa, tylko nie pokazuje cyferek. Raz działa raz nie, jak puknę stuknę w liczniki to niekiedy zaskoczy i działa pewien czas. Proszę o pomoc
Jaszczur - 23 Sty 2023, 11:42

Skoro wymaga siły fizycznej by zaczęło działać, to oczywistym jest że coś nie styka... Rzekłbym że rozebranie, wyczyszczenie, i złożenie z powrotem zapewne rozwiąże sprawę. Chyba że są zimne luty, to komplikuje to lekko sprawę...
Imiko97 - 23 Sty 2023, 11:56

A czy wyjmując zegary będę musiał od nowa kodować kluczyk z immo?? Czy tak się dzieje tylko przy wymianie liczników na "nowe"? Bo wyczytałem że jak sie wymiania licznik to trzeba potem auto komputerem uruchomić... ?
Jaszczur - 23 Sty 2023, 12:42

Nie będziesz go wymieniał, tylko odłączał. Potem wróci na swoje miejsce. Odłączysz akumulator podczas operacji, i elektronika w aucie nawet niczego nie zauważy.
Imiko97 - 23 Sty 2023, 13:09

Jest gdzieś jakaś instrukcja jak wyciągnąć te zegary żeby nie połamać czegoś? Naturalnie wezme i przeczyszcze wtyczkę, może tylko się wypięła.
Imiko97 - 23 Sty 2023, 21:52

Teraz żona mówi ze już nic nie pokazuje nawet jak się postuka, tylko podświetlenie działa
laskala - 18 Lut 2023, 23:23
Temat postu: Jak wyciągnąć licznik z fiesty mk7
https://youtu.be/_ZupN37A7WU

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group