Forum FiestaKlubPolska -

Porady eksploatacyjne - [mk7] Opony całoroczne

Ravicq - 11 Lis 2021, 12:27
Temat postu: [mk7] Opony całoroczne
Witam wszystkich serdecznie, zakupiłem fieścinę dla żonki :) opony kiepskie bo z przodu lato z tylu zima więc chciałbym kupić całoroczne. Ale mam pytanie co do rozmiaru :oryginalnie są 195/45 r16 teraz te co są założone 195/50 r16 czy wejdą 205/55 r16 bez żadnych modyfikacji ? czy jest sens takiego "zabiegu" .?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

maciekpkow - 11 Lis 2021, 20:52

Opony całoroczne?

To tak jakbyś miał jedną kurtkę. I na lato i na zimę...w lecie za gorąco a w zimie za zimno...

No chyba że dla żonki może być :rotfl:

Ravicq - 12 Lis 2021, 09:17

maciekpkow napisał/a:
Opony całoroczne?

To tak jakbyś miał jedną kurtkę. I na lato i na zimę...w lecie za gorąco a w zimie za zimno...

No chyba że dla żonki może być :rotfl:

Jeśli o to chodzi to po kniejach nie jeździ, a do jazdy po mieście w sam raz.
No nic nikt nie napisał to kupiłem Michelin CrossClimate 2 195/50 R16 a chciałem żeby miała większego "bąbla" :)

Jaszczur - 12 Lis 2021, 11:25

maciekpkow napisał/a:
To tak jakbyś miał jedną kurtkę. I na lato i na zimę...w lecie za gorąco a w zimie za zimno...


Tak sobie myślę, że w tym temacie technika też poszła do przodu, i są wielosezony które naprawdę dobrze dają radę.

JoeMix - 13 Lis 2021, 21:23

maciekpkow napisał/a:
To tak jakbyś miał jedną kurtkę. I na lato i na zimę...w lecie za gorąco a w zimie za zimno...
I zdziwisz się ale sprawdza sie to, dobra bluza daje radę,,, do jazdy autem,, tak samo jak wielosezonowe opony są idealnie do miasta,,,
maciekpkow - 14 Lis 2021, 10:17

JoeMix napisał/a:
maciekpkow napisał/a:
To tak jakbyś miał jedną kurtkę. I na lato i na zimę...w lecie za gorąco a w zimie za zimno...
I zdziwisz się ale sprawdza sie to, dobra bluza daje radę,,, do jazdy autem,, tak samo jak wielosezonowe opony są idealnie do miasta,,,


Pisałem o kurtce więc skąd ta bluza? :hammer: i nie mam na myśli jazdy w aucie :-P

Czytaj ze zrozumieniem :)

JoeMix - 16 Lis 2021, 22:09

maciekpkow, więc nikt nie mówi ze jak jedziesz w góry czy 300km gdzieś to całoroczne opony są dobre, ale jak codziennie dojeżdżasz 7km przez miasto do pracy i tylko tyle szkoda kasy na 2 zestawy opon czy kół,,,
maciekpkow - 17 Lis 2021, 08:22

W mieście też są wiadukty i wzniesienia...a podjechać czy wyhamować trzeba. Potem niepotrzebnie tworzą się korki czy zatory bo delikwent stwierdził że mu zimówki na miasto niepotrzebne :rotfl:
murgrabia - 29 Lis 2021, 12:24

Negatywne opinie o oponach całorocznych, raczej pochodzą od osób. Które to zakupiły NAVIGATORY. Lub powielają jakieś bajeczki zaczerpnięte z internetu. Na dobrych oponach całorocznych. Nie ma absolutnie żadnego problemu w zimie w górach. A tym bardziej w mieście. Ale jak ktoś zakłada NAVIGATORY. Lub jak najtańszym kosztem jakieś chińskie wynalazki to ... :pop: .
slawomirro - 11 Gru 2021, 01:53

murgrabia napisał/a:
Negatywne opinie o oponach całorocznych, raczej pochodzą od osób. Które to zakupiły NAVIGATORY. Lub powielają jakieś bajeczki zaczerpnięte z internetu. Na dobrych oponach całorocznych. Nie ma absolutnie żadnego problemu w zimie w górach. A tym bardziej w mieście. Ale jak ktoś zakłada NAVIGATORY. Lub jak najtańszym kosztem jakieś chińskie wynalazki to ... :pop: .


Już w tym roku po założeniu całorocznych Michelina - jeździłem po śniegu, niewielkim lodzie i brei wodno-śniegowej i naprawdę całoroczne dają radę.
Także hamują bez problemu na zmrożonej jezdni.

Jakieś zauważone minusy? Tak na upartego, to Fiestą na zimowych oponach na łuku estakad dróg ekspresowych mogłem sobie pozwolić na 90km/h komfortowej jazdy, a na całorocznych "tylko" 85km/h. Większe prędkości to ryzyko utraty przyczepności w pasie jezdni.
No więc jest o całe 5km/h gorzej.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group