Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Krzyżak przekładni kierowniczej problem z montażem

kicekzaj - 10 Wrz 2021, 14:35
Temat postu: Krzyżak przekładni kierowniczej problem z montażem
Witam. Kupiłem krzyżak używany i nie dopatrzyłem jednej rzeczy a mianowicie to że śruby mocujące są po przeciwnej stronie a nie tak jak mój stary z jednej ,po założeniu krzyżaka tak jak ma być koła na wprost a kierownica u góry, inaczej nie da rady założyć i teraz pytanie ?
Po jakiego grzyba Fiesta MK7 ma dwa różne krzyżaki? Może jeden ten co mam jest do montażu gdy koła na wprost a ten drugi gdy koła są skręcone?

1 to taki jaki miałem 2 taki zakupiłem





Zdjęcie pierwsze koła prosto kierownica normalnie idzie zamontować
Zdjęcie drugie koła prosto kierownica o 180 procent dopiero można zamontować
może inne pytanie łatwiejsze mam skasować bilet jak wejdę do tramwaju czy dopiero jak ruszy :) forum super


chyba lepej bić w dzon który nie dzwoni :) porady jak na forum fiesty supr

pawelex - 11 Wrz 2021, 18:04
Temat postu: Krzyżak przekładni kierowniczej problem z montażem
Witaj, ja właśnie dzisiaj wymieniałem maglownicę i bardzo by mi pasował taki układ jak Tobie przeszkadza :) Otóż dotychczasowa przekładnia miała tak ustawione wyjście na wał kolumny kierowniczej , że krzyżaki miały śruby na tą samą stronę. Nowa - 180 stopni odwrócone. Ja miałem do wyboru trzy opcje, u Ciebie są dwie. Możesz przestawić na krzyżaku, albo na frezie wału. Obie wymagają osprzętu i trochę doświadczenia, ale optował bym za obróceniem na krzyżaku :) Ja poszedłem drogą przez frez i kosztowało to sporo nerwów.
Życzę sukcesów

kicekzaj - 11 Wrz 2021, 18:52

Dzięki za odpowiedz chyba oddam ten zakupiony i kupie nowy to w końcu układ kierowniczy
no to jasne że są dwa modele krzyżaków ty?lko po co i w jakim celu? ktoś coś


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group