Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Rośnie temperatura zewnętrzna przy włączonej klimie

zmaciek - 20 Lip 2020, 17:24
Temat postu: Rośnie temperatura zewnętrzna przy włączonej klimie
Cześć,

Chciałbym zapytać, czy u innych ten objaw też występuje:
gdy auto jedzie normalnie, bez klimy, temperatura zewnętrzna jest odczytywana normalnie. Np. 21 stopni.

Gdy włączę klimę, co powoduje włączenie wentylatora, temperatura stopniowo, powoli rośnie, np. o 5, 10, 15 stopni w korku - pokazuje 30 lub 35 stopni.
Przy jeździe, nie rośnie tak drastycznie, ale i tak zawyża.

Mam dokupiony moduł na którym sprawdzam temperaturę chłodziwa przez OBD i ta akurat wtedy spada - tj. utrzymuje ok 85-84 stopnie i nie rośnie, nawet korku. Z tym nie ma problemu.

Auto jest powypadkowe, ale sprawdzałem położenie czujnika temperatury i widzę że jest po stronie kierowcy, za grillem (tak jakby za rejestracją), czyli tam, gdzie teoretycznie powinien być.

Czyli - czujnik wydaje się ok, wentylator spełnia swoje zadanie, w takim razie problem jest w chłodnicy? Klimy?

Klima się co kilkanaście sekund z kliknięciem załącza, działa jakby normalnie (serwisowana rok temu w ASO na Powstańców, choć za nich akurat nie ręczę).

Ktoś tak ma?

Pozdrawiam

JoeMix - 21 Lip 2020, 13:07

Może ktoś czujnik dziwnie zawiesił i jest owiewany gorącym powietrzem z chłodnicy klimy,,,
zmaciek - 23 Lip 2020, 19:29

JoeMix napisał/a:
Może ktoś czujnik dziwnie zawiesił i jest owiewany gorącym powietrzem z chłodnicy klimy,,,


Hej, dzięki za sugestię.
Z tego co widzę, jest umieszczony dokładnie tak, jak na tym obrazku.


Mogę spróbować obmyć chłodnicę wodą (rozumiem, że mogę lać wężem i np. wiatrakowi za nim nic się nie stanie...?), ale nie sądzę, by to pomogło... w sumie nagrzewanie się, to dobry objaw, musi oddawać ciepło. Ale dziwne, że nikt nie pomyślał, że będzie je łapać czujnik.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group