Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Chłodnica XR2i 1.8

XD2i - 22 Wrz 2019, 02:02
Temat postu: Chłodnica XR2i 1.8
Witam, zapytanie jest następujące, ponieważ nie mam się kogo radzić: Potrzebuje wstawić do Fieściny XR2i 1.8 131 nową chłodnicę, bo stara to sito, że szkoda gadać. Jak najlepiej rozwiązać taki problem? Na necie znalazłem tylko 3 firmy produkujące zamienniki o ile się nie pomyliłem, mianowicie: Van Wezel (270 zł), FrigAir (320 zł) i Valeo (400zł). Ale w jakimś temacie kiedyś pamiętam że ktoś z forum montował bodajże z diesla. Proszę doradźcie! Pozdrawiam i dzięki! :D
JoeMix - 22 Wrz 2019, 08:01

Chłodnice to można wstawić z czegokolwiek,,, ważne by gabarytowo (na wielkość i grubość) miała taki sam rdzeń oraz by króćce doprowadzające były takiej samej średnicy,,, gdyż mniejsze wartości prawie na pewno będą odpowiadały mniejszej wydajności a to może być problem,,, drugi i większy problem, to ilość i miejsce wyprowadzeń oraz mocowanie chłodnicy,,,

Musisz zadecydować co lepiej, wsadzić zamiennik p&p i po sprawie lub mniej lub bardziej zaawansowana rzeźba,,, przy czym może się okazać że finansowo będzie podobnie,,,

vegetagt - 22 Wrz 2019, 10:31

śmieszny fakt: chłodnica z matiza ogarniała mi zeteca 2.0 pod jednym warunkiem: trzeba było jechac powyzej 30-40km/h.

Na postoju to niestety minute chodził wiatrak, potem minuta spokoju i tak w kolko w okolicy czerwonego pola.

Obecnie mam chłodnice z fiesty mk3 cvh z klimą (inny kierunek dolnego krócca) i wszystko jest ok. Podczas upalania nic złego się nie dzieje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group