Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Dlaczego warto czasami robić przegląd hamulców...

JoeMix - 4 Sie 2004, 18:28
Temat postu: Dlaczego warto czasami robić przegląd hamulców...
WITam

To powyżej to klocek hamulcowy z Mk1... jak widać jest jeszcze całkiem gruby i można by było nim posuwać łądnych kilka kkm gdyby nie fakt ze połowa się sproszkowała i wysypała na zimię kiedy zdjołem zacisk... Zerknołem na hamulce dlatego iż wybił mi się luz na przedniej piaście... skoro przy okazji dokręcania miałem już uniesione auto i zdjęce koło postanowiłem zajrzeć do hamuclów... intrteresił mnie racjej stan tłoczka gdyż grubośc kolcków w mk1 widac bez rozbierania zacisku... wyjołem zawleczkę i klina zaczołem wysuwać zacisk, na ręce posypał mi się 'piasek'... jak się okazało było to 1/2 klocka...

DŻEJKU - 4 Sie 2004, 18:52

u mnie okładzina odpadła od blachy po 2000km. klocki kosztowały 40pln... i wszystko jasne...
Żółwik Tuptuś - 4 Sie 2004, 22:01

w mordę :o
Joe masz jakąś teorię na ten temat ?
Może zacisk stał ? i go temperatura tentego

szynszyl - 11 Lis 2004, 20:56

jak to żółwik jest? kiedyś konserwowałem troszkę toco w środku tylnych bębnów jest. wysypałem w ciul jakiegoś syfu. potem przejechałem na oko 40 tys. może więcej i kurde kiedyś zmieniałem szczęki. raz że malutko syfu, dwa okładziny starych nie zmienianych szczęk w lepszym stanie niż nówki maffa :?: :?: :?: w końcu nie zmieniłem tych szczęk
Żółwik Tuptuś - 12 Lis 2004, 20:21

Szynszyl jeszcze pomyślisz że masz dobre auto . Spokojnie ;)

ten syf to najprawdopodobniej ztarte okładziny ( jeżeli dobrze zrozumiałem ) . przyczyn może być pare :

1 . kiedy smarowałeś heble one naprawde działały , jak przestałeś, stanęły samoregulatory ( jak nazwa wskazuje trzeba je ręcznie ustawiać co jakieś 5 tyś km ) i okładziny starły sie po pewnego poziomu i koniec .
2 stare szczęki mogły być miętkie a nowe twarde ( za to bęben bardziej dostaje ) .
3 Stare były wyższe niż nówki ( obie czy może jedna ? ) jeżeli obie to wcześniej kupiłeś wyższe ( nabijane do bardziej zużytych bębnów )

Generalnie w fieście heble z tyłu sąmało potrzebne ( przynajmniej niektórzy tak twierdzą i jeżdżą rok bez tylnych hebli )

szynszyl - 12 Lis 2004, 20:24

odp. na pkt 3, obie
Żółwik Tuptuś - 12 Lis 2004, 20:30

w takim razie trafiłes wyższe ( często sie zdażają - ale tylko nieoryginalne )
JoeMix - 12 Lis 2004, 21:35

1. Co do posuwania rok czasu bez hamulców z tyłu to wypraszam sobie :-) - zresztą już mam tarcze na tyle więc i handle będa oki - sprawdze jak tylko złoże przednie zawieszenie
2. Szynszyl - ty się chyba nudzisz i wygiągasz stare nieaktualne tematy **** wie po co...

szynszyl - 12 Lis 2004, 22:03

JoeMix napisał/a:
1. Co do posuwania rok czasu bez hamulców z tyłu to wypraszam sobie :-) - zresztą już mam tarcze na tyle więc i handle będa oki - sprawdze jak tylko złoże przednie zawieszenie
2. Szynszyl - ty się chyba nudzisz i wygiągasz stare nieaktualne tematy **** wie po co...


joe, co ty ... chcesz? interesują mnie takie rzeczy. nie jestem mechanikiem i chcę trochę wiedzieć. pytanie nie było do ciebie, tylko do tuptusia. poczytaj sobie wyżej. skorzystałem tylkoz twojego tematu. a skoro nie interesował cie już on, to sobie odznacz powiadomienie.
**** wie po co.. - trochę to niesmaczne. i kto ci gada o braku hamulców? tak było też z twoim olejem. nie dałeś znaku jak się skończyły twoje perypetie w tym temacie. i za to tez sie pewnie obrazisz że zapytałem. nie jestem wrażliwy na tego typu zaczepki i dlatego pozdrawiam cie. palnij sobie browca będziesz mniej nerwowy. sie ma

JoeMix - 13 Lis 2004, 09:21

szynszyl napisał/a:
pytanie nie było do ciebie, tylko do tuptusia.

Odpowiedz nie była do Ciebie tylko do tuptusia...

szynszyl - 13 Lis 2004, 13:00

dziękuję za wytłumaczenie. :wink:
lukjar6 - 13 Lis 2004, 15:24
Temat postu: hamulce
Witam!!!
Mam pytanko odnosnie hamulcow otoz zauwazylem ostatnio ze lekko trzyma mi prawy przod i zastanawiam sie co moze byc przyczna, sprawdziel wizualnie jest wszytko ok, pytam bo nie znam sie za dobrze na tych elementach auta, co na poczatku mam sprawdzic??
pozdrawiam..

diodalodz - 13 Lis 2004, 16:13

stan węża elastycznego . wyjąć zacisk wyczyścić cylinder zacisku i sprawdzić gładzie . Przy okazji zamontować nowe gumki koszt ok 25 zł + płyn hamulcowy i zobaczysz ze zaoszczędzisz na klockach , moje poszły po 11 tyś a teraz mam hamulce ok i juz 42 przejechałem i jeszce sa niezłe .
Pozdro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group