Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - FordPass i dane komórkowe.

nowy1 - 1 Mar 2019, 16:27
Temat postu: FordPass i dane komórkowe.
Czy do poprawnego działania aplikacji FordPass muszą być włączone dane komórkowe w smartfonie?
xMaraSSx - 1 Mar 2019, 16:44

Może też działać po WiFi.
nowy1 - 1 Mar 2019, 18:57

Bo tak się zastanawiam. Przecież komunikacja miedzy smartfonem a samochodem odbywa się po BT. I przekazywanie danych z samochodu do komórki powinno być przekazywane po BT.
Jak mam wyłączone w smartfonie dane komórkowe a włączone tylko wi-fi to nie mam przekazywania danych z samochodu do smartfona.

matts80 - 2 Mar 2019, 21:54

Panowie, mam zainstalowaną aplikację FordPass, i tak się zastanawiam, do czego ona ma służyć?
Oprócz daty dot. końca gwarancji nic ciekawego nie znalazłem. Napiszcie co ona jeszcze potrafi.

xMaraSSx - 3 Mar 2019, 10:58

Gdy masz wbudowany modem (jak u mnie - w opcji od 2019r.) to można zdalnie otwierać i zamykać samochód, pokazuje stan paliwa, lokalizację samochodu, ciśnienie w oponach oraz stan oleju.
nowy1 - 3 Mar 2019, 12:04

U mnie pokazuje tylko ilość paliwa, km , stan oleju pokazuje jako "0" co nie ma nic wspólnego z tym co pokazuje komputer w samochodzie. Ot taki bajer.
matts80 - 4 Mar 2019, 21:26

Czyli trzeba mieć wbudowany modem (opcja za dopłatą) aby mieć dane o których piszecie (spalanie, ilość paliwa itp).
nowy1 - 4 Mar 2019, 22:54

Po czym poznać ,ze jest wbudowany modem ? Może po VIN ?
xMaraSSx - 5 Mar 2019, 11:31

Prawdopodobnie dostępne tylko od Sync 3.3, ja biorąc navi dostałem w gratisie.
nowy1 - 10 Mar 2019, 22:28

To jeszcze dopytam. Jaki stan oleju pokazuje Wam aplikacja FordPass. U mnie cały czas pokazuje stan oleju "0"mimo ,ze taki już nie jest. Inne dane jak przebieg , ilość paliwa pokazuje prawie dobrze to stan oleju już nie.
xMaraSSx - 11 Mar 2019, 08:42

U mnie pokazuje zgodny z komputerem pokładowym.
nowy1 - 14 Mar 2019, 22:13

Już to zgłaszałem do administratora , ale bez odpowiedzi.
vegetagt - 14 Mar 2019, 22:42

prosię :hihihi:
nowy1 - 15 Mar 2019, 10:27

Dziękuję.
Mars - 16 Sie 2019, 15:44

xMaraSSx napisał/a:
Gdy masz wbudowany modem (jak u mnie - w opcji od 2019r.)...


Patrz, a przedwczoraj w ASO powiedziano mi, że to występuje tylko w focusie. Serwisant odesłał mnie do sprzedawców i od nich takie info... Poziom merytoryczny na poziomie dna. Jak zwykle w ASO.

Mars - 20 Sie 2019, 18:34

U mnie jest tylko 5 ikon: Menu ( zawiera pozostałe ikony i wyjście z aplikacji FordPass ), Ostrzeżenia ( pokazuje się info: "Wszystko w porządku! Nie ma żadnych aktywnych ostrzeżeń o stanie pojazdu" ), Dealer ( "Znajdź dealera w okolicy" ), Parking ( "Znajdź parking w okolicy." ) i Paliwo ( "Znajdź paliwo w okolicy." ). Dealerów i stacje znajduje bez problemu podając nazwę, adres i odległość. I tylko tyle.
wujekcybul - 7 Wrz 2019, 20:04

Mars napisał/a:
xMaraSSx napisał/a:
Gdy masz wbudowany modem (jak u mnie - w opcji od 2019r.)...


Patrz, a przedwczoraj w ASO powiedziano mi, że to występuje tylko w focusie. Serwisant odesłał mnie do sprzedawców i od nich takie info... Poziom merytoryczny na poziomie dna. Jak zwykle w ASO.


Wszedzie tak jest oni dzialaja wg serwisowek moze mistrz zmiany albo kierowik jest bardziej ogarniety.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group