Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Wymiana żarówek

miru - 18 Lis 2018, 12:38
Temat postu: Wymiana żarówek
Wymieniał ktoś może żarówki (H7) w lampie z soczewką? Wyglada na to, że bez rozebrania kilku elementów nie da sie wyjąc lampy - trochę słabo. Ktoś ma jakieś wskazówki?
Ludwik91 - 19 Lis 2018, 15:56

Ja zmieniałem żarówki prawie od razu jak dostałem Fiestę i najpierw kombinowałem z wyjęciem całej lampy ale po dłuższym zastanowieniu spróbowałem bez wyciągania a tylko z poluzowaną samą lampą i dało radę wymienić. Musisz dobrze spojrzeć w która stronę przekręcić zaczep ma którym jest żarówka bo najpierw trochę się namęczyłem kręcąc w złym kierunku ale jak już wpadłem na pomysł że na pewno są oznaczenia to przy lekkim użyciu siły idzie to ogarnąć. :)
miru - 19 Lis 2018, 22:00

Będę próbować. Chciałem bez wyciągania całej lampy, ale za cholerę nie idzie odkręcić zaczepu żarówki. Jest w instrukcji napisane żeby kręcić w stronę przeciwną do wskazówek zegara i tak samo na tym zaczepie jest pokazany kierunek, ale zupełnie nie chce się ruszyć. Nie chce przesadzić z siła żeby nie urwać niczego ;-)

Edit:
Udało mi się wymienić żarówki, bez wyciągania lampy. Od strony pasażera trzeba było użyć sporo siły żeby odkręcić mocowanie żarówki, natomiast od strony kierowcy poszło zupełnie bez wysiłku.

Wojtek Wawa - 28 Lis 2018, 17:04

Wymieniałeś na jakieś LEDy? Jak efekt? Trochę słabo w nocy wygląda ta lampa - piękny bajerancki ledowy obrys z dziennych i ledwo świecące żółte żarówki... Wiem, nie jest to legalne... ale też robią te ledowe odpowiedniki uznani producenci... Chyba, że jednak zmienia się obszar oświetlania i razimy?
Bulba - 28 Lis 2018, 18:41

Soczewki maja to do siebie, ze "toleruja" nawet najgorszy chinski syf.
Moze nie zawsze rozklad swiatla bedzie odpowiedni, ale oslepiac nie beda.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group