Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Klimatyzacja, duży spadek mocy

Asimo - 4 Wrz 2018, 13:30
Temat postu: Klimatyzacja, duży spadek mocy
Fiesta 1.4 80KM 16V 2003r. przy temperaturach 25C i wyżej i włączonej klimatyzacji jest problem z ruszeniem tzn. Stoję na światłach gaz w podłogę przez 3 sekundy się toczy z 5km/h następnie dostaje kopa jak by miała 250km. Przy delikatnym naciskaniu na gaz podczas startu samochód praktycznie w ogóle się nie rusza. Jaka może być tego przyczyna ?
slawomirro - 4 Wrz 2018, 13:58
Temat postu: Re: Klimatyzacja, duży spadek mocy
Asimo napisał/a:
przy włączonej klimatyzacji jest problem z ruszeniemJaka może być tego przyczyna ?


klmę napędza pasek wielorowkowy, nie rozrządu, gdy ze sprężarką było coś nie tegeś i blokowało się z niej coś, to by były jakieś inne jej objawy. Takze niezależnie od temperatury powietrza. Dlatego to coś innego niż klima.

Asimo - 6 Wrz 2018, 07:51

A możesz mi powiedzieć gdzie znajdę ten pasek wielorowkowy?
kropka392 - 14 Cze 2020, 11:05

witam ,mam ta sama przypadlosc z brakiem mocy przy wlaczonej klimie.tylko przy bardzo wysokich temperaturach.rozwiazales ten problem?czy to tak jest?
JoeMix - 16 Cze 2020, 00:14

Włączona klima to jakieś nawet i 10 koni mniej,,, Jeśli problem jest tylko przy włączonej klimie to może auto zaciąga powietrze zza chłodnicy a tam jak klima pracuje to rozgrzewa się do czerwoności jak to mówią,,,
slawomirro - 16 Cze 2020, 08:44

JoeMix napisał/a:
Włączona klima to jakieś nawet i 10 koni mniej,,,


To mit i bzdura w przypadku Fiesty. Gdy mocniej przyśpieszasz sprężarka (jej sprzęgło) automatycznie się odłącza by zapewnić moc i po zakończeniu przyśpieszenia - się sama załącza ponownie.

zikr6 - 16 Cze 2020, 14:59

slawomirro napisał/a:
JoeMix napisał/a:
Włączona klima to jakieś nawet i 10 koni mniej,,,


To mit i bzdura w przypadku Fiesty. Gdy mocniej przyśpieszasz sprężarka (jej sprzęgło) automatycznie się odłącza by zapewnić moc i po zakończeniu przyśpieszenia - się sama załącza ponownie.

Wszystko się zgadza ale przejedź się Fiestą z silnikiem 1,3 58KM a zobaczysz że to prawda.

slawomirro - 18 Cze 2020, 00:21

zikr6 napisał/a:

Wszystko się zgadza ale przejedź się Fiestą z silnikiem 1,3 58KM a zobaczysz że to prawda.


Ale wątek dotyczy Fiesty 1.4 80KM i o tym silniku napisałem.
Pewnie masz rację ze słabszą wersją 1.3.

adekjan - 2 Lip 2020, 21:58

Ja posiadam MK6 1.3 69KM i owszem gdy jest mega upał i klima leci na maxa to trzeba mocniej przygazować na starcie ze świateł. No ale nie aż tak jak piszesz.
gruby907 - 4 Lip 2020, 21:55

Ja bym powiedział, że kompresor powoli sie zaciera.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group