Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Klimatyzacja, obroty

MrMocny - 30 Lip 2018, 16:06
Temat postu: Klimatyzacja, obroty
Siema. Kilka minut temu zauważyłem objaw który mnie zaniepokoił.. tzn. Włączylem A/C i nawiew na II. Klima nie chłodzi aż tak dobrze więc chyba się powoli kończy i czas nabicia tuż tuż... Zirytował mnie fakt, że na luzie nie spada poniżej 1500 obrotów... dopiero gdy wyłącze klime wszystko wraca do normalności.. Wiatrak działał chyba na max swoich możliwosci.. Nigdy mi sie to nie zdarzalo ;-(

Pacjent 1.3 69km 2006/7 rok.

slawomirro - 30 Lip 2018, 22:54
Temat postu: Re: Klimatyzacja. Obeoty
Wiatrak po właczeniu klimy zawsze się kręci na max.
Obroty zawsze po właczeniu klimy są wyższe. 1500 to za dużo, ale 1000-1100 to norma.

A jak wiesz, że masz mało czynnika, to nie włączaj klimy, bo ją zniszczysz. Sprężarka się chłodzi olejem zawartym w czynniku. Jak go brak, niszczysz sprzęt.

Samochodem bez oleju też nie pojedziesz daleko, więc dlaczego to robisz sprężarce? Jedź na przegląd klimy, uzupełnij czynnik.

Bobofrut - 29 Kwi 2019, 20:31

Klima przy braku czynnika się nie włączy. Po to jest m. in. czujnik ciśnienia by zapobiec zatarciu się sprężarki w momencie gdy czynnika brak
JoeMix - 29 Kwi 2019, 23:10

slawomirro napisał/a:
Wiatrak po właczeniu klimy zawsze się kręci na max
W mk4 jest rezystor balastowy i po włączeniu klimy kręci się na pół gwizdka,,, przynajmniej u mnie tak było,,,

Obroty masz take dlatego ze komputer dodaje gazu aby zrekompensować obciążenie dla silnika jakim jest kompresor klimy, jak nie masz gazu to kompresor obciążenia nie robi i zapewne stad take wysokie obroty,,,


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group