Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Sporadyczne spadki obrotów silnika

Borofix - 23 Maj 2018, 14:55
Temat postu: Sporadyczne spadki obrotów silnika
Cześć. Mam problem z moją Fiestą Mk7, benzyna 1.25. Otóż od czasu do czasu podczas jazdy, najczęściej po zmianie biegu na 2 lub 3 zaczynają spadać obroty silnika, zaczyna się hamowanie silnikiem (coś jakbym zrzucił na luz), po czym po chwili załapuje i powtarza to jeszcze z raz, dwa razy i już dalej jedzie normalnie. Czytałem tutaj na forum, że wystarczy przeczyścić styki czujnika położenia wałka, ale nic to nie dało. Po podpięciu pod komputer u mechanika na tym czujniku był błąd, który skasował. Kiedy od niego wyjeżdżałem, stało się to znowu, więc bez gaszenia silnika wróciłem do niego, ale komputer nic nie pokazał. Zasugerował, że może być to pompa paliwa, wcześniej sugerował, żeby wymienić wspomniany czujnik (po czym uznał, ze to nie to, skoro błąd nie wyskoczył ponownie), ale nie chcę wymieniać każdej części po kolei aż przestanie się to powtarzać. Spotkał się ktoś z czymś takim? Jakieś pomysły? Z góry dzięki!
maru - 25 Maj 2018, 13:04

Tak jak napisałeś, przyczyn może być wiele. Jedź do dobrego autoryzowanego serwisu, chłopaki z pewnością będą wiedzieć co sprawdzać. ;)
Sprawdzą ciśnienie paliwa, cewki, przewody itd...aż znajdą.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group