Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Klosze kierunkowskazów w reflektorach przednich.

mocher - 21 Maj 2018, 00:25
Temat postu: Klosze kierunkowskazów w reflektorach przednich.
Witam,
panowie i panie mam w planach rozklejanie reflektorów, wymalowanie wnętrza na czarno i przy okazji tego zabiegu chcę wymienić klosze kierunkowskazów na bezbarwne (głównie po to żeby wsadzić żarówki ledowe, które świecą jako dzienne na biało, a po włączeniu kierunku mrygają na pomarańczowo <8> ). I tu teraz moje pytanie, czy orientuje się ktoś gdzie można kupić takowe klosze, bądź zna dokładną średnice tego klosza?

slawomirro - 21 Maj 2018, 11:17
Temat postu: Re: Klosze kierunkowskazów w reflektorach przednich.
mocher napisał/a:
głównie po to żeby wsadzić żarówki ledowe


Nie wolno Ci tego. LEDy nie mają w Polsce homologacji do używania w samochodzie w oświetleniu zewnętrznym. Tylko w kabinie możesz ledy zainstalować.

mocher - 21 Maj 2018, 14:27

I tu sie mylisz, sporo żarówek ledowych posiada homologacje do użytkowania ich na polskich drogach. Chociażby zwykle światła do jazdy dziennej, zauważ że wiele nowo produkowanych pojazdów ma zamontowane w światła mijania żarniki ledowe. Akurat te co ja chce zamontowac homologacji nie posiadaja i dobrze o tym wiem, ale jie o to pytalem :-P
Parzych - 21 Maj 2018, 19:22

mocher napisał/a:
chcę wymienić klosze kierunkowskazów na bezbarwne
Po co <???> Odbłyśnik sam w sobie robi robotę...
slawomirro - 21 Maj 2018, 20:37

mocher napisał/a:
I tu sie mylisz, sporo żarówek ledowych posiada homologacje do użytkowania ich na polskich drogach. Chociażby zwykle światła do jazdy dziennej, zauważ że wiele nowo produkowanych pojazdów ma zamontowane w światła mijania żarniki ledowe. Akurat te co ja chce zamontowac homologacji nie posiadaja i dobrze o tym wiem, ale jie o to pytalem :-P

Mylisz fabryczne LEDy z tymi sprzedawanymi luzem. Fabryczne owszem maja homologację, ale żarówki zewnętrzne zastępujące standardowe H4, H11, czy też postojówki nie mają homologacji.

A jak nie ma homologacji to pierwsze lepszy patrol Policji w nocy co Cię wypatrzy skontroluje Cię, wlepi mandat i zabierze dowód rejestracyjny. Na SKP przeglądu też nie przejdziesz.

vegetagt - 21 Maj 2018, 20:52

gwoli ścisłości:
Homologacje żarówka to pewnie i ma - ale klosz jest homologowany na konkretne źródło światła.
Klasyczny reflektor pod żarówkę halogenową bądź ksenonową w połaczeniu z ledem = źle
klosz pod ledy z żarówką klasyczną = źle.
klosz z homo pod ledy + ledy (czyil np część świateł dziennych, niektóre podświetlenia rejestracji = dobrze

slawomirro napisał/a:
Na SKP przeglądu też nie przejdziesz.


zależy - nie wszystkie światełka są kontrolowane pod względem homologacji i źrodeł swiatla.

Bobofrut - 21 Maj 2018, 20:54

Poprawka - żarniki LED mają homologację natomiast większość lamp nie. W praktyce mało kto zwraca na to uwagę, sam mam do tej pory LEDy w podświetleniu rejki a i miałem je w postojach. Z postojów wyleciały tylko dlatego że nie wytrzymywały ciepła i zaczynała się na nich robić dyskoteka
mocher - 21 Maj 2018, 21:38

Parzych napisał/a:
mocher napisał/a:
chcę wymienić klosze kierunkowskazów na bezbarwne
Po co <???> Odbłyśnik sam w sobie robi robotę...


odbłyśniki są ok, ale jak wsadzę żarówkę to będą świecić na pomarańczowo, a mają świecić na biało na stałe, a po wrzuceniu kierunku na pomarańczowo dopiero. Homologacje wiele żarówek posiada inna sprawa, że reflektor nie jest przystosowany do ledów i on nie posiada homologacji na takie żarówki. Jeśli chodzi o te kwestie to dobrze wiem co i jak. Głównie oczekiwałem odpowiedzi czy ktoś wie gdzie kupić przezroczyste klosze do kierunków w reflektorach przednich lub jaką mają średnice.

mocher - 21 Maj 2018, 21:44

https://passionford.com/forum/general-car-related-discussion/415175-ford-fiesta-zetec-s-mk6-mod-5.html#&gid=1&pid=2

chodzi o coś takiego.

a żarówka działa tak:

https://www.youtube.com/watch?v=7MZFNzqN9yc

vargemp - 22 Maj 2018, 00:06

@mocher dużo osób to robi w UK, klosza takiego nie kupisz. Wystarczy pozbyć się tego pomarańczowego elementu. Jedni piszą, że trzeba go rozwalić i odłamki wyciągnąć a tu gość pisze, że można go wyciągnąć bez psucia, po prostu un-clip.

Sam pomysł ciekawy, też o tym myślałem. Podobały by mi się nawet pomarańczowe dzienne, ale raczej nielegalne :/

Jak ogarniasz angielski to proszę:


mocher - 22 Maj 2018, 17:16

Ok, wyjąć to jest jedno, ale trzeba go zastapic przeźroczystym. Chyba ze tam jest tylko jakas pomarańczowa wkładka. Nie chce sie za to brac, puki nie mam pewnosci, a zostać bez lampy troche lipa 😁
vargemp - 22 Maj 2018, 20:44

Tam jest ta pomarańczowa wkładka, której się pozbywasz I nie zastępujesz niczym. Zostaje bez tego pomarańczowego klosza.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group