Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - Mk7 zakup doradzicie??

diablo189 - 8 Lut 2018, 10:58
Temat postu: Mk7 zakup doradzicie??
WItam. Kiedyś gdy miałem mk3 postanowiłem że następna będzie mk7 i niestety były inne całkiem auta..
Teraz szukam mamie samochodu i tak mnie tknelo na mk7. Czy do 15tyś zł uda się coś ciekawego wyrwać? Jeśli tak to z jakim silnikiem? Dystansow dużych nie robi więc raczej benzyna preferowana. Drzwi oczywiście 4. I jak się wsiada nisko czy wysoko? Teraz ma golfa 4 i narzeka że za nisko. Coś poradzicie ? Jeśli nie fiesta to jaki? Pozdrawiam

damianisko5 - 8 Lut 2018, 11:20

W zeszłym roku szukaliśmy Mk7 dla młodego człowieka. Generalnie opisy nie zgadzają się ze stanem faktycznym. Dlatego musisz oglądać osobiście. Polecam silniki benzynowe 16v. Nie wiem, jak cenowo wygląda oferta w tym roku. Po kilku oględzinach "szrotów" przywiezionych zza granicy i kupnie jednego dużego raportu zrezygnowaliśmy z poszukiwań Fiesty. Ta moja opinia nie ma na celu odwiedzenia Cię od zamiarów kupna Forda. ps. siedzi się dość wysoko. Pisz o swoich spostrzeżeniach, dawaj linki do ogłoszeń. Powodzenia.
Mars - 8 Lut 2018, 11:33

Ja mam wrażenie, że we fieście siedzi się nisko w porównaniu do matiza czy yarisa. Kumpel wsiadając do mojej fiesty przywalił w dach. Trzeba samemu sprawdzić.
diablo189 - 8 Lut 2018, 12:22

Na razie zacząłem się rozglądać więc wszystko się jeszcze okaże jak w tym roku będzie czy trafi się w miarę fajny stan do tej kwoty. Nie miałem też okazji siedzieć w niej i tak pytam :) patrzę też na cMaxa ale tam chyba silniki trochę inne niż fiescie i bardziej awaryjne?
diablo189 - 8 Lut 2018, 14:16

A tą ktoś zna? Przebieg niby duży ale jak nie jest kręcony to w normie. Są też za 17 z przebiegami mniej niż sto tyś. Raczej trudno mi w to uwierzyć... https://www.otomoto.pl/of...3-ID6zwGeo.html
damianisko5 - 8 Lut 2018, 15:29

Poproś o VIN.
tert.coule - 25 Mar 2018, 13:30

Ja to się niestety kompletnie na tym nie znam... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...
adenin333 - 25 Mar 2018, 17:41

Mars napisał/a:
Ja mam wrażenie, że we fieście siedzi się nisko w porównaniu do matiza czy yarisa. Kumpel wsiadając do mojej fiesty przywalił w dach. Trzeba samemu sprawdzić.


Również odnoszę takie wrażenie. Te samochody niestety już tak mają.

Kubuch - 26 Mar 2018, 21:03

Mars napisał/a:
że we fieście siedzi się nisko w porównaniu do matiza czy yarisa

W Matizie czy Yarisie siedzi się jak na kiblu w porównaniu z Fiestą...

Mars - 27 Mar 2018, 11:09

Kubuch napisał/a:
W Matizie czy Yarisie siedzi się jak na kiblu w porównaniu z Fiestą...


Tekst z rynsztoka- "brawo".

Kubuch - 27 Mar 2018, 21:15

Mars napisał/a:
Kubuch napisał/a:
W Matizie czy Yarisie siedzi się jak na kiblu w porównaniu z Fiestą...


Tekst z rynsztoka- "brawo".

Widzę, że niektórzy po zakupie Vignale od razu wszędzie czują się jak w Wersalu, "brawo".

Wojtek Wawa - 28 Mar 2018, 07:12

Pomijając wszystko - kompletnie nie rozumiem takich wątków. Mk7 to niesamowicie popularny samochód, naprawdę problemem jest się nim przejechać w dowolnym komisie parę km od domu? Niektóre salony Forda wciąż mają mk7 na stanie - żaden problem podejść i się przymierzyć/przejechać.

Rozumiem wątki "na co zwracać uwagę", "ile kosztują naprawy i co leci pierwsze", "których wersji unikać".

Pytanie, "czy to dobry wybór dla mnie" jest niemądre. Sam 2 razy kupiłem w życiu samochód przypadkiem - stał obok tego, który miałem kupić, i z głupia frant się przejechałem tym obok. BTW moi rodzice też - kupowali tipo, już mieli wpłacać zadatek, ale ciągle im nie pasowały wrażenia z jazdy testowej. Przejechali się mk7 i już było świetnie - chcieli kupować za te same pieniądze co mk8! Zmusiłem ich do jazdy mk8 i do dziś są wdzięczni (mimo, że ze swoim mk8 mają przejścia).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group